Черен петък?... Да, но по български

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот windv » Пет Ное 27, 2015 3:41 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Ще ми кажеш че това: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=us
Обезсмисля това:
https://www.canyon.com/en-bg/mtb/nerve/ ... l-7-9.html

:rofl:

брат, това са крайно безсмислени коемнтари! Най-малкото разликата в цените на тея колела е 1000лв. Какво въобще правиш опит да изтъкнеш, слагайки търкалящо се от смях човече?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот victortrt » Пет Ное 27, 2015 3:45 pm

jinsou420 написа:Кофти....помпата е намалена... Амааа :) не колкото пишеше :nono:

Абе я да не ти пука за марката, тази върши страхотна работа за всякакви винтили - http://koleloto.bg/product/752/beto-pom ... achna.html
Вярно китайска е, но то вече какво не е оттам.
Иначе за Веломания не споря, аз видях, че това, което ми трябваше беше с 30% намалено /детски велосипед/ и погледнах някои други неща /велосипеди/. Това на Борис І, където имат малко място и не държат май много наличност, та може и от магазина да зависи.
както и да е.
Хубаво ще е някой да ни разкаже как са минали черните петъци в скот и Макс байк.
Интернета е голяма работа и ако дребните тарикатлъци се разчуят полза от това ще имаме най-вече ние като клиенти, защото няма да се правят занапред.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Jumpup » Пет Ное 27, 2015 5:16 pm

И аз си взех една залежала външна гума с 30% отстъпка, поради простата причина, че нещо качествените 26 цола в момента за спускане, в Бг са дефицит :rofl: И тъй като нахранихте добрите хора от Scott от които имам само положителни емоции (надявам се и за в бъдеще да си останат същите :D ) ще ви представя миналогодишният ми черен петък в буквалният смисъл, обаче с една друга фирма - макс байк. Нека започна крипи историята. :boggled: Дебна преден и заден сеийнт- спирачки. В ореченият ден отивам и почнаха едни пазърлъци като на битака. Няма да пропусна, че бях облечен почти клошарската (нарочно го правя този номер още от дете, когато копувам нещо скъпо), което пробуди подозрения в ,,съвестният'' продавач. Та лицето излезе да види с какво колело съм и да прецени дали имам толкова пари евентуално. :nono: :rofl: След като останови моята платежоспособност :D накрая достигнахме някъква що годе разумна цена, но в един момент много се издразних заради постъпката му и цялостното отношение към клиента. Така реших да взема само задна спирачка. Както вече се досещате, ако следите мисълта ми цента рязко скочи нагоре, теглих им една и си излязох. Историята е много поучителна и за двете страни. Не е нужно да отбелязвам, че ме загубиха като клиент. :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Chisensha » Пет Ное 27, 2015 5:55 pm

С риск да ми излезе име на хейтър и да ми има снимката по вело магазини като persona non grata, мога да драсна един днешен "репортаж от мястото на събитието" - МаксБайк...

С две думи: нищо сензационно и в рамките на очакваното... разочарование.

Бяха обявили намаление на велосипеди до 30 %, но на сайта цените не бяха пипнати и изобщо не показвхт някакво "черно" намаление, та реших да проверя на място.
В тази промоция ключовата дума е "ДО ...%". Знае се какво означава това - има един артикул, намален с тези проценти за привличане на "миряните" (вярващите в Дадо Мраз/Коледа, ако има такива все още), а за остналите продукти - намаление с далеч по-скромни цифри.

Очакването ми се потвърди: масовото намаление бе 10% - червено кръгло картонче висеше на повечето велосипеди (за другите продукти не съм гледал).

Интерсно бе, че на влизане (около 13:00 ч.) такива картончета нямаше и по нищо не "миришеше" на Черен пертък. При мое запитване за отстъпката за двата Sprint Addicted там по повод рекламите им, човекът зад щанда каза че трябвало да провери и дълго рови в PC-то като май усилено ме наблюдаваше. Това ми бе достатъчно, за да знам, че нищо добро няма да последва. После последва оферта от -10%.
След моята искрена изненада и намек, че отстъпката е далеч под обявената и очакваната от мен, последва оферта за 15% надолу, придружена с оправдания, че са производител и не могат да дават големи отстъпки (!?) - странно за мен обяснение, по-скоро би трябвало точно производител да може да дава повече.

Не си направих труда да питам кой е намаленият с 30% продукт, но предполагам, че това бяха 2 модела Sprint с пълно окачване, модел от преди около 5-6 години според думите на същия човек.
Аз лично не бях ги виждал до сега на сайта или другаде - вероятно са били за износ... някога. Изглеждаха добри като окомплектовака (не съм специалист) и за цена 14хх и 16хх лв. може би си струват. Но бяха 26-ци, а аз отидох специално за Addicted моделите (27.5) и с плахата надежда за поне 25% надолу. В замяна ми предложиха само 15% и все пак, след бърза справка с телефонния калкулатор и последната бележка от банкомата, можеше и да "има сделка", но се оказа че това са последните бройки и са само М (46) (аз търся L).

На излизане вече масово се слагаха червените картончета... дали пък не ме помислиха за някакъв проверяващ..

Уви, така безславно приключи черния петък за мен - разочарован, мокър и премъзнал. Прибирам се в къщи и вадя триона и оксижена... Някой да продава алуминиеви тръби?? :8D:
Chisensha
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Авг 29, 2015 12:00 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот victortrt » Пет Ное 27, 2015 6:05 pm

Да, вече не ми е мъчно, че не мога да отида до Макс байк.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот banzai » Пет Ное 27, 2015 6:57 pm

Взех си от Скот зимна каска и маска на -50% и съм много доволен. За други гроздето ще е кисело цял живот. :D
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот joroblob » Пет Ное 27, 2015 10:36 pm

Някой с наблюдения за "черните" цени на компонентите в Максбайк? Или работата с цените е както колегата ги е описал по горе за велосипедите? Иначе и аз не успях да стигна в дъжда да погледна информативно за какво става дума.
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот rarekin » Съб Ное 28, 2015 7:02 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Опит нямам .....


Личи си.


ЧестоНеадвкватен написа: В крайна сметка получаваш това за което си плащаш.


:agree:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот solarses » Нед Ное 29, 2015 1:55 am

banzai написа:Взех си от Скот зимна каска и маска на -50% и съм много доволен. За други гроздето ще е кисело цял живот. :D


Протес и контрапротест.
Млъкни,бе!
solarses
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 10:53 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот banzai » Пон Ное 30, 2015 6:48 pm

:crazy:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Alexi » Пон Ное 30, 2015 7:32 pm

banzai написа:Взех си от Скот зимна каска и маска на -50% и съм много доволен. За други гроздето ще е кисело цял живот. :D

младеж сигурно мога да си купувам по 2-3 такива каски всеки ден и да скрия това ми увлечение от жена ми :evil: въпроса е другаде - кога българските търговци ще се научат на лоялна практика и ще прекратят "дребните" измами които наричат промоции ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот jinsou420 » Вто Дек 01, 2015 8:08 am

Така..... По Спецификация : веригата ми е KMC X9.....реално е Shimano,пиша им за отговор !
Да видя..аз ли се бъркам или ;)
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот banzai » Вто Дек 01, 2015 12:21 pm

Alexi написа:
banzai написа:Взех си от Скот зимна каска и маска на -50% и съм много доволен. За други гроздето ще е кисело цял живот. :D

младеж сигурно мога да си купувам по 2-3 такива каски всеки ден и да скрия това ми увлечение от жена ми :evil: въпроса е другаде - кога българските търговци ще се научат на лоялна практика и ще прекратят "дребните" измами които наричат промоции ..


Младеж, единственото ново което коментираш по темата е финансовото си състояние и жена ти. Не намирам връзката им с текущата дискусия, но поне се подмладяваме.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Ozzie » Вто Дек 01, 2015 12:34 pm

jinsou420 написа:Така..... По Спецификация : веригата ми е KMC X9.....реално е Shimano,пиша им за отговор !


И ако се окаже, че веригата на SHIMANO е по- скъпа от тази на КМС?
:popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот jinsou420 » Вто Дек 01, 2015 1:43 pm

Това е документна измама,освен това ...може да бъде подведен и трети човек,който ако купува велосипеда и намери разлики...няма да пита въпросната фирма :) а мен,което в каква ситуация ме поставя???
На теб ти пожелавам.... да си жив и здрав :peace: и все така остроумен.
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот bdog » Вто Дек 01, 2015 2:35 pm

jinsou420 написа:Това е документна измама,освен това ...може да бъде подведен и трети човек,който ако купува велосипеда и намери разлики...няма да пита въпросната фирма :) а мен,което в каква ситуация ме поставя???
На теб ти пожелавам.... да си жив и здрав :peace: и все така остроумен.


Явно не знаеш какво значи документна измама. Ако ти е интересно може да прочетеш чл. 212 от НК.

П.П. Иначе подкрепям, че стоката трябва да съответства на описанието си.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Alexi » Вто Дек 01, 2015 4:53 pm

чак документна измама .. това е дребно несъответствие не си струва да се занимаваш ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот xargs » Сря Дек 02, 2015 3:53 am

banzai написа:Взех си от Скот зимна каска и маска на -50% и съм много доволен. За други гроздето ще е кисело цял живот. :D


И аз облажих от промоцията. Евала, че ме светна :beer:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Admin » Сря Дек 02, 2015 11:59 am

jinsou420 написа:Това е документна измама,освен това...

Че не е документна измама, вече ти казаха.
Че не е и някаква друга измама, ще ти кажа аз. ;) Ако погледнеш сайтовете на повечето производители, често под спецификацията на продукта пише, че "може да се променя без предварително известие". Този текст не е там, за да бъдат мамени потребителите, т.е. никой производител не би си позволил току така да промени окомплектовката с по-лоши или нисък клас компоненти, но понякога се налага някой дребен компонент да бъде заменен с друг от същия клас/цена, и това не се прави за отделен велосипед, а за цяла серия. Причините най-често са свързани със забавени доставки на компоненти, или пък дефектна серия такива или всякакви подобни производствени главоболия, които вероятно са се случили няколко месеца преди ти изобщо да си купиш велосипеда.
Карай си го с удоволствие и изобщо няма какво да се вглеждаш във веригата - тя и без това е консуматив.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот jinsou420 » Сря Дек 02, 2015 12:38 pm

Никога не съм споменавал за компонентите(цена,качество...кое е по-нисък клас или не) и не мога да разбера :dontknow: защо натам отива разговора.
Търся звено което се разкача,но такова няма,писах им съвсем учтиво,не ми отговарят и затова писах тук
Сега се оказва,че ми трябва и машинка :) за верига... за да мога да си я сваля.
Това си е подвеждащо за мен.
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот kobso1245 » Сря Дек 02, 2015 12:44 pm

Кое точно е подвеждащо? Че ти трябва машинка за верига, за да си разкачиш веригата? Сериозно ли?
Иначе едно quick release звено ти е 2-3 лв(аз си бях взел 2 за 5 на КМС някакви, още са си здрави), а в някой сервиз сигурно за без пари ще ти го сложат(особено ако от тях си го вземеш), та не виждам какъв е точно проблемът. Все пак стоково, доколкото знам, веригата не идва с такова звено, та не трябва да очакваш, че ще има такова нещо.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот hitar_potar » Сря Дек 02, 2015 1:28 pm

Абе КМС баш стоково си идва с бързо звено. Мисля, че и Срам, и Шимано вече действат така.
А относно цената, специално за КМС в Русе е 4,50лв на брой. ;)
Примерно просто... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот po_taka » Сря Дек 02, 2015 1:56 pm

9 скоростните кмц-та идват с линкове, за справка: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... -prod12756
10 скоростните по спомен ми дойдоха без звена, и тук не пише да има http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod120676

А за звената:

КМЦ
5€ за брой/ 10скорости
8 и 9 скорости са по 2,5€

Срам:
8,5€ за 10 скорости

За 10 скоростните специално за срам, с него или без него все тая. Защото то не е предвидено да се разглобявя. Сглобяваш веригат и това е. Не че не съм го разглобявал няколко пъти вече де....

справка:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... -prod25439
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod123404
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот boriss13 » Сря Дек 02, 2015 6:17 pm

Аз пък от "черния петък" съм 100 BGN напред! :evil:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот kyuubi » Сря Дек 02, 2015 8:41 pm

Да, аз 125 :) Браво на Скот!!! Железни!
kyuubi
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:10 am

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Дек 02, 2015 11:26 pm

hitar_potar написа:Абе КМС баш стоково си идва с бързо звено. Мисля, че и Срам, и Шимано вече действат така.
А относно цената, специално за КМС в Русе е 4,50лв на брой. ;)
Примерно просто... :)


Shimano XT 10ск ми дойде без звено, може 11ск или по новите партиди да са пуснали.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот donpeev » Чет Дек 03, 2015 8:22 am

и Шимано Деоре е без звено. Като цяло Шимано като гледам не дават звено. Докато КМС и Срам дават на някой модели. При положение, че звеното струва 2-3евро ме съмнява при по-евтините вериги да го въведат.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот Alexi » Чет Дек 03, 2015 8:47 am

при шимано не е практика да дават такова звено ,един познат си взема 5-6 вериги наведнъж - ХТ и Ултегра ,нито една не дойде с такова звено
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот bdog » Чет Дек 03, 2015 8:49 am

ЧестоНеадвкватен написа:Shimano XT 10ск ми дойде без звено, може 11ск или по новите партиди да са пуснали.


И 11-скоростните са с пин, а не със звено. (или поне HG-700-11 е така)
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Черен петък?... Да, но по български

Мнениеот jinsou420 » Чет Дек 03, 2015 11:22 am

https://drive.google.com/file/d/0B13xHu ... cslist_api
Здравейте.... Това как да го разбирам???
Посочен ми е линк...на него ясно пише : chain KMC X9.
Kindzadza
Аватар
jinsou420
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 155 госта