Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Май 25, 2017 10:55 am

Преди няколко дена ви споменахме за статията в Немското списание FREERIDE Magazine. За съжаление все още не можем да използваме цитати и снимки, но със свои думи ще се опитам да ви разкажа какво ни се случи...
Знаехме че статията излиза на 16ти, та на 15ти погледнахме в сайта на списанието и видяхме кои колела участват в теста. В общи линии само супер сериозни ( изброил съм ги малко по-горе) и вече бяхме щастливи, че нашето колело е попаднало в толкова елитна класация... На другия ден обаче полуихме мейл, в който ни съобщиха, че нашето колело е ПОБЕДИТЕЛ в теста!!! Което все още не мога да повярвам и целия ден ( 16ти) бях неработоспосебен :-) Като суперлативите са много! ( за съжаление не мога да цитирам преди да са минали 4 седмици от издаването на броя). Ако се чудите как е преминал теста? Четирима карачи, три дена на различни дестинации. Пишат че са спукали общо 30 гуми за тези три дена, така че е имало яко блъскане!
С огромна гордост от днес снимката на PULSE RS1 в сайта е малко по-различна :-) Можете да я видите на https://www.pulse-cycles.com/en/bikes/rs-1/
Ще направим всичко възможно да можем да преведем статията и да я публикуваме!
:beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Май 25, 2017 1:09 pm

Това е много добро признание.
Продължавайте да се развивате и ви пожелавам един ден името ви е да е разпознаваемо както на най-големите в бранша.

В тази връзка, винаги ме е глождило, че моделните имена са някак безлични и много "generic".
В началото ми беше трудно да се сетя RS ли беше ендуро колелото или QRS, а гледайки ги на картинка също не помага особено.
Отделно, че рамките май са почти еднакви с изключение на захващането на шока. Дори прототипните рамки комбинираха двата отвора на долната тръба.

Според мен би било добре да измислите някакви по-разпознаваеми моделни имена, а не както сега с букви и цифри (макар зад тях да има логика, както сте обяснили на сайта).
Всички големи производители в световен мащаб имат "запазени" моделни имена, някои по-успешни, други - не толкова.

Интересно ми е да чуя какво мислите по въпроса. Знам, че измислянето на достатъчно "уникално" моделно име не е никак лека задача - хем да няма друг велосипед с такова, хем да е "яко".

Иначе името "Pulse" и логото са добри.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Май 25, 2017 1:21 pm

:-)
Първо, много благодарим за пожеланието
Както и за мнението за моделите. Това със сигурност е огромен проблем! За наше съжаление ще трябва да избягаме от медицинската терминология поради простата причина, че това с ЕКГто ( което изглежда точно като височинен профил на каране на колело в планината) не можем да го използваме за моделите, които предстоят. Просто буквите свършиха... Така че щем, нещем ще трябва да измислим имента...
Също така съм съгласен че рамките са прекалено близки на вид. Това обаче не се отнася за начина на работа, геометрията и предназначението им. Имаше вариант да са съвсем различни, но предпочетохме да имат подобно излъчване, за да има марката някаква по-обща визия...

Пак благодарим за коментарите и поздравленията!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 25, 2017 3:40 pm

В допълнение на въпроса с имената: RS например се използва доста често в автомобилната индустрия и то предимно за спортни модели/версии/варианти (най-ярък пример е RS-линията на Ауди), така че според мен ендуро-байка ви си има добро име. :)
Относно промяната в имената - не знам каква ще е темата на новите имена (както тези на настоящите модели имат някаква обща тема), но мислили ли сте да запазите досегашните имена и просто да ги допълните с новите (примерно RS да стане RS Beast/Beetle/друго произволно избрано, или нещо подобно - надявам се схващате ми идеята)? Така хем по някакъв начин новите модели могат да имат някаква връзка с настоящите, хем хората, закупили първите бройки на ST/QRS/RS, няма да се чувстват така, все едно байковете им не са вече актуални (колкото и смешно да звучи, ама има и такива хора). :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Чет Май 25, 2017 3:53 pm

Варианти - много... Тъй като в момента не ни е ударила някоя гениална идея в главите, ще изчакаме да дойдат мострите, да сглобим колелата и съм сигурен, че тогава името ще дойде само :-)
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 25, 2017 4:22 pm

Веднъж-дваж попитах дали ще имате спускар в редиците си, независимо дали в близко или малко по-далечно бъдеще. Следя темата с интерес, виждам, че има планове и за по-агресивен твърдак. А правите ли такива и за по-късоходова мека рамка, нещо в региона 120-130мм ход на окачването, насочена към трейл-запалянковците? Не знам как вие виждате нещата, но ми се струва логично да има и такова предложение, което да допълва 150мм АМ-машина и 174мм ндуро-дзвер (и евентуално в бъдещето едно 200+мм чудовище :D ). :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Чет Май 25, 2017 9:47 pm

Еййй.....сега ще поскъпнат сигурно пулсовете :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот jafiso » Пет Май 26, 2017 7:52 am

Здравейте Pulse,

Първо, поздравления за големият успех, защото си е голям. Пожелавам и още много! :beer:

Да попитам, има ли шанс да направите 29-ка, с двойно окачване с около 130-140 ход? :D
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ferrarko » Пет Май 26, 2017 8:43 am

Велосипедната марка Pulse има ли общо с веригата фитнес центрове Pulse? Понеже освен името имат сходство и в логото, което е като кардиограма на сърдечен пулс ?!?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот victortrt » Пет Май 26, 2017 10:25 am

Е, какво да е логото на нещо, което се казва Пулс.
А аз да питам на място при вас само делнични дни ли може да се пробва и купи велосипед.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот carmo » Нед Май 28, 2017 9:22 am

Добро си е логото. Основната му функция е да бъде разпознаваемо, а в това отношение емблемата е добра. Върху логотипа може още да се поработи, за да се персонализира и той, а не да изглежда като модифициран шрифт, но тук вече е "ходене по тънък лед" и е нужно да се "уцели ваксата".
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот ferrarko » Нед Май 28, 2017 10:05 am

Аз не съм казал, че логото е лошо или се повтаря! Просто питам има ли общо между фирмите ?!
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Май 29, 2017 9:30 am

hitar_potar написа:Веднъж-дваж попитах дали ще имате спускар в редиците си, независимо дали в близко или малко по-далечно бъдеще. Следя темата с интерес, виждам, че има планове и за по-агресивен твърдак. А правите ли такива и за по-късоходова мека рамка, нещо в региона 120-130мм ход на окачването, насочена към трейл-запалянковците? Не знам как вие виждате нещата, но ми се струва логично да има и такова предложение, което да допълва 150мм АМ-машина и 174мм ндуро-дзвер (и евентуално в бъдещето едно 200+мм чудовище :D ). :beer:


Здрасти,
Много искаме да имаме колело за спускане, но сме наясно, че за да е успешно, то трябва да е брутално добро. За да стане такова, ние не искаме а то и не може да си позволим да ползваме някоя каталожна рамка. И тук идва отговора защо все още нямаме колело за спускане: защото все още сме малки.
Относно късоходовата рамка, предпочитам да си замълча за сега... Но да, искаме и такова.
:beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Май 29, 2017 9:32 am

ferrarko написа:Велосипедната марка Pulse има ли общо с веригата фитнес центрове Pulse? Понеже освен името имат сходство и в логото, което е като кардиограма на сърдечен пулс ?!?


Здравей,
Нямаме нищо общо. Според нас логата ни нямат нищо общо. ( и нашето ни харесва доста повече)

Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Pulse » Пон Май 29, 2017 9:35 am

victortrt написа:Е, какво да е логото на нещо, което се казва Пулс.
А аз да питам на място при вас само делнични дни ли може да се пробва и купи велосипед.


Много често ни питат дали може да се пробват колелата на място при нас. ДА. Заповядайте! Освен всичко на гърба на фабриката има парк с много прилично катерене, спускане, неравности, завои. По-хубав тест съм сигурен, че никой физически магазин не може да предложи :-) Имаме и от всички колела/размери тестови велосипеди!

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Пон Май 29, 2017 9:44 am

Pulse написа:
Здрасти,
...
Относно късоходовата рамка, предпочитам да си замълча за сега... Но да, искаме и такова.
:beer:

Усещам, че ще има избухванка и в това отношение... :D
А за спускарчето - ясно ми е, че ви е нужно време. Стана ми ясно още от предишните ви отговори на този въпрос. По-добре бавно, отколкото бързата работа - срам за майстора! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Чет Юни 08, 2017 8:48 am

Май ще ги изпреваря Pulse с публикуването на новината тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/s ... 1-freeride
Браво на тях!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Юни 08, 2017 8:54 am

Страхотна новина, наистина!
Единствено защо само толкова малко са писали немците? Очаквах по-задълбочен анализ и по-детайлни впечатления от байка. :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот anaydev » Чет Юни 08, 2017 9:16 am

И аз очаквах по обширна статия, но нищо. Крайният резултат е по важен :beer:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Чет Юни 08, 2017 9:21 am

Имайте предвид, че Freeride Magazine е печатна медия. При тях мястото и за текст, и за снимки е ограничено. При десет велосипеда, ако се разпрострат за всеки на по 1-2 страници, няма да остане място за други материали. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hitar_potar » Чет Юни 08, 2017 10:21 am

Да, знам. Но някак си се надявах, че за победителя в теста ще отделят специално повечко място и редове, особено пък, за да обяснят по-подробно как нов мъничък производител е успял да победи утвърдени марки.

П.С. Бааааси как искам да отида с 5 бона в джоба в София да изтествам 1 RS на място във фабриката...... :D :D :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот carmo » Чет Юни 08, 2017 10:34 am

:clap: PULSE
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот hatamoto » Чет Юни 08, 2017 11:12 am

Дали има информация за това кои другите велосипеди,модели в теста?
ПП: извинете, не бях прочел цялата статия, видях кои са опонентите.
Браво на екипа на Pulse!
Продължавайте в същия дух!
Очакваме още модели!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Sartor » Чет Юни 08, 2017 1:56 pm

hatamoto написа:Дали има информация за това кои другите велосипеди,модели в теста?
ПП: извинете, не бях прочел цялата статия, видях кои са опонентите.
Браво на екипа на Pulse!
Продължавайте в същия дух!
Очакваме още модели!


Да, пише го: viewtopic.php?f=28&t=188959 - все големи като YT, Canyon, Giant, Radon, Cube... :)

Браво на Pulse!
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Любо » Чет Юни 08, 2017 4:02 pm

Браво на PULSE :beer: :beer: :beer: :beer:
Много ми се иска едно такова хартиено списание да си имаме и на български, ама надали :praying:
Още веднъж - браво на PULSE!
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот carmo » Пет Юни 09, 2017 1:34 pm

Преди години имаше viewtopic.php?f=6&t=3068&start=0 но ...
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Admin » Вто Юни 13, 2017 10:59 pm

Pulse RS1 - видеопредставяне
Въодушевени от отличната оценка, която получи ендуро велосипедът им в германското списание Freeride Magazine, Pulse подготвиха набързо едно кратко видеопредставяне на успешния модел RS1:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -rs1-video
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 14, 2017 9:32 pm

Видео представянето не е толкова добро, като велосипеда обаче :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 15, 2017 2:18 pm

Понеже не намирам разплащателен метод като PayPal, oбмисляте ли да добавите такъв, защото в моя случай. банковата ми сметка е немска и в евро, съответно превалутирането и таксата, която трябва да платя отгоре за банкова превод някак си ме отказват да плащам по банков път, ако реша да купя колело от вас. Тоест липсата на PayPal ме спира изобщо да си купя колело от вас, ако съм в друга държава.

От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Pulse Cycles - още една българска марка за велосипеди

Мнениеот Sartor » Чет Юни 15, 2017 3:10 pm

THEZOGGO написа:От моята потребителска гледна точка, това, че не предлагате плащане през PayPal e сериозен минус. Според мен, ако добавите PayPal ще привлечете повече клиенти.


Понеже и PayPal взимат такси, пробвай през Paysera - още по-малко такси ще плащаш. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта