Избор на велосипед за 4 г. дете

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот capola » Чет Фев 19, 2015 9:30 am

Здравейте!

Има подобна тема за велосипед за дете на 2 г. и друга за дете на 7 г., но за 4 г. няма. Не, че трябва да има тема и за 3, 5 и 6 годишните, но на тази възраст децата много се променят, а и 4 г. си е точно между 2 и 7.

Та така, след тази увертюра направо на темата - моля, препоръчате ми конкретен модел. На практика той е карал само триколки и не е минал през новата мания на баланс колелото, така че сега явно ще е на четири гуми.

Благодаря предварително!
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот victortrt » Чет Фев 19, 2015 10:03 am

Драг алфа 16 цола?
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Brave » Чет Фев 19, 2015 12:07 pm

Много зависи от височината на детето. Възрастта е насочваща, но не е достатъчна. По-големият ми син беше на 4,5 години лятото и се научи да кара на две гуми много малко колелце - с 12" гуми. Идеята ми, която проработи идеално, беше да не купувам неадекватно скъпите балансни колела, а взех втора ръка едно доста евтино колелце, направих една пълна профилактика на движенията, вместо рошавите гуми с които продават тези колела, сложих сликовете от детската количка, демонтирах веригата и курбелите и свалих седалката на макс, докато се научи да пази равновесие. Той взе че се научи точно за 2 дена и до края на сезона си бръмчеше с това колелце, вече с курбели/верига и доста вдигната седалка. Имам налично и с 16" колела останало от сестра му, но просто му беше голямо за да го ползва за балансно - дори при смъкната седалка, не достигаше земята с крака. Тази година, вече ще кара него.
Един съвет - изобщо не пробвайте с помощни - те с по-скоро вредни и не учат на нищо детето. Пък малките са доста чувствителни към промените и ако им покажеш колелото с помощни, после могат да се сърдят, ако се опитате да ги махнете. Лично моя опит е, че най-добре да се отиде с детето до магазина, да се пробват разни колела, за да се ориентирате за размера и после да се вземе колелото отделно без детето, като тайно от него се разкарат всички излишни за ученето (пък и по мое мнение - по принцип) неща като калници, багажници, помощни и т.н. И без това, поради факта, че голяма част от компонентите в детските колела са едни и същи с тези за възрастни, детските колела са безобразно тежки, а ми се струва доста глупаво да се товари колелото с още тежест под формата на излишни аксесоари.
Бих препоръчал и такова колело да се купи втора ръка, поне ако човек е достатъчно опитен и може да прецени състоянието му, защото в тази възраст колелата са за 1, максимум 2 сезона и да се дадат повече от петдесетина лв е излишно. Така или иначе след няколко дни и няколко падания, колелото ще е вече ожулено. А и качеството на частите на масовите детски колела е безобразно така или иначе.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот b1k3ra » Чет Фев 19, 2015 1:34 pm

Аз пък така и не открих читави спирачки или поне ръкохватки като за деца.
Пълно малоумие е да се слагат стандартни - първо, че детето едва се протяга за лостчето, второ че стандартно сложените Vbrake са безобразни и или няма спиране изобщо, или са толкова твърди, че детето не може да стисне.
В Декатлон гледах едни странни лостчета, които на пръв поглед са по-удобни за детска ръка, обаче после прочетох, че били само за спирачки тип кантарче...
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот victortrt » Чет Фев 19, 2015 2:13 pm

Контра??? По принцип децата инстинктивно спират с нея, ако я има. Тоест за да отговорим на първоначалното питане - Пасати нинджа 16 цола с помощни гуми и дамска рамка дори и за момче, за да се научи без помощни гуми.
Знам че марката не е най-известната с добро качество, но за детско колело става, а и като плюс има контра, предпазител за верига и калници, без излишния багажник. Само гумите са излишно рошави и тежки, но това се оправя, важното е че са с автомобилен вентил. Между другото по мощните колела са с много здрава и доста широка метална част, но самите колелца се изтъркват лесно.
Кормилото и седалката могат да се регулират, което също е плюс за мен. А, да и седалката има място за захващане от родителя.
На такова синът се научи да кара без помощни гуми, макар че имаше сериозни затруднения при координацията и равновесието по здравословни причини.
Това /1:1/ имам предвид - http://www.hippoland.net/passati-velosiped-ninja-16.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот cyclopz » Чет Фев 19, 2015 11:31 pm

+1 глас за драг алфа. Моето момиченце се качи миналото лято, на 2г и 9 месеца, нагласих й кормилото и седалката за ръста, лостчетата на спирачките се нагласят прекрасно с едно винтче, направил съм й ги по ръчичките и си спира с кеф. Колелото е много леко, което е голям плюс.

Пс. Контрата на тая възраст не е плюс, гледам дребосъка че си наглася педала отгоре, за да има сила да тръгне, освен това съм виждал деца по площадките да ползват назад-напред люшкане на педалите, когато нямат сили да направят пълен оборот. Като малък карах балканче и се кефех на контрата, но на 3-4 годишно по-скоро е рано.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот victortrt » Пет Фев 20, 2015 10:08 am

При мен малката почна без контра с едно колело с плътни гуми и се кефеше, че може да си наглася педалите. Сега е на 4 и половина и кара 20 цола с контра /втора употреба нещо западно, мисля, че пегасус/ и предно кантарче и няма проблем с потеглянето. Между другото на нейното колело задната капла е с марка Берета и е стоманена, гумите нямат слагане и махане. Не знам кога и къде е било правено, но са го направили с идеята да е вечно.
На 4 години детето вече има достатъчно разум, за да се справи с контрата, пък и се свиква с нея.
Но и това, че лостчетата се регулират е вярно за повечето нови велосипеди.
В заключение - според това контра или спирачки и според бюджета - пасатито или драг алфата. Важното е да са с една скорост и твърда вилка, просто и леко.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Боян Бановски » Пет Фев 20, 2015 9:19 pm

capola написа:Здравейте!

Има подобна тема за велосипед за дете на 2 г. и друга за дете на 7 г., но за 4 г. няма. Не, че трябва да има тема и за 3, 5 и 6 годишните, но на тази възраст децата много се променят, а и 4 г. си е точно между 2 и 7.

Та така, след тази увертюра направо на темата - моля, препоръчате ми конкретен модел. На практика той е карал само триколки и не е минал през новата мания на баланс колелото, така че сега явно ще е на четири гуми.

Благодаря предварително!

Здравей! Два пъти съм минал по този път и от личен опит ти препоръчвам следното: за тази възраст всяко читаво и евтино 12 или маx. 14 инчово колело. В началото демонтираш курбели и педали и верига. Само за няколко дни до седмица човека който го упавлява усвоява баланса, да пази равновесие и пак слагаш курбелите, педалите и веригата. Почти задължително колелото да е без скорости, меки окачвания и други такива обременители. Пълен твърдак, сингълспийд :D . За да сеполучи карането без курбели, бутането, хубаво е коллелото да е 12 инча . По-ниско и по-удобно е! Успех! И още една препоръка: докато расте човека, минавай през всички размери колела, 12, 14, 16, 20 инча. Не му взимай огромно, за да му става като порасне. Старите много лесно се продават. Има магазини в които като купиш ново по-голямо , може да оставиш старото да ти го продадат. А и нещо много важно!!! Без контра!!! Какви контри се пише по-горе? Това е байкърски форум бре!!! Нали ще го правиш байкър! :beer:
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот bigchicken » Съб Фев 21, 2015 3:23 am

За четири годишно дете, особено ако е момче 12 ще е малко. 14 ще става, ама до средата на лятото щото още сега ще му е в горната граница. 18 по моему. Моя кара вече 20 преди да навърши четири, но се чувстваше несигурен. Като се постопли ще е достатъчно голям. Наблюдавах му стойката, бонбон е. И седалката доста вдигната. А за научаването- ако е въртял здраво педалите на триколките, тоест може да върти аз бих пробвал направо, дори без помощни. Моя започна много рано с бутащо. По повод предния пост, пробвах дванайска без курбели и т.н., но едва стигаше земята и му беше тежко, та взех едно от Метро за 80 пари. Полудя с него, но така и не знаеше какво е да върти педали. Качих го на другото с монтирани вече педали, но като го придържах чакаше аз да го бутам. Тогава сложих помощните. Започна да върти малко по малко и като го усетих, че вече има силата да си се движи ги свалих. Петнайсе минути след като започнахме и едва хващаше посоката вече пазеше равновесие почти на място, зяпаше във всички посоки без да се отклонява и тръгваше без проблеми. В началото само го придържах лекичко за блузката под врата, основно за да потегли.
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот tanya » Съб Фев 21, 2015 11:38 am

Подкрепям голяма част от дадените по-горе съвети. И наистина е добре да се огледаш за някое колелце втора употреба. След баланс байка, моите и двамата преминаха през едно 12 цолово колелце, купено за 30лв от пазара. За още 30лв му сменихме гумите, намерихме и много меко лостче за спирачка от Кауфланд (невероятно, а :D) и колелото стана бонбон - леко вървящо и добре спиращо. Всеки от синовете ни го кара по едно лято, после още две деца преминаха през него за по един сезон и сега колелцето стои в гаража и чака племенниците да го поемат.
И размери наистина трудно се прескачат, особено с деца като моите, които растат по-бавно. Бяха първо с баланс байк 12 цола, после 12 цола с педали, 14ка, 20ка и сега са на 24 цола.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот dope » Пон Фев 23, 2015 12:33 pm

3 години / 16 '' specialized hotrock/ с контра
Просто се качи и тръгна

https://www.youtube.com/watch?v=nT0IOwERbP0

(предишно колело 12'' Firstbike)
Tread lightly,
take only pictures,
leave only footprints,
kill only time.
Аватар
dope
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1398
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 12:19 pm

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот victortrt » Пон Фев 23, 2015 4:08 pm

Аз споменах за контрата като вариант при неподходящи спирачки.
То байкър се става след 1-ви клас, за се научи детето, ще трябва да кара по равно и гладко, където контрата си е приложима. Поне моите не искат да карат по неравности засега. За всичко си има време.
Драг алфа е със свободен венец и две спирачки, малко по-скъп от пасатитата, но по-добра марка и изработка.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот capola » Пон Фев 23, 2015 8:49 pm

Много благодаря на всички, които отделиха време и писаха в темата! Освен изброените варианти се сещам и за още един, който не е обсъждан. Не бих взел за себе си велосипед от Decathlon, но какво мислите за детските модели, например този?
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Ozzie » Пон Фев 23, 2015 11:44 pm

Добре изглежда. И цената е сякаш долу- горе приемлива.
Гледал ли си продукцията на "Робифир", как вървят като цени? Преди 11 години бях взел такова за сина ми. Сносни части (като за дете) и много добра (тогава) цена. Изкара при нас 3 или 4 години, после живя още... и после му се загубиха следите.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот cyclopz » Пон Фев 23, 2015 11:59 pm

capola написа:Много благодаря на всички, които отделиха време и писаха в темата! Освен изброените варианти се сещам и за още един, който не е обсъждан. Не бих взел за себе си велосипед от Decathlon, но какво мислите за детските модели, например този?

Понеже пъво се бях ориентирал към декатлонското колело, но накрая взех драг алфа 16, ще ти кажа какви са й плюсовете - първо, много по-лек - рамката е олекотена алуминиева и това е много ценно, първо за начинаещо дете да има по-малко зор, но и за таткото, като го носи, товари, влачи и т.н. Второ, профила на рамката е по-различен, може от доста нисък ръст дете да се настани при свалена седалка, и тук идва огромния плюс, регулира се кормилото напред-назад освен нагоре-надолу, тоест моето под-3-годишно дете успях да го наглася с оптимална позиция на колелото, а има много накъде да си го израсте. Трети плюс е, че има калници, не е толкова важно, но след всеки дъжд голям кеф на малките е да карат през локвите, и без калници гарантира много викане и неприятни емоции. Алфата няма звънец, но ще добавиш ако решиш.

Тия педали, с които идват и декатлонското, и драг-а, да ги смениш веднага, аз купих някакви най-обикновени градски с гума, важно е, понеже фабричните са много "маунтинбайк" стил и детето като изпусне педала и превърти, излетите пластмасови зъби го нараняват по крачето. Не знам дали го обясних ясно, но ще видиш какво имам предвид. Към 8-10 лв дадох за нови педали, заслужава си.
Не купувай столчета за кукли или кутии за багаж, които се монтират зад седалката, ще падне голямо ритане по тях.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот capola » Вто Фев 24, 2015 6:04 pm

А някой има ли опит с това изобретение? Продават ги в Decathlon за тридесетина лева и ми се струва добра алтернатива на помощните колелца. Иначе що е до самия велосипед - предлагат ми един Drag Rush 16, който изглежда едно към едно с Alpha - рамката и вилката са обаче от стомана, което добавя само 0,5 кг. към теглото, а разликата в цената е осезаема.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот connann » Вто Фев 24, 2015 7:51 pm

capola написа:А някой има ли опит с това изобретение?


;) Помисли все пак и за гледната точка на детето - другите деца може да му се смеят, че ползва такива странни "помощни средства". Така или иначе за няколко дена ще се научи да пази баланс, през това време може да се крепи колелото и за седалката. Мен така ме учеха навремето, въпреки че съм лош пример, защото още трудно пазя равновесие :peace:

:beer:
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот victortrt » Сря Фев 25, 2015 6:31 pm

capola написа:А някой има ли опит с това изобретение? Продават ги в Decathlon за тридесетина лева и ми се струва добра алтернатива на помощните колелца. Иначе що е до самия велосипед - предлагат ми един Drag Rush 16, който изглежда едно към едно с Alpha - рамката и вилката са обаче от стомана, което добавя само 0,5 кг. към теглото, а разликата в цената е осезаема.

Ако изобретението става за други велосипеди освен декатлонските и не са ти проблем 30 лева го вземи, но дали ще ходиш зад детето хванал го с него или просто с ръце, е все тая.
:offtopic: Мамчето от клипчето си е готин МИЛФ отвсякъде /в смисъл, че всичко си има нетипично за французойка/, но май не коментираме нея и не я предлагат за 30 лева
Сега сериозно. Аз детските драгове ръш, алфа и т.н. не ги различавам толкова, че да препоръчвам само един вид. Имах предвид просто драг 16 цола с една скорост, свободен ход, 2 спирачки и предпазител на веригата. Дали е алуминий или стомана, няма значение чак толкова. Вземи по евтиното, след година две ще е вече малко на детето.
ПС то май от сайта се вижда, че няма драг алфа 16 цола, а само Драг ръш /еднакви са по форма и съм ги сбъркал/, така че нямаш дилема.
Явно аз съм ги сбъркал /живея близо до магазина на Нина, често минавам покрай него сутрин и от витрината съм виждал че имат, но съм прочел модела/.
За наказание ще пия една бира допълнително.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот capola » Сря Фев 25, 2015 8:36 pm

В крайна сметка му купих Drag Rush 16. Има и Drag alpha 16, като разликата вече я споменах, а разликата в цената е около 60 лв. Впрочем сварих ниските цени, защото от 1-ви март ги вдигат - основно заради скъпия долар, който товари стоките от Китай.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот _SoRa_ » Съб Ное 28, 2015 2:48 pm

Здравейте.
Синът ми скоро става на 4 г., но е дребен и слаб за възрастта си и не особено силен физически. Сега е 95 см. и 12ска велосипед ще му е добре като начало. До сега е карал баланс байк, но нещо не му харесва. Разглеждам разни обяви, но някак ви се струват тежки и с висока горна тръба, която ми се струва, че ще пречи на неопитен колоездач. На Puky z2 е с нисък профил, но са безбожно скъпи 140 евро без доставка. Втора употреба пак е скъпо (62 паунда без даставка). За него ще е важно да се върти леко е да спира лесно. Хубаво ще е и да е леко, но под 8-9 кг. ми се струва, че няма :dontknow:
Ще съм ви благодарна ако ме насочите към определени модели :)
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Alexi » Съб Ное 28, 2015 3:49 pm

децата растат бързо и според мен не си заслужава да се купи скъп велосипед който ще кара 2г примерно .. щерката и бях взел 16 цолов български с контра - тежи си но тя летеше с него като му свикна ..минахме през 20 цолов за 2г и сега вече на 10 кара 26 цолов Драг със скорости че и се пускаме заедно леко ХС :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот _SoRa_ » Съб Ное 28, 2015 4:12 pm

Вашите деца може и бързо да растат, но както писах, моето е 95 см. на 4 г., физически слаб /като сила и маса/. Реално е с размер на дете 2 1/2-3 г. За това и търся 12ска. Има сестра на 2 г. и 3 м., която ще го наследи като му дойде времето. :peace:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Alexi » Съб Ное 28, 2015 4:42 pm

ще порасне и той спокойно .. купи му колело като на другите деца на неговата възраст за да не се чувства различен и да е нещастен - ще му свикне .. децата са много чувствителни
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот _SoRa_ » Съб Ное 28, 2015 4:47 pm

Alexi написа:ще порасне и той спокойно .. купи му колело като на другите деца на неговата възраст за да не се чувства различен и да е нещастен - ще му свикне .. децата са много чувствителни
Те неговите връстници са гиганти- по 110-115 см. и по 20 кг. :D Как да му купя 18 или 20ска за неговият скромен ръст от 95 см. :crap: Не държа да е скъп и нов велосипеда.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Alexi » Съб Ное 28, 2015 4:57 pm

може да загледаш и втора употреба избор има огромен .. аз 20ката спринт го вземах за 35 лв почти ново защото "не вървяло" как да върви като някой пренатегнал лагерите на задната главина .. 3-4 задни гуми изтрихме после :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед за 4 г. дете

Мнениеот Ozzie » Нед Ное 29, 2015 11:00 am

Навремето "Робифир" имаха прилични като качество и цена детски велосипеди.
http://www.robifir-bike.com/junior.html
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на детски велосипед за 5 г. дете

Мнениеот digitalrebel » Сря Ное 09, 2016 9:36 am

Време ни е да надградим нашето баланс колело Kiddimoto с нещо с педали.
Вече изглеждаме смешно да се бутаме с крачета, въпреки, че колелото ни е любимо и можем да караме на всякакви терени, за разлика от тротинетката.

За сега съм се спрял на Drag Alpha 18-ка като за 5г. дете и ръст 117см, но още не съм търсил алтернативи. Задължително без помощни колелца.

Някой може ли да сподели своя опит с другите марки?
Аватар
digitalrebel
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на детски велосипед за 5 г. дете

Мнениеот kotseto » Сря Ное 09, 2016 9:58 am

Виж и на спринт колелата, 16-ката им е добро колело. Приятели имат момче с 16-ка Спринт и изглеждаше малко по-добре съобразено за деца от 16-ка Драг на нашата колоездачка. Разликите между 16 и 18 не са много. За съжаление в магазина на МаксБайк на Каблешков в София нямаха изложена 18-ка последния път като ходих, за да я разгледам...

Иначе като съвет - не пропускай размери и не се мятай на по-голямо колело. Изкушаващо е да се метнеш на 20-ка със скорости, но имай предвид, че то ще тежи почти колкото колелото на възрастен, а ще го кара 20-килограмово хлапе.
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта