Урологът каза да намаля колоезденето

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот MacLeod » Нед Сеп 22, 2013 6:41 pm

Това е най - удобната седалка, на която някога съм сядал. Вярно може да не е за неговия задник, но пък може и да е. Според мен щом има такива проблеми, задължително трябва да пробва. Може от приятел, може с уговорка за връщане. Седалката е скъпа, защото някой е седял, мислил и смятал. Щом става дума за здраве, теорията "the cheapest is the best" просто не върви.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот hitar_potter » Пон Сеп 23, 2013 11:41 am

Ти погледна ли изобщо линка няколко поста по-рано?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот MacLeod » Пон Сеп 23, 2013 5:59 pm

Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот hitar_potter » Пон Сеп 23, 2013 9:14 pm

Именно. Там не пише, че седалка за 300 лева непременно ще ти е удобна, и не пише, че седалка за 20 лева непременно няма да е най-удобната, на която си сядал. Няма такова нещо като "one size fits them all" :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот MacLeod » Пон Сеп 23, 2013 9:44 pm

Според мен ако има здравословни проблеми, по - добре да пробва тази от 300. Винаги ще има нещо по - измислено в нея. Това не е като да се чудиш дали да си взема титаниева рамка, защото е 300 грама по - лека и много по - скъпа. Щом нещата опрат до здраве, уролози, но на теб въпреки това ти се кара колело, парите не трябва да са фактор. Може да караш колело от метро, но си вземи читава седалка. Ако ще и 400 да струва. Поне аз така бих направил. Пък ако не му е удобна, ще се уговори да я върне.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот skiman » Вто Сеп 24, 2013 6:44 pm

А дали ще се съгласят да я върне? Че аз бая проблеми съм имал със ски обувки и никой до сега не се е навил да ми ги приеме обратно, дори и след един ден ползване и безупречен външен вид. Та как биха реагирали търговците на такава молба? А и вие после бихте ли си купили използвана седалка?
И дали въобще във велосипедната индустрия има такова животно като връщане на компонент, цял велосипед или каквото и да било?
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот mikaelyan » Вто Сеп 24, 2013 7:27 pm

skiman написа:А и вие после бихте ли си купили използвана седалка?

Ако е наистина в безупречен вид - да, бих си купил! Защо не? :agree:
Аватар
mikaelyan
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 2:10 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот marsa » Вто Сеп 24, 2013 9:02 pm

skiman написа:А дали ще се съгласят да я върне?
Зависи. На първо четене се сещам за един случай на познат с върната седалка (не говорим за седалка за 15-20лв), но не знам подробности, както и за върната каска (също не начален клас), за каската гарантирам, че е върната само с аргумента "не ми е удобна". Така че както казах - зависи.

Иначе по темата - и аз като начало бих експериментирал много със седалки в диапазона 50-100лв, преди да се хвърля на нещо скъпо. Ако ходиш по мероприятия и се запознаеш с повече хора ще може да седнеш на доста седла и да си направиш преценка към какво да се насочиш.

skiman написа:А и вие после бихте ли си купили използвана седалка?
Ами аз редовно си парарувам всякакви компоненти не от магазин, както ползвани, така и нови. За някои неща винаги си струва, за други зависи от цената. Конкретно при ползваните неща от магазин, доколкото знам термина за върнати продукти е "refurbish", по този начин си взех преди време електроника на около половин цена, при все че по нищо не личеше че е пипано от човешка ръка, само дето на опаковката пишеше "refurbished".
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот skiman » Вто Сеп 24, 2013 9:56 pm

"refurbished" - ремонтиран
За мен най-удачно си остава метода с проба на приятел, ако става дума за скъпа седалка. Аз така си подбрах моята и за това си взех 2, че да не търся след време пак същата.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот hitar_potter » Вто Сеп 24, 2013 9:59 pm

marsa написа:Ами аз редовно си парарувам всякакви компоненти не от магазин, както ползвани, така и нови. За някои неща винаги си струва, за други зависи от цената. Конкретно при ползваните неща от магазин, доколкото знам термина за върнати продукти е "refurbish", по този начин си взех преди време електроника на около половин цена, при все че по нищо не личеше че е пипано от човешка ръка, само дето на опаковката пишеше "refurbished".

Доколкото аз знам, този термин означава, че продуктът е бил дефектен, съответно върнат в завода и поправен и уж трябва да е еквивалентен на нов.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот marsa » Вто Сеп 24, 2013 10:13 pm

Приемете, че в света на търговията в най-голямата част от случаите означава, че освен евентуалната известна употреба (само разопаковане / пробване / реално ползване) единствената интервенция над продукта е преопаковането.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот PtD » Сря Сеп 25, 2013 10:04 am

marsa написа:Приемете, че в света на търговията в най-голямата част от случаите означава, че освен евентуалната известна употреба (само разопаковане / пробване / реално ползване) единствената интервенция над продукта е преопаковането.


+1.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот mariko » Сря Сеп 25, 2013 11:02 am

Не знам дали важи за всички магазини, но за моята седалка от 35лв ми дадоха 10 дена пробен срок, през който да мога да я върна, ако има запазен търговски вид и представя касовата бележка. Още по-логично е да има такава възможност и за седалки от 200+ лева.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 28, 2013 11:15 pm

:offtopic:

penmark написа:Както не малко пъти е писано във форума, всеки гъз е различен.


Аве, тука май не се говори за гъзове :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот puleto » Нед Сеп 29, 2013 6:10 am

did много добре го е казал, седалката ти е ниска и трябва да натоварваш таза, а не гениталиите. Бих добавил да си смениш и наклона на седалката по- напред. Ако скъсиш лапата още по- добре. А и за всяко нещо си има възраст. Ако минеш и на 28 инча или по- добре на 29 ще се родиш. Малките гуми "копират" повече неравностите. Също така ще отбележа, че удобна седалка не значи по- малко вредна. Има разлика, а и седалката се усеща след 20- 30 км. каране, а не до магазина. Имам един "фотьойл" както го наричам и като седнеш искаш и телевизия да гледаш с него. Ама след 20 км. почваш да го псуваш. И затова го смених.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот K_ski » Пон Ное 04, 2013 3:24 pm

Имах невероятни проблеми с постоянно ходене до тоалетна и "леко уголемена" простата няма да се впускам в подробности, но си мисля че проблема не е от седалката, задължително си сложи удобна и добре регулирана седалка и си карай. Както има различни размери цици така има и различни размери други органи, дали се е уголемил някой орган може да се каже само ако има сравнение с предишната му голмина.....Виж си направи някаква здрвословна диета и си засили имунитета рецепти много ....
K_ski
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 5:48 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот taurus13 » Пон Ное 04, 2013 4:50 pm

А...не си прав. Циците са едно, далака, панкреаса, черния дроб и пр. са друго - има си там референтни размери, които варират според расата. Увеличената простата си е увеличена простата и може да е от инфекция или други работи. Усещането за простата(баси израза) обикновено се дължи на анаеробни инфекции на пикочните пътища при мъжа, не на някво си притискане и седалки. Тия инфекции се предват по полов път често. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот ico_3 » Пет Дек 07, 2018 10:58 pm

Темата е стара ама може някой да помогне и на мен уролога ми каза да намаля колоезденето от две седмици имам чести позиви за уриниране и чувство че ми останала капчица в инструмента доктора твърди че имам травма на простата.
ico_3
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 4:31 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот bobige » Съб Дек 08, 2018 1:55 pm

Съвет не мога да дам, но мога да споделя едно видео по темата.

https://www.youtube.com/watch?v=nmPgJV643h8
bobige
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 10:39 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Дек 09, 2018 4:31 pm

Допирът на задникът със седалката трябва да е само и единствено със седалищните кости. Правилната седалка зависи от следните две неща:
- колко наведен е ездачът докато кара;
- колко е ширината между седалищните кости в позцията за въртене - най-лесно се мери като се седне върху картон;

Говори с докторът и му обясни дали имаш/нямаш притискане по време на каране, за да може наистина да ти кажа дали е противопоказно. Може би той директно предполага, че има натиск и заради това забранява.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот ico_3 » Нед Дек 09, 2018 10:59 pm

Карам с тази седалка дали е възможно да има притискане https://www.velomasters.bg/marki/selle- ... tm-sfl.htm мериха ми се със един специален уред idmatch и ми излезе размер S
ico_3
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 4:31 pm

Re: Урологът каза да намаля колоезденето

Мнениеот ico_3 » Пет Ное 17, 2023 7:28 am

При мен проблемът продължава някой с подобни проблеми ?
ico_3
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 4:31 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта