Автобус 66 - греда!!!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот konopr » Вто Апр 29, 2014 7:52 pm

konopr написа:На сайта на СО има секция за директни коментари или въпроси към кмета или кметове по направляния. Писах следния коментар до Любомир Христов, заместник-кмет на Столична община по направление „Транспорт и транспортни комуникации“”:

подобен коментар можете да оставите и Вие на страница:
http://blog.sofia.bg/?p=2986&cpage=1#comment-9495


Може да изчакаме за реакция на моя поментар и ако няма такава, да ги засипеме :D, но няма мн време - сегашния срок за пускане на коментари е до 30.04


Мдаа, изтрили са ми коментара/запитването и не са ми отговорили на предоставения от мен имейл адрес, пак ще им го постна, няма да им мине номера с игнорването, като игнорват, да си ометът незаинтересованите задници от постовете...

Може да ме подкрепите с по някой коментар на блога на "незаинтересованите"
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот Insight » Вто Апр 29, 2014 8:50 pm

konopr написа:.....
Здравейте, г-н Христов,
незнам дали и доколко сте запознат с една наболяла тема свързана с планинското колоездене в крайградските райони на гр. София и основно Витоша.
Години наред сме ползвали автобус 66 и 93, за да се качим до хижа „Алеко“ на Витоша и сега тази традиция попада под забрана....



КОЯ забрана, КОЙ я е приел/подписал, кога е обнародвана и от коя дата я е влязла в сила?

Понеже съм 95% сигурен, че нямате отговор на тези въпроси, следващия път, когато някой ви спре да се качите на автобуса - натиснете го да се обоснове на какво основание, по чие наредане ... и т.н. ... после тръгнете по веригата нагоре докато стане ясно от къде произтича недоразумението.

В никакъв случай не забравяйте - крачните туристи са с предимство, колелата НЕ ТРЯБВА да им пречат, колелата НЕ МОГАТ ДА СА КАЛНИ И МРЪСНИ. Ако са мръсни, пречите или няма място за вас - имат ПРАВНО ОСНОВАНИЕ да ви откажат достъп. Ако автобусът е празен и не го застрашавате - НЕ.

Най-вероятно ще се окаже, че никой никога ОФИЦИАЛНО не е подписвал подобна заповед или разпореждане.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот M2 » Вто Апр 29, 2014 9:07 pm

Не искам да вземам страна в спора. Не съм се возил на линия 66, но веднъж инцидентно ми се случи да ползвам линия 604. От мола на цариградско се качи един шосеен велосипедист. Това, че беше потен и вонящ - как да е, но с гумите на колелото, оцапа роклите и панталоните на всички пътници около него. Съгласете се, че някак не е приятно това, ако сте в качеството си на пътник. И понеже вероятно такива неща се случват редовно по линия 66, не се изненадвайте, че има такива указания.
M2
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:13 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот subritual » Вто Апр 29, 2014 9:28 pm

M2 написа:Съгласете се, че някак не е приятно това, ако сте в качеството си на пътник..


Добре, че има кой да се грижи за комфорта на пътниците, защото те сами не могат. Ако им беше топло и през зимата, хладно през лятото и не се натискаха като за последно всичко щеше да е песен, ама не е.
В ЦГМ са като едно голямо семейство от село и малко са се позабравили, защото са се поояли. Задружно се подкрепят с коментари и в интернет. Но повечето хора, на които туко-що са им погазили комфорта не могат да го осъзнаят веднага. В общината нещата също са сериозни и децентрализацията чрез фирми като ЦГМ всъщност е в ощърб на обществото.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот M2 » Вто Апр 29, 2014 9:45 pm

Всичко, което се опитах да кажа е, че монетата има две страни. Опитвам се да бъда максимално обективен. Вие имате мнение и позиция, която защитавате и в това няма нищо лошо, но светът не свършва с вашето мнение. Има и друго - това на хората, които са писали жалби или подавали сигнали, заради които се е стигнало до вземането на такова решение.

Написаното от Админ е може би един от малкото адекватни коментари, които прочетох:

2. Обикновените пътници често са с манталитет "мрънкачи", които дори при празен автобус ще са недоволни, ако в него има велосипед. Виждал съм го толкова пъти на живо, че отдавна гледам да избягвам този транспорт, защото нямам нерви за това. Та тези мрънкачи явно са материализирали недоволството си в жалби, които са идеален повод за ЦГМ да приложат споменатия административен манталитет.
3. Сред колоездачите, нека не се лъжем, манталитетът също не е на завидно ниво. Както има хора, които биха пропуснали 2 или 3 пълни автобуса, за да се качат в по-празен, така има и такива, които ще се набутат на всяка цена; както има такива, които съвестно си дупчат втори билет, така има и нередовни.
При толкова подходящи за проблем манталитети, го отнасят тези, които имат най-малка заслуга за ситуацията, уви.
M2
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:13 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот subritual » Вто Апр 29, 2014 10:12 pm

Това, че монетата има 2 страни не знам кой го успорва.
M2 написа:Има и друго - това на хората, които са писали жалби или подавали сигнали, заради които се е стигнало до вземането на такова решение.

Хайде, дай да ги видим, защото аз се съмнявам,че има такива. Сблъсквал съм се обаче с яроста на шофьорите,която съм озаптявал.
Вероятно и чистачките във фирмите, на които не се плаща достатъчно да чистят калта от колелата също са си казали думата...
Но понеже виждам, че си обективен и цивилизован човек, за това питам- Мислиш ли, че с подобни действия и самоволни тълкувания на наредбите ще се стигне до нещо по-добро?
ПС: Искам да поясня, че не съм пряко засегнат, имам си личен транспорт, возил съм се на автобус не повече от 6,7 пъти.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот mentalhead » Сря Апр 30, 2014 12:08 am

M2 написа:Не искам да вземам страна в спора. Не съм се возил на линия 66, но веднъж инцидентно ми се случи да ползвам линия 604. От мола на цариградско се качи един шосеен велосипедист. Това, че беше потен и вонящ - как да е, но с гумите на колелото, оцапа роклите и панталоните на всички пътници около него. Съгласете се, че някак не е приятно това, ако сте в качеството си на пътник. И понеже вероятно такива неща се случват редовно по линия 66, не се изненадвайте, че има такива указания.


Знаеш ли колко често в автобуса се качват миришещи хора без колела или пък такива с храни и напитки (кафе)? Ами те нямат право да са там. Както хората с колела ПРЕЧЕЩИ на пътниците нямат право да са там. Аз не видях някой тук да е оспорвал това. Защо обаче хората с колела, които не пречат на никого да не могат да ползват правото си да ползват обществения транспорт?
В момента наредба за целта си има и тя всъщност е добра. Проблемът е, че органът който следи за изпълнението и я тълкува съвсем в разрез със закона.
Значи ЦГМ не може да си контролура условията в наредбата и в тази и точка я тълкува като забранителна. Това е абсурдно. Това е все едно тотално да се забрани превозването на пътници защото има такива, които пътуват гратис. Като се замислиш ще видиш, че е абсолютно същото.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот korny » Чет Май 01, 2014 11:36 am

Всички сме наясно българинът как "разбира, тълкува и спазва" законите и забраните :D , няма какво да се заблуждаваме.
От тук нататък ни остава само солидарността помежду ни, защото както с всичко останало, стигне ли се до оплаквания и вземане на мерки е по-лесно директно да се променят закони/наредби, вместо преди това да се проучи качествено проблемът. А това от своя страна неизбежно води до спор между хората и пак стигаме до въпросната солидарност.
Fight the war, FUCK the nor
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 01, 2014 10:36 pm

subritual написа:Вероятно и чистачките във фирмите, на които не се плаща достатъчно да чистят калта от колелата също са си казали думата...
:rofl:
subritual написа:ПС: Искам да поясня, че не съм пряко засегнат, имам си личен транспорт, возил съм се на автобус не повече от 6,7 пъти.

Личи си. Първо, никой не си играе да чисти автобусите ежедневно, даже и едноседмично. Второ, достатъчно кални стават и от обувките на пътниците. Един велосипед не би променил съществено картинката, че чистачките (ако чистеха) да заключат, че мърсотията е от велосипед, та чак и да подават жалба.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот pacco » Съб Май 03, 2014 7:14 pm

никой не казва нищо за кал мръс пот и т.н. някой изкарал че няк'во колило паднало върху няква си баба и станал сейра така тълкуват нещата хората от гр.мобилност... колело в рейс глоба за шофера и глоба и сваляне на тъпана с колилоту... пресно снесено от днес! :peace:
pacco
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 11:33 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот Use.Less » Вто Май 06, 2014 11:09 am

Такаа за инфо да споделя един съвсем скорошен опит...
Та тръгваме София - Бов с влак. Взимаме 2 билета за хора :D + 2 за колела изрично за отиване и връщане. Всичко е тип топ. На Бов заверяваме билетите за наобратно, касиеркатa нищо не казва и всичко продължава да си е ток и жица. До момента, в който минава кондукторката и вика - ама вие нямате билети за колелата за навръщане. Обясняваме цялата ситуация - как в Сф на касата е казано, че сме поискали билети за отиване и връщане (за нас и колелата), как жената ни е издала билетите и тн. как касиерката на Бов е заверила билетите и не е казала нищичко за колелата и тн. Кондукторката обаче продължава да изисква и да прави пози, при което ние казваме - ок нека платим сега, а тя отговаря "не може"! :D

Какво се оказва в крайна сметка:
БДЖ не може да издаде билети за колела за връщане предварително.
Същевременно, не може и да издаде билет САМО за колело без към него да има прикрепен пътник.
А ти, като пътник, автоматично биваш лишен от възможността да си закупиш билет отиване и връщане и така да се възползваш от уникалната промоция на БДЖ. :bowdown:

Както и да е. Всичко приехме с присмех и добро настроение. Поне до момента, в който разтоварваме колелата и един възедър кондуктор мрънкач не мина покрай нас и с обиден тон подвикна - "и друг път да си купувате билети за колелетата, а не да минавате гратис". На което на мен ми кипна и просто не можах да се сОпра и се разделихме с :smash:

Та това е дами и господа, двупосочен билет за БДЖ за колело НЯМА, както и няма билет САМО за колело!
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот APD » Вто Май 06, 2014 1:49 pm

Това се знае от едно 5-6 години. Съчувствам ви, но май са ви пуснали по пързалката. Ми сори.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот taurus13 » Вто Май 06, 2014 2:47 pm

Така е...няма - той билета е отделен и е 2 лв. Вие лесно е можело да се досетите, че с 2 лв, няма да да идете и да се върнете, след като единичния е с такава цена.
А каква е логиката ли...са ще ви кажа каква е логиката. МТБ-то е опасен спорт...чупят се колела много. Отиваш караш, чупиш колелото и съответно на връщане се прибираш без него....а в една провинциална гара, от една кофа за боклук стрърчи един заден триъгълник с мръсна гума..... :lol:
Абе знаете ли кое е забавно - може да си вземете групов билет ако сте повече хора...но не можете да си вземете групов за колела. Така че може да се наложи да ви отпечатат едно руло тоалетна хартия с билетчета за велосипеди, ако сте по-сериозна дружинка.
Интересното е, че това на някои провинциални гарички не го знаят. Ей на сега наскоро една леля отчаяно се мъчеше да издаде билет за велоспеди за 12 броя, обаче системата я отхвърли таз заявка. Лелята не се отказа обаче и смело въведе 11...системата пак я отхвърли. Тогава тя въведе 10...оо по дяволите пак не става, да пробваме с 9....брееййй а 8?...е 7 вече не може да не стане...в краен случай 6.........е, след като и два не иска, явно ще ги печатаме един по един...много съжалявам, че ще ви дам толкова билети, но нямам избор. Ама права е....нямаше избор жената, провери всички възможни комбинации. :lol: Друг е въпросът, че мен 12 билета за велосипеди са ми по-малката грижа от това да вися 20 мин. на касата, докато тя се упражняваше в компютърно дело и по специално в работата с клавишите от цифровия блок и Esc.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот korny » Сря Май 07, 2014 12:05 pm

Скоро усещам, че и в асансьорите няма да можем да си качваме колелата :rofl:
Fight the war, FUCK the nor
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот iPop » Сря Май 07, 2014 12:30 pm

Някой скоро мъчил ли се е да се качи в 66-ката, за да кара на Витоша?!
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот korny » Сря Май 07, 2014 1:14 pm

pacco написа: колело в рейс глоба за шофера и глоба и сваляне на тъпана с колилоту... пресно снесено от днес! :peace:

Съботна информация. Няколко шофера се направиха и не отвориха врати с думите "колела не качваме, проверяват ни "горе"(може би в Драгалевци) и ни глобяват нас и вас". Инфото от един служител на гр. транспорт беше, че дори и разглобено се "оприличава на велосипед" :crazy: и отново следва процедурата от по-горе. В интерес на истината те си прехвърлят топката - според едни зависи от шофьора на какво ще го оприличи, според водачите зависи от контролите. В крайна сметка всеки си пази безценното дупенце, защото "лапачите" дерат и своите и чуждите :(!:
Също така контролният орган каза, че ако все пак има колела в автобуса няма да го пусне да тръгне, независимо дали са разглобени или цели. Не знам дали някой е пробвал с махането на гумата, както се коментираше, че ще е вариант, но съществувала точка в правилника, която гласи, че багажът трябва да е в "изряден вид" и да не създава неудобство на шофьорите и пътниците, което си е връзване на гащите от страна на СГТ.
Fight the war, FUCK the nor
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот iPop » Сря Май 07, 2014 1:29 pm

Дали не е време да се направи протест или някакъв вид окупация, блокиране на общината или нещо подобно, което да вдигне шум и да покаже, че има проблем, който общината тотално отказва да реши
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот korny » Сря Май 07, 2014 2:04 pm

Не знам дали проблемът е стигнал до общината, говорим за грамотно написана жалба. Иначе и аз съм за някакъв вид обществено недоволство, в крайна сметка някой беше споменал, че проблемът тръгва именно от тези линии(както ясно се видя от "хартийката в мрежата") и засяга не само тези, които искат да се качат на Витоша.
Един протест или шествие би довел до някакъв резултат, особено ако се наблегне на факта, че възпрепятстват спортуване, отказват да качат колоездачи, дори и с билетчета, а преди като се плащаше по 4,5,6 и повече лв, нямаше проблеми, даже бяхме с предимство :eyebrow: Сега всеки вдига ръце и дрънка "момчета знам, че нищо лошо не правите, ако зависеше от мен щях да ви кача/пусна, ама такава е наредбата" и не се знае кой по к'ва причина се напъва да не можем да се качим.
Fight the war, FUCK the nor
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот iPop » Сря Май 07, 2014 3:24 pm

Дали имаме опция за групова жалба или нещо такова?!?!
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот korny » Сря Май 07, 2014 4:22 pm

Вариант първи е да се подадат множество жалби, от различни колеги, което би направило впечатление, поне ще ни намразят и в общината :evil:
Вторият вариант е да се напише една издържана жалба и да се приложи подписка към нея.
Fight the war, FUCK the nor
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот iPop » Сря Май 07, 2014 4:26 pm

korny написа:Вариант първи е да се подадат множество жалби, от различни колеги, което би направило впечатление, поне ще ни намразят и в общината :evil:
Вторият вариант е да се напише една издържана жалба и да се приложи подписка към нея.

Eми освен да видим как можем да спретнем тази подписка. Освен да застанем на хладилника да събираме подписи от туристи и байкъри.
Този вариант е най-културен за момента
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот Use.Less » Сря Май 07, 2014 5:04 pm

В чужбина позволяват само сгъваеми колела в градския транспорт. Като има изключения за метрата (които в общия случай са си направо влакове, тъй като някои крайни квартали са си на майна си,., едно 30тина км от града). Това, колкото и да не ми се иска, ми се струва логично.

От друга страна, вероятно би било хубаво в една "нормална" държава линиите, които водят до подобни природни паркове, какъвто е Витоша, и са едва ли не в задния ни двор, да се обслужват от автобуси със специален режим и статус, и съответно да са изключение от общото правилото.

Според мен това би била и по-успешната кампания, ако се реши да се организира такава изобщо. :peace:
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот cladonian » Съб Май 10, 2014 9:55 pm

Тамън се бях нагласил да открия сезона утре. Направо не мога да повярвам, че може да са такива тъпанари от градска мобилност или както там се казват. Както казваше един приятел паркинги и грабежи.
Миналата година по това време си спомням имаше огромен наплив от колоездачи за рейс 66. Мислих си дали ще се сетят да пуснат линия само за колела, но не те даже тази затварят. Това са пари които могат да взимат, но явно има някакви чужди интереси. Линия 66 основно возеше колоездачи и парапланеристи. Тази линия иначе ще вози двама, трима възрасни туристи. Миналия месец се качвах с кола и разминах 3 автобуса 66 само с по 2 или само шофера вътре.
Така излиза работата, че ако нямаш кола с багажник и пари за лифт не може да практикуваш този спорт.
Има ли някой представа за частници, които да качват до горе. С един приятел майсторим един бус ама докато стане багажници щуротии и то повече за фън го прави за наши пътувания. Аз съм навит да дам и 10, 15 лв но да е нещо нормално за колела и да се возиш като нормален човек. Още от началото на 90-те и явно и соца е било така тези линии към Витоша все имаше блъскане и ръгане, тогава със ски се бутах.
Просто от такива неща ти отива целия кеф на преживяването.
Дано има някакво развитие, ще съдейства за всяка инициатива от ваша страна.
Аватар
cladonian
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 3:34 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот subritual » Съб Май 10, 2014 11:50 pm

Център за градска мобилност е Еднолично Акционерно Дружество, от което не можеш да се откажеш, тъй като е монополист и в същия момент налага административни наказания.
Има ли някой протестиращ-демократ-неразбрал?
http://www.lentata.com/page_5786.html
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот pacco » Нед Май 11, 2014 8:08 am

cladonian написа: Аз съм навит да дам и 10, 15 лв но да е нещо нормално за колела и да се возиш като нормален човек.


такси тип CADDY мятате 2 колела отзад и до горе са ви 15-20 лв. :)
pacco
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 11:33 am

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот cladonian » Нед Май 11, 2014 10:11 am

Ако имате телефони на шофери, които биха се навили или сте използвали. От таксита до таксита има огромна разлика. Аз карам Ендуро / AM и принципно правя едно каране. Ако е 15 лв съм навит щот, като сметна лифт, метро ще е пак толкова.
Аватар
cladonian
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 3:34 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот windv » Пон Май 12, 2014 2:54 pm

копирам както съм го видял във facenb.

Здравейте.Утре ще има откриване на ''Инициативата „Младежта в движение“ гостува на София''. Точно тогава доколкото разбирам от програмата ще присъстват следните хора:
12:00-12:30 Присъединете се към нас за официалното откриване на инициативата „Младежта в движение“ от Ласло Андор, член на Европейската комисия, отговарящ за заетостта, социалните въпроси и приобщаване; д-р Тодор Чобанов, зам.-кмет на Столична община; Огнян Златев, ръководител на Представителството на Европейската комисия в България; Г-жа Росица Янкова, заместник-министър на труда и социалната политика на Република България.
Ако направим плакати и отидем няма как да не се вземат вече мерки за проблема с рейсовете и дискриминациятакъм нас! Понеже н икой не пише тази забрана все още важи нали? Ако е така който може да идва и да направим пак нещо по въпроса. Ето тук повече инфо за всичко останало : https://www.facebook.com/events/1447346972177375/
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот ludaka331 » Вто Май 13, 2014 1:55 pm

Привет на всички .Както очаквах бях сам,но въпреки това се бях подготвил с плакат и седнал на първия ред в очакване да го покажа пред ВИП гостите на събитието.Малко преди началото една дама ( с която разговарях и преди това ) дойде и любезно ме попита какво съм написал на плаката.Отвърнах и , че това е моето мнение свързано със забраната на колелетата в градския транспорт.Жената беше много учтива и ме помоли да изчакам да свърши мероприятието като ще ми уреди среща със заместник кмета на Ст. община Тодор Чобанов.Разбрахме се и след малко тя го доведе за моя изненада (беше по - бързо отколкото си мислех) Ръкувахме се и той ме попита какъв е проблема.Обясних му отново за това как сме се били събрали на Хладилника , след това отговара на ЦГМ при срещата (тръгнах да му го чета , но нямаше достатъчно време - бях го снимал от МТБ ) и след което ме прекъсна и малко ме ядоса и го питах дали ще се изслушваме взаимно или пък не.Доизказах се колкото можах и ми каза , че трябва да се направи ПОДПИСКА която да се пусне до председателя на столичния общински съвет.Тогава ще се гласува и ще се реши.Същото така , за да станела по - бързо тази процедура трябвало да съберем 5000 подписа и подписката да се пусне на Московска 33 (това е адресът където е този председател ) .Същото така ми каза , че той нищо не можел да направи по въпроса и да се обръщаме към този съвет.След разговора съвсем любезно ме предупредиха , че изкарам ли плаката , ще викнат охраната и ще ме изгонят принудително , понеже съм щял да саботирам мероприятието.
Та това е приятели , вече не зависи само от мен дали искаме отново рейсове , или пък не .Аз направих каквото можах. Приятен избор и дано се организираме по - бързо :)
ОТКРАДНАТ е Ram Four.x 2011 (бяло,зелено,черно) с Sr Suntour Duro от град София квартал Сухата река. Всеки с информация да ми пише на лс , ще има награда !!!
Аватар
ludaka331
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1299
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 9:37 pm

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот Jumpup » Вто Май 13, 2014 9:12 pm

Кога ще се организира подписката? Предлагам освен в София всички останали на локално ниво в провинцията също да събират. Мисля не 5000 хиляди, а поне 50 000 хил. да съберем. Впрягайте роднини, приятели, домашни любимци. :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Автобус 66 - греда!!!

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 15, 2014 2:59 pm

Jumpup написа:Кога ще се организира подписката? Предлагам освен в София всички останали на локално ниво в провинцията също да събират. Мисля не 5000 хиляди, а поне 50 000 хил. да съберем. Впрягайте роднини, приятели, домашни любимци. :beer:

И от какъв зор хора от провинцията ще внасят подписка в Столична община?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 161 госта