Нощно колоездене

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Нощно колоездене

Мнениеот Speedmaster™ » Нед Окт 08, 2017 8:37 am

Изображение
Изображение
Накрая се отказах от опцията фар защото при лош път се накланя надолу и го оставих като челник за каска. Закрепих го с "т" образен ластик с опция за бърз монтаж и демонтаж, като светло сила е силен и колите ми святкат на дълги и при режим къси на фара извън града при преход.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Нощно колоездене

Мнениеот taurus13 » Нед Окт 08, 2017 11:02 am

Всички тия големи неща на каската обаче носят дискомфорт. Каската се клатушка, накланя се напред. Другия неприятен за мен момент при монтаж отгоре като камера, е че каската прави заслон на светлината и хвърля сянка в непосредствена близост до човека.
За мен оптималното положение е челник който е разделен на две части - светеща глава и контейнер с батерия отзад, като челника е непосредствено отпред. Те затова пак си взех подобен тип челник в случая феникс HP12. Много удобен ми е и ги няма тия горните кусури.
Иначе относно карането с една светлина - не е добре, губи се 3д представа за релефа -или става плосък, с само с челник, или става по-релефен с ниско разположен фар. Истината си е да се кара с фар и челник. Говорим за каране, не за някво аварийно прибиране поради замръкване.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Нощно колоездене

Мнениеот fu4ko » Пон Май 13, 2019 5:05 pm

Някой ползва ли такъв фар и ако да,нека сподели мнение?
Прикачени файлове
Screenshot_20190510-211331.jpg
(162.75 KiB) 129 пъти
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: trail и 36 госта