Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Юли 18, 2017 12:45 pm

ако говориш за комплекта спринцовки и накрайници можеш да ползваш стандартни M5. при не!stealth колчетата този накрайник от страната на колчето трябва да е малко по-тясен от стандартните и затова аз съм му взел диаметъра леко на шмиргела.
мога да ти направя снимки.
Последна промяна bio на Вто Юли 18, 2017 1:10 pm, променена общо 1 път
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Вто Юли 18, 2017 1:07 pm

Добре, а от къде да намеря спринцовки, като в комплектите за обезвъздушаване - такива, на които се навива щуцер и имат сравнително по-голям размер отвор.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Юли 18, 2017 1:13 pm

moridinbg написа:Добре, а от къде да намеря спринцовки, като в комплектите за обезвъздушаване - такива, на които се навива щуцер и имат сравнително по-голям размер отвор.

няма да те лъжа, че имам и такива спринцовки, но реално едната я ползвам с тънък маркуч от "система" и този накрайник, който съм си направил. иначе другата ми върви с този купешкия. само ти кажа, че уплътненията на спринцовките ми са супер плякани и доста задържат в спринцовката.
ще ти направя снимки обещавам.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Юли 18, 2017 9:08 pm

това са снимките.
https://www.flickr.com/photos/shtipkov/ ... 3682100144
отляво е накрайника с гайка, който съм минал на шмиргел (мисля, че прекарах една спица през него и така го подавах на шмиргела). ползвал съм шлаух 4mm вътрешно. всичко това съм го купувал от варум (бях ти дал линк в темата за кратките въпроси).
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Сря Юли 19, 2017 2:28 pm

Тия дни ще мина през варума, значи.

Иначе по въпроса с дропъра - до преди 3 дни карах с едно свръх леко каробново колче и смятах дропъра за най-голямата тъпотия на света с 500те си грама да ти вози гъза нагоре-надолу. От три дена съм с дропър, защото рамката ми дойде с прокаран такъв и реших все пак да го пробвам, преди да го свалям за продажба.
Ами най-добрият ъпгрейд, който съм правил на колело, след RS Revelation -> Fox 36! Душата ми плаче от тия 400гр отгоре, но удобството е безкрайно!
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Сря Авг 02, 2017 3:49 pm

BikeYoke пуснаха нова версия на Revive на 185мм ... 420€ :bigeyes:
http://www.mtb-news.de/news/2017/07/31/ ... -variante/

Ма па иначе са скъсАха да ги хвалят.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Сря Авг 02, 2017 6:25 pm

Във Варум нямат щуцери, не знаят кога и ще имат пак :(
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Сря Авг 02, 2017 7:44 pm

moridinbg написа:Във Варум нямат щуцери, не знаят кога и ще имат пак :(

ще гледам да проверя в Пловдивският тези дни.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Чет Сеп 07, 2017 8:21 am

Още една опция за механичен спусък за Reverb - https://m.pinkbike.com/news/wolf-tooth- ... eview.html
При мен с колче oт новите - B1, вече се наложи обезвъздушаване, поради въздух в маркуча на спусъка...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Чет Сеп 07, 2017 9:52 am

http://www.marzocchi.com/seatposts.aspx?idC=62353

Ако случайно някой е изпуснал - ребрандиран FOX без опция за Kashima ;)
Като цяло гледам, че FOX ще слагат Marzocchi на OEM окомплектовки.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Сря Окт 04, 2017 1:26 pm

Reverb B1 (новите) връщаше и потъваше доста бавно - след сервизация - проблемът бил с въздух в маркуча към спусъка. След 1 каране, 2 седмици стоене в хола, още 1 каране - в момента изобщо не излиза :(!:
Нямам нужното да го обезвъздушавам сам, нямам много и време да се занимавам. Къде в София да го нося? Предния път беше при Каймата.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Окт 07, 2017 1:09 am

Ще ми трябва новo колче, понеже сменям рамката и новата е за 31.6мм с вътрешно водене на кабела, докато старата е 30.9мм с външно водене.
Ти обаче ме отказа изобщо да гледам новите Reverb и май ще заложа пак на KS Lev, този път Integra.
Сегашното KS Lev го ползвам цял сезон и не съм имал никакви грижи - работи си по същия начин както като беше ново. Единствено съм му сложил превантивно една свинска опашка на капачето, тъй като четох, че има шанс да падне по време на каране.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот protiven » Съб Окт 07, 2017 11:14 am

moridinbg написа:Reverb B1 (новите) връщаше и потъваше доста бавно - след сервизация - проблемът бил с въздух в маркуча към спусъка. След 1 каране, 2 седмици стоене в хола, още 1 каране - в момента изобщо не излиза :(!:
Нямам нужното да го обезвъздушавам сам, нямам много и време да се занимавам. Къде в София да го нося? Предния път беше при Каймата.


Jester - обезвъздушиха моя Reverb ореди няколко месеце и не съм имал никакви проблеми оттогава.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пон Окт 16, 2017 12:50 am

Драмата е била във врътката за рибаунда. Някой си е играл и я е навъртял до край, при което блокира :dontknow:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 16, 2017 9:30 am

I.nfraR.ed написа:Ще ми трябва новo колче, понеже сменям рамката и новата е за 31.6мм с вътрешно водене на кабела, докато старата е 30.9мм с външно водене.
Ти обаче ме отказа изобщо да гледам новите Reverb и май ще заложа пак на KS Lev, този път Integra.
Сегашното KS Lev го ползвам цял сезон и не съм имал никакви грижи - работи си по същия начин както като беше ново. Единствено съм му сложил превантивно една свинска опашка на капачето, тъй като четох, че има шанс да падне по време на каране.


Защо не си вземеш просто преходник? Точно по същият начин се получи при мен - само трябва да измислиш начин от къде да прекараш кабела.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Окт 16, 2017 12:09 pm

Pr3d4t0R написа:
Защо не си вземеш просто преходник? Точно по същият начин се получи при мен - само трябва да измислиш начин от къде да прекараш кабела.


Това ми беше първоначалната идея, дори си купих преходник. Ще ми трябва нов кабел, защото би могло да го прекарам през долната тръба, а на сегашната рамка минава през отвори в горната, съответно дължината е недостатъчна. Това не е проблем, тъй като стандартно жило за скорости има навсякъде.

По-големият проблем е, че съм висок 195см с малко по-дълги крака от "нормалното". Старата рамка е 53см седалкова и с колче 150мм ход пак е доста извадено, но все пак над чертата. Новата рамка макар и по-голяма (XL срещу L) има по-нисък standover и по-къса седалкова тръба (495мм). Средното движение също е по-ниско, но няма как да компенсира толкова. За да покрия тази разлика е нужно да извадя колчето повече от допустимото и рискувам да спукам рамката.
Затова се спрях на KS Lev Integra 175мм ход, което ще пасне добре. Мерих няколко пъти и трябава да се събере без проблем в тръбата преди да удари оста на кобилицата.
Стандартно сглобките с XL рамка като моята се продават със 170мм Reverb. Има(ше) в Chainreaction точно този модел (B1) намален на добра цена, но предпочетох да заложа на KS, тъй като не ми допада идеята с хидравликата на Reverb-a. Пък и доста оплаквания има в нета. Няма гаранция, че и Integra-та ще е безпроблемна, но поне от сегашното съм доста доволен.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот DGeorgiev92 » Пет Окт 20, 2017 4:28 pm

Здравейте.
От къде мога да си намеря патрон за KS eTen. Гледах в ebay има, ама всички са в щатите. Че моя малко му изкарах въздуха и маслото. И дали има начин да се ремонтират?
DGeorgiev92
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 7:32 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот fena7 » Сря Ное 15, 2017 5:35 pm

Здравейте колеги, някой има ли наблюдения или опит с колчето pro koryak на шимано?
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот scratch » Сря Ное 15, 2017 10:17 pm

fena7 написа:Здравейте колеги, някой има ли наблюдения или опит с колчето pro koryak на шимано?


Здрасти,

аз карам такова от началото на сезона и съм супер доволен. Никакви проблеми не ми е създавало, работи мазно, вдига се сравнително бързо и цената му е поносима, на фона на по-именитите колчета.
Единственото дето не ми харесва е механизма за затягане на седалката - изглежда малко недоклатено решение, но не е болка за умиране - работи, просто е гадно за стягане и нагласяне на седалката.
По-важното е, че хидравликата си бачка без ядове. Никога не се замислям дали колчето е сгънато или разгънато като вдигам байка и въздух не е глътнало.

Накратко - не мисля, че ще сбъркаш, ако си вземеш, стига 120мм ход да ти стига :agree:
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот fena7 » Чет Ное 16, 2017 2:22 pm

Колега, благодаря ти за бързия отговор, от доста време ги заглеждам бюджентите колчета и се чудя кое да избера. от всички модели това най много ми харесва заради простата сервизация и палчето за пускането. Ще помисля още малки и ще видя кое да избера. :beer:
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Пет Яну 12, 2018 1:34 pm

Кой е най-лесният кол за обслужване, сервизация, резервни части и т.н, в България?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Пет Яну 12, 2018 2:11 pm

stoyancha написа:Кой е най-лесният кол за обслужване, сервизация, резервни части и т.н, в България?

няма такъв.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bobino » Вто Яну 23, 2018 5:09 pm

Привет пичове! Изчетох темата и не намерих това което ми трябва.
Ползвам RS Reverb Stealth 125 от около година и работи перфектно, като изключим малкото клатене, което има но то си е нормално.
Въпроса ми е кога и какво обслужване трябва да се прави?
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Вто Яну 23, 2018 5:18 pm

Специално за тия колчета,според мен не се сервизират.Като се развали се купува ново или се сменя патрона(капсулата)която отговаря за цялото движение.Това са ми наблюденията,може и да греша.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Вто Яну 23, 2018 6:25 pm

сервизират се ,има и ремонтни комплекти не са скъпи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот HHristov » Вто Яну 23, 2018 9:39 pm

bobino написа:Привет пичове! Изчетох темата и не намерих това което ми трябва.
Ползвам RS Reverb Stealth 125 от около година и работи перфектно, като изключим малкото клатене, което има но то си е нормално.
Въпроса ми е кога и какво обслужване трябва да се прави?

На сайта на SRAM тук: https://www.sram.com/rockshox/component/seatposts#sm.0007sbjmj8hcer110mx187i0b2ao3 има сервизни ръководства, където в зависимост от модела на колчето, пише какво обслужване и кога трябва да се прави. Базовите сервизни комплекти се намират по 10€. Трябва комплект за обезвъздушаване, масло за вилки 2.5W и още един два специфични инструмента.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот dviktor » Чет Фев 01, 2018 9:29 am

Чета коментари как при нас се случват трудно нещата с гаранциите, има разправи и много нерви в повечето случаи.

Имам e*thirteen + Seatpost, до този момент се държи много добре има само един лек луфт на ляво и на дясно, но за сега не ме дразни много.
При нагласяне на седалката леко развалих преди време главата на един от тези двата болта.

90955 s.jpg
90955 s.jpg (17.99 KiB) Прегледано 8126 пъти


Вчера реших да питам support на e*thirteen от къде мога да си взема нов болт. След един час получих следното - If you can leave your address, we are happy to send over a new pair of bolts for your seat post head.

Изпратих си адресът и ги попитах колко ще ми струва. Следващия отговор от тях беше.
Hi Viktor,

thanks a lot for sending the address. We'll send the bolts out tomorrow with UPS. In advance the tracking-ID from the shipment.
We send the screws out under fairness and they are free of charge for you.


Останах много приятно изненадан и как човек да не си вземе нещо от чужбина.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Фев 02, 2018 9:42 am

moridinbg написа:
Иначе по въпроса с дропъра - до преди 3 дни карах с едно свръх леко каробново колче и смятах дропъра за най-голямата тъпотия на света с 500те си грама да ти вози гъза нагоре-надолу. От три дена съм с дропър, защото рамката ми дойде с прокаран такъв и реших все пак да го пробвам, преди да го свалям за продажба.
Ами най-добрият ъпгрейд, който съм правил на колело, след RS Revelation -> Fox 36! Душата ми плаче от тия 400гр отгоре, но удобството е безкрайно!


Каво е реално предимството да това колче освен гореизброеното което ОК, при спускане-бърза корекция на височината на седалката така че да не ти се пречка, ама това половин кило отгоре на и без това натоварена задна капла малко ми идва в повече(психически :lol: ).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moz » Пет Фев 02, 2018 9:58 am

Започваш да караш навсякъде спокойно и ти се отваря душата, а не като видиш нещо кратко технично да се стягаш като чирус и да очакваш удар в топките. Като се качиш ще забравиш всякави психиатрнични проблеми,а задната капла ще е много по-добре когато можеш спокойно да обираш неравностите с крака, а не да се друсаш като дроб на седалката.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Фев 02, 2018 2:13 pm

Почти съм се навил да отнеса един Vecnum moveLOC :evil: :. Въпросът ми е това чудо действа ли като амортисьор или движи седалката само нагоре надолу :rofl: . Увеличението на теглото няма да е кой знае колко след като сегашният ми алуминиев кол тежи 260гр. :dontknow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта