Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот MacLeod » Пет Мар 17, 2017 11:34 pm

Жалко, че не знаех за съществуването на тези Vecnum преди 2, 3 седмици. Но защо ги няма в https://www.bike-components.de ? Нали са немски. Аз от там взех фокса.
Явно са доста рядък продукт. Дано да са добри. Със сигурност няма много мнения за тях дори в световен мащаб. Но аз вече съм дал едни пари, ще карам каквото имам. Дано пък да се окаже хубаво, въпреки първоначалното разочарование.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Съб Мар 18, 2017 9:19 am

MacLeod написа:Жалко, че не знаех за съществуването на тези Vecnum преди 2, 3 седмици. Но защо ги няма в https://www.bike-components.de ? Нали са немски. Аз от там взех фокса.
Явно са доста рядък продукт. Дано да са добри. Със сигурност няма много мнения за тях дори в световен мащаб. Но аз вече съм дал едни пари, ще карам каквото имам. Дано пък да се окаже хубаво, въпреки първоначалното разочарование.

Когато инженер във FOX, RS или подобна фирма разработва продукт, той винаги трябва да мисли за технологичност на голямо производство. А тия от Vecnum са седнали и са направили перфектното според тях колче ... което обаче се оказало много капризно и трудно за производство. Първата година след представянето на eurobike общо взето само се правеха списъци с чакащи :D Някви хора в немския форум се оплакват че чакат година и половина. Когато излезнаха на eurobike бяха обаче единствените над 150мм, а за високи хора това ги прави единствения избор. Сега за 200 опцията пак само се записваш и чакаш ...
Та поради тая причина, а и защото ако минат през търговец това ще ги направи напълно неконкуретни си ги продават сами само през сайта. Дори не са си дали и зора да се рекламират много извън Германия - няма смисъл :lol:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Мар 18, 2017 10:59 am

От скоро има и друго инересно механично колче:
https://www.bike-components.de/en/e-thi ... el-p52531/
https://www.pinkbike.com/news/ethirteen ... -2016.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот MacLeod » Съб Мар 18, 2017 8:59 pm

Да взимаш продукти от такива малки производители като Vecnum си има и своите рискове. Твърде малко им е използван продукта и съответно шансът да не са му изчистени "детските болести" е по - голям. За мен фаворит си остава 9point8, само защо нямат не стелт вариант... Но на мекицата мога да сложа такъв, там рамката поддържа стелт. Там обаче попаднах на супер корав ревърб, който втора година е безпроблемен и си го карам него. Всичко е въпрос и на късмет.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Съб Мар 18, 2017 9:16 pm

ъъъм ... че той ривърба 3то поколение още си страда от детски болести :lol2: ... за първото да не отваряме дума, къде на практика ни една читава бройка нямаше.
Всички имат някакви дертове в началото. Vecnom вече са на 2ра версия и има "поправки" и подобрения спрямо първа. Но не са много и съществени, което е показателно донякъде.
Иначе за мен основното е, че е единствената опция поне на 170, която не е стелт, че и като бонус теглото е много добро. Следя ги отдавна. Умишлено не бях от първите. Като гледам сега отзивите мисля, че вече може да им се довери човек. Другия бонус е, че и те са много заинтересувани при проблеми и ако нещо се прецака можеш да се обърнеш за съвет директно към създателя. А и като се замисля - кефят ме гаражни инженери и техния подход. :D
BikeYoke са същите :) ... пак немци и пича си пише и обсъжда дертовете с хората във форума.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот MacLeod » Съб Мар 18, 2017 9:46 pm

Да, знам за ревърб, че отнасят голяма хранилка по форумите. Аз затова се имам за късметлия. Моето засега работи супер. Веднъж само глътна въздух, направихме му профилактика и от тогава е чук. Нека има конкуренция. Това е най - добре за нас. BikeYoke ги хвалят доста, но и те само стелт. Хич не уважават непродупчените рамки, не знам защо така.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Katana » Съб Мар 18, 2017 11:39 pm

Карам с KS Eten http://www.jensonusa.com/KS-Eten-Remote-Seatpost и седалката ми играе леко.Това нормално ли е при тия колчета и има ли нячин да се фиксира някак си? :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boko-Loco » Нед Мар 19, 2017 1:58 am

Повечето хлопат фабрично, повече или по-малко. Като караш не се усеща :-)
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Katana » Нед Мар 19, 2017 11:15 am

Мерси! Не е драма това хлопане...ще свикна с него! :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bdz43r » Сря Мар 22, 2017 5:15 pm

Случайно открих, че колчето ми (KS Dropzone), когато е в прибрано положение, при сравнително слабо дърпане, не повече от 1-2 кг, изскача без да е натиснато палчето.
Пробвах и с откачено жило, не е от частично натискане, а и без подръпване не мърда само̀.

Това за сега по никакъв начин не смущава нормалната употреба, но ми е любопитно дали са си така или е аномалия?
Последна промяна bdz43r на Сря Мар 22, 2017 5:28 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 22, 2017 5:26 pm

Нормално е и при моя лев е същото.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 22, 2017 5:37 pm

Нагоре изскачат, надолу няма ядове.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Сря Мар 22, 2017 6:12 pm

Pr3d4t0R написа:Нормално е и при моя лев е същото.

При всички базирани на IFP система е така. Правиш реално вакум вътре и това няма как да се спре или да се затрудни особено.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Inzagi » Сря Мар 22, 2017 6:53 pm

Няма ли някой който да се е излъгал за си вземе Magura ,интересни са ми отзиви от първа рака ?
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Mako » Чет Мар 23, 2017 9:03 pm

Брат ми се е навил за magura ,но да видим, кога!
Mako
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 10:36 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот veskoz » Пет Мар 24, 2017 4:30 pm

bdz43r написа:Случайно открих, че колчето ми (KS Dropzone), когато е в прибрано положение, при сравнително слабо дърпане, не повече от 1-2 кг, изскача без да е натиснато палчето.
Пробвах и с откачено жило, не е от частично натискане, а и без подръпване не мърда само̀.

Това за сега по никакъв начин не смущава нормалната употреба, но ми е любопитно дали са си така или е аномалия?

+1, но моето е с лостче. И аз се чудих дали е нормално, но го видях на схема и всичко си е наред. Твоето има ли лек луфт между лапата и стеншъна? :beer:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bdz43r » Пет Мар 24, 2017 4:58 pm

Няма все още никакви осезаеми луфтове, освен едва забележимо въртене.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Съб Май 13, 2017 2:21 pm

Много се зарибих по тия колци,и мисля другия месец да си взема един.Какво пише за тях-хидравлични,механични,или там какви други има и аз не знам.Или по-скоро да попитам кой според вас ще е най-надежден?
https://www.bike-discount.de/en/buy/mag ... rid=524200
https://www.bike-discount.de/en/buy/fox ... /wg_id-369
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... B5016%5D=1
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Съб Май 13, 2017 7:41 pm

Одеве видях,че Фокса се продава без жило и палцова команда,което струва още 80 евра.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Нед Май 14, 2017 12:25 am

След последните преки наблюдения върху живи обекти и някои нови ревюта за мен колчетата вече са vecnum moveloc (ако не се държи на инфинити аджъстмънт и вътрешни кабели, но пък простотата и теглото са фактор), 9.8 или Bikeyoke.
Класическата система с IFP е излишно сложна и си има програмирани слаби места, които могат да се избегнат в някаква степен с качествено изпълнение, материали и малки толеранси, но винаги ще са си там. Затова се появиха и горните три алтернативи, всяка една на различен принцип.
Иначе от класиката до скоро май KS се справяха най добре, но напоследък гледам и Fox са станали читави.

п.п. чисто механичния подход на е13 също е интересен, но теглото е просто смазващо https://www.bike-components.de/blog/en/ ... pper-post/
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Sartor » Пон Май 15, 2017 12:09 pm

Да допълня нещо за моя FOX, за който писах преди време: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... er-factory

Относно отлагането на ивица масло по стержена - забелязах, че като е притиснат механизма, където точно се захваща жилото (точни където е правия ъгъл, вижда се на тази снимка точно притиснат от горната част на скобата, която се скосена: http://www.mtb-bg.com/images/stories/pr ... ory_07.jpg), изпуска масло. С вътрешното окабеляване нямало такъв проблем според хора, които имат въпросния кол. Предполагам, че този за външно окабеляване точно в тази област има по-мек алуминий.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 16, 2017 1:24 pm

Много подробно ревю за колчето на е13: http://www.mtb-news.de/news/2017/05/13/ ... iostuetze/

На кратко единственият му минус е теглото и една идея по-дългата основа.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Вто Май 16, 2017 4:16 pm

Pr3d4t0R написа:... и една идея по-дългата основа.

Откак за малко не успях да вкарам моето тоя фактор изведнъж ми стана много важен :D
Новите рамки са мислени за такива колци и са с по прави или изчистени тръби. При старите обаче никой не е внимавал тръбите от вътрешната страна да са идеално прави след 25-30см.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Вто Май 16, 2017 6:43 pm

Извинявам се за невежеството,но с какво този кол е по-качествен от другите?Не разбирам много други езици,затова тия ревюта почти нищо не ми говорят.Може ли накратко да обясни защото едните колци се водят по-надеждни от другите,такива неща.Конкретно колчето 13 ме заинтригува,и ценово е добре като цяло.Знам,че не ви се занимава с обяснения,затова ако не ми отговорите няма да досаждам поне по тази тема :rofl:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Май 16, 2017 7:03 pm

защото е маханично и съответно не страда от проблемите на въздушно-маслените конструкции.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Вто Май 16, 2017 9:15 pm

Не страда от проблемите въздушно-маслените,а от нещо страдат ли?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Сря Май 17, 2017 7:29 am

E-THIRTEEN TRS-не намирам от къде да го поъчам.Никъде го няма в наличност.Друг механичен модел може ли да предложите?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Сря Май 17, 2017 7:39 am

kawasuna написа:E-THIRTEEN TRS-не намирам от къде да го поъчам.Никъде го няма в наличност.Друг механичен модел може ли да предложите?

Чиста механика са само е13 и гравити дропър (те пък почти ги няма в Европа)
Vecnum moveloc e пак чиства механика, но вместо пружина все пак се ползва въздушен цилиндър. Поръчва се само от сайта им http://www.vecnum.net/bike-parts/adjust ... tpost.html
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 17, 2017 10:02 am

kawasuna написа:E-THIRTEEN TRS-не намирам от къде да го поъчам.Никъде го няма в наличност.Друг механичен модел може ли да предложите?


https://www.bike-components.de/de/e-thi ... 17-p52531/

Пак от там имат и BikeYoke:
https://www.bike-components.de/advanced ... rds=revive

Както и останалите изброени от теб колчета.

За статията на немски можеш да ползваш Google Translate. Изброените от outfaced колчета са най-добрите в момента както откъм технологично изпълнение, така и като издръжливост. На твое място бих направил следното:
- приоритет тегло - Vecnum;
- приоритет цена - е13;
- приоритет спиране на хода на колчето точно, където искаш и добро тегло - BikeYoke (двете по-горе имат по няколко фиксирани позиции на хода си).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот kawasuna » Сря Май 17, 2017 3:59 pm

Да в този сайт видях но пише,че доставката ще е 20 или повече дни.В 24bike също ги имат като артикул,но не и в наличност.В началото на Юни ще го поръчвам,до тогава може и да има 13ка,ако не то ще гледам.Благодаря за насоките.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: trail и 36 госта