Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот _SoRa_ » Вто Юни 27, 2023 12:22 pm

Нямам медицински проблеми, само доста широки стъпала.
Five ten freeride поръчах 40 2/3 като нормално нося 40 номер. В предната част при пръстите са ми тесни, на дължина горе-долу, но може една идея по-дълги.
Бях си поръчала и като вашите, размер 41, но някак плитки ми идваха и ниски.
Иначе до сега проблеми с краката и сандалите нямам. Единствено ръцете са ми издрани от драки и трънки, но с дълъг ръкав няма да изляза да карам през лятото. За това си нося градинска ножица в раницата :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот stealth » Вто Юни 27, 2023 7:09 pm

Аз карам обикновено с туристическите обувки, които имам. Сандали не съм носил от дете като най-близкото до тях е едни salomon-ки, които имат мрежести части отгоре. Но пък нямам проблем да движа и с велурени обувки през лятото (тази неделя умрях от жега около с.Сърница (хасковската, не доспатската), но пък без проблем с краката). Като абсолютно задължително да има пространство пред пръстите отпред - поне половин номер отгоре, за някои модели и повече.
Тези вело обувки (например по-горе споменатите NORTHWAVE TRIBE 2) как се държат при бутане/носене по по-интересен терен? Плоската подметка вероятно е добра за педалите, но става ли за стръмно ходене?
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот gssatcc » Сря Юни 28, 2023 10:54 am

За стръмно става. За стръмно и кално - не :evil:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот stealth » Нед Юли 02, 2023 9:26 am

Взех си Northwave Tribe 2, с които още не съм карал, но им направих една градска разходка вчера. Хубавото е, че ги харесах, удобни са, намерих си номер като за мен, който да е намален в момента. Лошото е, че на 30+ градуса жега не бих ги сложил втори път. Може би трябва да тествам при движение с колелото как ще е...
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот moom » Нед Юли 02, 2023 2:49 pm

https://www.salomon.com/en-us/shop/prod ... olor=77626

Днес си поръчах тези аква обувки, по ревютата казват, че са доста удобни и проветриви.
moom
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 3:58 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот _SoRa_ » Сря Юли 05, 2023 9:54 pm

Реших да сменя стелките на 5.10 с едни на Scott и поддръжка свода и е по-поносимо. Пак ми изтръпват по някое време пръстите, но е по-търпимо и не толкова силно. По подметката вече има ясни следи от пиновете и ще изкарам с тях до край и тогава ще мисля за нови.
Или ще се спра на същите, но 41 2/3 или Specialized Roots.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Юли 06, 2023 5:39 pm

_SoRa_ написа:Реших да сменя стелките на 5.10 с едни на Scott и поддръжка свода и е по-поносимо. Пак ми изтръпват по някое време пръстите, но е по-търпимо и не толкова силно. По подметката вече има ясни следи от пиновете и ще изкарам с тях до край и тогава ще мисля за нови.
Или ще се спра на същите, но 41 2/3 или Specialized Roots.

Определено си за по голям номер 5.10, но на твое място бих пробвал друга марка ако с тази не ти е добре. На мен първия чифт леко ми стягаше, но бая трябваше да походя докато усетя дискомфорт, при каране въобще не съм усетил. Обаче аз инат и си купих един номер отгоре и от тогава нямам оплаквания, "старите" сега седят като резерва, тъй като са ми единствените обувки :rofl:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Petya_Green » Сря Авг 02, 2023 3:06 pm

Здравейте,
Имам следният проблем и ми трябват препоръки за обувки.
Преди карах с Etnis и с тях не съм имала проблем, след което реших да пробвам клипс и си намерих в локалния шоп Shimano SH-CT40L, но с тях ми изтръпваха пръстите и съм ги носила не повече от 5 пъти и се отказах от тях.
След което ми се наложи да направя едно 3 годишно прекъсване и сега се завръщам обратно. Купих си Crankbrothers Stamp Speedlace с които на ходене нямам проблем, но при педалиране за кратко време пръстите ми изтръпват, както преди и с Шиманските.
Да допълня само, че проблема не е от неправилна стойка или седалка и тн, защото с ежедневни меки обувки нямам проблем.
Та, някой може ли да препоръча марка, която би била подходяща за по-широко ходило?
Аватар
Petya_Green
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 08, 2019 11:21 am

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот gore » Сря Авг 02, 2023 3:33 pm

Аз също имам широки ходила и за платформени педали ползвам маратонки за бягане, понеже са леки, удобни и провертяват добре краката.
Altra Escalante мога да препоръчам.
gore
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Нед Яну 10, 2021 2:40 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот Value » Сря Окт 11, 2023 8:04 am

А за есен/зима когато вече е по-студено и морко, какви обувки ползвате?
Тези как ви се струват? https://m.pinkbike.com/news/five-ten-fr ... -2016.html
Дали няма да спарват краката?
Понеже нося дебели мерино чорапи 1 или 2 номера по-голям номер ще трябва да поръчам?
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Обувки/Кецове за платформени педали?!!?

Мнениеот _SoRa_ » Съб Окт 28, 2023 5:49 pm

При мен след 20 минути каране пръстите на краката започват леко да изтръпват, а при спускане доста ме болят. Опитвам да слагам краката по-назад, по-навън, но нищо не помага. Или ми е неудобно да въртя и пак връщам в старата позиция или болката не намалява. Поради тази причина имаше дни през лятото, в които карай със сандали Keen със закрити пръсти и пета.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 159 госта