Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот madsnake » Пон Апр 23, 2018 3:53 pm

Аз приставка имам. По скоро питането ми е дали може да стои надолу без да има грижа.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Gumena Lisica » Сря Май 02, 2018 3:46 pm

При мен се получи лош бъг с колчето - KS 27,2 със 100мм ход. Като го напече слънцето и е в разгънато състояние после не ще да се смъкне, при все че палчето работи идеално и жилото си дърпа докрай. Поне шестима здрави и тежки мъже му се изредиха да го възсядат и да се мъчат да го спихнат и не успяха. Беше се тотално одървило. Това се случи 2 пъти. А и се вижда и усеща, че като е в такова състояние няма онзи типичен лек луфт, който иначе си има. После, като стоя на сянка известно време (около 2 часа), се оправи само и взе да работи. Отвътре патронът е капсулован, така че няма какво много да се направи. Някой имал ли е такъв проблем? Смятам да го върна в магазина, понеже е в гаранция, но ако ми го заменят с друго, мисля, че шансът да прави същия бъг е голям. :unhappy:
Гората намаляваше с бързи темпове, но дърветата продължаваха да гласуват за брадвата, защото дръжката й бе дървена и те си мислеха, че брадвата е една от тях
Аватар
Gumena Lisica
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:22 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 02, 2018 11:36 pm

Имах точно обратният проблем - при студено се одървяше, но влизаше все пак трудно. Това на 4я сезона каране де. Напечи го на слънце и го карай за гаранция.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот banzai » Чет Май 03, 2018 7:54 am

За новата сглобка си взех Bikeyoke revive. Изключително доволен съм от колчето засега, нивото на изработка е топ. Освен това за физическите дименции на реверб (грубо казано) 125мм, тук получваш 160мм дроп. При транспортирането явно е 'глътнало' малко въздух, което усетих на първото каране - потъваше с около 1 см. Лека заигравка с клапана и си обезвъздуших колчето. На пътеката. За 20 секунди. Уникално хитро е измислено ;)
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Zayphod » Чет Май 03, 2018 6:20 pm

:offtopic:
За 380 евро оставаше и да не са го измислили. :D
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот banzai » Пет Май 04, 2018 10:49 am

Има и по скъпи колчетва (fox, 9point8), но друго такова, което да можеш сам да си обезвъздушаваш на пътеката не съм срещал още. Предишния ми реверб се налагаше грубо по 2 пъти на сезон да се ревизира заради гълтане на въздух. Аз лично си прибавям тези разходи към жизнения цикъл на продукта или както беше лафа 'не съм милярдер за да купувам евтино'. От това което съм проучил, очаквам revive-a да си го търкалям поне 2 сезона без нужда от отваряне. Да видим дали ще изляза прав.
Като цяло предлагам да не вкарваме дискусията натам, както стана за кратко в темата с бозите. Всеки си прави сметка. Някой предпочита да си бърка сам бозата, друг да инвестира това време в изкарване на лев, с който после да си купи готов продукт. Трети има време да си отваря реверба на всеки два месеца примерно. Въпрос на личен избор, който няма правилен или грешен отговор. :beer:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот didonch » Пет Май 04, 2018 11:53 am

Както се казва времето ще покаже. След един сезон ползване ще си направиш равносметката и ще прецениш дали това е било успешна покупка или не(надявам се да го споделиш тук :beer: ).
Този Bikeyoke revive, има ли фиксирани позиции или застава там където го позиционираш ... със задните части :D .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот banzai » Пет Май 04, 2018 12:29 pm

Разбира се, нали за това е форума :)
Ако някой му се чете преждевременно: http://forums.mtbr.com/components/bikey ... 33134.html
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пет Май 04, 2018 1:03 pm

Проблемът с ривърба в 80% от случаите е в хидравличното дистанционно. Аз си го разреших с друг BikeYoke продукт - механично дистанционно - писах на предната страница.
За сега е чудесно. Ще видим след още няколко месеца дали все още ще смятам така.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот psixopat » Вто Май 15, 2018 8:19 am

Здравейте, имам reverb, който е 2015-2016 модел. Дойде с колелото, което взех началото на 2016. Скоро забелязах, че колчето има 4-5 мм ход. Може и преди да е било така, но не съм забелязал. Не ми пречат, даже някъде бях чел, че Sram казват че е нормално ? (мисял че тук във форума някой го беше чел в някой manual )
Проблемът обаче е друг. Като хвана седалката има и се опитам да я завъртя има луфт, който предполагам че идва от "иглите на колчето" между горната и долната част. То този луфт си го има фабрично. Но се появи и друг луфт.https://www.youtube.com/watch?v=V_Eiv1QaRc8 на 1:22 се вижда. Горната част на кола се движи във всички посоки, но луфтът е изключително малък. Явно е от бушинга.

Въпросът ми е някой дали и имал подобен проблем (ако изобщо е проблем) и как го е решил. Гледам че има някакъв кит който не е скъп https://www.hibike.com/rock-shox-reverb ... 274a62b5e9 този от 9,98 евро и предполагам че няма да се сложно да се смени само бушинга и да изчисти под капачката. Чудя се обаче ако реша да взема пълния кит и да се направи изцяло подмяна на уплътненията и обезвъздушаване на камерата - дали изобщо някой го е правил. Като гледам видеото и ме хваща страх.
Чудя се дали има смисъл да се отваря колчето и да се вкарам в някой филм, или да си го карам така :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Май 15, 2018 10:03 am

psixopat написа:Здравейте, имам reverb, който е 2015-2016 модел. Дойде с колелото, което взех началото на 2016. Скоро забелязах, че колчето има 4-5 мм ход. Може и преди да е било така, но не съм забелязал. Не ми пречат, даже някъде бях чел, че Sram казват че е нормално ? (мисял че тук във форума някой го беше чел в някой manual )
Проблемът обаче е друг. Като хвана седалката има и се опитам да я завъртя има луфт, който предполагам че идва от "иглите на колчето" между горната и долната част. То този луфт си го има фабрично. Но се появи и друг луфт.https://www.youtube.com/watch?v=V_Eiv1QaRc8 на 1:22 се вижда. Горната част на кола се движи във всички посоки, но луфтът е изключително малък. Явно е от бушинга.

Въпросът ми е някой дали и имал подобен проблем (ако изобщо е проблем) и как го е решил. Гледам че има някакъв кит който не е скъп https://www.hibike.com/rock-shox-reverb ... 274a62b5e9 този от 9,98 евро и предполагам че няма да се сложно да се смени само бушинга и да изчисти под капачката. Чудя се обаче ако реша да взема пълния кит и да се направи изцяло подмяна на уплътненията и обезвъздушаване на камерата - дали изобщо някой го е правил. Като гледам видеото и ме хваща страх.
Чудя се дали има смисъл да се отваря колчето и да се вкарам в някой филм, или да си го карам така :D

трябва ти цялата горна капачка.
https://www.bike-components.de/en/RockS ... th-p47915/

отварянето на колчето не е проблем, но ти трябва и клампа да хванеш един шиш 10mm. по принцип нещо, което си работи ... по-добре не го пипай.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот psixopat » Вто Май 15, 2018 10:49 am

Хмм аз си мислех че бушинга го има в кита, ама явно не. Така като гледам и в другия кит от 45 евро https://www.hibike.com/rock-shox-reverb ... 274a62b5e9 го няма. Малко е тъпо че не го продават отделно а трябва да взема цялата капачка. Явно ще си го карам с луфта. :D А хода от 4-5 милиметра ще го преживея. И 120 ход ми стигат :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот HHristov » Вто Май 15, 2018 12:03 pm

В колчето има две водещи втулки (бушинг на български е втулка) - едната е в капачката, втората е на горната част на колчето. Първата се продава заедно с капачката а втората е включена с сервизния комплект от 10€. Рокшокс препоръчват смяната им на всеки 200часа. Смяната само на едната вероятно ще намали доста тази хлабина и не е свързано със сложни манипулации. Проблема с пропадането се получава при смесване на въздуха и маслото и се решава с обезвъздушаване на колчето. Неприятните неща в случая са две. Първото е, че обезвъздушаването изисква почти пълно разглобяване. Ако колчето е стелт, процедурата по обезвъздушаването е малко по-лека. Ако е с външно управление трябват и три специални инструмента - меки челюсти за менгеме с отвор 10мм. за захващане на буталният прът, Bleed tool и Oil height tool. Комплекта за обезвъздушаване със спринцовките е задължителен във всички случаи. Цялото упражнение е доста тегаво и, щом те хваща страх от видеото само, на живо трудно ще го направиш. Второто е, че с времето количеството на въздуха, респективно пропадането, се увеличава, колчето спира да работи и трябва да се пристъпи към първото.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Вто Май 15, 2018 1:33 pm

само да те допълня, че някъде по-нагоре съм споменал и дал линкове на процедурата без специалния bleed tool, PVC тръбичка за Oil height tool и soft jaws 10mm от паркет. самата процедура не е сложна, но си 100% като казваш
HHristov написа: ... щом те хваща страх от видеото само, на живо трудно ще го направиш.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот freak_vn » Вто Май 15, 2018 5:07 pm

Здравейте,
някой има ли идея дали някой във Варна може да ми помогне с ремонта на Reverb?
Благодаря предварително!
Аватар
freak_vn
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 8:32 am
Местоположение: Варна

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот scratch » Сря Май 16, 2018 8:36 am

freak_vn написа:Здравейте,
някой има ли идея дали някой във Варна може да ми помогне с ремонта на Reverb?
Благодаря предварително!


Звънни в Нико байкс и питай там - доста читав сервиз.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот freak_vn » Сря Май 16, 2018 10:00 am

scratch написа:
freak_vn написа:Здравейте,
някой има ли идея дали някой във Варна може да ми помогне с ремонта на Reverb?
Благодаря предварително!


Звънни в Нико байкс и питай там - доста читав сервиз.


Още от Англия преди 2-3 седмици, след като разбрах че там никой не може да ми помогне в околията дори с подмяната на маркуча, те бяха първите на които звънна за зов за помощ, защото и аз съм доволен от тях... Не се занимават с колчета. Намерих там да ми сменят спукания маркуч, но проблема се оказа още по-голям, явно се е получило смесване на масло и въздух (или нещо подобно) и трябва да се отвори колчето, от там и казаха 100 паунда за ремонт.. Никакъв шанс да ги дам толкова, след като знам всичко колко ми е струвало, по-добре да си купя нов, но се надявах да намеря някой тук, или в краен случай аз ще го отворя и доразваля :D
Аватар
freak_vn
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 8:32 am
Местоположение: Варна

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 16, 2018 10:17 am

Звънни на някой от тях дали са ОК да им го изпратиш по куриер и да се опитат да го оправят:
https://www.facebook.com/baze.bg/
https://www.facebook.com/pavebikeshop/
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Пон Юни 04, 2018 8:36 pm

Някой да е пробвал колът на OneUp? Цената му е доста добра и доста лесно може да му се регулира ходът.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Юни 04, 2018 9:00 pm

Чета само добри отзиви засега, но е доста нов продукт и няма как да се натрупат впечатления от по-дълъг период на ползване.
Ако имаше 200мм опция сигурно щях да съм го взел вече.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот stoyancha » Пон Юни 04, 2018 9:04 pm

Сред всички положителни коментари тук-там се срещат и такива, че това е първият механичен продукт на компанията и им е нещо като бета версия, но и така да е за цената си няма конкуренция, а и идва с 2 години гаранция. Може би, ще си го направя подарък за РД :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 04, 2018 9:13 pm

На One-Up съпорта им е топ - един водач бях счупил кажи речи по моя вина и ми го замениха без никакъв коментар (бях честен какви съм ги свършил).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот oti_86 » Съб Юни 09, 2018 5:30 am

Здравейте да попитам някой имал ли е проблем с ръжда на колчето? X-Fusion Hilo е колчето и забелязах някакви петна. Споделете с нещо да го пръскам, чудех се с спрея за вилката Finish line Max за окачване се води дали ще е уместно или ще ми препоръчате нещо друго.
Благодаря!
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот bio » Съб Юни 09, 2018 9:10 am

oti_86 написа:Здравейте да попитам някой имал ли е проблем с ръжда на колчето? X-Fusion Hilo е колчето и забелязах някакви петна. Споделете с нещо да го пръскам, чудех се с спрея за вилката Finish line Max за окачване се води дали ще е уместно или ще ми препоръчате нещо друго.
Благодаря!

е направи една снимка, че не може да се ориентираме така само по "петна". ще ти препоръчам да му зачистваш само семеринга иначе няма смисъл да го омазняваш, защото то е отворена баня.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот compira » Нед Юни 10, 2018 12:55 pm

Здравейте,
Да попитам и аз за колче, че ме гложди от отдавна да си взема. Някой ако може да изкаже мнение за Rockshox Reverb Stealth (по-старата версия от актуалната в момента) с ход 125мм. Как се държи, проблеми, сервизиране, седалката добре ли се захваща, възможни изненади по време на каране. Също ако някой има идея за по-добро от това на сходни пари. Ще се взима втора употреба и тук питането ми е дали цена от 150-200 лева е добра, приемлива или висока.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот martinic3 » Вто Юни 12, 2018 7:42 pm

Има ли къде да си купя дропър пост 27.2 в България освен в драгзоната KS eTen?
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Kobeto » Пон Юли 16, 2018 2:50 pm

Понеже и на мен вече ми писна да слизам и да се качвам на колелото, започнах и аз да се озъртам за телескопиочен кол. Веднага подчертавам, че съм с орязан бюджет и коловете на Рокшокс не са за мен. Обаче в един БГ сайт видях CUBE RFR DROPPER INSIDE. Някой дали има преки наблюдения или да е прочел по чуждите форуми нещо за тоя кол? Благодаря
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот scratch » Пон Юли 16, 2018 2:57 pm

Kobeto написа:Понеже и на мен вече ми писна да слизам и да се качвам на колелото, започнах и аз да се озъртам за телескопиочен кол. Веднага подчертавам, че съм с орязан бюджет и коловете на Рокшокс не са за мен. Обаче в един БГ сайт видях CUBE RFR DROPPER INSIDE. Някой дали има преки наблюдения или да е прочел по чуждите форуми нещо за тоя кол? Благодаря


Горе долу за същите пари се намира Pro Koryak - доказано надежден и работещ.
Като търсех кол миналата година се чудех между Кюба и Про-то - избрах Про и не съм имал никакви ядове. За кюб и аз нищо не намирах тогава в нета
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот moridinbg » Пет Юли 20, 2018 2:31 pm

Вече няколко месеца с механична команда за Reverb-а - определено е много нужен ъпгрейд. Много по-удобна е от нормалното натискало. 0 проблеми с омекване, загуба на ход, обезвъздушаване и т.н.
Определено обаче ако пак трябва да взимам бих взел Wolf Components, а не Bike Yoke - палецът на Wolf-а седи на много голям лагер и се натиска много по-лесно от този на yoke-ът, който е на малък бушинг.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот banzai » Съб Юли 28, 2018 7:38 am

moridinbg написа:Вече няколко месеца с механична команда за Reverb-а - определено е много нужен ъпгрейд. Много по-удобна е от нормалното натискало. 0 проблеми с омекване, загуба на ход, обезвъздушаване и т.н.
Определено обаче ако пак трябва да взимам бих взел Wolf Components, а не Bike Yoke - палецът на Wolf-а седи на много голям лагер и се натиска много по-лесно от този на yoke-ът, който е на малък бушинг.


:agree:
Yoke дистанционното понякога трудно се натиска, особенно на 'първо' натискане и като цяло се усеща една идея повече сърпотивление от оптималното. Веднъж като тръгне е ОК. Бих тествал лагеровия wolf в бъдеще. Самия yoke кол засега е топ.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron