Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пон Май 16, 2016 2:19 pm

Ама и тя е с нит?
Аз мислех, че ти дават само табелата и можеш да си я слагаш на произволен багажник, когато ти трябва.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Чет Юни 16, 2016 8:31 am

Пичове, днес ходих до КАТ, на деловодството искат фактура за закупуване.
Ще пробвам с договор за покупка от Иван Петканов на Петкан Иванов..

Аз съм купувал багажника втора ръка от продавалника и малко трудно мога да имам фактура... Малко е безсмислен документа за тази цел, но все пак трябва да си личи че сме в България... хаха :eyebrow:
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Чет Юни 16, 2016 12:55 pm

KbH40 написа:Пичове, днес ходих до КАТ, на деловодството искат фактура за закупуване.
Ще пробвам с договор за покупка от Иван Петканов на Петкан Иванов..

Аз съм купувал багажника втора ръка от продавалника и малко трудно мога да имам фактура... Малко е безсмислен документа за тази цел, но все пак трябва да си личи че сме в България... хаха :eyebrow:


Не мога да си редактирам старото мнение, затова го пиша като ново..
Направих си елементарен договор за покупко-продажба от мен за приятелката ми, че съм ѝ продал багажника за 50 лв и приеха всичко както си му трябва.

Доколкото разбрах струва 7.20 лв издаването на 3-та табела, така че се надявам :praying: да няма изненади след месец, когато стане готова..
Оставих телефон за контакт, за да се свържат с мен, като е готово :smash:
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот BobbeR » Вто Юни 21, 2016 10:31 pm

Закупих багажник-платформа thule velocompact за 2 колела на фирмата с цел отдаването му под наем на приятели с теглич :).
Сега какво правим ?

Това горното е сериозно, обмислям:
- 25лв. за от петък до неделя;
- 45 лв./ седмица
- общи условия: чупи купи;
- типов договор;
- плащането е по банков път по фактура към договора (поради липсата на касов апарат).

Ако има интерес ще закупя още един за 3 или 4 колела.

Отделно възнамерявам да го ползвам с две коли.
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Вто Юни 21, 2016 11:13 pm

BobbeR написа:Сега какво правим ?


Ми научаваш се следващия път първо да си напишеш домашното, преди да действаш.
Не можеш да го отдаваш под наем, защото трябва да е с номер. Номерът пък ще трябва да е като на колата ти и освен това е захванат с нит. Демек - тези багажници са soulbound

Инак като фирма ли ще го предлагаш като услуга (което така или иначе няма как да стане поради горното)?

В неделя видях подобен багажник и собственикът му си беше разпечатал номера - от километри личеше че е DIY и сигурно още повече ще привлича вниманието на полицията, а както беше споменато по-назад в темата - глобата е
airborneone написа:
Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който си служи с
контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци,
неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година
или с глоба от сто до триста лева.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Юни 22, 2016 12:27 pm

Изтрайте още малко. Скоро ще има сериозни промени по ЗДП (на практика почти наново написан закон), след което най-вероятно ще се дооправи Наредба I-45 и задължително процедурата за издаване на трети табели. Борбата е ожесточена, но тия работи не стават от днес за утре ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот LandShark » Чет Юни 23, 2016 1:44 pm

Докато чакаме - някоя фирма за добри фалшификати да знаете? Че аз от скоро имам велобагажник за теглича + няколко автомобила и занитването на номера не го виждам като вариант...

Всъщност попаднах на това: http://www.nomera.bg
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Чет Юни 23, 2016 3:25 pm

Като прочетеш внимателно http://www.nomera.bg/srokove-i-usloviq.html
може да си отговориш и сам.

Май е доста по-евтино и по-безопасно е да се кара без номера, от колкото с напечатани такива.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Юни 23, 2016 10:46 pm

Alpina написа:Май е доста по-евтино и по-безопасно е да се кара без номера, от колкото с напечатани такива.


Не "май", а съвсем си е така. Не че има нещо лошо в това някой да се превърне в спонсор на КАТ-аджиите...
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Любо » Пон Юни 27, 2016 5:30 am

Да напиша и аз нещо по темата, което ми направи силно впечатление . През миналият уикенд бях на Пампорово и там имаше един грък, който си беше свалил задната табела от колата и я беше сложил на багажника за колелото. Този човек според мен е карал така в Гърция, минал е границата и е карал в България, без да има някакви проблеми от властите :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2016 7:18 am

В други държави е така.
В някои дори не се налага да караш колата при пререгистрация, ако не дори и при първа регистрация - трябват им само документи. Като бъде регистрирана ти връчват новите номера и ти си ги слагаш сам. Съответно няма онзи нит на задния номер, който ти пречи да го свалиш.
Там и номера на двигателя не ти искат при регистрацията на автомобила. Като си смениш цвета на колата май само ги уведомяваш.
Но тук е друга бира. Оправданието е - заради високото ниво на кражби едно време... да де... ама това нищо не променя, ами само усложнява живота на редовния гражданин... so typical...

Съответно българският чичко полицай не може да им каже нищо, защото в това отношение колата е ОК според чуждото законодателство.
Не могат да кажат и нищо на колите с чужда регистрация и САМО заден номер. Нищо че дори според българското - ако производителя не е предвидил специално място за предния - то не е нужно да се слага, ама да си видял спортна кола с българска регистрация и без преден номер?

Само рали автомобилите са така. Но явно федерацията се е преборила с KAT.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Пон Юли 04, 2016 1:25 pm

Пичове, мина почти месец откак съм пуснал заявлението и никой не е дал сигнал, някой знае ли телефон на деловодството (гише 15), че в тая жега не ми се разкарва напразно до другия край на София :beer:
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот haracharov » Вто Юли 05, 2016 10:09 am

Телефона на Деловодството в КАТ е 02/982 2545. От там ми дадоха телефона на Христо Петров - ВПД Началник група "Идентификация и технически контрол" 02/9820 5655, защото от Деловодството нямат представа дали е одобрена молбата ти. Одобрението идва директно при Христо Петров. Същото се случва и с бъдещият ти трети номер. Успех!
haracharov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 18, 2015 12:42 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Пет Юли 15, 2016 4:09 pm

haracharov написа:Телефона на Деловодството в КАТ е 02/982 2545. От там ми дадоха телефона на Христо Петров - ВПД Началник група "Идентификация и технически контрол" 02/9820 5655, защото от Деловодството нямат представа дали е одобрена молбата ти. Одобрението идва директно при Христо Петров. Същото се случва и с бъдещият ти трети номер. Успех!

Бях забравил и днес точно мина месец и отидох до там, за да проверя.. Готова е, но искат да отида с велобагажника монтиран, за да мина през каналите...
Я кажете разбрах че се сменят голям и малък талон.. какви пари да очаквам като такси?
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пет Юли 15, 2016 5:08 pm

Вчера искаха 70лв за удоволствието, до колкото разбрах, не сменят талона, само проверяват номер на рама и тн.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пет Юли 15, 2016 5:08 pm

Пичове, трябва ли в обществен форум да напиша, че е достатъчно да кажете на човека, който поставя табелите, че не искате да я занитва. После да ви даде нитът в ръка, който вкъщи ще си поставите САМО на номера, без да захваща "поставката".
И не, не ми казвайте, че няма да стане, защото става. ;)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Юли 15, 2016 5:26 pm

airborneone написа:Вчера искаха 70лв за удоволствието, до колкото разбрах, не сменят талона, само проверяват номер на рама и тн.


Невярна информация - през колко мнения трябва да се повтаря, че и двата талона се преиздават, тъй като в тях се посочва издаването на третата табела?

joropc написа:Пичове, трябва ли в обществен форум да напиша, че е достатъчно да кажете на човека, който поставя табелите, че не искате да я занитва. После да ви даде нитът в ръка, който вкъщи ще си поставите САМО на номера, без да захваща "поставката".
И не, не ми казвайте, че няма да стане, защото става. ;)


Нищо не "трябва", всичко е доброволно. И не, не ми казвай, че "става", защото "става" само ако уцелиш монтажист, който е в настроение и на твоя акъл.

И стига сте ги дъвкали тия нитове - монтирани са неправомерно и никой нищо не може да ви каже ако си ги свалите.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пет Юли 15, 2016 7:26 pm

Петър Велков написа:И стига сте ги дъвкали тия нитове - монтирани са неправомерно и никой нищо не може да ви каже ако си ги свалите.

Аз не съм юрист и не съм чел въпросния закон(не мисля и да го чета), но с моят проС и селски акъл мисля, че бъркаш. Няма как номерът на нита (1,2,3...)да фигурира в големия и малкия талон и ти да си го сваляш, когато ти кефне......или да си без него.
А за другото направо си "става". Стига да не си много ербап и да развяваш конституции и закони пред човечеца с нитачката, 'щото той от тях не разбира.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Юли 15, 2016 9:00 pm

Никой не е длъжен да живее цивилизовано - в крайна сметка, всички сме маймуни, а София е джунгла.

Успех! :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Съб Юли 16, 2016 10:32 am

Петър Велков написа:Никой не е длъжен да живее цивилизовано - в крайна сметка, всички сме маймуни, а София е джунгла.

Успех! :beer:

Това нещо за маймуните и джунглата не го разбрах. За твое сведение и моят автомобил е регистриран в София и точно от "Дървеница" ми е издадена третата табела.
Просто исках да кажа, че няма как номерът на нита да фигурира и в големия и в малкия талон, които се преиздават при получаване на трети номер и въпросният нит да не е задължителен.
Успех и на теб!
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот haracharov » Пон Юли 18, 2016 8:37 am

Цената за новите талони е 25лв.
haracharov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 18, 2015 12:42 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Пон Юли 18, 2016 10:19 am

Петър Велков -> Разбирам че скоро си минавал по пътеката. Необходимо ли е да се минава през канали и т.н. или мога да отида директно при тези които поставят номерата? Какъв е редът, защото този от 22-ра стая като го питах и той ми каза отиваш на бункерите и побърза да избяга :boggled: .. ама какво е това бункерите :crazy: Там всичко е на бункери ... :lol:

** Също така ме интересува като не се хване табелата за пластмасата с нита какво ви гарантира, че няма да я изтърсите някъде по пътя? :popcorn:
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Ozzie » Пон Юли 18, 2016 11:48 am

KbH40 написа:** Също така ме интересува като не се хване табелата за пластмасата с нита какво ви гарантира, че няма да я изтърсите някъде по пътя? :popcorn:

Стойката която държи номера е достатъчно надеждна. За справка, загледай предните номера на автомобилите.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Юли 18, 2016 2:37 pm

KbH40 написа:Петър Велков -> Разбирам че скоро си минавал по пътеката. Необходимо ли е да се минава през канали и т.н. или мога да отида директно при тези които поставят номерата? Какъв е редът, защото този от 22-ра стая като го питах и той ми каза отиваш на бункерите и побърза да избяга :boggled: .. ама какво е това бункерите :crazy: Там всичко е на бункери ... :lol:


Не ти разбирам въпроса, но ще се опитам да ти отговоря: всичко започва с подаването на молба до шефа на ПП при КАТ. От там нататък където те пратят, там отиваш. Ако може с шмекерлък - някой друг да ти дава съвети, аз спазвам законовите процедури.

Ozzie написа:Стойката която държи номера е достатъчно надеждна. За справка, загледай предните номера на автомобилите.


Пък аз въобще нямам такава стойка. За това се грижи производителят на багажника, ако не го е измислил - купил си си кофти багажник ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пон Юли 18, 2016 3:50 pm

Какъв шмекерлък, какви 5 лева? :D
И нещо не ми става ясно защо го играеш на въпреки от сумати време...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Пон Юли 18, 2016 4:29 pm

Значи пресно на 20 минути информация..
25 лв + 5 лв такса на ш*баната банка..

1. Пуска се заявление в деловодството (15-то гише) - свободен текст + телефонен номер + документ за покупко-продажба, ако нямате такъв и сте го купили от някой, можете да си съчините един договор между вас и някой ваш близък за 50 лв (аз така направих)
2. След месец или ти се обаждат, или отиваш да провериш какво става (22-ра стая) - аз отидох на точния ден и беше готова табелата, Бог знае откога.. т.е. може и по-рано да се пробвате, ама на свой риск.
3. Оттам с багажника + колата + голям талон + малък талон + гражданска отговорност, се отива в КАТ и се почва:
- през портала с колата се нареждате,
- на стъкления бункер се редите отново и пускате заявление (междудругото внимавайте на бункера отпред минава един лош чичко милиционер, който събира личните карти на тези, които чакат, за да ги провери дали имат някакви неплатени и/или невръчени актове/фишове) - доста изгоряха.. трикът тук е да чака някой друг вместо вас и после да се смените, много хора го правеха пред мен
- след това минавате през каналите, където само поглеждат, че имате поставен багажник и сверяват номерата на двигателя и рамата..
- оттам отивате на гишетата отстрани и чакате безбожно дълго, за да ви дадат едно кодче, с което се плащат 25,18 лв на касата на ш*баната банка, която взима 5 лв такса),
- дават ви номерата, след което няма контрол дали ще ви ги сложи някой на канала или ще отпрашите с табелата и след това ще си я сложите сами, така че сещайте се какво направих :lol:

Аз лично от цялата разправия и близо 4 часа изгубени безвъзвратно, спечелих това че ми издадоха новия "малък" талон, заради който мъкнех досега големия :eek3:
Така че с един КУРшум два заека!

П.П.> Написаното важи за КАТ - София
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Юли 18, 2016 7:52 pm

Alpina написа:Какъв шмекерлък, какви 5 лева? :D


Ами, ето ти пресен пример за шмекерлък - еднакво от страна на "органа" и "гражданите" :)

KbH40 написа:(междудругото внимавайте на бункера отпред минава един лош чичко милиционер, който събира личните карти на тези, които чакат, за да ги провери дали имат някакви неплатени и/или невръчени актове/фишове) - доста изгоряха.. трикът тук е да чака някой друг вместо вас и после да се смените, много хора го правеха пред мен


Не че аз съм абсолютната вода ненапита - не съм си виждал синия талон от октомври 2014-та, само дето имам връчено наказателно, което падна в съда преди 6-7 месеца. Обаче в закона (тоя закон, дето ви мързи да го прочетете) никъде не пише, че съм длъжен да си го взема - та така, карам си без син талон и никой "гък" не може да ми каже.

Alpina написа:И нещо не ми става ясно защо го играеш на въпреки от сумати време...


Не го играя никак - имам си едни и същи принципи от край време и винаги съм си ги следвал - ако някой друг следва други, различни от моите принципи - ще се дървя аргументирано до последно. Такъв съм си, дървен шоп, а с шоп на глава не се излиза - и песни има по въпроса ;)

KbH40 написа:...с което се плащат 25,18 лв на касата на ш*баната банка, която взима 5 лв такса)


В КАТ - София област тоя момент се избягва супер лесно. На гишето, където връчват новите талони, има POS терминал. Най-вероятно и в КАТ - София има, само че трябва да си нагъл - най-вероятно тия от банката ги черпят, за да го държат в някое чекмедже. В КАТ-СО правят така, ама си ми го казаха в прав текст, щото малко ли им бях крещял вече.... :crazy:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот wheels » Пон Юли 18, 2016 8:41 pm

Във всеки КАТ и гишетата за издаване на лични карти има ПОС терминали. Просто си ги искайте, а ако ви кажат, че не работят ги помолете да пробвате...може пък да заработят точно при вас.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пон Юли 18, 2016 11:50 pm

Не само в КАТ, но и може би в почти всички други институции, които събират такси и таксички и са на гишета, а не стая с 5-6 чиновника на бюра (данъчните например).
Миналата година минах през куп такива и май навсякъде успях да си платя така - без допълнителни пари за "онази банка", а често ПОС терминалите бяха случайно покрити под папка. Демек "ако си питал".
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот KbH40 » Вто Юли 19, 2016 8:11 am

Петър Велков написа:

В КАТ - София област тоя момент се избягва супер лесно. На гишето, където връчват новите талони, има POS терминал. Най-вероятно и в КАТ - София има, само че трябва да си нагъл - най-вероятно тия от банката ги черпят, за да го държат в някое чекмедже. В КАТ-СО правят така, ама си ми го казаха в прав текст, щото малко ли им бях крещял вече.... :crazy:


То хубаво това, обаче аз там не ходя често (да чукна на дърво).. и честно да си призная бях забравил за тия ми ти такси и никой не ти казва какво дължиш, просто отиваш на гишето и тая ти казва 30.18 лв, после като сметнеш бележките виждаш че са 25.18 и тогава ти изкачат другите неприятни моменти от миналото..

Както и да е.. кръв да им станат и синьо под очите! Важното е че щайгата отзад вече има номер и "'ш си праа кот си искам ся"!
Най-много се кефя на малкия талон, защото пътуване с голям талон си беше приключение..
KbH40
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 12:51 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта