Катинар за новото ми колело?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот ivaylod » Пон Юли 25, 2016 2:21 pm

За granite x plus няма подобен тест, в който да се опитат до режат нитовете. Има неуспешен опит да среже самата планка с голяма ножица. С флекс обаче успяха да срежат планката, но това важи и за у локовете.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Kobeto » Пон Юли 25, 2016 3:23 pm

ivaylod написа: С флекс обаче успяха да срежат планката, но това важи и за у локовете.
Флексът е много шумен при рязането на какъвто и да е метал. Бонусът на този лок е, че не дава да бъде рязан с друго освен с флекс, а на практика най-голям ефект има ако заключваш колелото вечер, докато е в гаража или мазето. Няма как някой да реже и да не вдигне блока на главата си. През деня където и да го заключиш, теб ако те няма достатъчно време, пак ще го откраднат (с рязане с флекс) и даже никой няма да попита крадците какво правят и защо режат. А в гаража всеки ще помисли, че ти имаш някаква работа през деня и пак никой няма да слезе долу да погледне.
Миналата седмица се наложи да свалям педалите на моя байк (в гаража). В сервиза така ги бяха затегнали, че повредих един раздвижен ключ и счупих един нормален. Е, стъргах по осите на педалите с ножовка! И развивах с големия тръбен ключ. Но падна голямо стъргане в 10 сутринта. Нито един комшия не слезе да погледне какво става. Можеше да съм крадец и да режа катинара на вратата и после да режа лока на колелото вътре с флекса. Да натоваря колелото в багажника на колата, дето е в гаража и да си тръгна като пич през "портите". Даже щях да натоваря и малко компоти, че на магазина са скъпи. А имам комшии, на които им разбиваха гаражите и мазетата. Единия дори изостана с рибарско оборудване за няколко хилядарки.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот borisfx » Нед Сеп 04, 2016 2:48 pm

Това дето всички го разправят, че нямало сигурен катинар и изобщо не трябвало да си оставяме колелетата заключени, защото крадците ги отключвали за 10 сек. просто не е вярно. За 10 сек. се отключват катинарчетата за по 10 лв. Но ако се сложи един як U лок като този например - http://www.bikecenter.bg/product/abus-ugrip_501_plus ще го отвори ама другия път. Едно такова заключване не може да се отключи и не може да се среже с нищо друго освен с флекс. И дори да е с флекс, се иска доста рязане и пилене, не става за 10 сек. Да не говорим какъв шум се вдига. Нали се сещате че няма крадец, дето ще извади посред бял ден, пред някой МОЛ например или друго оживено място, преносим флекс на батерии и да вземе да ви реже спокойно колелото за да го открадне.
Така че това е моя съвет - вземете си як катинар, който струва не по-малко от 100 лв. и спокойно си заключвайте колелото пред някой магазин за да си свършите работата през деня - няма никакъв начин някой да го отключи или да го среже и да ви открадне колелото. Естествено говоря само за през деня и на оживено място. Иначе през нощта колелото задължително в спалнята на една ръка растояние :D Ако го оставите в гаража никакви катинари не могат да ви помогнат - крадците ще имат колкото си време искат да режат и пилят на спокойствие.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 04, 2016 3:07 pm

borisfx написа: И дори да е с флекс, се иска доста рязане и пилене, не става за 10 сек. Да не говорим какъв шум се вдига.

имаше едно клипче, май в темата, как да се предпазим от кражба, на която пича си отряза заключващото устройство с флекс, даже май и полицай имаше дето му се усмихваше :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот borisfx » Нед Сеп 04, 2016 5:36 pm

Абе като за клипче може да се направи такава постановка - рязане на катинар с флекс посред бял ден на улицата. :)
Но практиката показва друго - не съм чул или прочел до сега, за откраднато колело чрез рязане с флекс на оживено място в града. Няма такъв случай, не вярвам и да има. :)
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Сеп 04, 2016 7:20 pm

Това което си показал е 13-ка по скалата за сигурност на германците:

http://fahrradschlosstest.eu/test/abus-ugrip-plus-501/

Аз лично не бих си заключил колелото със заключвалка, която има по-малка степен на сертифицирана сигурност от 15. Освен това препратката, която си направил към български магазин показва, че се играе с доста голяма горница за тази заключвалка. За справка - 44,95€:

https://www.bike-components.de/de/ABUS/ ... m-o102689/
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 04, 2016 8:27 pm

borisfx написа:Абе като за клипче може да се направи такава постановка -...

Постановка не точно, но почти реално, 2009-та година е коментирано.
viewtopic.php?p=549223#p549223
Клипа е бил качен във vbox-a, но вече го няма.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот taurus13 » Пон Сеп 05, 2016 9:23 pm

borisfx написа:Това дето всички го разправят, че нямало сигурен катинар и изобщо не трябвало да си оставяме колелетата заключени, защото крадците ги отключвали за 10 сек. просто не е вярно. За 10 сек. се отключват катинарчетата за по 10 лв. Но ако се сложи един як U лок като този например - http://www.bikecenter.bg/product/abus-ugrip_501_plus ще го отвори ама другия път. Едно такова заключване не може да се отключи и не може да се среже с нищо друго освен с флекс. И дори да е с флекс, се иска доста рязане и пилене, не става за 10 сек. Да не говорим какъв шум се вдига. Нали се сещате че няма крадец, дето ще извади посред бял ден, пред някой МОЛ например или друго оживено място, преносим флекс на батерии и да вземе да ви реже спокойно колелото за да го открадне.
Така че това е моя съвет - вземете си як катинар, който струва не по-малко от 100 лв. и спокойно си заключвайте колелото пред някой магазин за да си свършите работата през деня - няма никакъв начин някой да го отключи или да го среже и да ви открадне колелото. Естествено говоря само за през деня и на оживено място. Иначе през нощта колелото задължително в спалнята на една ръка растояние :D Ако го оставите в гаража никакви катинари не могат да ви помогнат - крадците ще имат колкото си време искат да режат и пилят на спокойствие.

Мда.....с тоя катинар нема никога ти го краднат. :evil:
Иначе за колело от 100 лева е идеален.
Абе нали знаете коя система дава сигурност - тази при която преидоляването и е по-скъпо или съизмеримо с авантата от обира.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот statge » Вто Сеп 06, 2016 12:09 am

borisfx написа:.........Нали се сещате че няма крадец, дето ще извади посред бял ден, пред някой МОЛ например или друго оживено място, преносим флекс на батерии и да вземе да ви реже спокойно колелото за да го открадне.


Никой не обръща внимание и не му пука, разбивал съм си дървената врата на апартамента зареди изгубен ключ, сестра ми я е разбивала понеже не е могла да ме събуди и съм сложил ключа в ключалка и не е могла да си отключи и никой не е излизал да види какво става или поне да звънне в полицията като това става вечер и се вдига огромен шум. Смених я с метална уж супер сигурна, ключалката се прецака и се заключих отвътре и викнах ключар и тои буквално за секунди ми отвори вратата без грам драскотина по нея като някакси успя отвън да счупи самия патрон. На съседите ми преди години изнесоха всичко от новия им апартамент не само техника но и мебели и уж никой нищо не е видял, мазите ги разбиваха голямо блъскане е било пак така никой нищо не бе видял а живея уж в спокоен град и добър квартал.

Всички колелета в моя град са с вързанки за по 5-10 лева, независимо дали говорим за стар велосипед от 50 лева до хиляди левове. Единственото по-сериозно заключване което съм виждал е на един евтин спринт и беше с много дебела верига друг освен мен с ю лок не съм виждал. И това малко ме успокоява понеже карам евтин велосипед с ключалка по-добра от на скъпите велосипеди завързани до моето, и крадец би избрал тях.Не се успокоявай обаче че юлока уж не се режи с ножици за арматура и уж само с флекс и с ножовка да се хвани крадеца малко бавно ще е но като те види да влезеш в супермаркет с голяма опашка на касите ще си знае че има много време и повярвай ми никой нищо няма да направи.
Преди 3 месеца бях забелязал един много приятен шок блейз р7 изцяло бяло с червени надписи оставян редовно и продължително навън с евтина вързанка за предната гума която е с куикрелийз преди 2 седмици го видях как един го кара забързано но предната капла бе жълта а не бяла ........ редовно проверявам дали колегата ще го обяви тук в форума,
statge
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:20 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Kobeto » Вто Сеп 06, 2016 12:46 am

borisfx Не съм засичал за колко време се реже У-лок с флекс, не ме и интересува. Обаче имам представа за колко време се свалят две капли и седалка с колче. Също имам идея, че никой няма да си мръдне и малкия пръст докато някой ти глозга рамката на велосипеда. Ако можеш да влезеш в магазина, да напазариш и да минеш през касата за по-малко от една минута ... Пък ако байкът ти от онези за 100 лева, по-добре го остави подпрян вънка и си вземи лока в раницата, че по-вероятно е да се опитат да ти открднат него, а не велосипеда. Но важното е спокойствието, което ти дава една заключваща се джаджа, както и да не ти вземат рамката, пък другото са си аксесоари :D
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот L&R » Вто Сеп 06, 2016 8:21 am

Катинар за ново колело няма, ползвай старо такова за града със заключване което не тежи 2 кг.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот taurus13 » Вто Сеп 06, 2016 7:32 pm

В темата за откраднати велосипеди е пълно с предимно с такива, които са били заключени. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот THEZOGGO » Сря Сеп 07, 2016 9:11 pm

taurus13 написа:В темата за откраднати велосипеди е пълно с предимно с такива, които са били заключени. :D

Да, защото хората не внимават при избора на заключвалка.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот ivaylod » Чет Сеп 15, 2016 8:05 pm

Аз в крайна сметка си взех това http://www.bikecenter.bg/product/abus-ugrip_bordo_5700
Много се колебаех дали да не купя най-високият клас от този модел, но ме спря не толкова цената, колко теглото и да ви кажа не съжалявам. Големият катинар, макар и по-компактен от У локовете, пак си тегне и няма да е много удобен.
Много четох преди да купя катинар и се убедих, че освен бюджета, човек трябва да помисли къде точно ще заключва велосипеда и за колко време.
Аз съм си преценил, че мога да поема риска да го оставя за 5-10 мин. пред супермаркета или за час във фоайето на спортната зала. Търсех нещо, което да не може да се отреже с джобни ножици за тел и дано не съм сгрешил.По изключение, може да го заключа пред метростанция, но това вече си е рисковано. Успокояваме, че хората си връзват велосипедите със телените сиджимки, които се режат с поглед.
Предполагам, че моята ключалка може да се отреже само грамадни ножици или флекс, които обаче привличат повече внимание.
Естествено може да му гепят други части, но всеки си преценява къде, кога и за колко врече си оставя велосипеда.
До поясня, че катинара за 129 лв., който друг потребител посочи, не излиза на особена далавера ако се поръча от чужбина, защото имате доставка до адрес в съответната страна и оттам доставка до бг. Смятах го, че мога да спестя 10 до 20 лв. максимум.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот wild bear » Чет Мар 22, 2018 9:11 am

Зздравейте,първи пост във форума с молба :)
Бихте ли ми препоръпали някаква зключвалка за около 20лв,нямам никакви познания в тази сфера.
Focus revolution
wild bear
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2018 1:51 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот madsnake » Чет Мар 22, 2018 10:02 am

Около 20 не бихме ти препоръчали :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот wild bear » Чет Мар 22, 2018 10:07 am

И предложения приемем :)
Focus revolution
wild bear
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2018 1:51 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот madsnake » Чет Мар 22, 2018 10:21 am

Ако искаш разгледай и темата, но ще се опитам да обобщя от моя гледна точка. Първо, ако можеш не заключвай никъде без надзор. Заключвай само на оживени места за кратко време. Ако имаш възможност ползвай U-lock, по-надеждни са пример. При невъзможност за U-lock може да се ползва нещо от този тип. За мен U-lock-a е нещо супер неудобно реално защото не става за заключване на повечето места. Аз лично заключвам само пред малки магазинчета, в които бих прекарал не повече от 5 минути. Заключвам и в работата, където има охрана, и най-важното може би - заключвам само градския железен кон. С МТБ-то никога не нося заключалка, за да не се изкуша да я използвам.
П.С.
Дадените заключалки са примерни, въпреки че абус не са лоши като марка. Друга добра марка е kryptonite.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот wild bear » Чет Мар 22, 2018 12:17 pm

Focus revolution
wild bear
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2018 1:51 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот madsnake » Чет Мар 22, 2018 1:03 pm

Моделите, които са тип въже се режат с поглед за секунда с ножици за 20 лв. Не че другите са абсолютната панацея, но поне е малко по-тегаво.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот koopss » Чет Мар 22, 2018 5:59 pm

Аз използвам тези (мдам два са :-D)
ABUS UGRIP PLUS 501 - https://www.bikecenter.bg/aksesoari/katinari/katinar/katinar-abus-ugrip-plus-501/
ABUS 32X150 HB230 - https://www.bikecenter.bg/aksesoari/katinari/katinar/katinar-abus-32x150-hb230-facilo/

Според мен е по-важно какво ще заключваш и къде. Например, ако става въпрос за велосипед от 200лв, то една заключвалка от 20лв би му отивала ако седи на "коневръза" с още 10-20колела, където евентуалните крадци със сигурност ще подминат 200левов байк със заключвалка за 20лв, тъй като най-вероятно ще има друг по-апетитен с по-евтина ключалка. Респективно обратното - колело за 800лв с евтина заключвалка - ясно е че ще се пробват.
Аватар
koopss
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 14, 2016 2:08 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот fu4ko » Чет Мар 22, 2018 8:19 pm

При нас не подминават колело и за 100лв.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот madsnake » Чет Мар 22, 2018 10:21 pm

Номера е да го вържеш до нещо по-скъпо и по-лошо вързано :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот КоlЮ » Пет Мар 23, 2018 8:59 am

Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот vencil » Пет Мар 23, 2018 12:09 pm

Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil, Sprinter и 35 госта