Изпробвано: Sram Guide RS

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот Alexi » Съб Авг 13, 2016 4:42 pm

на Шимано кое му е тегавото .. според мен е лесно но се иска да имаш оригиналния кит ,което предполагам важи и за другите марки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот outfaced » Съб Авг 13, 2016 8:16 pm

Така де ... и аз това казвам - шимано за мен е мерило за лесно обезвъздушаване. Бях стигнал до 15-20 мин за двете спирачки само със спринцовки + маркучи + ключ 8ца, без никакви специални накрайници и без да свалям каквото и да било от байка.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот THEZOGGO » Съб Авг 13, 2016 11:24 pm

Sartor написа:
Любо написа:моите XTR-и почнаха много да ме дразнят и ще ги сменявам .

Какво не им харесваш на XTR-ите? Единственото, което дразни на моите е, че много по-трудно се сервизират от XT-тата на жената (трябва да имаш здрави нерви за bleed-ване на XTR).


Kaкво е трудното при реблиид-а на ХТР? Реблийда на шиманските спирачки не е ли един и същ? Каква е разликата в сервизирането на ХТР и ХТ?

outfaced написа:Така де ... и аз това казвам - шимано за мен е мерило за лесно обезвъздушаване.


:agree: +1

Ползвам Шимано Сейнт 820 и обезвъздушаването е детцка игра.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот Alexi » Съб Авг 13, 2016 11:50 pm

друг е въпроса ,че ако се налага често блийдване нещо не е наред .. системата е затворена по принцип на всички марки и модели ,взима ли въздух нещо е за ремонт
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот Sartor » Пон Авг 15, 2016 9:36 am

THEZOGGO написа:Kaкво е трудното при реблиид-а на ХТР? Реблийда на шиманските спирачки не е ли един и същ? Каква е разликата в сервизирането на ХТР и ХТ?


Лостчетата се водят BL-M988 (това е trail версията) - доста приличат на новите XT / Saint / XTR, но явно имат някаква разлика, понеже винаги остават някакви балончета и трябва голямо въртене и чакане на лостчето, докато си излязат всичките. На жена ми няма такива драми - накланям 1-2 пъти лостчето докато е на кормилото и всички балончета си излизат - може пък и моите лостчета да са бъгави.

От преди 2 дена установих проблем с дясното лостче - изгърмяло е явно на някое по-върлу спускане и изпуска от оранжевата капача. Разбира се това не се оправя, освен със смяна на лостчето, понеже Shimano не продават точно тези резервни части. Много лошо впечатление за такъв висок клас спирачка, било то и модел от 2011 година (купувана е чисто нова, ползвана само 2 години и не е видяала повече от 20к денивалация спускане). :(!:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот bobino » Сря Май 10, 2017 7:57 pm

И аз да се отчета с проблемни Sram Guide R :banghead: . Явно си е някаква дефектна партида или проблем който впоследствие са установили :dontknow: . Същия проблем, зимата и пролетта си карах без ядове и като стана около 25 градуса температурата удървяне яко. На сянка се отпускат но не си е работа. Консултирах се с TrueRiders, тъй като нямам гаранция и ми казаха че са ремонтирали такива успешно. Сменявало се нещо по карантията на спирачката (бутало, пружинка, уплътнения) предполагам с ъпгрейднати такива. Щяло да излезе около 80-тина лв процедурата. Някой ако ремонтирал такива, нека сподели опита си дали е било ефективно!
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 11, 2017 8:25 am

Повсеместен беше проблема - при горещо време спирачките се насирали. За сезон 2017 от Срам решили проблема с ъпдейтнати карантии - уж гаранционно било...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот chupacabra » Чет Май 11, 2017 11:49 am

Здравейте, и при мен се появи споменатия проблем. Спирачките са Guide R. При топло време лостчетата се втвърдяваха. Свързах се с продавача, тъй като велосипеда е в гаранция. От там се обадили на вносителя на SRAM, откъдето казали, че са наясно с проблема и ще заменят калиперчетата. Две седмици по-късно си получих колелото с нови лостчета. Идния уикенд ще ги пробвам в топло време и при целодневен излет. Ако се появи проблем ще пиша.
chupacabra
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 4:50 pm

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот windv » Чет Май 11, 2017 4:10 pm

Моите и двете блокираха и си ги оправих със съвсем леко запилване на пластмасовото бутало. Откакто ги пипнах са супер и на пек. Мога да оправя ако някой не може да се справи, щото спирачките инак са си супер.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот skiman » Пет Май 12, 2017 9:24 am

В Джестер ги оправят. И точно в тефлоновата втулка на която стоят уплътненията е проблема. Оправя се за 30 мин.
Моите още не съм ги пробвал на каране в жега, щото нямаше жега:-)
Но при нагряване отвън с духалка с топъл въздух не се забеляза проблем. А преди това се одървиха след 1 минута загряване с около 30 градуса.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот mitto » Пон Сеп 11, 2017 12:21 pm

Здравейте
Имам Gude R предната е ОК,но задната цвили ужасно. Смених диск, преходник, накладки и пак си цвили даже като вибрация се усеща. Ако някой може да даде акъл ще съм много благодарен
mitto
 
Мнения: 254
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 12:06 pm
Местоположение: sofia

Re: Изпробвано: Sram Guide RS

Мнениеот chupacabra » Пон Сеп 11, 2017 1:07 pm

Здрасти, имах същия проблем след монтаж на не оригинални накладки. И двете спирачки квичаха секаш ще колим прасе. Тъй като това е вбесяващо прежалих парите и си купих оригинални метални накладки за guide r(с каквито излизат от завода) и свинята заспа. :D Поздрави и дано съм бил полезен.
chupacabra
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 4:50 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта