Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gvt333 » Вто Яну 13, 2015 11:16 am

Търся си удобни обувки или кецове за платформени педали. Карам XC основно. Не ми предлагайте Five Ten , според мен цената не отговаря на качеството при тях! :beer:
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Admin » Вто Яну 13, 2015 12:33 pm

Teva Links - впечатленията ми можеш да прочетеш тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... teva-links
Със сигурност едни от най-удобните обувки, които някога съм слагал на краката си, а и по отношение на качеството не съм чул лошо за Teva, но в момента цената е малко соленичка - 270 лв.: http://camouflage.bg/teva-the-links-shoes
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Вто Яну 13, 2015 3:20 pm

А какво търсиш от тия обувки ... да са меки и удобни или твърди и стабилни. Трябва ли да стават за ходене/бутане или предимно за каране.
Инак най лесно е да си вземеш какви да е кецове или маратонки.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gvt333 » Вто Яну 13, 2015 3:24 pm

Благодаря за предложението с обувки TEVA ,но просто не са ми по джоба.
Търся нещо средно , да е стабилно на платформени педали с пинове , което логично би следвало да са по мекички. Но тъй като не съм от най здравите в краката , винаги има бутане. Бих се радвал , всички които прочетат темата, да споделят с какви обувки/кецове/маратонки или сандалки карат.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот victortrt » Вто Яну 13, 2015 4:28 pm

Аз съм доволен от едни планинарски обувки оланг изцяло кожени, ниски, леки /учудващо за мен/ и с твърда подметка със пинове /цилиндрични издатъци/. За педали VP с пинове са супер.
Та мисля, че всички планинарски обувки ще свършат някаква работа за колело, но според мен трябва да са със твърда подметка, а не с мека. Карах лятото с едни меки маратонки и подметката им се надупчи от пиновете.
Защо не видиш в Декатлон кои обувки за планинско ходене ще ти допаднат на окото и джоба, има някакви промоции от рода на обувки за равнинни преходи в сухо време за 27-29 лева, но има и по-скъпи съответно.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Brave » Вто Яну 13, 2015 4:36 pm

Айде моите 2 стотинки. Не си казал бюджет, затова само ще теоретизирам.

За да са удобни едни обувки за педали с пинове е добре да нямат изразени грайфери, иначе част от пиновете попадат в тях, част подпират на по-високите части и обувката не стои добре на педала. Другото е, че при изразени грайфери - като на туристически обувки, е възможно да не можеш изобщо да си нагласиш крака в удобния за тебе ъгъл, точно заради пропаданията на пиновете на определени места. Мисля, че можеш да си го представиш.
Лошото е, че гладките обувки не са ок за планинско ходене - т.е. трябва да намериш уместния компромис.

Другото важно нещо е, подметката да е достатъчно твърда, за да дава добра опора на крака и да не усещаш пиновете със стъпалото си. Но не бива да е "пластмасова" защото тогава пиновете ще изпускат. Тук отново е компромис с удобното ходене.

Аз лично имам много широко стъпало (48-ми номер, комбиниран с проблем с надлъжния свод) и затова това гледам обувките ми и да са максимално компактни - специално оширените кецове ми закачат в курбелите и ми пречат. Може би при по-малки крака това не е проблем, не знам.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот po_taka » Вто Яну 13, 2015 4:54 pm

Карал съм доста време с обикновени маратонки за баскетбол, имат по-малко сцепление от велосипедните такива, но на мен не ми пречи. Проблемът обаче идва когато се намокрят - просто престават да държат.

Карам някъде половин сезон BMX Exustar E-SB760. Много държаха в началото, бяха и твърди. С времето доста бързо омекнаха, а на мен така повече ми харесва, чувствам къде съм стъпал. Недостатък е че се разлепиха и разшиха точно на възглавничката - от ходене, там при ходене ги огъвам ужасно. Носих ги на обущар, оправи ги и след 4-5 карания пак същата хава :/
Подметката им е на "вълнички" и след многократни преплъзвания тази вълничка се "къса" и при следващи преплъзвания няма къде да се хване пинът :(
Имат каишка с велкро, която "хваща" много добре :) и връзките може да прекараш през нея - да не мърдат. Като цена са ~15лв по-скъпи от маратонките, та определено си заслужават.
Недостатък е че няма къде да си намеря още един резервенчифт, 41 номер, ако някой знае моля да ми каже, в макском нямат.

Сега имам и 5тен импакт, високи. Имат адски много сцепление, но самите подметки сякаш са доста високи и това не ми допада въобще. Даже толкова държат, че за да си донаместя крака трябва да го вдигна от педала. По-дебелички и уплатнени са, перфектни за зимата :) Отскоро ги карам и нямам много впечатления. Доколкото знам се разлепват отпред, та е хубаво там да се зашият преждевременно! Аз не съм зашил моите още.

Веднъж карах и с туристически обувки с меки подметки, голям кеф. Но като видях как съм раздрал подметката - няма да има 2ри тур :)
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот b1k3ra » Вто Яну 13, 2015 5:03 pm

Аз също мога да споделя от личен опит, че опреден тип туристически подметки не се разбират добре с велосипедни педали, осбено такива със шпилки/болтове.
Става въпрос за подметки с големи грайфери, но и съответно големи "дупки" между тези грайфери. Kато прибавим и твърдостта на подметката, на практика се получава обратното - такава подметка има сцепление с педала само на ограничен брой пинове, които съвпаднат с върховете на нояки от грайферите.
Аз избягвам да карам с такива, колкото и да е по-удобно при ходене и бутане и колкото и да са по-водоустойчиви. Имал съм много неприятни размествания на крака точно пред кофти места и вместо да се съсредоточа в препятствието/сложния участък, аз се занимавам да си намествам краката.
Най-доброто сцепление, което съм виждал до сега е със кецове за скейт - тяхната шарка на подметката е доста специфична - плоска със ситни зигзагообразни прорези, в които тънките пинове влизат и "залепват" без никакъв шанс за изтърване.
Но пък го има момента, че при ходене в мека почва, кал, пясък се пада много забавно...:)
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот ermenkovbg » Вто Яну 13, 2015 5:12 pm

+1 за планинските обувки :agree: . Аз карам, бутам и нося с такива :eyebrow: Според мен трябва да са ниски (по-леки са и не пречат на движението в глезена), с гумен борд (заради ритането на камъни) и с подметка от Вибрам или нещо подобно (износоустойчивост). Относно горната част по-добре кожа, по-здрава е (лично мнение) от мрежестите материали. Проблем може да имаш само лятото в големите жеги да ти се запарват краката. В този ред на мисли може да имаш втори чифт обувки за най-горещите дни +35С :dontknow: . Голямото предимство на мрежестите(текстилните) е проветрението и по-бързото съхнене ако нагазиш в по-дълбоки води :evil: Дано съм бил полезен :beer:
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот marto_bikeara » Вто Яну 13, 2015 5:34 pm

От около месец карам с Fiveten Impact 2(ниския вариант).Държат брутално много на педала,както на мокро така и на сухо.При бутане не съм забелязъл някакви проблеми,единствено на сняг се пързалят леко.Не съм имал каране след което краката да са ми мокри,а съм ходил във вода в която обувката е под вода поне до средата,а също и след каране в снега краката отново ми бяха сухи.Лятото предполагам,че ще запарват,но все още не съм ги пробвал в летни условия :beer: .
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Вто Яну 13, 2015 6:59 pm

Казвал съм го вече в няколко теми ... 5.10 guide tennie и още няколко опции от така наречените approach обувки.
Тънка и твърда подметка, без излишни високи грайфери.
Минуса е, че става дума за обувки за леко катерене - доста са стегнати в предната си част.
Намират се за по 100тина лева или малко отгоре.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот mentalhead » Вто Яну 13, 2015 9:54 pm

Gvt333 написа:Търся си удобни обувки или кецове за платформени педали. Карам XC основно. Не ми предлагайте Five Ten , според мен цената не отговаря на качеството при тях! :beer:


Лично за мен има само два варианта за истински подходяща обувка за МТБ.
Първият колкото и да не ти се иска е Five Ten, а за да твърдиш, че цената не отговаря на качеството, предполагам значи че не си носил такива. Не че оправдавам високата им цена, но определено това са страхотни обувки. Това е скъпия вариант.
Евтиния вариант е стара скейт обувка. Това е скейт обувка, която е достатъчно износена, че вече да не искаш да те виждат готините мацки с нея, но пък е достатъчно здрава, че да не искаш да я изхвърлиш. На практика са безплатни понеже така или иначе вече ти е дошло време за нови чепици и тези остават неизползвани. Скейт обувките са почти идеални за МТБ, защото подметките им са плоски, без грайфери, което е супер за пиновете на педалите, и са широки, което дава чудесна опора върху педала.
Предполагам има и трети вариант с марки като Teva, SixSixOne и прочее други МТБ обувки за платформи, но тъй като не съм ги опитвал не знам, пък и цената на Teva си е луда работа.
Иначе колегата Brave съвсем изчерпателно е описал защо туристическите обувки не са добър вариант и какво се търси от една МТБ обувка.
Моя личен опит се простира до Five Ten Freerider, Spitfire и една камара скейтърски обувки, на които съм намерил нова цел в живота, след като самоволно са започнали да "сдават багажа".
Лошото на скейт обувките, е че не всички стават. Макар и плоски отдолу, те имат минимални грайфери и те не винаги са идеално съвместими с пиновете на педала. В общи линии обаче схемата работи доста добре. За себе си съм установил, че марки като eS пасват чудесно. Etnies са с идентични подметки и доста хвалени за подходящи за платформи. Vans се ползват с чудесна репутация също.
Иначе нищо, което съм обувал не може да се сравни с Freerider-ите. По същество те са си скейт обувка с много по-добра подметка. Подметката обаче е толкова по-захващаща, че човек дори може да се пребие. Случвало ми се е, правейки отчайващо аматьорски опит за баланс, доакто чакам на светофар, едвам да успея да си "откопчая" крака от пиновете на педала, миг преди да се изпльоскам на паважа. Това си иска и малко по-сериозно внимание по пътеките, защото наместването на крака по педала в движение е по-трудно. Не случайно някои хора минават на по-къси пинове или дори махат част от пиновете на педалите си когато карат с такива обувки. А дори не съм имал щастието да пробвам по-сериозните модели на компанията като Impact.
Колкото до Five Ten Spitfire, да споделя мнението си и за тях. Това са новите ми любимите кецове за града - много стилни и адски удобни. Категорично обаче не мога да ги препоръчам за МТБ. Подметката им уж пак е Stealth, само че е много по-твърда и с по-големи "точки" от тази на Freeride модела. Отделно подметката е дебела и ми е доста по-трудно да чувствам педала с нея. Честно казано с класически скейт обувки ми е по-удобно и сигурно на педалите. Аз и не мисля, че Spitfire е модел, който е мислен за планинско каране, така че всичко това не е изненадващо. Просто споделям и тези впечатления. (На лед обаче се държат изненадващо добре: изпробвано)
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот radeviq » Вто Яну 13, 2015 11:53 pm

От както и аз сложих 5.10 се преродих, но след като автора изрично не ги желае ще дам най-добрата алтернатива за мен. Ежедневните ми обувки от вече близо 7 години са само Nike от такива тип маратонки за тичане, високи баскетболни, ниски, класически кецове, олд скул модели (air max, air force). Освен, че за мен това са най-удобните обувки за ходене, друго което забелязвам е че подметките им са доста устойчиви от към износване от пиновете (shimano saint педали). Та общо взето съвета ми за 5.10 алтернатива е nike-ове от sportsdirect спрямо финансовите възможности, но без да очаквате чудеса ;)
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот taurus13 » Сря Яну 14, 2015 12:48 am

Ще си позволя да бъда полезен, като цитирам едно ревю от ДМ форума на бате Явката. :evil:

Yavkata написа:Изображение

Изпробвано
Обувки 50.100
Изображение
Когато за първи път ми предоставиха за тест обувките 50.100 на Мат Стар, бях леко скептично настроен. Те се явяват олекотен конкурент на 5.10 импакт , в ниския ценови клас, за пролетно-летния сезон . Ориентирани са към колоездачи с ограничен бюджет, търсещи качествено сцепление на обувката с платформения педал. При първи оглед ми направи впечатление добрата изработка на горната част и отличното цветово решение. Връзките бяха ненужно дълги и налагат допълнително връзване на втора фльонга. Нямаха и лепка отгоре която да прикрие връзките , но все пак говорим за олекотен вариант. Това което прави силно впечатление е великолепното решение за подметките.
Изображение
Освен характерните за 5.10 пъпки от мека гума , тук има и допълнителни жлебове за по добро сцепление при ходене.
Обувките са тестване в продължение на две години с платформени педали ВП. Карани са при сухо и дъждовно време , ползвани са на скали и кал. Това което ще кажа е , че усещането за сцепление с педала е чудесно и почти не отстъпва на по-скъпия събрат 5.10. Лесно се мокрят, но пък съхнат на крака изключително бързо. Не запарват и са достатъчно проветриви. Биха могли да се ползват и на сняг , но тогава препоръчвам да се ползва допълнително вложка от найлонова торбичка между обувката и чорапа. Единствения недостатък който открих са прекалено дългите връзки , които създаваха проблеми при преминаването през тръни. В заключение , ще кажа , че това са едни чудесни обувки за парите си, предназначени за платформен педал. Предлагат се във фирмения магазин на Мат Стар на цена около 13.50 лв.

+ Чудесно сцепление.Много леки.
Проветриви, при намокряне бързо съхнат.
Красив дизайн. Великолепно съотношение цена/качество.
- малко по-дълги от нужното връзки.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Яну 14, 2015 1:18 am

Аз карам с войнишки кубинки защото в планината не се чувствам добре с кецове. В града Fallen Patriot 2, грайфера е плитък и еднакъв така че не пречи а подметката е стабилна и широка.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Любо » Сря Яну 14, 2015 6:16 am

Ето ти и едно предложение от мене , което мисля , че е доста добро :http://www.bike-house.biz/productv/3077/o-neal-torque-spd-2015-ketsove-za-dh-mtb-cherni.html :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот windv » Сря Яну 14, 2015 9:36 am

5.10 има много модели за по 100лв в магазин outsider. Това си е приемлива цена за обувка. Преди това карах със скейтърски кецове ANIMAL/ADIDAS и си мислих, че държат стабилно на педала, докато не сложих 5.10, дето залепват. Тормозил съм ги 1 година с много каране и ходене, но не са мръднали. Карам и зимата с тях, и на сняг се пързалят. Скейтърските кецове са от още от едно време и са безсмъртни, имам чувството, че цял живот можех да ги нося, но им се изтъркаха подметките.
Откакто Адидас купиха 5.10, хората казват ,че качеството е паднало. Аз нямам база за сравнения, но пък за сметка на това се появиха модели на адидас със stealth подметки и на мен ми изглеждат много съблазнително, там цената обаче е по-висока. Adidas Terrex Solo, има го в различни разновидност, някои с други подметки.
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gvt333 » Сря Яну 14, 2015 10:50 am

Благодаря на всички за мненията особенно на RADEVIQ с който сме лични приятели, но той не знае кой съм! :beer: Павка като се видиме, ще ти кажа. Въпреки , че исках друго, ще се купува FIve ten freeride.

Оставям темата отворена за мнения и впечатления :smash:
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Сря Яну 14, 2015 1:13 pm

windv написа:... но пък за сметка на това се появиха модели на адидас със stealth подметки и на мен ми изглеждат много съблазнително, там цената обаче е по-висока. Adidas Terrex Solo, има го в различни разновидност, някои с други подметки.
[img]http://www.soq.de/chameleon/mediapool/128d8268-1285-86cd-af1f-683d3102ff68.jpg[img]


Доста са интересни тия Terrex Solo :agree: ... ама цената кърти :)
Иначе изглеждат като да са една идея по удобни от класическите апроуч чипици. Малко са им височки и рехави грайферите като за мтб, но това зависи и от конкретния педал и пинове как ще паснат.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот PtD » Пет Яну 16, 2015 1:28 am

Да си кажа и аз за Five Ten, въпреки че очевидно авторът така или иначе се е насочил към тях. Имам два чифта Impact и мога смело да твърдя, че съм ги експлоатирал напълно безжалостно, като в по-голямата част от мизерния си живот са били натъпкани и олепени с кал отвсякъде. Мити са предимно с водоструйка по бензиностанциите, заедно с колелото. Единия чифт вече биде пенсиониран, понеже подметката му се износи тотално и дотолкова изтъня, че се сцепи отдолу.

Единственият проблем, който съм видял и при двата чифта е скъсване на шевовете, държащи езика - имам силното подозрение, че се протриват в курбелите - но така или иначе никога не ми е пукало и не съм ги давал за поправка, тъй като въпросното увреждане въобще не пречи.

:peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот eternal_cycle » Пет Яну 16, 2015 7:41 am

Въпреки, че отдавна карам с автомати, ако имах дилемата на автора, бих се спрял на Grisrort - approach.
Изображение
Изображение
Все пак идеята на темата беше за бюджетно решение. Намират се в Ред Рок на цена 96 лева http://www.redrockbg.com/product.php?id=1553
Наистина ще е хубаво ако тук пише някой, който ги е пробвал, за да разберем как са и като здравина.
Аз мисля вбъдеще да ги пробвам за градски обувки.
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот araX » Пет Яну 16, 2015 8:23 am

Имам 5.10 guide tennie и Teva Links. Карам с платформи, доста и ходя/бутам колелото. 5.10 съм газил в река повече от метър дълбока и после след изсушаване няма следи от разлепяне и щети. Много дуракоустойчива обувка. По принцип не е за колело и не ги бях взимал с тази идея, но вършат перфектна работа. Минус е, че подметката видимо ми се износи от пиновете на педалите, но по никакъв начин не пречи на сцеплението към педалите. Teva links бих казал, че са една идея по-твърди обувки, но въпреки това са удобни. И двете са с жестоко сцепление към педалите, няма приплъзване и пързаляне. Все едно си закопчан ;) Педалите, с които карам са Wellgo MG2, ако има значение ;) По чужбинско понякога излизат оферти за teva links може да се оглеждаш - с цени далеч по-ниски от тукашните 250+ лева :D Освен 5.10 други каквито и да е обувки произведени в САЩ не съм виждал :bigeyes:
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот mentalhead » Пет Яну 16, 2015 5:48 pm

eternal_cycle написа:Въпреки, че отдавна карам с автомати, ако имах дилемата на автора, бих се спрял на Grisrort - approach.


Това са туристически обувки и съвсем не ми изглеждат подходящи за платформени педали. Подметката с грайфери и стесняването в средата, където лежи част от педала ме карат да гледам на тези обувки като на кофти идея.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Яну 16, 2015 8:22 pm

Gvt333 написа:Търся си удобни обувки или кецове за платформени педали. Карам XC основно. Не ми предлагайте Five Ten , според мен цената не отговаря на качеството при тях! :beer:

Глупости! Карам 4 години Five Ten Hellcat на спускане. Платих 250лв за тях, струват си всяка стотинка. Преди тях късах кецове DVS за два сезона каране. Бих си купил отново FiveTen, дори ако струват 300лв.
Teva - много положителни впечатления, силна конкуренция на FiveTen.
Предложенията за MatStar сериозни ли са? Модела 50.100 не е ли жалка пародия на 5.10? Нещо като адибас?
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Сря Мар 11, 2015 8:54 pm

Ай честито ... Adidas Terrex Solo излезнаха в изцяло байкърски вариант. Комбинацията на мен поне ми допада много :)
Terrex Trail Cross
http://www.mtb-news.de/news/2015/03/11/ ... ross-test/

Подметката е дебела и подсилена като на импакт + достатъчно читава и за пълноценен hike, а отгоре са леки и тънки като фрийрайдър.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот windv » Сря Мар 11, 2015 10:49 pm

outfaced написа:Ай честито ... Adidas Terrex Solo излезнаха в изцяло байкърски вариант. Комбинацията на мен поне ми допада много :)
Terrex Trail Cross
http://www.mtb-news.de/news/2015/03/11/ ... ross-test/

Подметката е дебела и подсилена като на импакт + достатъчно читава и за пълноценен hike, а отгоре са леки и тънки като фрийрайдър.


Яко, но дизайна на оригиналния терекс ми доада повече. тези ми идват малко по-шарени иначе цената гледам е същата:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Сря Мар 11, 2015 11:05 pm

Дизайнера определено е шмъркал нещо силно :D
Стават за дискотека в Бургас :rofl:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Harka » Сря Мар 11, 2015 11:15 pm

Не изглеждат никак лошо тези адидаски...

Все пак при обувките винаги е по-добре да се пробва, а не само да се доверява човек на съвети... Примерно гореспоменатите 5.10 Impact са ми толкова неудобни, че покупката им никога не е стояла на дневен ред при мен. Сигурен съм, че са добри обувки иначе.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот araX » Чет Мар 12, 2015 8:10 am

outfaced написа:Дизайнера определено е шмъркал нещо силно :D
Стават за дискотека в Бургас :rofl:


освен това после и костюм ще трябва да се взима....
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот windv » Чет Мар 12, 2015 9:11 am

araX написа:
outfaced написа:Дизайнера определено е шмъркал нещо силно :D
Стават за дискотека в Бургас :rofl:


освен това после и костюм ще трябва да се взима....


Те типчетата от статията си имат мацка "моден съветник" да ги инструктира преди фотосесията сигурно. Като видя, че и чорапите са цветово позиционирани... :lol: Мен жена ми ми плете "спортни" вълнени , може да пусна някоя тест статия - чорапен обзор...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта