Поръчка от CANYON?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот bluegoffa » Пон Май 30, 2016 2:02 pm

THEZOGGO написа:


Aха, от 8 месеца си чакаме кола. Преди 3 семици ми казаха, че ще ми го изпратят през следващите няколко седмици...


Добре дошли в ГДР 2016
Не е много яко си чакаш работеша кобилица 3 месеца
bluegoffa
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 3:07 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот emo_gp » Пет Юни 10, 2016 5:28 pm

Привет колеги! Не успях да си редактирам предния пост, но искам да Ви информирам, че ми възтановиха парите за транспорт до тях! :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот vorg » Съб Юни 11, 2016 10:34 am

Не че нещо,но като сте тръгнали да плюете немските производители и в частност Canyon,да се изкажа и аз ,но в тяхна защита.По назад в темата е описан моя случай със счупената карбонова рамка,която изпратих за "колосалната" сума от 190 лв.Искам и аз да ви информирам,че си останах само със сумата,която платих за доставката до Германия.Изпратиха ми обратно колелото с нова рамка,което включва безплатно наплитане на гюделин,смяна на жила,поправка на заден дерайльор и т.н. НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО!
Ако някой български производител го направи-похвалете се и вие.
vorg
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 8:59 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Юни 11, 2016 2:22 pm

В България не само ще ти откажат гаранционно обслужване ама и ще те предложат да заменят дефектиралия компонент на 'оферта'. Повече българско НИКОГА!
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот emo_gp » Съб Юни 11, 2016 4:59 pm

vorg написа:Не че нещо,но като сте тръгнали да плюете немските производители и в частност Canyon,да се изкажа и аз ,но в тяхна защита.По назад в темата е описан моя случай със счупената карбонова рамка,която изпратих за "колосалната" сума от 190 лв.Искам и аз да ви информирам,че си останах само със сумата,която платих за доставката до Германия.Изпратиха ми обратно колелото с нова рамка,което включва безплатно наплитане на гюделин,смяна на жила,поправка на заден дерайльор и т.н. НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО!
Ако някой български производител го направи-похвалете се и вие.

Колега никой не съм плюл, обиждал и др. Просто разказах какви взаимоотношения имах с немците и ако трябва да съм точен взаимоотношенията ми с тях са перфектни, не знам какво имаш в предвид пид "плюене"! :dontknow:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот vorg » Нед Юни 12, 2016 11:34 am

emo_gp написа:
vorg написа:Не че нещо,но като сте тръгнали да плюете немските производители и в частност Canyon,да се изкажа и аз ,но в тяхна защита.По назад в темата е описан моя случай със счупената карбонова рамка,която изпратих за "колосалната" сума от 190 лв.Искам и аз да ви информирам,че си останах само със сумата,която платих за доставката до Германия.Изпратиха ми обратно колелото с нова рамка,което включва безплатно наплитане на гюделин,смяна на жила,поправка на заден дерайльор и т.н. НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО!
Ако някой български производител го направи-похвалете се и вие.

Колега никой не съм плюл, обиждал и др. Просто разказах какви взаимоотношения имах с немците и ако трябва да съм точен взаимоотношенията ми с тях са перфектни, не знам какво имаш в предвид пид "плюене"! :dontknow:


Не визирам теб колега,а писаното по назад в темата :beer:
Но всеки сам си решава в крайна сметка на кого ще си даде парите.
vorg
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 8:59 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Lepichi » Сря Юни 15, 2016 3:52 pm

С кой куриер пращате обратно до CANYON за гаранционни проблеми? Трябва да си изпратя задото колело, че нещо май не е наред главината. Офертите на куриерите варират между 100 и 200 лева, а CANYON ми писаха, че поемат транспорт до 20 евро. Всякакви насоки са добре дошли!
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот morning » Сря Юни 15, 2016 4:10 pm

Lepichi написа:С кой куриер пращате обратно до CANYON за гаранционни проблеми? Трябва да си изпратя задото колело, че нещо май не е наред главината. Офертите на куриерите варират между 100 и 200 лева, а CANYON ми писаха, че поемат транспорт до 20 евро. Всякакви насоки са добре дошли!

:deal:
На предишната страница на темата emo_gp е писал, че е изпратил вилка със Спиди и са му възстановили разходите.
Друг колега по-нагоре е използвал Български пощи.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот emo_gp » Сря Юни 15, 2016 6:37 pm

Lepichi написа:С кой куриер пращате обратно до CANYON за гаранционни проблеми? Трябва да си изпратя задото колело, че нещо май не е наред главината. Офертите на куриерите варират между 100 и 200 лева, а CANYON ми писаха, че поемат транспорт до 20 евро. Всякакви насоки са добре дошли!

Колега провери Спиди, те имат изисквания с размерите (не помня какви са), ако не Бг пощи! И ми е странно как само 20 евро поемат?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот vorg » Сря Юни 15, 2016 7:04 pm

Lepichi написа:С кой куриер пращате обратно до CANYON за гаранционни проблеми? Трябва да си изпратя задото колело, че нещо май не е наред главината. Офертите на куриерите варират между 100 и 200 лева, а CANYON ми писаха, че поемат транспорт до 20 евро. Всякакви насоки са добре дошли!

Аз пробвах със Спиди,но ми отказаха поради големия размер на кашона.Пробвай както ме посъветваха и мен в Български пощи.
Аз го изпратих с InTime,но махнах гумите иначе цената скача драстично.
vorg
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 8:59 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Lepichi » Чет Юни 16, 2016 8:04 am

Благодаря на всички за насоките. Наистина цената от спиди се различава драстично от всички останали. Искат ми 40 лева, което е несравнимно с другите оферти, които получих. Тъй като ще изпращам само задното колело, размера е приемлив.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kawasuna » Чет Юни 16, 2016 12:23 pm

Здравейте!Чета темата и ми стана интересно защо държите на тая марка байкове?Тук в БГ не се ли продават МТБ на реномирани марки.Предполагам тогава проблем с гаранция няма да има,или ще има незнам.Апък и колело закупено от тук най-малко ще може да се пробва а не да се поръчва на сляпо(говоря за размер)
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Alexi » Чет Юни 16, 2016 12:37 pm

виж цените на сайта им и ще си отговориш на всички въпроси :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юни 16, 2016 12:40 pm

За едни и същи пари обикновено имат поне един клас по-нагоре окемплектовка при съпоставими качества на рамките (сравнение срещу Trek, Specialized, Giant).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот nesretnika » Чет Юни 16, 2016 12:41 pm

На сляпо е само ако не си в час какво ти трябва. Иначе комуникацията е супер лесна, цената няма кой да я бие и ти го носят на ръце.
nesretnika
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Чет Окт 23, 2014 4:54 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Любо » Чет Юни 16, 2016 4:11 pm

Ако беше така, всички щяхме да сме с Каньони :D И другите марки стават :eyebrow: В този силно конкурентен пазар рядко някой си позволява да продава боклуци . Ако го прави, изчезва !
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Чет Юни 16, 2016 8:23 pm

Любо написа:Ако беше така, всички щяхме да сме с Каньони :D И другите марки стават :eyebrow: В този силно конкурентен пазар рядко някой си позволява да продава боклуци . Ако го прави, изчезва !


Никой не е казал, че другите марки не стават. Стават, ама срещу повече пари - швабите ги няма единствено в ниския клас, където така или иначе никой не се интересува от някакви дреболии като монтаж, тегло, еле пък геометрия и размер...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юли 18, 2016 6:48 pm

Mяяууу!!!

"Look at you - folding laundry. And last night it was doing the dishes. Just exactly what part of 'No you're not buying another bike' don't you understand?"

Дрън, дрън, дрън... мрън, мрън, мрън... Резултатът е порняк... :eyebrow: :bowdown:

Изображение

Не е ясно каквУ точнУ шъ излезИ отъм... :popcorn:
Емчи па да го отваряме УсвЙен...

Бахти гуемата кутия чуек... :8D:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Пон Юли 18, 2016 7:43 pm

Аз пък, след може би около 7-8 хил. км. пробег с верния другар, днес взех вилката от профилактика, смених двете плочи отпред (касетата и веригата са сменени преди 2-3 седмици), а миналата седмица смених и лагерите на средното. Тоя pressfit нещо не ме грабва.

Та, в момента чакам отговор от швабите дали това се признава за дефект на рамката:

Изображение

...леко разлепено снопче карбонови влакна точно под средното, повдигнал съм ги леко с отверката, за да се видят на снимката. Искрено се надявам да сменят рамката без много мърморене, щото иначе ще дърпам снопа докато не заприлича на изпуснато кълбо прежда и ще пробвам пак. Не че не си карам смело и така, де.... :D

ПП: Така и така съм хванал да се хваля, вече съм с Maxxis Ikon 3C EXO с бозичка, 2.2" отзад и 2.35" отпред, утре преди работа ще направя една Витоша да ги сефтосам :eyebrow:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот halfdone » Вто Юли 19, 2016 8:30 pm

THEZOGGO написа:...


Еее така като почнете значи, изкарвай го от там :D
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Lepichi » Пон Авг 01, 2016 1:44 pm

Дойде и моят ред да споделя гаранционните ми приключения с CANYON с на когото му се чете дълъг пост :) .
След не повече от 300-400 км. каране, от задното колело започна да се чува следния звук - видео. Звукът от видеото е при стисната задна спирачка и разклащане на колелото. Веднага елиминирах възможността да е от спирачките, защото същия звук се чуваше и при педалиране без спирачен апарат - видео 2.
Веднага писах на Canyon (09.06.2016), като им казах, че мисля, че проблема е в главината, тъй като звука се проявява, като се приложи сила от която и да е страна на въпросната главина Mavic Crossone. Естествено от там въпреки обясненията ми, започнаха да ми казват какво да направя, сякаш съм пълен индианец. Първо от спирачките е - почисти ги. После от окачването било и как трябвало едва ли не да разглобя и гресирам почти всичко - цитирам: (Please check following parts by cleaning and lubricate ( grease ): Pedal scew crankset, chainring screws, rd hanger, and main pivot from the triangle, rear shock bolt).
След като категорично отказах да си разглобявам колелото, което пак казвам е почти чисто ново, и след като взех на заем от приятел друго задно колело с което им пратих видео, че звука го няма, най-накрая приеха да им изпратя задното колело за инпекция. Казаха ми, че ще ми върнат парите за транспорт ако проблема е гаранционен. Изпратих колелото на 20.06.2016, защото толкова време отне цялото писане на мейли и пробите за да се изключат всички възможности. Пристигна при тях на 23-ти. На 30-ти юни реших да попитам какво става с колелото и дали поне са констатирали проблема, защото още никой не се беше свързал с мен. Това беше отговора - The repair of the rear wheel is currently in process, you get a info or the tracking number probably next week. След това, пълно мълчание...
На 11-ти юли аз им пиша да ги питам какво стана с "next week". Мълчание. На 14-ти юли пак им пиша, обаче вече малко изоставих любезния тон. Получавам отговор чак на 19-ти юли, като ми се извиняват за забавянето и ми обясняват, че ми пратили колелото в Мавик и затова станало бавно. Сега вече им го били върнали и в момента го сглобявали. На следващия ден щели да ми го пратят за БГ, другата седмица щяло да е при мен и ако имам въпроси, да питам.
Питах :) Какъв е бил проблема на колелото и как ще стане работата по връщането на парите за транспорт. Отговориха ми, че не знаят какъв е проблема, тъй като Мавик са заменили целия wheelset с нов и не са се обяснявали :) До тук добре, обаче за парите ми обясниха, че щели да издадат някаква кредитна бележка към акаунта ми при тях за съответната сума, която ще мога да ползвам при бъдещи ремонти :bigeyes: . Т.е. пари - друг път. Тук вече не издържах и ги нахраних много, като цитирах и условията на сайта им за Warranty claims, и техния мейл, в който казаха, че ще ми върнат парите. На 25-ти юли получавам кратък и ясен мейл, че ще ми пуснат парите по банковата сметка. И тоя проблем се разреши, ама колелото не пристига. И най- накрая днес - 01.08.2016 си получих задното колело. Wheelset-a е заменен с Mavic Crossride, като естествено вече стикерите по него не съответсват с цветовете на колелото, но това е бял кахър, като си стоял половин лято без колело. Парите още ги няма, но предполагам, че това е нормално за международни, банкови трансфери.
Та обобщено, цялата работа отне 52 дни и 22 мейла.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Alexi » Пон Авг 01, 2016 2:31 pm

според мен е просто суха главината ,вероятно малко грес ще реши тоя проблем вместо перипетиите които си преживял
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот banzai » Вто Авг 02, 2016 6:54 am

Според мен е от лумбагото, можеше да минеш с наколенка на д-р Ливайн. :nono:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот nesretnika » Вто Авг 02, 2016 9:19 am

Да споделя последно от миналата седмица. Имам "Спектрал" 2015. Счупих едни държачи на броните. Писах на чата към сайта. Изпратиха ми ги безплатно.

Гаранционно имах малък проблем с хидравличния кол преди няколко седмици. Отремонтираха ми го по гаранцията в Байклаб.
nesretnika
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Чет Окт 23, 2014 4:54 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 03, 2016 12:11 am

halfdone написа:
THEZOGGO написа:...


Еее така като почнете значи, изкарвай го от там :D


РЙечИно сторИно :8D:

Изображение

Всъщност това, което излезе от кашончето е:

CANYON ULTIMATE AL SLX 9.0
Изцяло с Ultegra 6800 (включително педалите)
Elite Cannibal water bottle cages
Camelbak thermo bottles Podium Big Chill 750ml
Topeak Medium Aero Wedge Pack

Тегло 7.7 kg (включително педалите, bottle cages, bottles, saddlebag)

Обувки: Genius 5 Fit Carbon

В момента съм на вълна - твърдак (принципно не ми трябва, но така за идеята да има). : ) Tака, че да видим какво ще стане. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот penmark » Сря Авг 03, 2016 12:20 am

Като ти омръзне тая шосейка след 1 месец, пиши да я зема. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 24, 2016 10:25 am

Това което забеляах е, че когато бъде изпратено директно запитване на [email protected], а не чрез тяхната онлайн форма за контакти не се получава ticket номер. Което е проблем. Изпращайте запитванията си само през онлайн формата. Ако има някакъв проблем и не получавате тикет номер въпреки всичко или не получавате отговор на вашето запитване дори и да сте получили тикет номер, пишете им съобщение във Фейсбук на https://www.facebook.com/Canyon.DE/?fref=ts На мен във Фейсбук ми отгоеориха за 2 минути.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Alexi » Сря Авг 24, 2016 10:27 am

като купиш твърдака и ти омръзне ме имай предвид :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Авг 29, 2016 11:37 am

Някой да е разглобявал и сглобявал платформа 23 на Страйв 2013? Имам проблем с поставянето на малките пружинки които са между лявото рамо на платформата и sag измерителя. Пружинките немога да ги наместя както трябва при сгобяване на рамото. Някой да даде акъл как да ги накарам да не се разместват при поставяне?
Снимка на пружнките тук - http://prikachi.com/images.php?images/244/8893244X.jpg

Тия пружнки струват по 1.95 евро бройката. Ще ми се да не ги мачкам повече. :)

Също така да споделя друг опит. Rocker arm screw оттук:
https://www.canyon.com/downloads/suppor ... M23_14.pdf

гръмна на 6Nm при 7Nm препоръчителна сила на затягане. Имайте го предвид когато стягате болтове.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kawasuna » Чет Сеп 22, 2016 6:26 pm

Не разбирам много английски ще ми разясните ли Буквално какво трябва да натискам евентуално да си поръчам това

https://www.canyon.com/en-bg/mtb/nerve/ ... l-9-9.html

стъпка по стъпка ако може.Първо трябва ли да се регистрирам в сайта им,и ако да то къде става това?След като ми обясните как се поръчва и вече съм го направил,какво следва?Може би ми пращат мейл за успешна поръчка ли?Извинявам се за може би глупавите въпроси,но като не ми е ясно и питам.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта