Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот vlekov » Сря Авг 09, 2017 11:21 pm

Warxcell написа:Аз вече 3 месеца си чакам някакви новини. Пробвах веднъж да им звънна - 9 пъти звънях, през интервал от 1час, цял ден, никой не вдигна. И така си карам без номер и нямам проблеми. Засега така ще карам и това е положението, като им е скапана процедурата. Ако някой ден отида все пак да си взема номера ще пусна и жалба като тези които са обсъждани по-горе.
Страшна бюрокращина - страшна простотия.
:banana:

Направо отивай в КАТ, по-горе беше казано да не ги чакаш да ти звъннат, на мен днес също ми казаха след 10-тина дена направо да отида с колата и багажника. Номерът ти отдавна е в КАТ, направо се учудвам, че все още не си отишъл, а се занимаваш с телефони.
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Warxcell » Чет Авг 10, 2017 8:02 am

Проблема е, че аз живея във ВТ, а колата е регистрирана в КАТ София. Не ходя всеки ден от ВТ до София. (Още една недомислица).
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот vlekov » Чет Авг 10, 2017 12:33 pm

Warxcell написа:Проблема е, че аз живея във ВТ, а колата е регистрирана в КАТ София. Не ходя всеки ден от ВТ до София. (Още една недомислица).

Разбирам. Ами когато имаш път насам тогава ще трябва да предвидиш и висене в КАТ, за съжаление...
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот okcan » Вто Авг 15, 2017 4:51 pm

Абе хора, защо давате да ви занитват номера изобщо? Специално за КАТ София говоря. Там първо ви дават номера барабар с един нит и после вие сами трябва да ходите да си вземете планка за номера от каналите и сетне да търсите техник който да ви го занити.
Нужно ли в вие да ги гоните ?
okcan
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 3:04 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Warxcell » Сря Авг 16, 2017 9:39 am

haracharov написа:Телефона на Деловодството в КАТ е 02/982 2545. От там ми дадоха телефона на Христо Петров - ВПД Началник група "Идентификация и технически контрол" 02/9820 5655, защото от Деловодството нямат представа дали е одобрена молбата ти. Одобрението идва директно при Христо Петров. Същото се случва и с бъдещият ти трети номер. Успех!

Даденият номер е грешен, правилният е: 02/982-5655 (източник: https://www.mvr.bg/sdvr/%D0%B4%D0%B8%D1 ... l_ukazatel)
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон Авг 21, 2017 9:28 am

vlekov написа:Днес ходих до КАТ в Дървеница да подам заявлението за трети номер, та ще споделя и аз опит по темата.
Първо, необходимите документи (за да можете да си подадете заявлението):
- Голям и малък талон + копие на големия;
- Заявлението, написано от вас в свободен текст (виж поста на Пешо по-горе);
- Някакъв (!) документ за багажника. Някакъв, защото няма значение какъв е точно - гаранционна карта, касова бележка или дори упътване за експлоатация! Тъй като аз нямах нито едно от трите, се наложи да се върна вкъщи, където прерових интернета, намерих упътването на моя багажник и го разпечатах. Девойката на гише 16 не беше 100% сигурна дали с упътването ще мине номера, затова ме изпрати в стая 22, където се намира домакинът на КАТ, който провери документите, които съм събрал и каза, че всичко е ОК, да ходя да подавам.
Второ, процедурата:
Изтърсвате се в КАТ, в сградата, където се плащат актове и се взимат готовите книжки. Не теглите номерче от машината, а направо намирате гише 15-16 ("Деловодство"). Обяснявате си случая. Подавате на служителя предварително подготвените документи, той ги обработва, прибира и ви подава бележка с входящ номер, с която след 10 дни (предполагам работни) отивате да си приберете номера. Това е. Ако имате предварително подготвени всички необходими документи, работата не отнема повече от 10-15 минути с чакането. Визуална проверка на багажника не се прави на този етап, затова и влаченето му с вас и въобще идването до КАТ с кола е напълно излишно! Когато минат 10-те работни дни, тогава вече идвате с колата и багажника, минавате да се запишете през аквариума на входа и се нареждате на каналите. На мен този етап ми предстои и когато мина ще пиша как е станало всичко.
Поздрави и успех на всички!



Колега днес ще ходя и аз до КАТ, благодаря за подробното разяснение, даже си ги принтирах като гид :beer:
п.с. имам един въпрос дали случайно имаш бланка за заявлението в свободен текст или я дават от там
DoH_KuXoT
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 18, 2017 10:39 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон Авг 21, 2017 11:13 am

да споделя и аз, сега се връщам от КАТ, всичко което е написал колегата vlekov е така,
1)гише 15-16 деловодство
2)носите си копие на талона
3)химикалка си носете и вземете заявление от лелките
4)пише се моля, да ми бъде издадена трета регистрационна табеле ДКН номер ХХ ХХХХ ХХ за монтаж на багажник за велосипеди на теглича
5)приложих фактура за закупуване но може да се приложи всичко, упътване, книжка, снимана корица на книжка , идеята е да става ясно на какво ще се монтира
6)дават Ви входящо номерче и сте готови за 5 минути

Аз лично ще го ползвам с багажник thule 970
Изображение


със закачена бленда (lighy board) thule 976
Изображение

като имам и молба за съдействие от Вас, искам да закупя и стойките за тази светлинна бленда, но навсякъде са изчерпани като количество, ако не ги намеря ще си ги направя, не са някаква философия, но не бих се занимавал ако ги има готови , та някой ако удари едно рамо с инфо от къде мога да ги взема ще съм благодарен

това са стойките thule 9761
Изображение
Изображение
DoH_KuXoT
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 18, 2017 10:39 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот vlekov » Пет Авг 25, 2017 9:40 pm

DoH_KuXoT написа:... като имам и молба за съдействие от Вас, искам да закупя и стойките за тази светлинна бленда, но навсякъде са изчерпани като количество, ако не ги намеря ще си ги направя, не са някаква философия, но не бих се занимавал ако ги има готови , та някой ако удари едно рамо с инфо от къде мога да ги взема ще съм благодарен

Провери евентуално в bagajnik.com, те заедно с Ескадра са вносители на Thule. Другото, за което се сещам, е ebay.

А сега да се похваля, вече и аз имам издадена трета табела:
5285623685299576118-account_id=1.jpg
5285623685299576118-account_id=1.jpg (321.14 KiB) Прегледано 9561 пъти

И за да допълня предишния си постинг ще обясня как точно става и взимането на табелата. И така:
- Отделяте си може би два часа от работния ден;
- Товарите багажника, палите колата и газ към КАТ;
- Паркирате вътре покрай сградата с каналите и се нареждате на опашката пред аквариума на входа. Когато ви дойде реда, подавате на гишето "етикета от солети", на който е написан входящия номер на вашата молба, обяснявате, че сте за трета табела за вело-багажник, подавате също голям+малък талон, лична карта и полица за застраховка ГО. Девойката им тегли по един телбод, въвежда данните в системата и ви подава заявлението, което е попълнила на компютъра вместо вас. Към него са прикрепени с въпросния телбод двата ви талона и етикета от солети. Плащате си таксата за табелата и отивате до бялата будка в двора с каналите, в която стои полицай, който ви взима талоните с етикета от солети и заявлението, и ви посочва канал, пред който да се наредите. Да уточня, че не е лошо периодично да обяснявате, че става дума за трета табела за вело-багажник, тъй като ще срещнете не един озадачен поглед.
- Нареждате се на канала. Когато ви дойде реда влизате, гасите двигателя, вдигате капака, проверяват ви VIN и сериен номер на мотора, показвате багажника, обяснявате, че вече сте дали необходимия документ за багажника (тъй като мен ме попитаха тоя багажник няма ли някакъв документ, аз обясних, че вече съм дал необходимото в деловодството заедно с молбата отпреди две седмици, а в себе си друго не нося в момента), следва кратко кумене от страна на персонала и ви пращат в секция "Регистрация", откъдето ще ви дадат табелата и новите талони;
- Изкарвате колата от канала, паркирате някъде и се нареждате на опашката пред секция "Регистрация", където чакате с трепет да чуете името си. В един момент ви извикват, връчват ви табелката с червен шрифт и двата нови талона и това е, всичко приключва, свободни сте да монтирате табелата както намерите за добре на багажника, няма нитове, няма чудеса. В моят случай багажника имаше предвидени три отчупващи се щипки, които са отляти заедно с пластмасовия панел, върху който се монтира табелата. Отчупвате ги, защипвате си табелата и си заминавате по живо, по здраво. Пак повтарям, НЯМА НИТОВЕ.
В новия малък талон, който вече е двоен, сгъваем, е записано, че имате издадена трета регистрационна табела с еди-кой си номер.
При мен всичко приключи за около 40 минути с чакането.
Това е, надявам се да съм бил полезен!
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Da Nail » Нед Авг 27, 2017 1:22 pm

vlekov написа: Пак повтарям, НЯМА НИТОВЕ.
В новия малък талон, който вече е двоен, сгъваем, е записано, че имате издадена трета регистрационна табела с еди-кой си номер.
При мен всичко приключи за около 40 минути с чакането.


Ехееее, аз колко се чудих за какъв чеп сменят талоните, след като няма упоменато за третата табела в новия ГОЛЯМ талон. В малкия изобщо не съм поглеждал :beer:

Преди няколко дни и аз минах през цялата процедура в Шумен. След като досега само на Ванката от клуба ни са издавали такава табела и то преди не знам колко време, аз отидох и очаквах всичко да мине гладко, тъй като не им е за пръв път. Да, ама не. На 28-ми юли отидох, за да си подам заявление (молба) в свободен стил до началника на КАТ, за издаване на трета табела. Когото и да попитах, всеки вдигаше рамене и ми казваше, как им е за първи път това и не знаят как да процедират. Аз им казвах, че са издавали вече, те отричаха...и се отказах от спор. Дори началника на регистрациите в КАТ не знаеше (защото бил отскоро). Преди седмица се замислих, че явно са ме забравили, защото ни вест ни кост от тях. Ден след като ми мина тази мисъл през главата, домакинката на местния КАТ ме събуди със свеж гласец, за да ми съобщи, че табелата ми ме чака при тях. Нямах щастието на vlekov, да мина за 40 минути. При нас си отне цял работен ден от нареждането на опашката за канала, до вземането на новите талони на колата. Таксите които платих бяха следните: 15.50 такса за новите талони (от които 4.50 е комисионна на банката :bowdown: ) и 6.18 за самата табела....която нямаше как да платя в банката (за щастие), защото нямали тарифа "Трета табела". Платих на терминала, откъдето си вземаме талоните. 4 часа чакане за канал, взех табелата, помолих ги да ми я монтират. Потвърждавам, че е БЕЗ НИТОВЕ монтажа. И ми казаха да се върна за талоните след 2 часа и половина. Отидох след 2 часа и половина, към 14:30, за да си взема талоните към 16:45. Нямаме бърза работа я... И друго... На канала ми казаха, да си взема всички документи + документа за багажника и да ги занеса на гишето, където ще ми дадат табелата. Подавам документите и ме питат и когато виждат документа на багажника "това какво е? не ни трябва." и ми го върнаха :D

Ето го
3-rd plate.jpg
(314.4 KiB) 457 пъти
Аватар
Da Nail
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1409
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:40 pm
Местоположение: Шумен

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто Сеп 12, 2017 4:11 pm

минах и аз през цялата процедура - 30.18лв , вече съм с нови талони, малкия е двустранен, процедурата е както колегата е обяснил, за което много благодаря. Чакане 1 час точно. Монтирах си го сам въ преки, че имам платени 2 лв за монтаж, нитове няма, 6 лв ми взеха за да ми прочетат рамата и номер на двигателя на каналите, 2лв ми взеха за попъване на заявлението което си предават вътрешно от един отдел в друг, 6,18лв за самата табела, при мен си ми ги взеха на касата, 5 лв комисионни за банката, свидетелство регистрация ремаркета са ми взели още 9лв и на всяка от отделните суми по левче комисионна общо 5лв...

Като цяло вече пътеката е отъпкана въпреки, че отделни индивиди се почесват тъпо по главите :D
Прикачени файлове
viber image.png
viber image.png (301.09 KiB) Прегледано 11474 пъти
DoH_KuXoT
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 18, 2017 10:39 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Вто Сеп 12, 2017 9:52 pm

Я да ползвам (за един прЕател питам) - на талоните всичките дати ли са нови? :nuts:
Все едно си регистрирал колата си току що?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря Сеп 13, 2017 3:01 pm

да
DoH_KuXoT
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 18, 2017 10:39 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пет Сеп 15, 2017 10:22 pm

Благодаря ти за информацията! :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Velociraptor » Нед Окт 08, 2017 10:37 am

Alpina написа:Я да ползвам (за един прЕател питам) - на талоните всичките дати ли са нови? :nuts:
Все едно си регистрирал колата си току що?


Не е все едно си я регистрирал току-що.
Датата в точка “I” - дата на издаване се променя, точка “B” - дата на първа регистрация си остава.
Velociraptor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 19, 2016 5:23 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот ikostov » Съб Ное 11, 2017 7:35 pm

Да се похваля и аз. Оказа се трудна мисия, въпреки, че вече имаше издадени два номера. За КАТ - Шумен или добро или нищо, заради това няма да кажа нищо.
Прикачени файлове
001.jpg
001.jpg (154.02 KiB) Прегледано 9565 пъти
ikostov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 17, 2015 2:36 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bdz43r » Нед Ное 12, 2017 9:40 am

Хубавото е, че вече не слагат нитове на новите номера.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Нед Ное 12, 2017 9:56 am

Те и на автомобилните вече не слагат (поне в София и СО).
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот ikostov » Нед Ное 12, 2017 1:39 pm

Не ги слагат за да може по - лесно да ги свалят
ikostov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 17, 2015 2:36 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет Апр 05, 2018 1:09 pm

DoH_KuXoT написа:минах и аз през цялата процедура - 30.18лв , вече съм с нови талони, малкия е двустранен, процедурата е както колегата е обяснил, за което много благодаря. Чакане 1 час точно. Монтирах си го сам въ преки, че имам платени 2 лв за монтаж, нитове няма, 6 лв ми взеха за да ми прочетат рамата и номер на двигателя на каналите, 2лв ми взеха за попъване на заявлението което си предават вътрешно от един отдел в друг, 6,18лв за самата табела, при мен си ми ги взеха на касата, 5 лв комисионни за банката, свидетелство регистрация ремаркета са ми взели още 9лв и на всяка от отделните суми по левче комисионна общо 5лв...

Като цяло вече пътеката е отъпкана въпреки, че отделни индивиди се почесват тъпо по главите :D


минах още един път процедурата, този път беше по-сложно... 5 ходения до КАТ - София, безкрайни опашки, блокирала система, накрая отидох 7 часа и стоях до 10:30 но взех още една табела за новата кола.
п.с. на касата в банката казвате , че не искате монтаж и сумата пада с 3 лв, 2лв монтаж и 1лев за банката , не че са сума жестока, но при положение, че монтажа си го правите Вие не виждам смисъл да се дават.


Изображение
Изображение
DoH_KuXoT
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 18, 2017 10:39 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот 0001 » Нед Апр 22, 2018 9:50 pm

Warxcell написа:Аз вече 3 месеца си чакам някакви новини. Пробвах веднъж да им звънна - 9 пъти звънях, през интервал от 1час, цял ден, никой не вдигна. И така си карам без номер и нямам проблеми. Засега така ще карам и това е положението, като им е скапана процедурата. Ако някой ден отида все пак да си взема номера ще пусна и жалба като тези които са обсъждани по-горе.
Страшна бюрокращина - страшна простотия.
:banana:


Полицията не може да глоби нарушител, който е залепил на самолет на Румъния табела с надпис "ТЕГЛИЧИ", защото това не е формулирано, като нарушение на закона за въздухоплаването.....
Прикачени файлове
-тегличи-самолет.jpg
-тегличи-самолет.jpg (39.89 KiB) Прегледано 8889 пъти
0001
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 12:34 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Юлката » Вто Май 08, 2018 9:32 am

[quote="DoH_KuXoT"]да споделя и аз, сега се връщам от КАТ, всичко което е написал колегата vlekov е така,
1)гише 15-16 деловодство
2)носите си копие на талона
3)химикалка си носете и вземете заявление от лелките
4)пише се моля, да ми бъде издадена трета регистрационна табеле ДКН номер ХХ ХХХХ ХХ за монтаж на багажник за велосипеди на теглича
5)приложих фактура за закупуване но може да се приложи всичко, упътване, книжка, снимана корица на книжка , идеята е да става ясно на какво ще се монтира
6)дават Ви входящо номерче и сте готови за 5 минути



Здравейте,

предстои ми да мина по този път та имам въпрос относно т.3 и 4. Написал си в т.3 "вземете заявление от лелките", ако това е заявлението в свободен стил - Къде се намират тез лелки? И това заявление може ли да си го напиша предварително или там на място трябва да се попълни?
RAM XC ONE.1 2015 29"; CANYON Endurace 2016 28"; RAM HT 2.1 2011 26''
Аватар
Юлката
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 24, 2016 12:50 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот arsenalek » Пет Май 11, 2018 7:18 am

Благодаря че сте отворили темата
Аз също се замислям за такива светлини на които може да се монтира номер

Някой минавал ли е процедурата по издаването на трети номер в КАТ Велико Търново? :)
Другото което ме интересува е, освен таксите по издаването на допълнителния номер заплаща ли се допълнителна годишна такса(като за ремарке)?
Аватар
arsenalek
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:10 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Май 11, 2018 8:56 am

arsenalek написа:Другото което ме интересува е, освен таксите по издаването на допълнителния номер заплаща ли се допълнителна годишна такса(като за ремарке)?

Нищо друго не се заплаща, освен издаването на номера.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Май 11, 2018 11:24 am

И само защото заглавието на темата започва с "полиция глобява"....

Едно нашумяващо видео от Фейсбук: https://web.facebook.com/m.dushev/video ... 571478724/

И личният ми коментар към него:

Към момента по българските пътища НЯМА легитимни полицаи с валидни служебни удостоверения. Това означава, че не сте длъжни да представяте документи за самоличност и документи на МПС, не сте длъжни да се подписвате на акт за установяване на административно нарушение (АУАН) и всеки издаден такъв може да падне в съда като невалиден.

Ай ч'стито.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 11, 2018 11:28 am

Петър - виж в закона как е описано - мани го това видео - :beer: и по телевизията цитираха закона - не видеото. Един заблуден гражданин си прави пишки с полицията и ги мрази и си мисли, че е над закона :)
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Май 11, 2018 12:08 pm

zoomaniak написа:Петър - виж в закона как е описано - мани го това видео - :beer: и по телевизията цитираха закона - не видеото. Един заблуден гражданин си прави пишки с полицията и ги мрази и си мисли, че е над закона :)

Ако цитират само ЗДвП - не е достатъчно.

Чл. 3. (1) Служебните карти по чл. 2, т. 1, издавани на държавните служители, служат за индивидуалната им идентификация и за удостоверяване качеството им на служители на МВР при осъществяване на техните правомощия и им осигурява достъп в сгради и обекти на МВР.

Липсата и/или невалидността на служебна карта означава невъзможност за удостоверяване на качеството им на служители на МВР. Това е част от документ, наречен ИНСТРУКЦИЯ № 8121з-582 ОТ 19 СЕПТЕМВРИ 2014 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ ВИДА, УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗДАВАНЕ, ПОЛЗВАНЕ, ПОДМЯНА, ОТЧЕТ, СЪХРАНЕНИЕ И УНИЩОЖАВАНЕ НА СЛУЖЕБНИТЕ КАРТИ, ДРУГИ КАРТИ И ПРОПУСКИ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ (извинявам се за главните букви, но не ми се преписва целият текст).

(edit) ПП: Сега видях и инструкцията от тази година, която удължава срока на тези стикери до 30.06.2018 г. - това означава, че все пак в продължение на повече от година, полицаите са били нелегитимни. Най-вероятно, след края на юни пак ще бъдат.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 11, 2018 8:19 pm

Петър - успех :beer:

Само да ти напомня да искаш бадж или диплома от всички лекари... пожарникари и учители.

Щото виждаш ли всичко имало срок.

И трудова - здравна книжка на всеки дет те храни.

Щото 2-ен 3-ен -4ерен стандарт ми прилича като:

- Пазарувам от Била - търся си касовата бележка.
- Пазарувам от бакалията на Лили в квартала - не ми пука за касов бон - познаваме се.... с нея.

Данъчни.
НАП
НСБОП
Митница

Успех...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 11, 2018 8:22 pm

И моля те - ако си в рейс и се возиш за Варна и оня с кормилото надвишава 100 км - обади се на кат да го спрът. Ще спасиш животи. И на даи искай бадж и психо....
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bdog » Пет Май 11, 2018 9:18 pm

zoomaniak написа:И моля те - ако си в рейс и се возиш за Варна и оня с кормилото надвишава 100 км - обади се на кат да го спрът. Ще спасиш животи. И на даи искай бадж и психо....


Очевидно нямаш какво да правиш по цял ден, но защо трябва да го правиш тук?
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Юлката » Пет Май 18, 2018 8:11 pm

Здравейте,

днес си взех третата табела от КАТ София. Благодаря за ценните указания в по-горните постове. Мога да добавя, че тези "специални" номера ги поръчват веднъж седмично, към момента в сряда. Заявлението в свободен стил все пак е на тяхна типова бланка, която се взима на място от Деловодството гише 15 и 16. Има промяна на цените, на мен ми струва общо 16,18 лв. при плащане с карта. Плащането е на гишетата в "Аквариума". Възможно е на каналите да ви поискат аптечка и пожарогасител. При мен нямаше никакво заяждане. Багажник за теглич Buzz Rack Quattro - за четири велосипеда.
RAM XC ONE.1 2015 29"; CANYON Endurace 2016 28"; RAM HT 2.1 2011 26''
Аватар
Юлката
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 24, 2016 12:50 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта