Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Юли 28, 2018 3:33 pm

moridinbg написа:Вече няколко месеца с механична команда за Reverb-а - определено е много нужен ъпгрейд. Много по-удобна е от нормалното натискало. 0 проблеми с омекване, загуба на ход, обезвъздушаване и т.н.
Определено обаче ако пак трябва да взимам бих взел Wolf Components, а не Bike Yoke - палецът на Wolf-а седи на много голям лагер и се натиска много по-лесно от този на yoke-ът, който е на малък бушинг.


Всичките ли тези драми идват от хидравличната команда на Reverb-a ? :dontknow: :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Юли 28, 2018 6:00 pm

Аз съм с wolftooth към KS Integra и съм доста доволен.
Лесно се натиска, големият лагер определено помага.
Аз си взех версията, която се интегрира към шимано спирачките.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Вто Авг 14, 2018 11:18 am

Ако някой ползва кола на OneUp и му трябва тази част https://int.oneupcomponents.com/collect ... -post-shim, да ми пише да му я пратя, защото няма да ми е нужна.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот halfdone » Вто Авг 14, 2018 11:44 am

Здравейте, от няколко карания моят Reverb Stealth нещо взе да не слуша. Като се прибира му трябва доста повече усилие, даже някой път така стабилно да се друсна. Като излиза нагоре няма никакви проблеми. Бързината също му се регулира без проблеми. Обезвъздуших дистанционното за всеки случай, но пак си е така. Гледах и скобата на седалковата тръба, там също няма проблем. Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Вто Авг 21, 2018 7:53 am

След 1 седмица ползване на кола на OneUp съм много доволен. Лесен монтаж, няма луфт в седалката, когато е разпънат и е доста безшумен, на предишния ми при разпъването се чуваше удар и беше малко дразнещо. Командата не я харесват много, от коментарите, които четох, но на мен ми допада. Единствено е малко глупаво, че на сложили една капачка под лагера в командата, а стои открит. Излезна ми 432лв. и по-добро съотношение цена-качество не мисля, че има. Единствен проблем, до сега, беше малко с времето за доставка. И да похваля OneUp с още нещо, пратиха ми клампа, продават я за 27$, за командата, без да доплащам за нищо, защото се оказа, че I-Spec адаптерът не пасна на моите спирачки.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот darin » Сря Сеп 12, 2018 11:44 pm

Здравейте!

В последно време разглеждам бюджетните колчета(около 250лв) с външно окабеляване.
Какво мислите за тези 2 варианта:

KS Е20:
https://dragzone.bg/komponenti/mtb-trekking/kolcheta-skobi-za-sedalki/reguliruemo-kolche-za-sedalka-ks-e20-125mm

Brand-X Ascend II Dropper Seatpost:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/en/brand-x-ascend-ii-dropper-seatpost/rp-prod159176
darin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 8:06 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 13, 2018 8:09 am

за Бранд-Х само положителни коментари - патрона е капсулован но много рядко прави проблем ,надеждно колче е и аз го заглеждам .. има го и с вътрешно окабеляване
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Сеп 13, 2018 11:49 am

Alexi написа:за Бранд-Х само положителни коментари - патрона е капсулован но много рядко прави проблем ,надеждно колче е и аз го заглеждам .. има го и с вътрешно окабеляване


С твоя reverb какво стана?
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 13, 2018 4:09 pm

продадох го не ми се занимаваше .. и леко позарязах търсенето на колче за известно време то и сезона мина
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Gworan » Пет Сеп 14, 2018 9:19 pm

Купих един Brand-X XL за второто колело, че не ми се даваха още веднъж 500лв за дропър. За 120 евро - кол със 150мм ход и вътрешно окабеляване. Не знам дали има по-евтин. Имам го от няма и два месеца, така че е рано да кажа много, но за сега работи без никакви проблеми. Няма настройки за скороста като ривърба, ама кво пък като няма... Има някакво демфериране в края на хода, като се вдига, за да не се "тряска" като стигне до горе.
Сега видях, че вече са пуснали и 170мм вариант, ама явно веднага са ги лапнали, изчерпани са :)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот galileo » Пон Окт 15, 2018 8:13 am

Здравейте,
имам Kind shock lev със 15 см ход. Някой знае ли някакъве наин да му се ограничи хода?
Аватар
galileo
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Сря Ное 20, 2013 9:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Пон Окт 15, 2018 10:20 am

galileo написа:Здравейте,
имам Kind shock lev със 15 см ход. Някой знае ли някакъве наин да му се ограничи хода?

освен да се rebuild-не -> http://forums.mtbr.com/components/ks-le ... 99659.html със "някаква" втулка ограничаваща хода до 125mm. но преди това трябва да се види, коя генерация е колчето. на място трябва да се прави и да се реши. мисля, че можеш да го направим.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Съб Окт 27, 2018 5:48 pm

ей на и моя колчец дойде .. Brand X ,125мм ( добре че не взех 140мм ,смятах че ще се събере ,но съм щял да сбъркам седалката щеше да ми дойде висока с около 1 см което е неприемливо ) това е кажи речи най евтиното колче на пазара ,за момента заработи много добре .. малко се видях във филм щото е стелт а рамката ми няма такъв път за жило но намерих начин ( външен кабел не беше опция ,много ми е грозно специално за колче ) .. оригиналната броня е боклук и я смених имах само бяла налична на Jagwire и страна грозно но като купя ще я сменя .
Прикачени файлове
IMG_20181027_180804.jpg
(427.1 KiB) 275 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Пет Яну 04, 2019 1:46 pm

никой нищо не пише за колци ,да споделя за моя BrandX след 2 месеца ползване - работи доста прилично ,дори при -5 градуса - никакво влошаване , мазно и гладко
Прикачени файлове
IMG_20190104_120441.jpg
(511.29 KiB) 208 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boyan1984 » Пет Яну 04, 2019 2:36 pm

Моята рамка също няма вход за стелт колче, но си има направен път за външно. Ти как реши проблема, че и аз съм хвърлил око на Brand X.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Пет Яну 04, 2019 3:28 pm

пробих една дупка точно под стойката за преден дерайльор ,стана много прилично и незабележимо .. то фабрично като имаш пак това представлява ,дупка някъде по рамката :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boyan1984 » Пет Яну 04, 2019 3:35 pm

Е да, я снимай отблизо да видя какво си направил. Като имаш време де, не веднага. :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Gworan » Пет Яну 04, 2019 11:11 pm

Ето аз как си реших проблема ;) В сайта на спешълайзд бяха писали че рамката е направена за дропър с вътрешно окабеляване. Да ама не. Писах им по имейла даже, и ми отговориха че е грешка от тяхна страна.
Пробиха ми рамката в близкия сервиз и не съм имал проблеми никакви.
Прикачени файлове
IMG_20190104_230537_small.jpg
IMG_20190104_230537_small.jpg (128.29 KiB) Прегледано 4379 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Lucky Loser » Пет Яну 04, 2019 11:38 pm

:offtopic:
Gworan написа:и ми отговориха че е грешка от тяхна страна

доста тъпичко имайки предвид калибъра на фирмаа
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Съб Яну 05, 2019 8:11 am

Искам да споделя още една добра дума за кочето на OneUp, по-скоро за гаранционната политика на фирмата. Появи ми се мноого странен проблем, водещата втулка някакси започна да предизвиква трудности на кола да се разпъва, когато я махна колат си работи. Отворих го, намазах всичко със Slick Honey и проблемът си остана. Драснах мейл на OneUp и с две приказки ми казаха, че са ми пратили чисто ново колче и от мен ще искат само като дойде новото да им пратя обратно старото.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Jumpup » Съб Яну 05, 2019 3:31 pm

Съвсем скоро и аз ще споделя впечатления от механичен Dropper Seatpost TranzX. Сега обаче имам един въпрос с какво мацате тръбата при лошо време, а и по принцип? И може ли да слагам малко от брунокса за вилки? :dontknow:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Zayphod » Съб Яну 05, 2019 8:26 pm

stoyancha написа:Искам да споделя още една добра дума за кочето на OneUp, по-скоро за гаранционната политика на фирмата. Появи ми се мноого странен проблем, водещата втулка някакси започна да предизвиква трудности на кола да се разпъва, когато я махна колат си работи. Отворих го, намазах всичко със Slick Honey и проблемът си остана. Драснах мейл на OneUp и с две приказки ми казаха, че са ми пратили чисто ново колче и от мен ще искат само като дойде новото да им пратя обратно старото.


Брей! Браво на OneUp, че уважават и европейските си клиенти.
От къде поръча колчето?
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Съб Яну 05, 2019 9:05 pm

Zayphod написа:
stoyancha написа:Искам да споделя още една добра дума за кочето на OneUp, по-скоро за гаранционната политика на фирмата. Появи ми се мноого странен проблем, водещата втулка някакси започна да предизвиква трудности на кола да се разпъва, когато я махна колат си работи. Отворих го, намазах всичко със Slick Honey и проблемът си остана. Драснах мейл на OneUp и с две приказки ми казаха, че са ми пратили чисто ново колче и от мен ще искат само като дойде новото да им пратя обратно старото.


Брей! Браво на OneUp, че уважават и европейските си клиенти.
От къде поръча колчето?


Поръчах го директно през техния сайт. За Европа имат склад в UK и пращат от там.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boyan1984 » Пет Фев 01, 2019 10:09 am

Как разбирате какъв размер колче ви трябва? Аз мисля, че съм за 125 мм, но как да съм сигурен, висок съм 1.80.
Намерих таблица с някакви мерки на различните марки, ама много информация и се обърках. Тъй като рамката ми няма за вътрешен кабел на дропъра, с не ми се пробиват дупки, имам си път нс горната тръба и ще си взема кол с външен кабел. Има оферта за колче Томсън зс около 300 лева, нов. Ако има по- добри оферти, споделете, че наистина не съм в час.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Gworan » Пет Фев 01, 2019 10:12 am

Ако ще взимаш, взимай 150 поне...

как да изберем размер
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Пет Фев 01, 2019 3:36 pm

1. диаметър.
2. тип външно или вътрешно окабеляване.
3. дълбижина се определя ... като измериш колко в момента ти е извадено колчето и махнеш дължината на горната капачка на колчето. трябва да вземеш под внимание и дължината колчето в седалкова тръба (ако имаш чупки в рамката или уши за бидон).

височината ти не определя работният ход на колчето.
Brand-X (PWN) имат нелоши колчета с външно окабеляване ... при това на доста добра цена. Имам такова, но е 1-2 месеца и не мога да дам дългосрочна оценка за работата му.
Също така стои и въпроса какво търсиш механика или хидравлика.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Пет Фев 22, 2019 6:40 pm

Няколко поста по-назад похвалих OneUp за добро гаранционно обслужване.. сега искам да кажа точно обратното. На 4. 01. 2019 е последното съобщение, което имам от тях и ми бе казано, че ми пращат ново колче поради проблеми със сегашното. Колче още няма, а също и им писах миналата седмица и никакъв отговор. Пробвах да пиша от друг емейл адрес и ми бе отговорено. След като им обясних за какво иде реч отново кореспонденцията прекъсна ... :dontknow: :sleeping:
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Фев 22, 2019 9:51 pm

Аз пък да си похваля моя moveLOC, вече на годинка .... след кратките начални недоразумения с командата това колче си бачка безотказно, дори цялото омърляно в кал пак си бачкаше мазно.... За времето което е при мен се появи някакъв съвсем лек луфт в хоризонтална посока (ако хвана седалката и се опитвам да я местя ляво-дясно спрямо колчето), който по никакъв начин не се усеща при педалиране или като съм седнал на седалката. Единственото обслужване което му правя е почистване и напояване на "кечето" с масълце, което пък се случва супер елементарно. Много ме кефят фиксираните позиции 0 / 40 / 100 мм :clap: . С две думи: добра покупка!
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Съб Фев 23, 2019 8:30 am

didonch написа:Единственото обслужване което му правя е почистване и напояване на "кечето" с масълце, което пък се случва супер елементарно.

то за 3 години и аз само това съм правил :D
Иначе единствената част, която евентуално трябва да се сменя е пинчето, което законтря ... ако спре да го прави или има луфт.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didkodidi » Съб Фев 23, 2019 12:00 pm

Здравейте,някой има ли впечатление това https://sdgcomponents.com/products/tell ... -seat-post колче.Джефсито дойде с такова, не занам каква грес да използвам при подръжката,Гледам клипчета в тубата,че след определен брой часове се маже с грес https://www.youtube.com/watch?v=LE0YVRSVH4I&t=54s .Моля за препоръки относно греста.
Благодаря! :beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта