IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Нед Мар 13, 2016 9:25 pm

Ремъците са част от багажника и са включени в комплекта. Ключа е опционален, понеже е стандартен глух ключ 10мм и повечето хора си го имат :)
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот morning » Нед Мар 13, 2016 9:27 pm

Супер. Много благодаря за отговорите.
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот subritual » Пон Мар 14, 2016 4:09 pm

Поздравления!
Любопитно ми е какво е подобрението в шпилките.
Не видях снимка.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Пон Мар 14, 2016 4:17 pm

Няма как да се види на снимка - материалът е по-твърд и струговането е по-качествено :)
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот evilzet » Вто Мар 15, 2016 3:24 pm

Вече е у мен багажника, много ми харесва. Ще си позволя да коментирам, може да е полза за v1.3.
Първо какво си мисля, че може да се подобри -
Важно: в показаните със стрелки части има остри ръбове от щанцоването. В даден момент може да прережат каишките. Лично за мен ще ударя един косъм с пилата, да съм спокоен.
image1.jpeg
image1.jpeg (110.17 KiB) Прегледано 13804 пъти

image.jpeg
image.jpeg (116.55 KiB) Прегледано 13803 пъти

Маловажно: Белите надписи не са много наситени и устойчиви на надраскване.
Маловажно: на фиг.B и С , където са дадени диапазоните излиза, че има дупка от 80 до 90см, а реално не е така.

Кутийката е много идейна ( имам предвид как щракват релсите в нея).
Марковите каишки ме изкефиха.
И накрая да си пожелая да го скъсам от употреба :lol:, а на производителя - браво, хубав наш продукт.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Вто Мар 15, 2016 3:39 pm

Благодаря за отзивите!

За каишките не се притеснявай - до сега не се е случило да се износят на посочените места. Материалът им е достатъчно здрав. След близо 3г интензивна употреба, единствените места, където се забелязва някакво захабяване, са зоните в които се законтрят катарамките. Но дори така все още са далеч от пълна амортизация.

Надписите са слабост - да. Белята е че трудно се намира мастило, което да е с достатъчна плътност, че да не прозира на черната основа, и едновременно с това да държи добре на праховата боя. Това е в списъка с подобрения, но е с нисък приоритет, поради факта че надписите са само рекламни.

Пожелавам ти да го ползваш вечно, но да не го скъсаш ;)

ЕДИТ: Не те съветвам да пилиш ръбовете, защото ще свалиш боята и цинковото покритие и ще тръгне ръжда.
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот madsnake » Пет Мар 18, 2016 11:35 am

И аз се включвам в собствениците на багажника. Нямам търпение да го изтествам. Изглежда доста добре на пръв поглед. Трябва да се подкрепя родното производство ;)
Успех за напред.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот antonpc » Съб Мар 26, 2016 4:16 pm

:wavey: Мисля да поръчам няколко IVTEC W-GRIP багажника + повдигащи приставки.
За целта ще съм благодарен ако някой ползвател на подобен багажник знае колко колела мога да събера на 120 сантиметрови греди THULE SquareBar 754?
Изображение
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Мар 26, 2016 7:43 pm

Повече от 4 бр. ми се струва трудно и може би рисковано.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот antonpc » Нед Мар 27, 2016 9:51 am

Admin написа:Повече от 4 бр. ми се струва трудно и може би рисковано.

Идеално. :D Благодаря за бързия отговор.
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Нед Мар 27, 2016 12:04 pm

Аз имам същите, само че 135см и събирам 4 колела безпроблемно. Мислил съм да пробвам 5, но изчисленията показват, че няма как да стане (поне за ендуро велосипеди със 760+ кормила). При 120см сигурно ще можеш да закачиш 4 велосипеда, но крайните скоби трябва да се захванат за вътрешната част на кормилото (преди командите), а не за грипа. Бих те посъветвал да вземеш 135см ;)
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот antonpc » Пон Мар 28, 2016 8:59 pm

Не ми се занимава да заменям гредите или да наливам още пари в багажника.
В повечети случаи ще товаря 2/3 колела с кормила 733mm на рамки 18"и 16". Четвърто ще се товари рядко но е хубаво да знам, че е възможно. :D
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот madsnake » Пон Апр 18, 2016 3:09 pm

Ъпдейт от мен. До тук имам 3 возения на колелото с багажника. Без грешка е. Страшно бързо се закача велосипеда и не мърда грам. Свалянето е еквивалентно бързо. Евала, много съм доволен от покупката.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот ferrarko » Съб Май 07, 2016 10:57 am

Имам два въпроса:
1. При използване стойката за повдигане задната гума, може ли да се монтира колелото заедно със седалката и предполагам трябва да се снижи седалката предварително?

2. Казаха ми, че ако транспортирам колелото обърнато, продължително време и от друсането, можело да се прецака хидравличната течност и да имам проблем със спирачките! Възможно ли е?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Май 07, 2016 6:23 pm

ferrarko написа:2. Казаха ми, че ако транспортирам колелото обърнато, продължително време и от друсането, можело да се прецака хидравличната течност и да имам проблем със спирачките! Възможно ли е?

Проблем със спирачките може да имаш, само ако има въздух в тях, а по принцип е хубаво да нямаш, така че това може само да те накара да ги оправиш. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот thechosen » Пон Май 09, 2016 8:55 am

1. Зависи от велосипеда, ако свалиш седалката до долу може и да стане.

2. До сега не съм имал проблеми със спирачките, но както каза "Admin" зависи дали имаш въздух в спирачките.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Пон Май 09, 2016 11:08 am

1. При всички положения седалката трябва да се снижи. Това дали ще трябва да се демонтира, зависи както от велосипеда, така и от това колко близко са гредите до покрива на автомобила. В повечето случаи не се налага.
2. Хидравличната течност няма как да се прецака от друсане :) Единственото, което е възможно да се случи, е да се предвижи въздух от лостчетата към буталата и това да доведе до временно "омекване" на спирачките. Но, както каза Админ, ако това се случи значи, че спирачките имат нужда от сервизиране.
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот ferrarko » Пон Май 09, 2016 11:35 am

Благодаря за отговорите.
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Admin » Сря Окт 05, 2016 9:25 am

Вече се тества прототип за алуминиеви греди с канал:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -prototype
:clap:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот abs » Чет Дек 22, 2016 11:07 am

Прототипът вече е реален продукт
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... p-alu-bars
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот windv » Нед Яну 08, 2017 2:16 pm

това ми изглежда по-лесно и бързо за слагане, отколкото варианта със скоба, който имам.
Моят си върши работата, но тези гайки и шайбички колко съм ги търсил по капака на колата и цепките, след като се изтъркалят някъде. Особено през последните хладни месеци да си сложа багажника и после колелото, бяха големи предизвикателства за пръстите ми.

Засега най-голямата драма имах веднъж слагайки си колелото в лют ветър, когато червената каишка за кормилото не искаше и не искаше да се пъхне през цепката между гумите...
Друго което ми прави впечатление е че подпиралката за седалката оставя дълбок ръб на кожата на седалката и понеже е твърдичка гумата според мен би довело до износване на седалката времето.
Следващият път като ги ползвам съм се зарекъл да махна подпиралката за седалка и да си я затегна директно върху гредата.


Инак колелата седят стабилно и всичко е наред!
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот taurus13 » Нед Яну 08, 2017 2:33 pm

Най-сложното на тия багажници е връзването с лентичките на байка....бавно става. Обаче някви бързостягащи механизми биха стрували майка си и татко си, та няма начин.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот windv » Вто Яну 24, 2017 10:42 am

зимни...

Изображение
Изображение

Забелязвам, че гредите на Thule-то ми, в средата малко подават от тежестта и клатушкането на колелото. Мисля да им пъхна нещо вътре, да ги усиля...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Jumpup » Сря Яну 25, 2017 11:45 am

windv написа:зимни...Забелязвам, че гредите на Thule-то ми, в средата малко подават от тежестта и клатушкането на колелото. Мисля да им пъхна нещо вътре, да ги усиля...


И аз се каня да напиша ,,два реда'' от доста дълго време по-точно едно предупреждение за напречните греди. Първо да кажа нямам никакви претенции към прудукта (багажника IVTEC) перфектен си е, но какво ми се случи заради въпросните греди. Накратко, като купих джипа го получих с багажник тип ковчек, който се монтира към гредите (задната заключваща се, предната захващаща се за тавана), които също бяха заварено положение. Карах дълго време без никакви проблеми 1-2 год. Накрая свалих ковчега и монтирах IVTEC карах два или три пъти без да имам проблем до 100 км. скорост на асфалт. И всичко започна от Локорско където се качвах с джипа до трасето по черният неравен път. Оказа се че предната греда започна да подава леко при вибрациите и големият наклон. Съответно започна да се мести и при захвата които до момента не е давал никакви индикации за проблем дори като в ковчега сме трупали кирки и друг тежък инстромент. Така в едимн момент цялата работа от едната страна се разкачи и благодарение бързата намеса на един френд, които успя да хване колелото се размина без последствия. Направих две качвания и се прибрах, като голяма помощ ми оказа момчето с буса които кара хората - услужи ми с клещи. Карах бавно на връщане. С един друг приятел оправихме всичко натегнахме проверихме за луфтуве беше ок. Така заминах за Верила планина, където между другото има уникални места за FR но си трябва джип за да се качите. Направих същата схема аз качвам джипа нагоре, пускам се, а френда ми сваля джипа и така голяма веселба цветя и рози. Тръгнахме си към 24:00 към София след гости при местни дренски аристократи и тук настъпва колуминацията. :rofl: С около 20-30 км. по неравен селски път се чу ПРАСС (въпреки че слушахме дет метал до дупка) и колелото хвръкна от покрива. Беше дори със свалена предна гума за да е по леко. За мой късмет падна в една дълбока локва с много мазна кал нямаше никакви поражения по вилката или другаде само кал и тиня. Но като погледнах предната греда беше се сцепика през средата и от тежеста и скороста едното заключване на задната греда се беше изкорубило и така цялото колело беше хвръкнало. :V: В последствие установих, че предната греда е ,,куче марка'' и за капак е била страшно корозирала с годините и явно не е била предвидена за такова натоварване.

За какво написах всичко това? Купувайте само качествени нови греди на известни марки за да не берете ядове като мен! :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот evilzet » Сря Яну 25, 2017 1:48 pm

Има го този проблем, а именно, че гредите не са направени за такива неспецифични усилия. Моите са оригинални железни, с пластасово покритие. Самия метал е оребрен и смятан да носи на огъване, но е доста тънък. И е много лесно в желанието си да стегнеш хубаво Ivtec-a (особено стойката за кормилото, която има и конзолно изнасяне) да сплескаш гредата. Защото скобата на багажника е кръгла и натиска е на много малка площ. Може би е добра идея да има в комплекта някакви пластмасови подложки 10-15мм широки, за да е по-трудно да се деформира гредата.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Explorer » Пет Май 19, 2017 7:55 am

Реших да напиша отзив след едногодишна употреба на Ivtec. Доволен съм, не съм имал никакви проблеми.

След последното каране се оказа, че една задна гума беше напълно издишала по време на транпорта. Аз се притеснявах за тази ситуация откакто купих багажника и не съм допускал да превозвам колела със спукани или изпускащи гуми. Но нямаше проблем и в този случай, дори и на магистрални скорости 120-130 км/ч. Затегнатият каиш се бе отпуснал, но въпреки това още държеше гумата на място.
Аватар
Explorer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:40 pm

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Admin » Чет Авг 31, 2017 9:58 am

Чухте ли новината?

Български продукт спечели златен медал в Eurobike 2017
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/s ... gold-medal
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот fena7 » Пет Сеп 01, 2017 10:33 pm

Новината е невероятно и в същото време за мен е разочароваща. Любител съм на българските продукти, особено тези в които е вложено много мисъл и иновация. Нито един производител не беше правил толкова прост, ефективен и функционален продукт с толкова ниска цена в този бранш. И изведнъж някаква си немска марка пуска на пазара уникален продукт, с невероятна конструкция и дори след представянето печели награда.................. Никъде не фигурира името на човека който седи зад този продукт. Вярно може да имат някаква врътка с марката, може да е добре платено за това да пуснат нашия продук с немско име. Не успорвам че явно имат изгода хората който седят зад него в което няма нищо лошо, яд ме е че не е представен от истинската фирма която го е създала. С тези неща трябва да се гордеем и доказваме че не сме по лоши в създаването на качествени продукти от другите.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот Admin » Съб Сеп 02, 2017 8:22 pm

Разбирам напълно какво те е разочаровало, но трябва да знаеш и приемеш, че това са често срещани случаи, особено когато на човек му хрумне добра идея, но няма възможност сам да я реализира на големия пазар.
Като пример мога да ти препоръчам да прочетеш статията за създаването на чашките без резба:
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/m ... s-headsets
Човекът, който ги е измислил, със сигурност не е бил в светлината на прожекторите тогава, но е получил своето и е видял продукта му да променя трайно цял един пазар. Дори компанията, която е доразработила и лансирала продукта, днес е с друго име и малцина се сещат за предишното ѝ, но търговското наименование на продукта е станало нарицателно за този тип чашки изобщо.
Така че според мен няма какво да те смущава - такива практики са напълно нормална част от развитието на една идея и/или продукт.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: IVTEC - универсален автомобилен багажник за велосипеди

Мнениеот fena7 » Съб Сеп 02, 2017 10:15 pm

Знам че е така но някак си щеше да е друго ако на продукта пишеше ивтек. И да, наясно съм с това че е трудно да се пробие на големия пазар но много често срещам по чуждите форуми как хвалят техните си марки (визирам hope и потребителите в англия) и някак си благородно им завиждам за патриотизма който имат. Надявам се хората в бранша да разберат името което седи зад този прекрасен продукт.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта