Поръчка от CANYON?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот penmark » Чет Сеп 22, 2016 6:52 pm

SOLD OUT означава разпродаден. Затова не можеш да поръчаш.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот protiven » Чет Сеп 22, 2016 6:54 pm

kawasuna написа:Не разбирам много английски ще ми разясните ли Буквално какво трябва да натискам евентуално да си поръчам това

https://www.canyon.com/en-bg/mtb/nerve/ ... l-9-9.html

стъпка по стъпка ако може.Първо трябва ли да се регистрирам в сайта им,и ако да то къде става това?След като ми обясните как се поръчва и вече съм го направил,какво следва?Може би ми пращат мейл за успешна поръчка ли?Извинявам се за може би глупавите въпроси,но като не ми е ясно и питам.


Моделът от линка ти е разпродаден (не е в наличност).
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kawasuna » Чет Сеп 22, 2016 7:46 pm

Да разбрах.Доста се рових,в ценовия диапазон 5к.имаше налични,но нямаше пък Л размери,явно трябва да се чака
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот largo_hs » Чет Сеп 22, 2016 9:22 pm

kawasuna написа:Да разбрах.Доста се рових,в ценовия диапазон 5к.имаше налични,но нямаше пък Л размери,явно трябва да се чака

Сега разпродават всичко, скоро идват новите байкове за 2017г.
largo_hs
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2015 7:42 pm
Местоположение: Хасково

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kawasuna » Чет Сеп 22, 2016 10:01 pm

Да,дори 2015г имаха доста модели.Дано до месец се появят новите.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Сеп 22, 2016 11:21 pm

Не правя реклама но мернах този модел Л размер viewtopic.php?f=16&t=185234 С по нисък клас компоненти е но поне е твой размер. Колегите да кажат дали си струва.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kawasuna » Чет Сеп 22, 2016 11:27 pm

И аз го гледах в ОЛХ писах на момчето но няма отговор,може да го е продал
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Вто Дек 13, 2016 1:29 am

Признавам, че Радончетата имат някакви читави моделчета ама съм пристрастен и все ме тегли към тая марка, и това си е. :D
Време е да добавя нещо ново в арсенала и мисля, да е това:

https://www.canyon.com/en/mtb/grand-can ... -9-sl.html

Обаче идва проблем с размера, дали да е М или Л.

Това са ми размерите, ако може да ми дадете съвет, ще съм благодарен.

Височина: 180
Дължина на вътрешна страна на крака: 84 см /inseam lenght/
Torso lenght: 54 sm
Shoulder width: 40 sm
Arm lenght: 58 sm

Според онлайн калкулатора на Кениън съм за М рамка.

Според мен М-ката ще ми дойде ниска, защото на Страйва, който е 18,5 инча, когато ми беше развален Ревърб-а, карах с обикновен кол, който беше 450 мм и карах някъде с около 400 мм изваден кол. Та в този ред на мисли, М-ката е 17, 5 инча, мисля, че ще ми дойде ниска, обаче пък горната ефективна тръба е 590 мм, което мисля, че ще ми пасне екстра.

От друга страна ако взема Л-ка, тогава, мога да вкарам лапа на 60 мм и може би нещата ще заспят, но не съм сигурен.

Та някой, който кара GRAND CANYON AL и може да даде насоки, към какво аз да се насоча като размер?

Предварително благодаря за отговорите. :magnify:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Вто Дек 13, 2016 2:18 pm

M-ката няма да ти е толкова ниска, колкото къса. Аз съм с твоя ръст и М-ка (пък макар и CF SL, те би трябвало да са с еднаква геометрия), като на моменти ми се ще котмилото да беше една идея по-напред с по-къса лапа.

Ако си нейде по софийско, мога да ти дам да го покараш.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Вто Дек 13, 2016 6:49 pm

Днес се поинтересувах дали мога да си поръчам само bikeguard, но се оказва, че не може:

Hi...., unfortunately we do not ship just the bike guard without a bike. It will get damaged on the shipping way. Nevertheless its not safe enough for transport. We can recommend our professional transport accessories: https://www.canyon.com/en/accessories/# ... ubcat=2730 Best regards, Dana

Според мен bikeguard-a e сигурен, ако го уплътниш добре а и е по широк от обикновенните кашони за колело, които са по 20см. Което означава, че можеш да си играеш с bubble wrap-a за повече сигурност при транспорт. Да има и кашони, които са по 35 см широки и стават за колело, пример http://www.ebay.de/itm/Fahrradkarton-18 ... Sw7I5TwUrN , но тогава обема става повече от 450 куб. см, което автоматично означава отпадане на множество курирски фирми ако човек иска да си транспортира колелото до някъде. Повечето куриерски фирми изпълняват транспорт на кашони с размери до 360 куб. см.

Та, това за кашона го пиша, ако някой мисли за в бъдеще да поръчва само bikeguard за транспорт.

Иначе, не виждам как bikeguard-a ще пострада при транспортирането му до вкъши при положение, че преди 2 седмици поръчах един такъв http://www.ebay.de/itm/Fahrradkarton-16 ... SwLF1X5vAu

и дойде без никакви повреди по него.
Според мен просто не искат да си продават кашоните, които наистина са с доста удобни размери. Жалко :(
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Чет Дек 15, 2016 12:45 am

Виж си, обаче, мерните единици - объркал си или тях, или броя на нулите ;)

Иначе, според мен в тоя bikeguard няма нищо кой знае колко полезно за опазването на колелото при "аварийни" ситуации. Ако пътувах по-често със самолет и колело, щях да си купя куфар ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Дек 15, 2016 9:10 pm

Следното не е свързано с поръчка, но е интересна новинка свързана с шосейните модели на Кенън:

Canyon adds disc brakes to entire road range
Ultimate, Aeroad and Endurace models incoming

http://www.bikeradar.com/road/news/arti ... 017-48820/
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Фев 20, 2017 1:38 pm

Вчера докато четях една темичка в немския форум - Grand Canyon AL SLX (2016), съвсем случайно попаднах на едно интересно видео. От което става ясно, че Grand Canyon AL SLX може да става и не просто за разходка по черните пътища. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Вто Фев 21, 2017 4:04 pm

THEZOGGO написа:Вчера докато четях една темичка в немския форум - Grand Canyon AL SLX (2016), съвсем случайно попаднах на едно интересно видео. От което става ясно, че Grand Canyon AL SLX може да става и не просто за разходка по черните пътища. :)


Аз моя карбон си го юркам смело по пътеките, но с алуминиева рамка не бих карал толкова смело - знам за поне два случая на сцепени AL SLX в България, едната - на дългата пътека на Локорско. Правени са да са повече леки, отколкото "ендуроустойчиви" :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот emo_gp » Вто Фев 21, 2017 5:34 pm

:offtopic: Извинявам се за офф-топика, но бихте ли ми казали има ли разлика между рамките slx и sl и ако има каква е тя? :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Вто Фев 21, 2017 8:40 pm

Петър Велков написа:
THEZOGGO написа:Вчера докато четях една темичка в немския форум - Grand Canyon AL SLX (2016), съвсем случайно попаднах на едно интересно видео. От което става ясно, че Grand Canyon AL SLX може да става и не просто за разходка по черните пътища. :)


Аз моя карбон си го юркам смело по пътеките, но с алуминиева рамка не бих карал толкова смело - знам за поне два случая на сцепени AL SLX в България, едната - на дългата пътека на Локорско. Правени са да са повече леки, отколкото "ендуроустойчиви" :)


Kъде точно са се сцепили рамките (има ли снимки?) и колко тежки са били карачите? Какво представлява тази дълга пътека?

emo_gp написа::offtopic: Извинявам се за офф-топика, но бихте ли ми казали има ли разлика между рамките slx и sl и ако има каква е тя? :beer:



Разлика в геометрията няма. Разликата е в задната ос. SL рамката е за ос 10х135мм https://www.canyon.com/mtb/grand-canyon ... l-8-9.html

а SLX е за ос 12х142мм https://www.canyon.com/mtb/grand-canyon ... -9-sl.html
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Петър Велков » Вто Фев 21, 2017 10:45 pm

THEZOGGO написа:Kъде точно са се сцепили рамките (има ли снимки?) и колко тежки са били карачите? Какво представлява тази дълга пътека?


"Льо Корско" е сравнително технична пътека с лек наклон и няколко готини дропа в по-сериозната си част. Снимки не намирам, не знам къде се цепят - знам само че швабите ги сменят без никакви разправии. Единият карач не го познавам, другият тежи сигурно колкото левия ми крак... Вейка под 60 кила е със сигурност.

Колкото до CF SL -аз съм 110 кила, пускал съм почти всички (не-DH) пътеки около София (Кътина 1 и 2, Локорско, Копитото и от двете страни, "кривата", че и Драгалевци), "трошил съм камъни" в Западни, Централни и Източни Родопи, Западен и Централен Балкан, Пирин, Славянка и Рила и нямам от какво да се оплача. Нямам идея кога ще заделя пари и за мекица, но със сигурност и тя ще е карбонова - макар и задочно, видял съм лошата страна на заварките :)

ПП: Става дума за рамки от преди 2-3 години. Кой знае по-новите на какво дередже са.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Апр 27, 2017 1:35 pm

Aко шосейката ви идва с Мавик уилсет, ето нещо интересно:

https://www.mavic.com/en-gb/care

Удължаване на гаранцията на уилсета ако го регистрирате.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот newbiebg » Пет Апр 28, 2017 11:05 am

@ largo_hs - много е красиво колелото, да си го ползваш със здраве дълги, дълги години!

Само едно не разбирам - защо, след като у нас има предостатъчно производители на качествени велосипеди (които работят с най-новите технологии в бранша), има хора, които поръчват от чужбина? Каква е разликата между нашите и техните?

Аз лично от чужбина бих си взела само велосипед "Трек", от компанията на Ланс Армстронг и нищо повече.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Апр 28, 2017 11:43 am

Може би заради същата причина, поради която и ти би поръчал ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Апр 28, 2017 11:59 am

newbiebg написа:Само едно не разбирам - защо, след като у нас има предостатъчно производители на качествени велосипеди (които работят с най-новите технологии в бранша), има хора, които поръчват от чужбина? Каква е разликата между нашите и техните?


-Геометрия
-Дизайн
-Окомплектовка
-Тегло
-Цена
-Гаранция
-Цветове

Ама нека да не цапаме допълнително темата и да се придържаме към постове, които засягат само Canyon. Aко искаш дебат по отношение на това което питаш, моля те, пусни отделна тема и там води диалог за това "Каква е разликата между нашите и техните?". Мерси!
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Апр 28, 2017 1:50 pm

:offtopic:
Тrek се продават у нас от Drop-In - на съответните цени.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот iL Diavolo » Вто Май 16, 2017 11:10 am

Grand Canyon Al 4.9 - In the front the frame is 20" but on the back is 17"

Това го пише в обява . Какво ще рече , кой размер от двата е рамката ?


edit -

някой слагал ли е Каньончето си на кантара да провери дали теглото съвпада с тези от сайта им ?

:beer:
!!! със скотовете съм !!!
Аватар
iL Diavolo
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 5:55 pm

Re: Поръчка от CANYON?

Мнениеот kulkata » Вто Май 16, 2017 1:00 pm

iL Diavolo написа:някой слагал ли е Каньончето си на кантара да провери дали теглото съвпада с тези от сайта им ?

:agree:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта