Хеопс

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хеопс

Мнениеот veskoz » Пет Дек 11, 2015 11:07 pm

Здравейте, колеги!
Искам да споделя една текуща случка с вас или по-точно с по-младите (зелените) от вас с цел превенция от наивни и прибързани онлайн транзакции.
Днес в обичайния ход на раbотния sи ден получих обнадеждаващ, но любопитно интересно-противоречив SMS във връзка с моя велосипед, който продавам в OLX.

Това е оригиналното съобщение от кандидат купувача на личния ми телефон:
Изображение

...на което отговорих културно, но с резерви по описания ред за връзка (e-mail) със следния текст:

Hi Edward,

just recieved your message. The bike is still in my sale list at price of 606 Euro (untill 19.12.2015 (707 Euro after that date)).

All these prices are without any shipment and customs taxes.

Where are you from?




Best regards!

Veselin Kanev


Интересното в случая е, че кода на телефона е американски или канадски (не съм се задълбочавал в ровене), но помислих, че пича може и да си има някой тук, в България. Следващия мейл от негова страна, обаче изкърти мивките, плочките и цЕлата баня:

от: Edward Hedrick ([email protected])
дата: 11.12.2015 20:21
до: vesko kanev ([email protected])

Thanks for getting back to me... I'm Edward Hedrick from United State of America. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address to My country.

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your Country to my Country shall be responsible by me. Therefore, I want you to get back to me with your address such as ( Name, Address, Post Code, Phone No, Country, State/City e.t.c ) In order to forward your address to my shipping company for the pick up bills to be calculated and estimated... I don't have access to receive/call out on phone due to the nature of my job!
Regarding the payment, I only have access paying you via PAYPAL... Hope paying you Via PayPal won't be a problem to you as you can create a fast PayPal Account using an Hotmail/yahoo ID... All you just have to do is to visit http://www.paypal.com and sign up as it easy, fast and convenient to receive Payment Instantly...
Thanks as I await for your Address and PayPal data to proceed as soon as possible with the Transaction...

Mr. Edward


..."пращай - нема ядове... нали PayPal там - спокоен да бъдеш... сигурна рал'та"

БайърО не се интересува от конкретното състояние на велосипеда!
Не се интересува от (сигурна или каквато и да е) схема на доставка от нам и световно познатите.

В момента съм му изпратил мейл с обяснение как точно преди неговия мейл ми е дошло предложение за цена с около 200 евро по-висока и познайте какъв ще е отговора.
"Няма заначение пращай го... PayPal... сигурна рал'та..."

Египетска рал'та.

Младежи, внимавайте! Има много и много по-опитни! ;)

п.п. Как се прави скрийншот на шибаната десетка?
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Хеопс

Мнениеот Telepatok » Пет Дек 11, 2015 11:44 pm

Пф.. ти пък чак си му писал. Такива спамове ги надушвам от 100 км и директно в кофата.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Хеопс

Мнениеот veskoz » Съб Дек 12, 2015 12:23 am

Спам е едно, а смс-а друго. Продавам нещо и съм заинтересован да го продам. За съжаление! Хванах го от самото начало и продължих, за да го онагледя.
Пича продължава да си мисли, че съм правен в гъз!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Хеопс

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Дек 12, 2015 12:49 am

Много як английски бичи тоя Еди :D

+1 са Щатите.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Хеопс

Мнениеот SStoeV » Съб Дек 12, 2015 7:16 am

Преди няколко дни и при мен се разигра същата случка, разменихме си един два мейла и реших да видя какво пише в Гугъл за този. Оказа се, че навсякъде и всяко нещо, което се продава въпросния Едуард иска да го закупи.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Хеопс

Мнениеот windv » Нед Дек 13, 2015 8:27 am

И аз получавам периодично такива смси. Случи се дори и преди няколко години, когато беше още „продавалник” и искаха да им изпратя огромен дизелов генератор до ЮАР хаха...налии...те ще покрият разходите)
Част от играта им е да пращат фалшиви потвърждения от paypal, те затова искат поща веднага.
Целят се в неща, които се продават за по 4 цифри явно и щом толкова упорито им бичи тоя смс бот, значи има и вързали се българчета. ..
на олх не бих разчитал за никакво съдействие по тая тема.то и те искат само да смучат....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Хеопс

Мнениеот mitko359 » Сря Май 25, 2016 12:09 pm

oт всичко частта с FBI най ми харесва :Д , но чудно защо съобщения от банката на Америка ми отиват в спам-а , а и въпросният купувач (Tommie Blanchard) ме предупреждава, че сигурно са там :D :D

Mr. Brian T. Moynihan
(Executive Manager)

This Transaction is been Monitored by ''FBI'', which you can be assured that your security and safety is our topmost concern.,
Copyright © 2016 Bank of America, Inc. All rights reserved.

съответно моят отговор ---> Знаеш ли какво, продавам още 5 колела по 400евро, аре преведи ми пари и за тях, моля ! Ама тоя път ти ще си платиш доставката, ако ще и офиса на мъни грам да ти е на 1000км ! Аре фани ме за....стига сте губили времето на хората ......

Току виж ми прати разписка, че ми е превел още евро :D :D
mitko359
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 1:06 pm

Re: Хеопс

Мнениеот evilzet » Сря Май 25, 2016 12:59 pm

И аз получих вчера за мотора, колко му е да го пратя - 230кг няма да излезе много :D .
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Хеопс

Мнениеот Grifono » Пет Юли 29, 2016 1:42 am

Ето и от мен писал на един приятел тоя Томи


Hello I receive a message from you to get into contact about the bike which I am selling so
I request 1800 Euro or 2000$ as soon you are not from my country you will need to send the money via Bank transfer or PayPall up to you what do you prefer

The bike is in very good Condition the frame comes with all bearings and pivot kit so wont have any problem about that for at least 2 years onward

Let me know how will send the money and which courier branch do you prefere DHL or ParcelForce


Thanks


Отговора последва бързо


Thanks for getting back to me... I'm Tommie Blanchard From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from Bulgaria down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (http://www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?

Аз му отговорих че такива фирми не ме греят


I am sending only via DHL and ParcelForce as soon there I can show a proof that I send the item as soon paypal will request shipping proof to take my money at the end.


И отговора който последва

Thanks for the mail, You can send me your PayPal info to proceed as soon as possible with the Transfer... Once again, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from Bulgaria to my Address in U.S.A shall be responsible by me. Therefore, I want you to get back to me with your address such as ( Name, Address, Post Code, Phone No, Country, State/City e.t.c ) In order to forward your address to my shipping company for the pick up bills to be calculated and estimated...

Waiting!


Чудч се дали да му забода адрес на комшията и да гледам сейр :popcorn:
Всичко е Шок и Курбели
"Монтажа е висок клас Shimano Deore"
Аватар
Grifono
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 9:15 pm

Re: Хеопс

Мнениеот speeeder » Пет Юли 29, 2016 10:59 am

Аз обаче не мога да схвана каква е схемата. Той праща фалшиво потвърждение от PayPal. Изобщо ще дойде ли някой да вземе стоката?
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Mitkovalkov » Пон Сеп 26, 2016 9:04 am

И аз получих същия SMS... веднага гугълнах името му и попаднах на темата :beer: ... предлагам да го изгърбим
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Mitaka8019 » Сря Окт 19, 2016 8:45 pm

Здрасти Коеги.

Въпросния пич има още един персонаж.
Ето долу съм сложил моята комуникация ;)

Thanks for getting back to me... I'm Ted Raylon From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL


Чудят се какви нови далавери да измислят само.
Добре че не вярвам на глупости :roll2: :crazy:
Mitaka8019
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 1:35 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 19, 2016 10:34 pm

Заслужава си да човек да си поиграе с тия, просто да се види до къде ще стигнат...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Mitkovalkov » Нед Окт 30, 2016 2:49 pm

Аз получих отново SMS който отговаря на новото му амплуа "Ted Raylon"... пак си пишем, явно не е същия човек.
Mitaka8019 написа:Здрасти Коеги.

Въпросния пич има още един персонаж.
Ето долу съм сложил моята комуникация ;)

Thanks for getting back to me... I'm Ted Raylon From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (http://www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL


Чудят се какви нови далавери да измислят само.
Добре че не вярвам на глупости :roll2: :crazy:
Аватар
Mitkovalkov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Ное 19, 2015 10:35 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Димитър Соколов » Пон Окт 31, 2016 8:21 am

Добро утро ! И мен ме налази Тед !!! :D

от:
Ted Raylon ([email protected])
дата: 31.10.2016 04:37
до:
dimitar sokolov ([email protected])
Thanks for getting back to me... I'm Ted Raylon From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (http://www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?
Димитър Соколов
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 5:11 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Tyno » Пон Окт 31, 2016 9:32 am

И аз да отразя, харесал е и моето колело... Голям колоездач бе! :) :roll2: :smash: :rofl:
Преди този мейл получих смс от номер +14092026866
---
Thanks for getting back to me... I'm Ted Raylon From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...

Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?
---
Изображение
Изображение
Аватар
Tyno
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 9:31 pm
Местоположение: София

Re: Хеопс

Мнениеот Tyno » Пон Окт 31, 2016 11:06 am

В допълнение:
E-mail който борави с него, реално на него само получава, а изпраща от същия но spoof mail през outlook вероятно за да не оставя комуникация в хотмеил. :)
Изображение
Изображение
Аватар
Tyno
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 9:31 pm
Местоположение: София

Re: Хеопс

Мнениеот LandShark » Пон Ное 21, 2016 7:52 pm

+1. И мен ме хареса Ted Raylon. Последно ми е писал:

Ok... I got your PayPal details and I shall proceed to make the Payment soon... The Transport Company charged me 650 Euro for pick up and delivery. So I will be adding this Charges of 650 Euro for the Transport Company's Agent to your payment making total sum of 1,XXX Euro that will be transferred to your PayPal Account, so that once you receive the Payment Confirmation Receipt from PayPal that the payment has been successfully made by me, then you can send the additional money to the Transport Company's Agent...

I hope I can count on you? I will send you a mail as soon as the Payment has been made Successfully and as well as the Transferred money is in your Designated PayPal Account After PayPal has contacted me. I believe this is Based on Trust? And I Hope I can Count on You one more Time?

Thanks for your Corporation and I would like you to remove the advert from the pasted website immediately...

Best Regard's

Mr. Raylon


Нито въпрос за това какво всъщност купува. Отделен въпрос че иска да плати транспорт колкото още едно колело... Подозренията са че ще става въпрос за този вид измама:

https://www.consumer.ftc.gov/blog/onlin ... ypal-brand
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Хеопс

Мнениеот LandShark » Вто Ное 22, 2016 11:02 am

Всъщност получих още един мейл, в който твърди че е платил, но всъщност парите съм щял да ги видя след като първо аз платя 650Е... Чиста проба измама.

Hello... I Just want to inform you that I got an alert from PayPal Regarding the Payment been done to your PayPal Account... However, I sent 1,XXX Euro in total including Western Union Transfer Charges, which shouldn't be less than 40-60 Euro but to be sure I added 100 Euro to covered up the Western Union Transfer Charges... However, Below is the Transport Company representative where the Extra 650 Euro added to your Account should be sent via Western Union Transfer Service...

Full Name :Harris Anderson
City : Instanbul
Post Code :34000
Country :Turkey
Amount to be paid: 650 Euro

In case you can't Locate Western Union, it is easy to locate one at Post office or better search the website http://www.westernunion.com
Once Payment is done to the Shipping Company, Kindly send the Payment receipt to PayPal for verification in order for PayPal to credit the total Amount of 1,930 Euro after confirming your Western Union payment of 650 Euro to the shipping Company via Western Union...

Hoping to read back from you!

Mr. Ted!

Note; The total 1,XXX Euro is not yet credited to your Account until you get back to PayPal with the 650 Euro receipt in order for PayPal to be able to credit and complete the Transaction... For Further Question, You can Add me up on my Facebook Page Link ( https://web.facebook.com/profile.php?id=100013329901774
) in order to Chat/discuss more better regarding the Transaction Process and how to make payment to the shipping company to avoid mistakes as I would also advise you to check your JUNK/SPAM Message as I'm sure PayPal should have gotten back to you with Full Details And Instructions!
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Хеопс

Мнениеот Lucky Loser » Вто Ное 22, 2016 11:11 am

Най-тъжното е, че щом продължава да предлага, значи все има хора, които да се хващат...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Хеопс

Мнениеот psavov » Вто Ное 22, 2016 4:34 pm

Същата работа !!!! И при мен.

Thanks for getting back to me... I'm Ted Raylon From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...


However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...


Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?
psavov
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 29, 2016 9:48 pm

Re: Хеопс

Мнениеот subritual » Вто Ное 22, 2016 9:02 pm

Вижда ми се най-вероятно просто да събират пейпал адреси, заедно с други данни на собствениците.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Хеопс

Мнениеот LandShark » Сря Ное 23, 2016 10:46 am

Аз видях две проблемни неща:
1) Приканване да си проверявам paypal акаунта през линк към фалшива paypal страница. С което ще съберат име и парола за пейпал акаунт.
2) Приканване да преведа пари през westernunion за транспорт, който щели да ми бъдат възстановени. Който се хване ще ги спонсорира и после пари едва ли ще види.

Това което тук можем да направим споделяйки инфо - повече хора да знаят и да не се хващат.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Хеопс

Мнениеот Vorac » Сря Ное 23, 2016 11:32 am

LandShark написа:фалшива paypal страница


Че какво му е фалшивото на www.paypal.com?
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Хеопс

Мнениеот LandShark » Сря Ное 23, 2016 11:53 am

В мейла изпратиха линк към страница, която визуално наподобява paypal.com, но всъщност е друг сайт, управляван от трета страна. Фишинг.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Хеопс

Мнениеот junior81 » Съб Ное 26, 2016 6:31 pm

Здавейте колеги и мен ме налази персонажа Ted Raylon, изкаше да купи моя велосипед но нещо не беше както трябва нито веднъж не попита в какво състояни е е колелото само ми казваше пращай, предложи ми да ми преведе 1100 евро в моя paypal да пплатя 450€ на транспортната компания като дойде да вземе колелото и останалото за мен, но на следващия ден ми праща имейл че paypal са му задържали парите и аз от моя джоб да изкарам 450€ да им платя пък после той щял да ми ги върне и точно тук разбрах че е някъква измама.
junior81
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Ное 23, 2016 7:34 pm

Re: Хеопс

Мнениеот Boyan1984 » Пон Дек 05, 2016 9:50 am

И мене ме събуди в 4 сутринта смс от някакъв странен номер (+12023351188) със същото съдържание, но от [email protected].
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Хеопс

Мнениеот kosio86 » Пон Дек 05, 2016 2:01 pm

При мен беше още по-интересно:
1. получих обаждане от БГ номер 0884444249 от някакъв чуждоземец който не успя да се разбере с мен нито на български нито на английски и му затворих
2. На другия ден получих смс от код който не отговаря на никой държавен телефонен код (+12023351188) със същото съдържание като при вас:

Hi. I'm interested to buy your Bicycle on OLX website! Kindly reply to my E-mail ID-> [email protected] if you still have the item for selling?

Реших че някой чужденец имаинтерес и не може да се справи с регистрацията в ОЛХ и му отговорих много внимателно.
3.После ми върна имейла :

Thanks for getting back to me... I'm Terry Mart From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Item urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Item to be Picked from your Address down here I am in United State...




However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the Item from your country down to my address here in U.S shall be responsible by me. Therefore, I only can pay you via PayPal (http://www.paypal.com) which is a fast, safe and reliable way to receive Payment Instantly as i don't have internet banking and I can't go to the bank due to the nature of my job presently but can pay you Instantly from my paypal account directly to your PayPal account...




Please Advise as Possible, DO YOU HAVE PAYPAL?




- там вече нямаше как да не го заподозря тк американец да пише така на английски...
Гугълнах шипинг компанията му тк звучеше мн невероятна, и попаднах на тази тема :)

Схемата след това може би е :

1. Праща линк с фалшив логин за Paypal където по-невнимателните хора си въвеждат креденшълите
2. Праща фалшиво потвърждение за превод и иска да му върнете някви пари по друг метод
3. Праща фалшиво потвърждение за превод и праща човек на адреса да вземе колелото (като човекът е уж от шипинг компанията му). Това е рисково за измамника тк някой може да го привика за бой.
4. Праща истинска сума по Paypal която стои блокирана. Пращате му колелото - той казва че не е дошло и Paypal му връщат сумата. В такъв случай вие можете да поискате от PayPal да ви върне парите, но си губите нерви и време. PayPal после се разправя с него, но това пак е рисково за измамника тк стоката е пратена на адрес и Paypal имат следа. Плюс адреса ако не е в USA ще е съмнително за изпращача, а човекът очевидно не е от USA.
kosio86
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 6:57 pm

Re: Хеопс

Мнениеот SawBass » Чет Окт 19, 2017 12:21 pm

И при мен се случи същото. Всичко искат да ми купят... :D
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Хеопс

Мнениеот Flatmo » Чет Окт 19, 2017 7:15 pm

Току що и аз получих същото но този път от
I'm Pham John From U.S.A!. I'm Ready to Buy the Bicycle urgently from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Bicycle to be Picked from your Address down here I am in United State and what is condition....

Явно продължава схемата
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: emo_gp и 39 госта