Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот haracharov » Вто Юли 19, 2016 11:09 am

KbH40 написа:То хубаво това, обаче аз там не ходя често (да чукна на дърво).. и честно да си призная бях забравил за тия ми ти такси и никой не ти казва какво дължиш, просто отиваш на гишето и тая ти казва 30.18 лв, после като сметнеш бележките виждаш че са 25.18 и тогава ти изкачат другите неприятни моменти от миналото..
Както и да е.. кръв да им станат и синьо под очите! Важното е че щайгата отзад вече има номер и "'ш си праа кот си искам ся"!
Най-много се кефя на малкия талон, защото пътуване с голям талон си беше приключение..


Ай честито! Добре дошъл в клуба!
haracharov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 18, 2015 12:42 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Пон Яну 23, 2017 6:07 pm

Глоби за велосипедисти, пешеходци и пътници


Управление на велосипед без светлоотразителна жилетка - глоба 10 лева

Това май преди го нямаше...
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zemo » Пон Яну 23, 2017 6:23 pm

Имаше го извън населено място.
zemo
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 02, 2016 9:00 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот AZZKIKR » Пет Мар 03, 2017 6:31 pm

Само малък ъпдейт по темата, тъй като правих цялата процедура преди две седмици: на нитва вече не пише КАТ, съвсем обикновен поп-нит си е.
Аватар
AZZKIKR
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1224
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 11:30 am

Re: МЪЛЧАНИЕТО НА АГНЕТАТА

Мнениеот Warxcell » Вто Май 23, 2017 10:00 pm

airborneone написа:
Писал съм преди 2 години по въпроса...
airborneone написа:
Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който си служи с
контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци,
неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година
или с глоба от сто до триста лева.


Плаем_ЕМ като те спрат охранителна полиция и ти загубят 2+ часа пак ми обеснявай колко гениално ти е решението.
Случихме на нормален прокурор, които отказа да разпореди продължаване на следствието, иначе с табелата която бяхме направили можехме интересни глоби да си отнесем...



Търсих в закона някъде но никъде не видях да е престъпление да си преместиш задния номер на ремаркето ? (Моя нит е хванат само за пластмасата която държи номера, и мисля,че ще мога да го преместя).

Та въпроса е: има ли някакви текстове за това да си преместиш номера,без да нарушаваш нита на КАТ?
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 24, 2017 9:05 am

От Закон за движение по пътищата:
Чл. 140. (1) (Доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) По пътищата, отворени за обществено ползване, се допускат само моторни превозни средства и ремаркета, които са регистрирани и са с табели с регистрационен номер, поставени на определените за това места.

Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:
1. (изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) управлява моторно превозно средство, на което табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;


От Наредба I-45 на МВР:
Чл. 10. Чл. 10.
...
(4) Табелите с регистрационен номер се монтират на местата, определени от
производителя.


Ако допуснем, че говориш за багажник (тъй като ремаркето подлежи на регистрация и трябва да разполага със собствена регистрационна табела), то доколкото багажникът не е място за монтаж на регистрационна табела, предвидено от производителя на МПС, то ти подлежиш на цитираната по-горе глоба.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Warxcell » Сря Май 24, 2017 5:31 pm

@Петър Велков
В този случай с багажника за колело той си има предвидено място за поставяне на табела. В случая мисля,че съм законен, защото табелата ще бъде поставена на определено за това място от производителя (на багажника за колело).
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Сря Май 24, 2017 9:53 pm

Ти хубаво ще си го поставил на предвиденото за това място на багажника, но колата ще е без номер и ще те чокат.
Инак щом държиш да тестваш и "ама аз ги разбирам тека нещата" - давай.
Само после да няма "ама са що стана така". :wavey:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Май 25, 2017 9:06 am

Warxcell написа:В този случай с багажника за колело той си има предвидено място за поставяне на табела. В случая мисля,че съм законен, защото табелата ще бъде поставена на определено за това място от производителя (на багажника за колело).

Никому не е по силите да спре естествения подбор. Успех! :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот TonyJ » Чет Май 25, 2017 5:46 pm

Тъй като смятам тези дни да отида в КАТ и да си пусна заявление за трети номер, искам да попитам някои неща, които ми останаха неясни. Ще цитирам стъпките, описани от Петър Велков:

Първо се подава писмено заявление в свободен текст до началника на сектор „Пътна полиция“ в регионалното МВР, в което е регистриран автомобилът, за който ще се издава трета табела. Заявлението трябва да е от името на собственика на автомобила и да съдържа описани данните на собственика, данните на автомобила и данните (марка, модел, евентуално номер) на багажника.

След това се прави визуална проверка от техника на сектор ПП дали багажникът отговаря на техническите изисквания – наличие на място за регистрационна табела, предвидено от производителя, както и собствени светлини. Ако проверката „мине“, се задвижва „задкулисната“ част на процедурата – търкаляне на писма между КАТ, ГДНП и производителя на регистрационни табели, докато „заветната“ такава не стигне в КАТ.

Тогава отново се явявате там, с автомобила и багажника. За да не ви изненадат, както изненадаха мен, носете си двете части на регистрационния талон на автомобила („голям“ и „малък“), полицата за гражданската отговорност и документ за придобиване на багажника – фактура или касова бележка. С тези документи на място се попълва заявление за промяна на регистрацията на МПС, прави се сверка на номера на рамата (неясно защо) и третата табела се монтира на багажника с нит, досущ като тези на задните табели на МПС.

Edit: Забравил съм да отбележа – заплаща се и такса за промяна в регистрацията на автомобила, покриваща преиздаването на двете части на регистрационния талон и регистрационната табела – без комисионите от банката, около 24 лв.

Въпросите ми са следните:

1. Регионалното МВР означава КАТ, предполагам?
2. От така написаното разбирам, че и при подаването на заявлението трябва да мъкна багажника с мен, за да му бъде направена визуална проверка от техника. Така ли е наистина?
3. Дали някой знае за КАТ София на кое точно гише трябва да се подаде заявлението и много ли се чака, че разполагам с ограничено време?

Предварително благодаря за отговорите и съжалявам, ако някъде вече са написани, но аз не намерих
TonyJ
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 10:04 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Май 25, 2017 6:24 pm

TonyJ написа:1. Регионалното МВР означава КАТ, предполагам?
2. От така написаното разбирам, че и при подаването на заявлението трябва да мъкна багажника с мен, за да му бъде направена визуална проверка от техника. Така ли е наистина?
3. Дали някой знае за КАТ София на кое точно гише трябва да се подаде заявлението и много ли се чака, че разполагам с ограничено време?


1. Да.
2. Да, но ако си късметлия, може и да не ти я правят тая проверка - с шапкарите никога не знаеш какво ще ти (или няма да ти) искат... По-добре го вземи с теб.
3. Някой по-гражданин от мен да каже (аз съм "СО").
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот TonyJ » Чет Май 25, 2017 8:18 pm

Ясно, благодаря. Това с багажника хич не е приятно, щото е огромен и тежи. Не знам как ще го замъкна в КАТ. Сигурно ще трябва да паркирам на 2 км оттам. Ебаси, направо ме отказват тия идиоти.
TonyJ
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 10:04 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Сря Май 31, 2017 12:03 am

TonyJ написа:Ебаси, направо ме отказват тия идиоти.

Преди да приемат регламента за трета табела, нямах търпение да се случи такова "чудо", за да си извадя такава. Като го приеха, вярно се оказа "чудо невиждано" и в момента все по-рядко си ползвам багажника за теглич (който не е тип платформа и макар че може да се пригоди с допълнителна греда със светлини и за поставяне на номер, едва ли ще ми издадат за него трета табела в КАТ). Като цяло супер ме дразни това, че табелата уж е към автомобила, ама на практика е "вързана" към конкретен багажник, т.е. към конкретен аксесоар за автомобила. Дори да не я занитят за багажника, всичко, което четох за процедурата по издаване е точно в тая насока. Къде ще им търся например документи за багажника - та аз съм го купувал преди 10 години!
Затова при следваща кола изобщо няма да държа на теглич - напротив, и на сегашната се ориентирам все повече към возене на байковете само отгоре и скоро мисля да си купя трети багажник за покрива и задният да остане само за някакви много редки случаи.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 31, 2017 8:37 am

Как ви звучи колективно писмо от велоинституции, туристически дружества и "простосмъртни" хора, мотивирано критикуващо процедурата, с конкретни предложения за промени в нея? Получатели трябва да са МВР, Пътна полиция, ГДНП и някой и друг народен представител, евентуално и Министерство на транспорта и съобщенията.

Бих се наел да го напиша, както и мога да осигуря подкрепа от няколко големи велоклуба, евентуално Велоеволция (колкото и да не ми допадат) и няколко ТД-та, организиращи и велосъбития.

Edit: Говорих с "един човек" и мисля директно да седна да попиша малко.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Сря Май 31, 2017 11:05 am

Петър Велков написа:Как ви звучи колективно писмо от велоинституции, туристически дружества и "простосмъртни" хора, мотивирано критикуващо процедурата, с конкретни предложения за промени в нея? Получатели трябва да са МВР, Пътна полиция, ГДНП и някой и друг народен представител, евентуално и Министерство на транспорта и съобщенията.

Бих се наел да го напиша, както и мога да осигуря подкрепа от няколко големи велоклуба, евентуално Велоеволция (колкото и да не ми допадат) и няколко ТД-та, организиращи и велосъбития.

Edit: Говорих с "един човек" и мисля директно да седна да попиша малко.


Подкрепям с две ръце, един здрав и един ъпгрейднат крак!

Ако мога с нещо да помогна, драсни!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 31, 2017 2:07 pm

Ами, основата е готова. Ще я пратя на двама-трима практикуващи юристи за проверка и съвети.

Писмото е съставено в Google Docs и всеки (включително и анонимни не-логнати потребители) може да коментира текста, предлагайки промени - никой освен мен не може да го редактира директно. Ще бъда благодарен на всякаква градивна критика, пропуски, поправки на фактологични, технически и правописни грешки и всичко друго, с което бихте искали и можете да допринесете. Списъкът за подписване ще бъде изготвен допълнително, тъй че само като пример съм оставил своите имена и името на туристическото ни дружество.

Линк: https://docs.google.com/document/d/1DZN ... sp=sharing

Благодаря предварително на всеки включил се в инициативата! :bowdown:

ПП: Ако някой не го е чел, официалният правилник за издаване на трета табела е тук: http://isld.nl/data/treta-tabela.pdf
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Сря Май 31, 2017 3:19 pm

Бързам да вметна, че Велоеволюция подготвяха такова писмо още миналата година, веднага щом се видяха недъзите на приетата нормативна уредба. Предполагам, че са го изпратили тогава, но трябва да ги питаме. Иначе не вреди да има повече предложения, барем се сетят...
Довечера ще погледна текста и ако имам някакви предложения, ще пиша коментари. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Май 31, 2017 3:26 pm

Admin написа:Бързам да вметна, че Велоеволюция подготвяха такова писмо още миналата година


Предполагам, става дума за това?

От коментар над писмото: "До никъде. По-точно, писмото бе написано, но така и не задвижихме нещата."
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот TonyJ » Сря Май 31, 2017 3:55 pm

И аз подкрепям с две ръце.
TonyJ
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 10:04 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Юни 14, 2017 7:30 am

Документът е вече оформен и форматиран. Имената на бъдещите подписани са премахнати, тъй като ще се изписват ръчно при полагане на подпис.

Събирам последни коментари и забележки и от довечера започвам да събирам подписи. Как точно ще се случи последното - подлежи на доуточняване, чакам и мнението на адвокат.

Напомням линка за преглед.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Warxcell » Чет Юни 15, 2017 11:54 am

Петър Велков написа:Документът е вече оформен и форматиран. Имената на бъдещите подписани са премахнати, тъй като ще се изписват ръчно при полагане на подпис.

Събирам последни коментари и забележки и от довечера започвам да събирам подписи. Как точно ще се случи последното - подлежи на доуточняване, чакам и мнението на адвокат.

Напомням линка за преглед.

Очакваме. :)

Относно номера: попринцип ми казаха,че до 10 дни ще ми се обадят, но минаха 20 дни и няма никой. Въпрос: аз ли трябва да ги търся или те мене?
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юни 15, 2017 1:02 pm

Кажи къде може да се подпишем :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Юни 15, 2017 10:38 pm

Warxcell написа:Относно номера: попринцип ми казаха,че до 10 дни ще ми се обадят, но минаха 20 дни и няма никой. Въпрос: аз ли трябва да ги търся или те мене?


Потърси ги ти. Нищо не помага повече на държавната машина да работи от това да ѝ въртиш манивелата.

Колкото до документа: сега нямам време, защото стягам багажите и утре в 8:30 трябва да съм в Боровец, готов за 3-дневно каране в Рила.

В понеделник ще кача нова версия, оформена като официално становище с помощта на адвокат. Разликата е че становището може да бъде подписано еднолично от мен, изброявайки организации и хора, които са ме упълномощили, включително и устно - т.е. пропускаме целия момент със събирането на подписи.

Ще пусна една гугъл форма за събиране на имена на хора, които са ме упълномощили, след като кача актуална версия на становището - в неделя вечер, предполагам.

Благодаря на всички, че ме подкрепяте, огромна радост за мен е да живея в страна с работещо и активно гражданско общество, колкото и да е малобройно то, засега :bowdown:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Юни 21, 2017 10:12 am

Становището е актуализирано. От списъка в документа всички са дали съгласие, чакам единствено "Крива спица". Може би ще се включат и от КК "Устрем".

Въпрос, може би към г-н админът - как бихме могли да включим mtb-bg общността? :)

Отново напомням линка за преглед.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Сря Юни 21, 2017 10:38 am

Аз добавих и MTB-BG.com към списъка с упълномощители - нарочно не съм се писал като търговско дружество, защото в случая е по-важно качеството медия/общност. Те едва ли ще гледат кой субект какъв точно правен статус има.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Velociraptor » Чет Юни 29, 2017 10:08 am

Привет, първо да попитам как мога да подпиша/упълномощя по становището?
Вторият ми въпрос е свързан с техническата част - днес си получих багажника, но теглич ще монтирам в Понеделник.
Възможно ли е утре да подам молба с наличен багажник, но без теглич? Т.е. при подаване на молбата проверява ли се дали автомобилът има теглич или се проверява само багажника за място за табела?
Така или иначе има срок за одобрение и когато то излезе аз вече ще съм с тегич.
Velociraptor
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 19, 2016 5:23 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Нед Юли 02, 2017 9:32 pm

Не ти трябва теглич за да пуснеш молба в КАТ София.
С колата се отива при монтажа
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот bigheart » Вто Юли 18, 2017 9:04 pm

3 години ходим по ред в Гърция и това лято реших да закача и колелото, защото мястото е перфектно според мен за леко шосейно каране покрай морето.

Та реших да слагам теглич и багажник.

Ако знаех всички закони и правила, нямаше да купя теглич и да се хвърля /след проучване/ на Thule 925 от промоцията в EMAG.

От много чудене багажника дойде в деня на тръгване за море, но 2 дни преди това имах разпечатан и залепен номер на коматекс.

Естествено на 3-ия ден след като се прибрах, подадох молба за номер в КАТ Ст. Загора. Та засега чакам.

Багажника е супер, но ако трябва да дам съвет на някого, бих му препоръчал да си вземе висок клас багажник за задна врата, а не да закача 50кг железа отзад без колелета и да се харчат 3-4 пъти повече пари.

:beer:
bigheart
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 30, 2017 2:10 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот vlekov » Сря Авг 09, 2017 7:39 pm

Днес ходих до КАТ в Дървеница да подам заявлението за трети номер, та ще споделя и аз опит по темата.
Първо, необходимите документи (за да можете да си подадете заявлението):
- Голям и малък талон + копие на големия;
- Заявлението, написано от вас в свободен текст (виж поста на Пешо по-горе);
- Някакъв (!) документ за багажника. Някакъв, защото няма значение какъв е точно - гаранционна карта, касова бележка или дори упътване за експлоатация! Тъй като аз нямах нито едно от трите, се наложи да се върна вкъщи, където прерових интернета, намерих упътването на моя багажник и го разпечатах. Девойката на гише 16 не беше 100% сигурна дали с упътването ще мине номера, затова ме изпрати в стая 22, където се намира домакинът на КАТ, който провери документите, които съм събрал и каза, че всичко е ОК, да ходя да подавам.
Второ, процедурата:
Изтърсвате се в КАТ, в сградата, където се плащат актове и се взимат готовите книжки. Не теглите номерче от машината, а направо намирате гише 15-16 ("Деловодство"). Обяснявате си случая. Подавате на служителя предварително подготвените документи, той ги обработва, прибира и ви подава бележка с входящ номер, с която след 10 дни (предполагам работни) отивате да си приберете номера. Това е. Ако имате предварително подготвени всички необходими документи, работата не отнема повече от 10-15 минути с чакането. Визуална проверка на багажника не се прави на този етап, затова и влаченето му с вас и въобще идването до КАТ с кола е напълно излишно! Когато минат 10-те работни дни, тогава вече идвате с колата и багажника, минавате да се запишете през аквариума на входа и се нареждате на каналите. На мен този етап ми предстои и когато мина ще пиша как е станало всичко.
Поздрави и успех на всички!
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Warxcell » Сря Авг 09, 2017 10:48 pm

Аз вече 3 месеца си чакам някакви новини. Пробвах веднъж да им звънна - 9 пъти звънях, през интервал от 1час, цял ден, никой не вдигна. И така си карам без номер и нямам проблеми. Засега така ще карам и това е положението, като им е скапана процедурата. Ако някой ден отида все пак да си взема номера ще пусна и жалба като тези които са обсъждани по-горе.
Страшна бюрокращина - страшна простотия.
:banana:
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта