Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Чет Мар 12, 2015 9:20 am

windv написа:Те типчетата от статията си имат мацка "моден съветник" да ги инструктира преди фотосесията сигурно. Като видя, че и чорапите са цветово позиционирани... :lol: Мен жена ми ми плете "спортни" вълнени , може да пусна някоя тест статия - чорапен обзор...

Откакто ION взе да облича всички по известни байк-журналисти в Германия там вече карането определено придоби и моден елемент. :D
Да не забравяме че и Maloja са немски.
По фешън от това няма на къде просто.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Пет Апр 03, 2015 1:13 pm

outfaced написа:Ай честито ... Adidas Terrex Solo излезнаха в изцяло байкърски вариант. Комбинацията на мен поне ми допада много :)
Terrex Trail Cross
http://www.mtb-news.de/news/2015/03/11/ ... ross-test/

Подметката е дебела и подсилена като на импакт + достатъчно читава и за пълноценен hike, а отгоре са леки и тънки като фрийрайдър.


тъъъй ... първи отзиви :D ... ем фешън са :rofl:
Ай по сериозно ... Изключително компактни като усещане. По тесни са от фрийрайдър-а даже. Изведнъж имам повече място на педала :D ... особено сравнено с импакта, който има по един пръст гума от двете страни :lol: Имам леки притеснения в тая връзка, да не ми стискат пък при каране ... ама сериозно каране идната една седмица нещо не се очертава :crap:
Относно размера - взех най близкия по-голям размер спрямо 5.10 и маааалко е на ръба положението. Тия са ми ок с тънък чорап, докато във импакта влизам с дебел без ядове. Адидаските отпред има едно скосяване спрямо имапкта и около палеца има по-малко мяасто.
Подметката е леко извита (който много държи на плоски подметки тип кецове или както импакта може да не му допадне) и имат малко по ясно дефинирано място на контакт с педала. В смисъл извън една област в централната част на подметката грайфера става по дълбок или самата подметка вече се извива и там вече контакта не е толкова добре дефиниран.
Ако се стъпи така:
Изображение
усещането е леко лабаво. За оптимално зацепване трябва да се стъпва маалко по напред.
На прима виста усещането за дебелина и здравина на подметка е наистина по скоро като на импакт отколкото на фрийрайдър.

Та тъй ... живот и здраве кат покарам ща има още :)

п.п. как щях да забравя ... открили са топлата вода най накрая - има едно ластиче, под което да си мушне човек връзките да не му се мандахерцат :bowdown:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот xargs » Пет Апр 03, 2015 6:46 pm

Аз и в една друга тема май съм го писал, но на мен фрийрайдъра не ми е удобен. Прекалено ми е плосък и широк и пръстите ми се блъскат в предната част на обувката. Затова пък имам два чифта :crazy:

Имам и едни 5.10, които се водят за тичане - Chase, по гъвкави са, но следват контура на стъпалото и съответно то стои много по стабилно в обувката. За съжаление модела го няма вече и страдам :crap: Тия адидаските изглеждат много подобни обаче, само да им поспадне цената :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Вто Юли 21, 2015 5:20 pm

найс ... малко разнообразие
Vaude Moab
http://www.mtb-news.de/news/2015/07/19/ ... chuh-2016/
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот heavymann » Вто Юли 21, 2015 6:24 pm

Гледам че още се пише по темата , та да се включа и аз с някое друго впечатление от байкърските обущета :D За 5.10 чувам смесени мнения ,повечето положителни , на мен ми се виждат доста добри и по натам бих пробвал фрийрайдъра . За Teva май лошо мнение няма ...Аз лично по стечение на обстоятелствата карам вече един сезон с O'neal stinger 2 (такива ми изпаднаха в дадения момент) и нямам оплаквания , подметката се държи за педала стабилно , средна твърдост са , като забележка бих казал че на са най-удобни за ходене заради високата подметка , но аз ги ползвам само за каране и не ми пречи.Друго бих препоръчал за каране и ходене - Vans Half Cab Pro - класически обувки за скейт и BMX , карам си градския байк с тях и ходя с такива всеки божи ден , вече имам 3 чифта . Препоръчвам само Про версията ,защото е направена от много по-добри материали.От първия момент в който ги обух ми станаха любимите обувки :D Страшно комфортни и мега стабилни за каране ,имат специално направена средна част на подметката за пиновете на педалите която прилича на подметката на O'neal-а ,държат се чудесно а като качество са супер. Това е от мен :beer:
Аватар
heavymann
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 6:11 pm
Местоположение: София 0896837388

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 11, 2017 7:09 pm

Теркса след 2 години и нещо вярна служба сдадоха багажа ...
Тъпото е че отгоре са бетон, но подметката ...
Изображение
И сега голямата дилема е пак същите или да пробвам нещо друго.
Спешълайзд нещо не ми паснаха. Вауде моаб чух кофти отзиви за грипа - бил по слаб от на адидас, а на адидаса вече е по слаб от 5.10.
5.10 вкараха разни нови фрийрайдър-и, ама то вече е същото дали адидас или тях. Адидаса е по симпатичен, по дишащ и с повече защита на пръстите.
ION са една друга голяма питанка ... че ги има сега по 70€ ... ма пусто кат не можеш да мериш :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот psixopat » Пон Сеп 11, 2017 9:28 pm

А новите модели на Шимано ? Ако са здрави, колкото тези за клипс ще е супер. :D
Иначе Адидаса изглежда супер, ама да се скапе толкова за две години :dontknow: Явно е доста по-зле от fiveten.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 11, 2017 10:00 pm

Мдаммм GR9 много изкушаващо звучи. Това е другата алтернатива. Само да не получа дупка в подметката докат се появи у нас :)
Иначе изключая импакта за по леките модели на 5.10 напоследък също не се чуват много добри отзиви за издръжливост. А аз имах фрийрайдър преди - за под 2 години подметката му стана толкова тънка и мека че усещах пиновете през нея. Бая се чудех на импакт vxi, ама са пълна консерва - една дупчица няма за проветряване и отвсякъде кожа.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот outfaced » Сря Сеп 13, 2017 9:02 pm

Пффф ... най леките .... и най скъпите:
https://www.hibike.bg/shimano-sh-gr9-mt ... f753de2aed
:crazy:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот goger » Пон Май 07, 2018 7:02 pm

Здравейте.
Май месец 2017 си купих 5.10 Freerider. За месец и половина подметката се проби. Отделно от това стелката се прокъса. Основата под стелката, която е от материал, подобен на мокава, започна да се рони. Като се намокрят, съхнат много бавно.
Опитах да ги сменя или да си върна парите по гаранция. Отговорът беше, че месец и половина е нормален!!! срок да се скъсат, пък и очевидно съм стъпил на нещо остро, и те са се пробили!!!
По отношение на експлоатацията - подметката е малко мека и при по-продължително спускане по неравен терен, краката ми се уморяваха доста. Като за 240 лв. представянето е трагично. Имам приятели, които също са си купили същия модел - на единия му се разпра от външната страна лявата обувка, а на другия дясната. Жалко, че бяха различни номера :D

Днес взех от Декатлон тези тенис обувки https://m.decathlon.bg/p/8395002_mzhki- ... -beli.html , но черни. Първоначалното ми впечатление е чудесно. Като покарам повече, пак ще пиша.
Слънце, въздух, онанизъм - здрав и бодър организъм!
Аватар
goger
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 30, 2017 9:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Lucky Loser » Пон Май 07, 2018 7:47 pm

Ако наистина си стъпил на нещо остро добре, но ако за месец и половина е "нормално" да се скъсат, кач пара трябва да струват едни наистина качествени обувки.. ?

П.С. Моите Five Ten Ravens ги нося от края на 2014-та, колки ли пъти съм ги ритал в какво ли не, само мрежичката/платът на петата едва се е прокъсал. И не струваха 5 хиляди марки :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот stoyancha » Пон Май 07, 2018 7:58 pm

Покажи със снимка за кой модел Freerider става въпрос, защото с моите карах и ходих и издържаха доста дълго. Предполагам, че говориш за модела, който е гладък в средата.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Boyan1984 » Сря Яну 09, 2019 5:58 pm

След дълго умуване какво да взема, поръчах едни Five Ten Aescent от Aquamatrix. Първоначално исках Adidas Trail Cross, обаче никъде не намерих моя номер.
Готини чепици, само добри отзиви. Стават и за колело и за ходене/катерене.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Alexi » Сря Яну 09, 2019 8:09 pm

не знам защо се гледа само 5.10 ,според мен много пари за нищо особено .. аз имам платформи на Northwave ,2г зверско ползване не са мръднали .. сега минах на автомати и ще си ги ползвам за маратонки .. и бяха нещо от сорта на 30Е
Прикачени файлове
northwave.jpg
northwave.jpg (28.97 KiB) Прегледано 5880 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот bdog » Сря Яну 09, 2019 10:08 pm

goger написа:Здравейте.
Май месец 2017 си купих 5.10 Freerider. За месец и половина подметката се проби. Отделно от това стелката се прокъса. Основата под стелката, която е от материал, подобен на мокава, започна да се рони. Като се намокрят, съхнат много бавно.

Това е странно - аз имам едни 5.10 Freerider, които за 3 години не са мръднали, но ги ползвам само за каране. Единственото, което ме дразнеше беше мукавата под стелката и затова тази есен минах на 5.10 Danny Macaskill, които са много по-удобни и най-важното - под стелката имат качествен материал. 5.10 Danny Macaskill имат същата подметка като Freerider Pro, но са велурени отгоре, което на мен лично ми допада повече.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gworan » Сря Яну 09, 2019 10:12 pm

Аз съм много доволен от 5.10 като качество, изработка, материали, усещане. Има обаче едно нещо в тях което ужасно много ме дразни. Височината / дебелината на подметката. Заради тези обувки трябваше да си вдигна колчето още нагоре и осезаемо позицията ми на колелото се промени към по-неприятна. Не знам дали и при другите марки е така...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот bdog » Чет Яну 10, 2019 6:49 am

Gworan написа:Аз съм много доволен от 5.10 като качество, изработка, материали, усещане. Има обаче едно нещо в тях което ужасно много ме дразни. Височината / дебелината на подметката. Заради тези обувки трябваше да си вдигна колчето още нагоре и осезаемо позицията ми на колелото се промени към по-неприятна. Не знам дали и при другите марки е така...


Различните модели 5.10 имат разлика във височината. Може да пробваш дали няма да намериш такива, които ти допадат повече.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gworan » Чет Яну 10, 2019 7:03 am

Забравил съм да спомена че моите са freerider.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот bdog » Чет Яну 10, 2019 9:26 am

Gworan написа:Забравил съм да спомена че моите са freerider.


Според мен пробвай Freerider Pro или Danny Macaskill и виж как се чувстваш с тях. Според мен са по-добри във всяко едно отношение.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gworan » Чет Яну 10, 2019 10:59 am

Благодаря, ще ги имам предвид. За сега може би ще си карам с моите, или ще се опитвам да ги продам. Сложно става с пробването, трябва да купя за да пробвам, а не са евтини. Ако съм сигурен, че ще са по-добре веднага ще поръчам, ама няма как :)
Ако някой се сеща за друга марка / модел, с не толкова дебела подметка, моля да сподели.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот stoyancha » Чет Яну 10, 2019 12:30 pm

Etnies Mid Crank Brandon Semenuk model
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Gworan » Чет Яну 10, 2019 2:26 pm

То пък моите фрийрайдъри взеха че веднага ги грабнаха, така да се каже, вече пътуват по еконта. Дано да му станат на момчето и да си ги носи със кеф. Трябва аз да взимам някакви, в тру райдърс изглежда имат налични от про модела в моя размер...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот andriii » Чет Авг 06, 2020 11:57 am

Здравейте, искам да попитам някой има ли инфо да сподели за някой от тези два модела обувки за платформени педали: стабилност, удобство при ходене/бутане, отговарят ли на стандартната номерация, друго впечатление?

1. https://www.hibike.bg/shimano-sh-gr500- ... r_96115142

2.https://www.hibike.bg/giro-riddance-mtb ... r_81715110

Или нещо сходно от което е доволен, в този ценови диапазон около 150 лв :)
Благодаря :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот madsnake » Чет Авг 06, 2020 1:35 pm

А някакво мнение за тези?
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Boyan1984 » Чет Авг 06, 2020 2:08 pm

За съжаление Five Ten спряха един велик модел - Aescent - супер удобна обувка, която ползвам година и нещо и мисля, че поне още две-три ще изкара.
Иначе виж това - https://bike-house.biz/oneal-pinned-obu ... rni_p_4019
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот _SoRa_ » Пон Юни 26, 2023 12:54 pm

Лятото с какви обувки карате? Вече 4-5 карания имам с ей тези сандали на Keen и се чувствам изключително добре.
Изображение
, единствено някое друго камъче. Сложих кожена стелка и удобството е още по-голямо.
Five ten freeride pro не са ми удобни сега, когато е горещо.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Юни 26, 2023 4:47 pm

Аз си карам с 5.10-ките. Със сандали не е добра идея у гората, още повече на колело. Целите ми крака са издрани от храсти, по ходилата би било много по гадно.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот gssatcc » Вто Юни 27, 2023 10:11 am

И на мен не ми се струва добра идея да се кара със сандали извън асфалта. Веднага си представих една ситуация, която имах с леко повдигнат клон и ако не бях с обувки, а сандали, какво щеше да стане. Имам опит само с: NORTHWAVE TRIBE 2 forest и съм доволен.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот _SoRa_ » Вто Юни 27, 2023 10:54 am

Знам, че не е доба идея да карам в гората със сандали, но тази жега ме скапва.
От топлото време и продължителното каране краката ми се подуват и five ten freeride pro ми стават тесни, неудобни, а при спускане едва издържам, толкова ме болят вече стъпалата.
Мисля да опитам с обувки тип "платненки/гуменки" - canvas, като тези https://www.bike24.com/p2511889.html?sku=1750634 Дали с тях краката ще "дишат" повече и по-добре?
или тези, макар да не са точно "гуменки" https://www.bike24.com/p2511890.html?sku=1750645
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот gssatcc » Вто Юни 27, 2023 12:01 pm

Ако не става въпрос за медицински проблем то обувките са купени един/половин номер по-малки и затова така се получава. Бегачески и велообувки е хубаво да са с половин до един номер по-големи.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта