Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот MacLeod » Пон Окт 12, 2015 10:52 am

Според мен това е по - добро от хидравличен кол, който няма изведено лостче на кормилото. Интересно дали ще станат по - масови. Бих си взел подобно, не само заради парите, а и заради опростената конструкция и ниското тегло.
Няма нищо общо с обикновен кол. Забележете само колко лесно се затваря и отваря скобата. Не тя държи кола за рамката. Тя просто освобождава движението му.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 12, 2015 3:17 pm

Определено е интересно решение, трябва само да има или калник или някакво друго приспособление което да пази жлеба от напълване с кал, песъчинки и пр.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пон Окт 12, 2015 6:27 pm

На орбеата е чудно за хора като мен, алергични към излишно тегло. Как пък не съм дигнал 300 грама, за да си возя гъза нагоре-надолу...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот venduza » Съб Ное 07, 2015 9:32 pm

Здравейте, имам проблем с моето колче (Rock Shox Raverb) и се интересувам къде мога да го сервизирам.
Аз съм от Разлог и търся сервизи в Благоевград или София.
Благодаря ви предварително!
venduza
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Дек 27, 2014 10:52 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот THEZOGGO » Съб Ное 07, 2015 10:27 pm

Ако кола е в гаранция трябва да бъде пратен до СРАМ директно чрез твоя дилър от който си го купил или си купил съответно цялото колело от което е. Кола има 2 години международна гаранция. Ако има някакъв проблем оторизирания сервиз в на СРАМ. Фирмената политика им е такава, че ако има проблем трябва да изпратиш директно кола до тях. Дилъра няма право да го сервизира или подменя. Моя кол го изпратих два пъти на Кениън в Кобленц от там те го пращат на СРАМ офиса, но не знам дали в Европейския или този за САЩ. Междудругото се чака адски много да ти го оправят гаранционно, така, че се готви да си купуваш обикновен кол с който да караш докато чакаш. Вече повече от два месеца чакам от Кениън да ми пратят кола който им изпратих за втори път за смяна на маркуча.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот venduza » Съб Ное 07, 2015 10:42 pm

Не става въпрос за гаранционно обслужване. В самолета ми счупиха една част и питам къде в БГ бих могъл да си я купя или да ми я сменят и да настроят кола.
venduza
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Дек 27, 2014 10:52 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот largo_hs » Нед Ное 08, 2015 8:38 pm

Някакви отзиви за този кол: http://www.raceface.com/components/sadd ... -seatpost/
на Race Face. Стелт е, и е доста лек както повечето птодукти на тази компания.
largo_hs
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2015 7:42 pm
Местоположение: Хасково

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот galileo » Вто Фев 09, 2016 10:22 am

Извинявам се за лаишкия въпрос, но някой би ли бил така добър да сподели къде е най-удачно да се следи за втора ръка dropper seatpost?
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Фев 09, 2016 11:12 am

Където за всичко 2ра ръка ... ибей (.de, .co.uk), пинкбайк, форуми (според това кой какви езици разбира :) ).
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот antonpc » Сря Фев 10, 2016 2:49 pm

galileo написа:Извинявам се за лаишкия въпрос, но някой би ли бил така добър да сподели къде е най-удачно да се следи за втора ръка dropper seatpost?

Питаш за втора ръка ама те съветвам да хвърлиш едно око и на новите по 200лв от bike-discount ;)
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот jungleraver » Сря Фев 10, 2016 3:21 pm

Bike Discount:

TranzX Remote Seatpost 27,2mm - Travel: 80 mm - Weight 740g - Price: € 99,95 - excl. Shipping

Ebay:

TMARS 2016 Seatpost dropper remote Adjustable Seat post 27.2X445mm - 110 mm travel - Weight: 575g - Price 79.01559 EUR - Postage: Free Standard Int'l Shipping

Само дето Тmars е доста ГРОЗЕН с тоя маншон :crap:
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот galileo » Чет Фев 11, 2016 11:55 am

Огромни благодарности.
Гледам, че и при нас има горе долу изгодно http://bikescenter.bg/komponenti-bg/kol ... outside-bg. Интересното е, че на сайта на производителя го няма, а също и никакво ревю не можах да намеря.
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Telepatok » Чет Фев 11, 2016 2:10 pm

Името на продукта не е точно описано. Би трябвало да се казва CUbe RFR:
https://www.nano-bike-parts.de/Cube-RFR-Teleskop-Sattelstuetze-PRO-Outside-black_2

Outside предполагам е защото е с външно жило а не през седалковата тръба.
Ревюта така и не съм намерил досега.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Нед Фев 14, 2016 7:26 pm

RFR компонентите се произвеждат за Cube (като се срещат масово и на Radon колелата) - до колкото знам се правят на изшлеме за тях (бях прочел в някоя статия), но нищо повече.

Въпрос: Kind Shock Lev (не интегрираната версия), като се свали в най-долно положение, колко е разстоянието между свръзката и колчето (снимка на елемента: http://1.bp.blogspot.com/-3vLkIKDJkh8/U ... LEV019.jpg)? Интересува ме дали в тръба 34.9 ако се сложи 30.9 кол (с уплътнител както съм сега) и колчето е свално до най-долу, дали тази свръзка няма да се огъва (като се вземе предвид и допълнително разстояние от скобата). Другия вариант остава да се поръча специално 34.9 размер (явно който е рядък).
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Нед Фев 14, 2016 8:13 pm

Малко над 6мм е. Не би трябвало да има ядове. Освен ако не е Трек :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот papinu » Нед Фев 14, 2016 8:18 pm

Sartor написа:Въпрос: Kind Shock Lev (не интегрираната версия), като се свали в най-долно положение, колко е разстоянието между свръзката и колчето (снимка на елемента: http://1.bp.blogspot.com/-3vLkIKDJkh8/U ... LEV019.jpg)? ...

Ако съм те разбрал правилно питаш за разстоянието м/у кола и 'леглото' на жилото.
Моя колец е 30.9 и това разстояние е точно 6 мм.
Ако искаш мога да ти предложа да тестваш с моя LEV на твоята рамка.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот psixopat » Вто Мар 01, 2016 10:42 pm

Колко масло трябва за сервизирането на Reverb Stealth. https://www.bike-components.de/en/RockS ... id-p32390/ 120ml стига ли за колчето и маркуча на хидравличния спусък.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Мар 01, 2016 10:53 pm

psixopat написа:Колко масло трябва за сервизирането на Reverb Stealth. https://www.bike-components.de/en/RockS ... id-p32390/ 120ml стига ли за колчето и маркуча на хидравличния спусък.

пффф ... стигат за няколко колчета :) То вътре една плюнка влиза.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Пон Мар 07, 2016 3:20 pm

Да допълня темата с теста на седалковото колче LEV с помощта на Papinu.

Дилемата: дали Kind Shock LEV (не интегрираната версия) размер 30.9 ще влезе в моята седалкова тръба 34.9 (с фабричен ъплътнител от 30.9 към 34.9), без да опира леглото на жилото в седалковата скоба: http://1.bp.blogspot.com/-3vLkIKDJkh8/U ... LEV019.jpg

Резултат: Съвсем малко остава за да влезе докрай и да не опира леглото на жилото. За инфо: седалковата скоба е Syntace Super Lock (http://www.jensonusa.com/!tzf-XFvHS6D3a ... Seat-Clamp). Вероятно с по-тънка скоба ще влезе без проблеми.

Може това да е от полза на хора, които имат подобна дилема. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот vasio » Вто Мар 08, 2016 11:05 pm

Нещо новите реверби много бързо сдават багажа, моят едва след 9месеца разви саг.
Май новите на raceface ще са истината
vasio
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 3:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Сря Мар 09, 2016 9:17 am

vasio написа:Нещо новите реверби много бързо сдават багажа, моят едва след 9месеца разви саг.
Май новите на raceface ще са истината


Като цяло Rock Shocks колчетата не се славят с качество - не знам човек който да не се е оплакал от тях и да имат нужда от сервизация.

В момента на пазара на първо място като качество се нареждат Thomson - но нямат избор от палци (примерно за 1х 10/11). Според мен техния палец е най-неудобния от това което съм пробвал (Rock Shocks, KindShock - само универсалния).

За RaceFace Turbine има един съществен недостатък за момента - нямат външно жило, което си е един немалък сегмет от пазара. Иначе новото им дистанционно изглежда добре - второто за 1x10/11 скоростна система след това на Kind Shock (South Paw е модела на палчето). Друго което е, че в момента никой все още няма обратна връзка от техните колчета - все пак това ще е нов сегмет за тях. Даже според PinkBike имало проблеми (http://www.pinkbike.com/news/first-look ... -2015.html). Все пак вероятно журналистите ги използват за бета тестери (както се прави и в много други области впрочем).

Все още чакам да пуснат комплекти специално за "модерните" скоростни системи с един венец отпред, а не да продават палчето отделно.

Всички тези колчета са над 500лв парчето, което вече малко хора могат да си позволят. Навремето моето Kind Shock i950 го взех за под 200лв, а сега не можеш да намериш качествено колче за под 400 (T-mars, Decathlon-ските и т.н. не ги броя за качествена изработка - за да работят обикновено трябва да се преправят) - все пак нещо струва толкова за колкото може да се продаде. :D
Последна промяна Sartor на Сря Мар 09, 2016 9:38 am, променена общо 1 път
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот largo_hs » Сря Мар 09, 2016 9:37 am

За RaceFace Turbine има един съществен недостатък за момента - нямат външно жило ..[/quote]
Напротив новия кол на Race Face е със скрит кабел:
http://www.raceface.com/components/sadd ... -seatpost/
largo_hs
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Чет Мар 26, 2015 7:42 pm
Местоположение: Хасково

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Сря Мар 09, 2016 9:40 am

нямат външно жило ..


Да, точно - нямат външно жило, а трябва рамката ти да поддържа интегрирано такова. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Пет Мар 18, 2016 9:32 am

http://www.endurotribe.com/2016/03/une- ... es-tuyaux/

Fox възобновяват D.O.S.S. като изглежда, че изцяло го преправят. За момента новия кол е забелязан на колелото на Ричи Руд (Richie Rude), както са написали в статията от Enduro Tribe, колчето вече ще може да спира във всяка една позиция (не както до сега да има 3 фиксирани такива), покритието щяло да бъде изцяло с Kashima Coating, което се използва при вилките и шоковете на производителя. Също така на една от снимките се забелязва и ново палче (https://scontent-vie1-1.cdninstagram.co ... 8878_n.jpg).

От FOX все още не са изпратили из медиите официално изявление (press release), но се очаква на предстоящите Enduro събития да се видят повече детайли около колеца - например Sea Otter.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот galileo » Нед Авг 14, 2016 11:04 am

Здравейете,
харесал съм си този велосипед http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... nt-outrage.
Вчера ходих да го огледам и ми направи впечатление, че тръбата в която влиза колчето е много къса, а като гледам рамерите на dropper posts не мога да хвана какво точно значат.
Някой би ли бил така любезен да разясни тези 435мм какво значат? И евнтуално ако има информация или подобно колче да каже какъв е размера на въпросителната в синьо?
Изображение

Благодаря предварително.
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот xargs » Нед Авг 14, 2016 11:23 am

Това е разгънатия размер - вадиш хода, вадиш 2 см за главата и получаваш размера на тръбата, която може да влезе в рамката.

Пък седалковата тръба на таз рамка не ми изглежда къса :dontknow:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот galileo » Нед Авг 14, 2016 11:48 am

Огромни благодарностти :bowdown:
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Авг 16, 2016 9:34 am

Не знам колко хора ще го разберат, но определено е интригуващо ...
http://www.mtb-news.de/news/2016/08/15/ ... elstuetze/
Дано да имат повче успех от maveloc.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 16, 2016 1:52 pm

Поне ми стана ясно защо са толкова скъпи тия колчета като цяло :D Moveloc-a е умрял ли?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Авг 16, 2016 3:28 pm

Pr3d4t0R написа:Поне ми стана ясно защо са толкова скъпи тия колчета като цяло :D Moveloc-a е умрял ли?

Не е умрял, ама имат някакви производствени дертове и явно не могат да го вкарат в серия. Някакви единични бройки са в обръщение.

Честно казано ме притеснява да не се случи и същото с тия.
Срам, фокс и ко. не са чак пък толкос тъпи, че да не се сетят сами, че може и без IFP.
И на всеки един от тия производители първите им серии бяха с доста проблеми.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта