Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 16, 2016 10:15 pm

9point8 e хит отвъд океана според мненията в Pinkbike, а и BikeYoke също изглежда интересно. Обаче струват доста близо до цената на хубава вилка. Твоят Lev сервизирал ли си го?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Авг 16, 2016 10:26 pm

Тц ... лев-чето за сега държи без ядове. :clap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Авг 18, 2016 12:31 pm

две интересни картинки макар и от друга тема обясняваши лесно принципа на действие на колчетата ... или поне това, което е основната им част.

http://img.directindustry.com/pdf/repos ... 74_13b.jpg
http://img.directindustry.com/pdf/repos ... 74_14b.jpg
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот thechosen » Чет Авг 18, 2016 1:22 pm

За тези като мен, които не разбират немски и автоматичният превод не е достатъчен ето и на Английски:
bikeyoke revive

Пък догодина ще видим какво ще излезе на практика.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот radeviq » Съб Авг 27, 2016 1:40 pm

Онзи ден направих малка беля и в момента търся pant Barb remote. Сервиза в който съм оставил байка ще могат да ми дадът отговор в понеделник, но предпочитам да разпитам и за алтернативи. Не ми се ще да чакам доставка от немско, но ако нямам друга опция ще се чака. Иначе при падане маркуча се изкърти от бутона на кормилото. Може би ако бях оставил командата малко по-охлабена нямаше да се стигне до този резултат..
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Вто Авг 30, 2016 5:30 pm

Изображение
И Shimano се включват в играта:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... opper-post
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот psixopat » Чет Сеп 01, 2016 1:58 pm

Остави ги Shimano . Това http://www.eightpins.at/en/index-en/ изглежда по-интересно :peace:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Сеп 01, 2016 3:17 pm

Доста хитро е, но и задължаващо - да видим като го тестват от немското мтб :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот psixopat » Нед Сеп 25, 2016 4:55 pm

http://www.pinkbike.com/news/bikeyoke-r ... -post.html Още инфо на BikeYoke.

Аз като притежател на Reverb Stealth, бих искал да попитам нещо. Лостчето на кормилото има много лек луфт във всички посоки, както и като го завъртам по оста. Това нормално ли е?
http://www.img-share.eu/main/image_view ... Fl.jpg.htm

Ето това е частта, която се натиска и като гледам, може би е нормално да има лек луфт.http://fcdn.mtbr.com/attachments/compon ... pture2.jpg

Имам и още едно питане. Има ли начин да се разглоби колчето и да се почисти само капачката с о-пръстена, която е между горната и долната част на колчето, като и трите "игли" Колчето ми е с Connectamajig, и не е проблем да се свали и откачи маркучът, защото няма да загуби масло или да влезе въздух. На всички клипове, обаче забелязвам че след като откачат маркуча веднага развиват сивата част на която е и отворът за обезвъздушаване. Изображение Чудя се тъй като въпросната двете части на колчето се държат само от една зегер-шайба, дали бих могъл да отделя долната част, която влиза в рамката от останалото и да почистя всички втулки о пръстени и прочие, но без да бърникам хидравликата и да се налага да отварям напълно колчето.

https://www.youtube.com/watch?v=SDPX5AtwpsU Ето тук на 2,55 се вижда как маха зегер-шайбата и после "събира" долната и горната част , а след това развива онова нещо на края на буталото. Та се чудя дали може да разделя колчето, като просто развия капачката след това и извадя долната част. ?
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот icog » Нед Сеп 25, 2016 8:48 pm

Лекото движение насам-натам и при мен го има. Щом нямаш луфт при натиска предполагам всичко е наред.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот MacLeod » Пон Сеп 26, 2016 9:52 am

Здравейте,
как ви се струва това:
http://m.pinkbike.com/news/bikeyoke-revive-not-just-another-drop-post.html

Ще реши ли всички проблеми на колчетата или е реклама ? :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот radeviq » Вто Сеп 27, 2016 10:49 am

Здравейте. Сутрешните температури в петък и събота отказаха Reverb-a ми да работи - петък беше по-студено и при натискане успя да се свали малко,след което не искаше и да се сваля нито пожела да се издигне, чак докато не слязох в София. Някакви идеи от къде може да идва проблема и какво да опитам да направя за да се премахне? Колчето е ново в експлоатация от април.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Сеп 27, 2016 11:50 am

@MacLeod
Докато не го покарат повечко надали ще разберем :popcorn:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот radeviq » Чет Сеп 29, 2016 12:24 pm

radeviq написа:Здравейте. Сутрешните температури в петък и събота отказаха Reverb-a ми да работи - петък беше по-студено и при натискане успя да се свали малко,след което не искаше и да се сваля нито пожела да се издигне, чак докато не слязох в София. Някакви идеи от къде може да идва проблема и какво да опитам да направя за да се премахне? Колчето е ново в експлоатация от април.


Блийдване оправи нещата, но пак е бавно при ниска температура. Явно зимата ще се прави пълна сервизация.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот THEZOGGO » Пон Окт 03, 2016 8:14 pm

radeviq написа:Здравейте. Сутрешните температури в петък и събота отказаха Reverb-a ми да работи - петък беше по-студено и при натискане успя да се свали малко,след което не искаше и да се сваля нито пожела да се издигне, чак докато не слязох в София. Някакви идеи от къде може да идва проблема и какво да опитам да направя за да се премахне? Колчето е ново в експлоатация от април.


Какво се случва при различни позиции на врътката, която е на кормилото и служи за регулиране на скоростта? Има ли разлика в скоростта на издигане при краен + и краен - ?

При мен е точно обратното със скоростта. От Кениън ми смениха кола - Рок Шок Ревърб Стелт, но при каквото и позиция на врътката, която е на палеца, който е кормилото и служи за регулиране на скоростта, скоростта е такава, че кола така рита, че ще ме катапултира. В смисъл супер бърз е и в момента го карам на абсолютен минус, но пак може да те прати в космоса.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот radeviq » Вто Окт 04, 2016 12:52 pm

Малко по-рано бях писъл, че изтръгнах маркуча на хидравликата от командата на кормилото. След ремонта го държах на най-бързо връщане защото иначе засичаше и се вдигаше бавно за моя вкус. Преди инцидента изобщо не си бях играл да го пипам.

На студа пък беше на никъде и съответно пак стоя на най-бързо връщане. След последното блийдване пак е на най-бързо.

Разлика при работата в крайните позиции на врътката има и то силно неприятна, което разбирам в момента. Навъртяно на пълен минус не иска да се движи,нито да слиза, нито да се качва. Почна ли да го навивам на + проработва и то видимо по-бавно. На пълен + работи нормално както съм свикнал.
Аватар
radeviq
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1379
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:26 pm
Местоположение: София/Перник

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Окт 06, 2016 8:34 am

механиката все пак се оказва по удачното решение
http://www.pinkbike.com/news/bike-yoke- ... posts.html
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alpina » Пет Окт 07, 2016 6:32 pm

Бърз въпрос - имам KS LEV (не съм сигурен за точния модел, но е с 125 ход).
По време на 24-часовия започна да потъва с 1см - въпрос на напомпване ли е или трябва някакво сервизиране?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Окт 07, 2016 7:33 pm

Виж първо първо дали жилото не дърпа леко. Беше ми се случило.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alpina » Пет Окт 07, 2016 7:50 pm

Благодаря ти за съвета, като се добера до него ще проверя. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Окт 08, 2016 9:05 am

Най-вероятно налягане.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Съб Окт 08, 2016 9:57 am

Alpina написа:Бърз въпрос - имам KS LEV (не съм сигурен за точния модел, но е с 125 ход).
По време на 24-часовия започна да потъва с 1см - въпрос на напомпване ли е или трябва някакво сервизиране?



Ми дано да е жилото, ама аз по скоро залагам на въздух в IFP камерата :xx(:
Странно че така изведнъж. Моето в момента има към 3-4мм ход, но ги нямаше преди година.
Интересно ми е някой у нас сервизирал ли е успешно такова колче. Само кат гледам картинките и ми се изправя косата :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот playback » Сря Окт 12, 2016 12:23 pm

Мисля тази зима да сервизирам моя KS eTen - тук https://www.youtube.com/watch?v=lG0dtQYKst4има клип с подробни инструкции. Това което ме притеснява е, че препоръчват да не се използва литиева грес - ето как е обяснено - https://youtu.be/lG0dtQYKst4?t=296

Някой знае ли алтернатива на Slick Honey - нещо което лесно мога да намеря у нас ?
playback
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 4:23 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот iPop » Сря Окт 12, 2016 12:41 pm

playback написа:Мисля тази зима да сервизирам моя KS eTen - тук https://www.youtube.com/watch?v=lG0dtQYKst4има клип с подробни инструкции. Това което ме притеснява е, че препоръчват да не се използва литиева грес - ето как е обяснено - https://youtu.be/lG0dtQYKst4?t=296

Някой знае ли алтернатива на Slick Honey - нещо което лесно мога да намеря у нас ?


И аз искам да сервизирам моя eTen защото нещо започна спусъка да не се връща в начална позиция, което е меко казано досадно. Някой знае ли защо става така? Мислех си че е от жилото, но не е. Просто когато се натисне копчето и дропъра се издигне в крайно положение когато се натисне потъва с един сантиметър и тогава спусъка се активира. А за да задържа в горно положение седалката трябва да се почака 2-3 секунди след издигането в крайно положение, за да не се върне надолу при сядане.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alpina » Вто Окт 25, 2016 8:29 pm

Фууу, не исках да си развалям четирите осмици, ама...

Налягането беше 120psi, което ми се струва доста ниско, при "max 250 psi" на капачката.
Напомпах до 200 и нямаше промяна (всъщност има, но може да е заради променения път на жилото - колчето вече не се "замисля" дали да се спуска или качва).

Нещо друго - поредното доказателство как не е мислено при сглобяването на колелото... Рамката има "ухо" за захващане на бронята с кабелна връзка, но въпреки това колчето беше сложено така, че мястото където жилото влиза в колчето сочеше напред, а не настрани...
А да се завърти настрани отнема минута. Ето как изглежда сега: https://www.dropbox.com/s/27po7fgrl44yv ... 3.jpg?dl=0

Както и да е ще го мисля дали сам да пробвам да го разглобя или да го дам на някого - съвети кой?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Вто Окт 25, 2016 9:37 pm

Пацо или Теко, може би и Любо Бирата да е имал вземане-даване с подобни колове...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот taurus13 » Сря Окт 26, 2016 11:51 am

playback написа:Мисля тази зима да сервизирам моя KS eTen - тук https://www.youtube.com/watch?v=lG0dtQYKst4има клип с подробни инструкции. Това което ме притеснява е, че препоръчват да не се използва литиева грес - ето как е обяснено - https://youtu.be/lG0dtQYKst4?t=296

Някой знае ли алтернатива на Slick Honey - нещо което лесно мога да намеря у нас ?

Бе аз имах един КС от първите...дроп зона, та винаго съм му слагал графитна грес и никви проблеми не е имало с него. Той дори все още работи перфектно, но му почупих главата дето държи седалката и така и не го оправих, щото вече и съм на друг размер седалков колец, та не ми пасва.
Иначе лесно се отавярт тия колци, не е няква философия.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот iPop » Пон Окт 31, 2016 5:15 pm

При мен на eTen-a се появи много странен проблем - когато е в най-горна позиция и го натисна почва да потъва бавно и издава съскащ звук. Не знам от какво се е получило така, но не съм го карал от около 2-3 седмици и си седеше вкъщи. Някой знае ли защо аджеба става така?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Нед Ное 06, 2016 7:24 pm

и аз за съжаление се записвам в тази тема. думнах колеца Reverb A1 на един приятел и вече прави 2-3cm ход. да попитам Alpina или някой друг къде го е карал неговият за ремонт ?!?
аз имам един тъп XFusion с 3-4 уплътнения, това RockShox са ебахти тъпия и излишно усложнена конструкция IFP незнам си какво ... аре сиктир от тук.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот xargs » Нед Ное 06, 2016 8:19 pm

Моят го ремонтирах при Джестър. Не е най-евтиното, но стана перфектно.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта