Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Yash » Пет Фев 02, 2018 4:33 pm

didonch написа:Въпросът ми е това чудо действа ли като амортисьор или движи седалката само нагоре надолу

Само се регулира височината.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот madsnake » Пет Фев 02, 2018 4:52 pm

Новият байк дойде с дропър. KS Lev CI. Има 150мм ход. Чудех се, понеже никъде в упътването не го пише, мога ли да го карам леко спуснат или трябва само максимално висок/нисък? Въпросът ми сигурно ще се строи тъп на повечето позлватели на такова устройство, но досега не ми се е налагало да сеинтересувам от тези дропър, та извинявам се за тъпия въпрос.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Фев 02, 2018 5:05 pm

Можеш да го караш на каквато височина искаш. Има смисъл да му ползваш целият ход - просто го настрой да е опънат при позицията ти за въртене.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот veskoz » Чет Фев 08, 2018 4:47 pm

mentalhead написа:Само не мога да разбера, тези дето сте против дистанционното от кормилото. Че не е ли точно това смисъла на цялото занимание? Когато използвате колчета с лост на самите тях, успявате ли да
си ги настройвате без да слизате от байка и това не ви ли затруднява?

То и с обикновен колец и QR не се слиза от колелото. Принципа е същия .
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пет Фев 09, 2018 9:42 am

Изобщо няма място за сравнение, между дропър с дистанционно и QR в движение :confused:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Съб Фев 10, 2018 9:00 am

veskoz имаше предвид понижаващ кол без дистанционно и QR, но и между тях няма база за сравнение (поне за мен).
Иначе при несъстезателно каране нямам никакъв проблем да съм без дистанционно, но в ендуро състезание губиш над 50% от удобството на регулируемия кол, ако не го контролираш то кормилото.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Съб Фев 10, 2018 3:58 pm

Дойде и моят moveLOC , макар че бях поръчал uni версията пичовете ми изпратили -TL (по-скъпия вариант :dontknow: ). Та по тази причина монтажа се оказа над 2 часа, в проба докато намеря правилната позиция на тоя палец. Затрудни ме понеже имам и в ляво на кормилото команда (преден дерайльор) и падна голямо въртене на команда, спирачка .... и в крайна сметка палеца отиде от вътрешната страна на командата.
На пръв прочит .... малко объркващо ръководство за монтаж: Vecnum tooLOC dropper post clamp според инструкцията трябва да се монтира по посока на рамката, ама на снимката която са показали прореза на седалковата тръба е на 90 градуса и в крайна сметка двете полуокръжности на тази скоба лягат на плътната част от седалковата тръба. Обаче ако седалковата тръба е срязана по посока на рамката (както е моят случай) би ли следвало и скобата да се завърти на 90 градуса (в нета има снимки и на двата вида монтаж :dontknow: ) ... иди и разбери кое е правилно.
Тая система за монтаж на седалката е просто перфектна .... позволява изключително прецизна регулировка на седалката по хоризонталата (правя сравнение с предишното ми колче Syntace P6 Alu-която макар и подобна си изискваше почукване на седалката за да се коригира позицията на седалката).
Луфтове ... във вертикална посока 0 мм, в хоризонтална някакви стотни от милиметъра(трябва да се хване седалката в противоположните краища и целенасочено да се недостатък че за да се забележи луфт :evil: )
След днешното излизане за проба съм доволен от поведението на колчето... мислех си че като се разгъва ще ме удря жестоко, ама се оказа че забавя ход малко преди най-горна позиция :clap:
Това да имаш подвижна седалка се оказа голяма благинка :clap: , май е трябвало по-рано да се сетя :D
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Нед Фев 11, 2018 12:43 pm

Някой пробвал ли е 1х дистанционното за Reverb? Поради монтаж на тъпо място и редовно обръщане на колелото по кормило и седалка, съм изкъртил оригиналното. Гледам в bike-components го има за 75 евро, което е не много по-скъпо от досегашното дистанционно (100лв в Джестър)?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот dviktor » Вто Фев 20, 2018 9:45 am

dviktor написа:Чета коментари как при нас се случват трудно нещата с гаранциите, има разправи и много нерви в повечето случаи.

Имам e*thirteen + Seatpost, до този момент се държи много добре има само един лек луфт на ляво и на дясно, но за сега не ме дразни много.
При нагласяне на седалката леко развалих преди време главата на един от тези двата болта.

Прикаченият файл 90955 s.jpg вече е недостъпен


Вчера реших да питам support на e*thirteen от къде мога да си взема нов болт. След един час получих следното - If you can leave your address, we are happy to send over a new pair of bolts for your seat post head.

Изпратих си адресът и ги попитах колко ще ми струва. Следващия отговор от тях беше.
Hi Viktor,

thanks a lot for sending the address. We'll send the bolts out tomorrow with UPS. In advance the tracking-ID from the shipment.
We send the screws out under fairness and they are free of charge for you.


Останах много приятно изненадан и как човек да не си вземе нещо от чужбина.



Преди две седмици си получих пратката от e*thirteen, като я отворих още по приятно се изненадах. Без никакви допълнителни имейли са ми изпратили цялата горна скоба! Не съм платил нищо за цялата процедура, просто за какъв съпорт става дума.
Прикачени файлове
8ADE756A-0312-4E6A-8EEE-0536D58931BA.jpg
8ADE756A-0312-4E6A-8EEE-0536D58931BA.jpg (95.18 KiB) Прегледано 5795 пъти
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Сря Фев 21, 2018 3:10 pm

Тоя уикенд за малко да се пребия по най-гламавия начин- преди едно спускане реших да си спусна седалката и понеже дистанционното го монтирах от вътрешната страна на командата на предния дерайльор (нали ми пратиха модерно дистанционно вместо най-простото :rofl: ), се налага да отпусна лявата ръкохватка и да си преместя ръката навътре, в този момент съм нацелил и големия камък и .... :banghead:
Та викам си немци, грешката е тяхна .... ще им драсна един мейл да направят оферта за простото дистанционно или да предложат замяна. Вместо това с едно изречение ми казват, че съм можел да го трансформирам това чудо :smash: е как бе? Никъде не е описан начин за вертикален монтаж, а и аз пробвах какви ли не връткания.....та немци ама с бг манталитет :evil:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Фев 22, 2018 10:00 am

Не ми идва на идея как може да го трансформираш. То затова са и два различни спусъка. Тоя хоризонталния е по добър. Просто не знам защо ти си причиняваш още тая хамалогия да караш с преден дерейльор :D ... тая мода и мина времето още преди да дойде модата на колчетата ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Чет Фев 22, 2018 4:54 pm

За да мина на 1х нещо си трябва да сменя касета, дерайльор, верига, курбели..... разход си е, който не е оправдан при наличие на перфектна 3х10 система, на малко километри. Другото което ме спира е загуба на скорост по Хасфалт (друго се е да имаш един 40 зъба венец под ръка :) ) и не на последно място навиците ... голяма работа са :dontknow: .
Хоризонталния не вярвам да е по-добър, може би по-удобен(при липса на команда), иначе като техн. изпълнение едва ли има голяма разлика.
Трансформация .... само с нов спусък.Пак им писах че си искам по-стария модел(вертикалния), ще видим какъв ще е отговора.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Фев 22, 2018 5:37 pm

Що народ караме с 1х10 ... не познавам ни един, който да съжалява :D Освен ако непременно държиш често да караш с над 30км/ч по асфалт. Но това една друга тема ... viewtopic.php?f=28&t=144314
По тая - хоризонталния спусък изисква по малко движение на палеца и по малко сила за задействане (има по голямо рамо).
Но пък ако много държиш можем да направим една трампа. Само трябва да намеря моя вертикален.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Фев 23, 2018 1:39 pm

След разменени няколко мейла със съпорта на vecnum най после достигнахме до консенсус: срещу скромната сума от 25 еврака ми изпращат въпросният спусък + комплект жило с броня и безплатна доставка :beer: :beer: :beer:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Пет Фев 23, 2018 1:56 pm

didonch написа:След разменени няколко мейла със съпорта на vecnum най после достигнахме до консенсус: срещу скромната сума от 25 еврака ми изпращат въпросният спусък + комплект жило с броня и безплатна доставка :beer: :beer: :beer:

Е аз предлагах безплатна размяна ... ама щом си решил.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Фев 23, 2018 2:27 pm

Да де, ама вече се бях филмирал с мейлите и някак си не върви да им кажа: вижте ся пичове, отказвам се от всичко за което съм настоявал до сега. Аз ако бях на тяхно място нямаше да ми стане хубаво ако някой ми се пазари/настоява за един продукт и след като сме достигнали до някакъв консенсус да се откаже.
Пиша по темата за да се знае от бъдещи клиенти на марката, къде какво може да се очаква. Дано няма проблеми при екплоатацията. Едно въпросче: какво масълце ползваш за смазване на колчето(като се свърши напоеното кеченце-или там каквото е ). Според инструкциите тряя да се ползва тако без съдържание на смоли и "възможно най-тънко".
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Сря Фев 28, 2018 11:20 am

Закупих един Reverb втора ръка ,бачка си но като седна пропада около 1см което дразни .. каква е процедурата да се оправи тоя дефект ,колчетата са ми мътни все още ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот madsnake » Сря Фев 28, 2018 12:58 pm

По видеата, които съм мяркал в ютуб май трябва да го обезвъздушиш.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Сря Фев 28, 2018 1:16 pm

Alexi написа:Закупих един Reverb втора ръка ,бачка си но като седна пропада около 1см което дразни .. каква е процедурата да се оправи тоя дефект ,колчетата са ми мътни все още ..

1. провери налягането на колчето.

2. bleed-ваш remote командата.

3. имаш смесване на маслото и въздуха. трябва да направиш цялостна профилактика на колчето и да смениш уплътнението на IFP-то. ако опреш дотук ще ти дам линкове за сървизиране без инструментите на SRAM, ако държиш да е с инструменти мога да ти ги изпратя и после да ми ги върнеш. (мисля, че бях качил в темата линкове за това колче).

свиркай ако имаш нужда от нещо.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Сря Фев 28, 2018 3:26 pm

и още нещо .. колчето някак тегаво се движи .. като натисна копчето трябва леко да се друсна на седалката че да тръгне надолу ,и при движение нагоре е бавно - врътката е на най бързо движение .. проверих налягането - беше 150 пси ,направих го на 250 но сякаш се влоши и още по тегаво се движи .. явно ще се отваря ,но не ми се ще да се уча на собственото си колче сякаш ,има ли читав човек да го погледне и каквото трябва да се смени ,искам да се скъси малко и маркуча ,не знам възможно ли е
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Сря Фев 28, 2018 5:35 pm

ами това с бавното тръгване на колчето може да иска само bleed на копчето. а забравих да ти кажа, че за отвориш ти трябва и една shaft clamp (но може да се направи от две парчета дъбов паркет. с този инструмент са ремонтирани и два Lyrik-a). в София ремонта бил около 50лв.
аз съм се учил на "чуждо" след като ми гръмна между краката. не виждам нищо сложно в процедурата за ремонт.
за другото:
https://www.youtube.com/watch?v=f8bazebwEU4
sram дават друга процедура ... ама мисля, че тая е ОК.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пет Мар 02, 2018 5:23 am

Аз след 3 обезвъздушавания на команда за 5 месеца и накрая счупването ѝ съм на кантар между 1х командата на срам и механичната на BikeYoke и май ще се пусна на механиката, при положение, че идват на една цена - https://www.bike-components.de/en/BikeY ... A2-p52135/
Иначе със самото колче (от новите B1) няма грижи.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Апр 18, 2018 5:40 pm

Ново колче на хоризонта :beer:

http://enduro-mtb.com/en/oneup-components-dropper-post/
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пон Апр 23, 2018 12:56 pm

Пристигна ми механичната команда за Reverb - BikeYoke Dehy.
Монтира се за около 30 минути, без някога да съм отварял ривърб. Няма нужда от обезвъздушавания и доливания на масло, направо се навива, напомпва се колът и е готово.

На първо четене е много по-удобна от малоумнот оригинално копче. Скоростта на връщане се определя от това колко се натисне палецът. Натиска се леко и плавно.
Доста съм доволен. Цената обаче е абсурдна - 90 евро за един иначе безкрайно прост механизъм - едно лостче и едно рамо, което се навива в колчето.

Изображение

Изображение
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Апр 23, 2018 1:06 pm

Това е, цакат ни яко с цените, какво да се прави.
И аз наскоро си взех WolfTooth команда за моя KS Lev Integra на цена около 100лв.
Но пък е много по-удобна, работи чудесно и не на последно място исках интеграция с M8000 спирачките (I-Spec II).
Старият Reverb бутон наистина е може би най-малоумната съществуваща команда, отделно усложненията от това, че е хидравлична.

Petar_stoychev написа:Ново колче на хоризонта :beer:

http://enduro-mtb.com/en/oneup-components-dropper-post/


Де да имаше 200мм. В момента съм със 175мм KS на XL рамка (495мм седалкова тръба) и пак стърчи доста.
Гледам в коментарите по различните сайтове и други дъглучи искат 200мм опция.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот madsnake » Пон Апр 23, 2018 1:19 pm

Един такъв въпрос - Имам Ks Lev Cl и багажник за кола Ivtec (при който байка стои надолу с кормилото). Има ли грижа да го возя така и има ли значение дали е прибрано или разпънато колчето?
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Пон Апр 23, 2018 1:33 pm

madsnake написа:Един такъв въпрос - Имам Ks Lev Cl и багажник за кола Ivtec (при който байка стои надолу с кормилото). Има ли грижа да го возя така и има ли значение дали е прибрано или разпънато колчето?

Ivtec имаше подобно колче (KS Lev незнам модификацията) и си возеше колелото с главата наголу и със прибрано колче.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Пон Апр 23, 2018 3:31 pm

Онзи ден си взех един Cube Reaction и днес докато го го разглевдах по-обстойно забелязах,че колчето на седалката е 27,2мм.Има ли добри Droper post с този диаметър,защото гледам масовите са 31,8?И с каква цел мамка му седалковата тръба е по-тясна?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Yash » Пон Апр 23, 2018 3:34 pm

madsnake написа:Един такъв въпрос - Имам Ks Lev Cl и багажник за кола Ivtec (при който байка стои надолу с кормилото). Има ли грижа да го возя така и има ли значение дали е прибрано или разпънато колчето?

Ако не те притеснява, че седалката опира в покрива - поне при мен така се получи. Опция е да се ползва приставката: http://ivtec.bike/produkt/%d0%bf%d1%80% ... ec-w-grip/ .
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Yash » Пон Апр 23, 2018 3:39 pm

kawasuna написа:Онзи ден си взех един Cube Reaction и днес докато го го разглевдах по-обстойно забелязах,че колчето на седалката е 27,2мм.Има ли добри Droper post с този диаметър,защото гледам масовите са 31,8?И с каква цел мамка му седалковата тръба е по-тясна?

Взех си на Thomson. Единственото, което намерих с този диаметър и ход 125. Има и други с диаметър 27,2, но с по-малък ход.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта