Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 17, 2016 8:09 pm

galileo написа:31.6

Това трябва да е диаметъра на колчето за седалката.
Следва диаметъра на седалковата тръба да е 34,9 мм.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот hitar_potar » Нед Апр 17, 2016 10:08 pm

Евентуалния размер S, присъстващ в табличката с геометриите, не е ли доста дългичък??? 605мм ТТ на мен ще ми дойдат в повече, след като на Трек с 590мм бях ОК, какво остава за някой по-дребен от моите 171см??? :(
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Апр 18, 2016 10:34 am

Благодари на Фабиен Барел за Forward Geometry ;)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот hatamoto » Чет Апр 21, 2016 8:44 am

Вчера бях в магазина Максбайк, и пробвах въпросния велосипед.
Момчетата бяха така добри да ми предоставят възможност да го покарам. Бях със служебния камуфлаж - панталон и официално обувки, поради което бях ограничен в движенията, особено с поставените клипс педали.
Но - размера М ми идва голям - както на височина (атрибутите допират тръбата, което смята за нездравословно), така и на дължина (висок съм 174). Засилих се бях да го взимам, но май ще се въздържа след пробата.
Карам от обикновено XC до агресивно AM и си търся велосипед с повече ход , който да е полезен за всичко това(в момента карам Sprint Addicted 460 см).
Притеснявам се, че ще трябва да дръпна назад седалката, за да ми е по - удобен, поради което разстоянието от седалката до кормилото ще стане още по - дълго. Да, може да сменя лапата с по - къса (фабрично е с 60 милиметрова), но тогава центъра на тежестта ще се премести сериозно назад, предницата ще олекне и няма да е удобно да катеря по стръмно.
Считам, че задължително трябва да пуснат размер 420 см.

Все пак уикенда ще отида отново до магазина, подходящо облечен, за да го пробвам още веднъж. Текущият байк е с малък ход за това, което карам, а основната алтернатива като цена/комплектовка е Ram Am One, но не ми допада липсата на проходна ос 12 мм. на рамката + срам окомплектовката. Да не коментираме, че не мога да го намеря никъде за проба!
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Vorac » Чет Апр 21, 2016 10:47 am

hatamoto написа:.

Това са го намалили, щото няма големи размери.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Flatmo » Вто Авг 09, 2016 7:13 pm

Има ли някой с отзиви за този велосипед?
Няккви проблеми и дефекти с рамката? Има ли нужда от платформа при катерене, как е окачването?
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот hatamoto » Вто Авг 09, 2016 11:13 pm

Flatmo написа:Има ли някой с отзиви за този велосипед?
Няккви проблеми и дефекти с рамката? Има ли нужда от платформа при катерене, как е окачването?


Дефекти в рамката няма.
Платформа при катерене със сигурност трябва. Шока е със заключване, което мен ме устройва. Включвам го при дълго изкачване.
В началото, както съм написал по-горе, се опасявах, че велосипеда ще ми е голям. Но, уви. Чувствам се много комфортно. Когато го мерих първия път бях с работен камуфлаж - официален панталон и официални обувки.
За следващата проба отидох така, както карам. Явно двата сантиметра подметка решиха каазуса в полза на байка. Ходих и трети път. И го взех.
Не е толкова игрив, но пък положението на тялото ми е супер удобно, като не чувствам болка в кръста при по-дълго катерене-усещане, което съм имал с всички предходни велосипеди, цели три на брой.
Съответно, по-дългия велосипед, в т. ч. и по-дългото междуосие, го правят много стабилен на спускане.
Не скачам и не правя трикове, така че комфорта и стабилността, които имам са повече от достатъчни.

Мога да споделя, че за мен това е универсален велосипед-катери и спуска там, де го заведеш. Става за всичко, дори и до парка да се разходиш за по :beer:
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот veskoz » Вто Яну 17, 2017 4:00 pm

Да издухаме прахта от темата.

Vorac написа:
veskoz написа:С тия жила под рамката като видя велосипед и ми се присира!

Това са маркучите на спирачките, жилата пише че са прокарани вътрешно.

То мое да пише мноо рал'ти, ма... нали:
http://www.mtb-bg.com/images/stories/products_news/2016/products-news-2016_sprint-outrage_assembly.jpg

windv написа:Коментари за това колко бил открит шока и щял да се мърси са силно безсмислени. Както и тези за жилата според мен...но всеки е свободен да му се ака от каквото си иска ;)

Правилно! Всеки може да си ака на каквото се коментира. :D

Някакви отзиви? Пресни.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот taurus13 » Вто Яну 17, 2017 7:14 pm

При всяко кално каране, демек всяко трето в пролетно летния сезон и късно есенния, най-калното място на велисипеда ми е точно тва място дето е шока...при мен там е предния дерайльор. Понякога си седи цяла буца кал и слама там, докато не мина с водоструйка. Та не знам колко да няма значение мястото на шока....тая тема за сефте я виждам между другото :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот ohoboho » Сря Яну 10, 2018 6:23 pm

Някой може ли да сподели по-пресни впечатления от тази рамка.Гледам че ще се предлага като модел на Shockblazе за 2018 ?
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Flatmo » Пон Яну 15, 2018 11:05 am

И аз докато рових мярнах новите Шокблейз Skin Pro и Skin Race модел 2018. На сайта пише, че ще са налични от средата на Февруари. На пръв подглед изглеждат ребрандирани рамки Outrage 1.6 (модела със 160мм) ход. И цените са доста добри - единия е 2600лв другия 3600. Имат си dropper, по-евтиния е със SR AION, 2х11, Shimano МТ500 спирачки... а по-скъпия с RS YARI с boost 15x110, GX 1x11 (10-42), Magura MT5 спирачки и wheelset DT E1900 25мм. вътрешен размер.
На мен ми изглеждат като много добра оферта.

Един познат кара оригиналния аутрейдж от 2016г. - Рамка 140мм със Сектор Силвър, 2х10 и Avid DB3. Не го спира целогодишно вече 2 години. Въпреки, че колелото е доста тежко (почти 15 кг) катери на всякъде, дори и най дългите и стръмни баири. Някой път се оплаква, че чувал пукане и скърцане от рамката но до колкото знам нищо сериозно. Отначало и той се притесняваше за шока, защото винаги е кален но не е имал ядове. Не знам дали е само от човека или и от колелото но обикновенно той чака останалите.

Странно ми е, че и двата модела 140мм и 160мм имат еднакви геометрии според производителя. Не, че е невъзможно но всичките им характеристики са 1:1 и ми се струва, че са пляснали някакви числа там да се радват хората.

Един въпрос към по-запознатите - задного окачване би трябвало да е клонинг на Мондракер нали?
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Flatmo » Пон Яну 15, 2018 6:25 pm

Понеже от определен момент нататък няма бутон за редактиране ще си позволя да пусна още един пост.

След повдорно ровене видях, че при Skin Race освен вилката и рамката е с Boost, което вече го отличава от Outrage 1.6
Можеби ще събира модерните 2.6" гуми.

Също така при при двата модела на Outrage 140 и 160 си личи, че има разлика в кобилицата свързваща горната част на шока и задния триъгълник. Така, че по-горните съмнения, че сменят само шоковете за да постигнат още 20мм ход отпадат.
Освен това и отношението (leverage ratio) е различно при Аутрейдж е 140/57 = 2.456, а при Skin/Outrage 1.6 e 160/63=2.539
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Sprint атакува пазара с АМ/ендуро модела Outrage 27.5

Мнениеот Admin » Вто Яну 16, 2018 11:04 am

Факт е, че рамките на Astro (върху които е базиран Outrage) имат много общи черти с някои рамки на Modraker, които се правят за испанската марка именно от Astro.
Официално няма как някой да ти потвърди дали окачването е едно и също - по-вероятно е даже да не е, но със сигурност е сходно, а дали го докарва като характеристики, не може да се каже само по картинка.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubobubo и 42 госта