Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот kdobrev » Пон Май 12, 2014 4:33 pm

Вярвам се сещате за какво става дума :)

https://www.youtube.com/watch?v=oonwdf9WvXA
Аватар
kdobrev
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 10:35 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот jd » Пон Май 12, 2014 5:45 pm

В случая КАТ са прави.

Затова има решения куп - багажници, които са с горен монтаж (тоест върху покрива на автомобила). Един много добър и препоръчван от мен вариант са тези

Друг вариант са багажниците, които са със светлини (в сайта, в секция "Изпробвано" мисля имаше една статия на Любо точно за един такъв багажник на Thule).
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Ozzie » Пон Май 12, 2014 6:21 pm

@jd
Проблема не е само в светлините, проблема и в скриването на номера. А както вече е коментирано, на нашите географски широчини, законово няма как да се извади трета табела с регистрационния номер.
Понеже има и такива багажници - с място за рег. номер.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пон Май 12, 2014 7:57 pm

jd написа:В случая КАТ са прави.

Затова има решения куп - багажници, които са с горен монтаж (тоест върху покрива на автомобила). Един много добър и препоръчван от мен вариант са тези

Друг вариант са багажниците, които са със светлини (в сайта, в секция "Изпробвано" мисля имаше една статия на Любо точно за един такъв багажник на Thule).

В случая отново се сблъскваме с българската действителност. ;)
Ето ми багажникът, с моя и на дъщеря ми велосипеди на него.Както се вижда, светлини ала бала, място за номер(при това осветено през нощта), устройство направено от най-елитният европейски производител в бранша, НО, според българското законодателство аз отново съм незаконен, защото не ми се вижда регистрационният номер. От друга страна, в нашата държава няма законов начин да притежаваш трета регистрационна табела. Тук е мястото да преразкажа случката с Тошко(airborneone), който като попитал в КАТ дали може да си регистрира багажникът и съответно да му плаща данъци, е получил отрицателен отговор.Да, ама от КАТ-София са му казали, да си изпринтва трета табела и да кара така. От прокуратурата обаче, категорично са оспорили правенето на такъв вид "самоделки" и са му казали да си кара така - без всякакви номера. Сигурен съм, че Тодор ще се включи в темата.
Е, сега к'во правим? Ясно е, че законът е тотално сбъркан в тази насока.Ясно е също, че сме толкова далеч от Европа, където такива номера се вадят без проблем. Но най-ясно от всичко е, че както повечето български закони, и този е направен с цел служител от администрацията(в случая служител на КАТ), ако може да "смукне" нЕкой лев. Къде на ръка, къде от заработен дневен "оборот" от направени фишове.
Изображение
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот radeviq » Пон Май 12, 2014 8:29 pm

С риск да задам тъп въпрос - какво пречи да се свали регистрационния номера от задната страна на автомобила и да се сложи на багажника за велосипеди (този който има място за номер)?
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Ozzie » Пон Май 12, 2014 8:34 pm

Например факта, че задния номер е нитован към купето /бронята, капака/ или където производителя е предвидил място за монтиране.
И че ти или който и да собственик (водач) на МПС-то нямате право да нарушавате този нит. Ако ти е любопитно, вземи едно фенерче и слез да разгледаш какво представлява въпросният.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пон Май 12, 2014 8:36 pm

radeviq написа:С риск да задам тъп въпрос - какво пречи да се свали регистрационния номера от задната страна на автомобила и да се сложи на багажника за велосипеди (този който има място за номер)?

Всъщност грешката е моя.На Тошко точно това предложение са му дали от КАТ-да си сваля задния номер(не да си изпринтва трети, както съм писал по-горе).Да, ама задният номер е занитен с нит/пломба върху капака на автомобила.Предполагам, че този "съвет" е бил даден на Тошо от някоя служителка на гише в КАТ, която хал хабер си няма какво има зад автомобила :)
Може би ще е по-лесно да се сваля задния капак на автомобила и да се слага върху велосипедите. :)
Опс, Ozzie ме изпревари..
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот venko » Пон Май 12, 2014 8:50 pm

radeviq написа:С риск да задам тъп въпрос - какво пречи да се свали регистрационния номера от задната страна на автомобила и да се сложи на багажника за велосипеди (този който има място за номер)?

Основната пречка е големия глупав нит дето е на задния номер.
Автора обаче получи баси предложенията от милиционера "купи си бус", "купи си ремарке", което май са му единствените варианти. Багажника за покрив отпада, поради простата причина че покрив липсва.
Аз например имам бус, обаче тръгна ли нанякъде с натоварено вътре колело и спрат ли ме се почва - "това колело защо е скрито тука, да не е крадено", или
милиция - на кого е това колело?
аз - моето
милиция - не си ли малко възрастен да караш колело?
аз - а ми на 33 съм и кво
........ няма оправия.

Оп изпревариха ме за нита....
"Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес" Фьодор Михайлович Достоевски
Аватар
venko
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 8:10 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Пон Май 12, 2014 8:58 pm

Проблем идва от това,че сега се нуждаят от основание за проверка, а пък колелата се виждат от далеч.
Разковничето е в "беседата", но не всеки я владее добре.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот taurus13 » Вто Май 13, 2014 9:53 am

Мен ме спраха веднъж на магистралата на тунела преди Пловдив. Проблема бяха светлините.Пича беше разбран тип, само каза - виж, така не става, не ти се виждат светлините, направи нещо по тоя въпрос. Аз обещах, че ще направя, пък той ми пожела приятен път. Та това което направих после е да си купя комбинирани задни светлини за ремарке с идеята да ги монтирам на една гредичка, която да я връзвам зад последния байк. Е...това още не съм го направил, че трябва да си изведа кабели от задната врата или да проверя за заводски оставени за теглич случайно. Ама...ето сега ме подсетихте да го направя и това. :)
А за номера, като няма решение, ще се кара така...най много едни 10лв да идат от един джоб в друг веднъж на някоя година.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот evin » Вто Май 13, 2014 10:33 am

Нитът на задния номер се маха лесно ОТВЪТРЕ и се преправя на винт с резба или се нитова отново за самата табела
Всеки, който е получил щета отзад и е боядисван, е минал през тази процедура така или иначе
После номерът се маха и мести без проблем
Поне при Opel са го измислили хубаво с фабричната стойка за велосипед:

Изображение
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот papinu » Вто Май 13, 2014 11:05 am

evin написа:...Поне при Opel са го измислили хубаво с фабричната стойка за велосипед...

Вярно прекрасно решение на 'прекрасна' цена:
Багажник за а два велосипеда - 1 545,00 лв.

Освен цената другия недостатък според мен е, че е само за 2 велосипеда, а не за 4 примерно.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот evin » Вто Май 13, 2014 11:14 am

Цената е прекрасна, при цена на автомобил 30 000 лв
При 4 велосипеда и 4 човека корсичката ще заоре според мен, все пак е малка кола за 2-3-ма :D
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот taurus13 » Вто Май 13, 2014 2:02 pm

Аааа-а...голем автомобил е корсата, вози тя и байкове и хора, че и яко върви. Хубаво решение са измислили, ма айде за 3 велосипеда дае другият път поне. А нита на номера, то е ясно че всеки може да си го преправи, ама редно ли....не е ли редно. Бих заложил на "не е редно". :D
Обаче ако все пак искате, за по 10 лв ще ви извадя всички нитове и ще ви сложа по една перчата(или крилчата, ако предпочитате) гайка отзаде, да си ги слагате номерата където си искате. Опсс...май стана малко нерегламентирана реклама.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Sartor » Вто Май 13, 2014 2:17 pm

За интегрираната система на Opel мога да допълня: цената, на която идва багажника зависи от модела. Примерно за Зафирата е 790 евра (най-скъпия). За другите модели е по-евтин - примерно за Астрата (най-евтиния) е 420 евра.

Има и допълнителна екстра да ти направят багажника за 3 или 4 колела, като този адаптер се опитваха да го пробутват за около 110 евра (по спомени).

Също така, важното е да се уточни, че опеларата трябва да ви е поне С серия, т.е. последна генерация. Примерно на Zafira B, няма да ви го сложат. Сигурно може да се "побългари" някакъв такъв багажник за по-старите автомобили, но лично не бих рискувал с колела за по няколко хиляди, да не говорим и законовите блъсканици при такива модификации (не съм сигурен до колко са разрешени подобни тунинг неща в България). :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Вто Май 13, 2014 2:48 pm

radeviq написа:С риск да задам тъп въпрос - какво пречи да се свали регистрационния номера от задната страна на автомобила и да се сложи на багажника за велосипеди (този който има място за номер)?

Свалянето на задния номер е по-голямо престъпление от това да не ти се вижда номера... .

На кратко - Отидох в КАТ София за да регистрирам Thule-то,
казаха, че не могат да го регистрират, но ми показаха как да си свалям номер
Като добавиха, че това е по-голямо престъпление от това да не ти се вижда номера :crazy:
Също така добавиха, че мога просто да си напиша номера и да го сложа на предвиденото за това място на багажника...
Речено сторено, направих табелка от пластмаса и 2 седмици по-късно от СДВР докато колата беше спряна направиха проблем.
Трябваше да предам доброволно табелката и след това да повикат КАТ за да ми съставят акт, че не ми се вижда номера...
КАТ не викнаха, но след месец получих писмо от прокуратурата, че Отказват да съставят обвинителен акт защото престъплението ми (да направя табелка с надписан номер) не е злонамерена,
освен това в България не е уредено регистрирането на багажника....
Сега си карам без номер и с писмото от прокуратурата.
За съжаление от КАТ ми отказаха да издадат офиц. документ, че няма да го регистрират....

Удоволствието да се живее в България се плаща всеки ден, но това е друга тема

п.с.
Ако се съберем достатъчно хора с такива багажници може да пуснем групова жалба и да видим дали ще има някакво развитие...
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 13, 2014 4:18 pm

evin написа:Цената е прекрасна, при цена на автомобил 30 000 лв
При 4 велосипеда и 4 човека корсичката ще заоре според мен, все пак е малка кола за 2-3-ма :D


:offtopic:
Корса 2001 г. 1.2 бензин 75 коня вози съвсем спокойно със 130 по магистралата 3 човека и 3 колела с багаж вътре - въпрос на подредба ; - ) Също така окачването продължава да работи отлично въпреки товара.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот kdobrev » Вто Май 13, 2014 5:39 pm

Обаче аз имам продължение...

Днес ми се звъни от някакъв номер, вдигам и започва да ми казват как ми е бил съставен фиш, еди къде си за еди какво си. Първите мисли през главата са ми: тея телефонни мошеници какво пък са измислили сега и как чак с такива подробности ми описват. Обаче, човека отреща казва - този фиш ви е издаден с по-голяма стойност - ще си го поправите сам с химикалка на 20лв и ще отидете да си го платите... Много яко! Много ама не съвсем. Търсих днес къде съм го заврял това из колата и не го намерих, да му се незнае и фиша. Имам 7 дни (докато стане на наказателно постановление с цена 50лв) пък утре заминавам и незнам дали понеделник ще може - сигурно е 7 работни дни, така че може и да стане... Дано. Ама така с кеф да си платиш глобата, бе ей.
Аватар
kdobrev
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 10:35 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот hitar_potar » Вто Май 13, 2014 5:52 pm

Pr3d4t0R написа:
:offtopic:
Корса 2001 г. 1.2 бензин 75 коня вози съвсем спокойно със 130 по магистралата 3 човека и 3 колела с багаж вътре - въпрос на подредба ; - ) Също така окачването продължава да работи отлично въпреки товара.

То и моето дизелово комби 1.8 90 коня върви със 160 по магистралата, с 5 човека, багажа на 5-те човека за 3 дни, 3 разглобени байка в багажника при багажа, и още 2 байка, окачени на стойка отзад на капака. Ама кво става с разхода на гориво е вече друг въпрос (сигурно като оная сценка в Карибските пирати, с водовъртежа... :rofl: ).
А като ви чета обясненията за багажниците и за "умния" бг-закон, както и за патилата ви, почва да ме хваща нервата. И осъзнавам как всеки път минавам метър, като окача стойката, щото никой не ме е спирал досега.... :praying:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Вто Май 13, 2014 8:00 pm

Преди да се продължи с офтопика и коя кола колко вдига и колко хора вози, може ли да потвърдим дали на хората, които притежават подобни ремаркета ни се занимава с обща жалба и съответно да се преброим?
Аз лично съм склонен да отделя малко време за активна борба с вятърни мелници.
Има ли други навити?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Daniel Panev » Вто Май 13, 2014 8:20 pm

Извинявайте за тъпия въпрос, ама можеш ли да управляваш МПС без преден номер?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Вто Май 13, 2014 8:22 pm

airborneone написа:Преди да се продължи с офтопика и коя кола колко вдига и колко хора вози, може ли да потвърдим дали на хората, които притежават подобни ремаркета ни се занимава с обща жалба и съответно да се преброим?
Аз лично съм склонен да отделя малко време за активна борба с вятърни мелници.
Има ли други навити?

За какви ремаркета става дума? Мислех, че се отнася за консрукция върху бронята или теглича за пренасяне на колела.
Имай предвид, че няма да е така лесно.В най-добрия случай ще те пратят на технотест.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zImage » Вто Май 13, 2014 8:40 pm

Аз съм навит за групова жалба. Ще следя темата за развитие...
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот papinu » Вто Май 13, 2014 8:55 pm

airborneone написа:Преди да се продължи с офтопика и коя кола колко вдига и колко хора вози, може ли да потвърдим дали на хората, които притежават подобни ремаркета ни се занимава с обща жалба и съответно да се преброим?
Аз лично съм склонен да отделя малко време за активна борба с вятърни мелници.
Има ли други навити?

И аз съм навит!
Според мен казуса е сложен, но само по този начин може да се намери решение. А това е проблем 'Параграф 22'!
С каквото мога ще помогна.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Вто Май 13, 2014 9:02 pm

Daniel Panev написа:Извинявайте за тъпия въпрос, ама можеш ли да управляваш МПС без преден номер?

До колкото знам е разрешено само ако технически колата няма място и е описано в документите.

Говорим за Багажници от платформен тип, които имат светлини и място за регистрация като Thule, Montblan и тн.
Изображение
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Daniel Panev » Вто Май 13, 2014 9:08 pm

Знам какво визираш, Тошо, ама се чудя дали е забранено да си сваля предния номер и да го плесна на багажника...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Вто Май 13, 2014 9:12 pm

Daniel Panev написа:Знам какво визираш, Тошо, ама се чудя дали е забранено да си сваля предния номер и да го плесна на багажника...

Хмм ми реално погледнато е абсолютно забранено махането на задния номер. Предния не е пломбиран....
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот hlebarka » Вто Май 13, 2014 9:17 pm

За мен превозването на колела с такъв багажник в България е рисковано и без да има напъни с номерата.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Daniel Panev » Вто Май 13, 2014 9:36 pm

airborneone написа:
Daniel Panev написа:Знам какво визираш, Тошо, ама се чудя дали е забранено да си сваля предния номер и да го плесна на багажника...

Хмм ми реално погледнато е абсолютно забранено махането на задния номер. Предния не е пломбиран....

Именно! :beer:
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Вто Май 13, 2014 9:49 pm

@airborneone, ясно. :agree: Успех, моя е обикновен ролбар с каишки.
:offtopic: Предния номер е когато гониш някой, а задния- когато те гонят теб. :beer: :rofl:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта