Катинар за новото ми колело?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Катинар за новото ми колело?

Мнениеот PabloEscobar » Чет Юни 06, 2013 1:26 am

Здравейте,

след като миналата есен ми откраднаха колелото реших тази година да си купя ново :D Избор много нямах, избрах си отново сравнително нисък клас, който като цяло ме устройва - Cube Aim Disc 2013
Та... от къде да започна? Имам нужда от съвет - искам стабилен катинар за новото колело. За сега съм се спрял на ABUS Steel-O-Flex Ivy 9000 Притеснява ме единствено заключващото устройство да не бъде лесно за отключване...килограмите съм ги прежалил. Не искам отново да ми го вземат и да остана с пръст в уста за пореден път. Отворен съм и към други предложения, препоръки!

Изображение

П.П. алтернативите са ми два различни катинара - Trelock P3 в комбинация с Trelock B3
http://www.ebay.de/itm/Trelock-Bugelsch ... 19dd4ca712
PabloEscobar
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 25, 2012 11:41 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 06, 2013 7:54 am

Вземи си някаква сравнително лека верига, ползвай я само колкото да можеш да влезеш за 5-10 минути в магазин и не си оставяй колелото навън.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот boriss13 » Чет Юни 06, 2013 7:57 am

Разгледай ТАЗИ тема, ако не ти се чете ще ти я обобщя с две думи:дръж колелото под око! :magnify:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Jaboka » Чет Юни 06, 2013 8:09 am

Аз съм на системата с 2 сиджимки - стоманено въже в звена и 1m верига oт най-дебелата която успях да намеря в която влиза катинар(нз точно колко и е фи-то) и секретен катинар за 30-тина лева. Всичко това тежи 2.5 кг, но ти каза че теглото не те притеснява.

Иначе онзи ден в един чужд форум видях прерязан u-lock на криптонайт , тъй че гаранция няма никога.

EDIT: Само да спомена че вело-сиджимката ми някой се беше опитвал да я отвори , но за радостизглежда е бил аматьор защото е успял само да спука кожуха на ключалката.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот shotik » Чет Юни 06, 2013 8:54 pm

Изображение


Коментар към снимката е ,че такъв велосипед ще го видят и запомнят много хора и може да бъде намерен лесно ,ако е откраднат...
shotik
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1450
Регистриран на: Пет Яну 11, 2013 9:24 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот evilzet » Чет Юни 06, 2013 9:56 pm

Хубаво колело не се заключва - просто не се оставя без надзор. А по темата за ключалките ето една илюстрация:
Изображение
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Antares » Пет Юни 07, 2013 10:43 am

Както може би знаете, края на 2011-та ми откраднаха градското колело - Drag Cruiser. Беше вързано с някаква по-скромна верига. Март 2012-та го намериха, като са хванали крадеца, докато гепил телефон от хлапе. У тях намират три или четири ножици за ламарина - различен размер. Пет откраднати колелета (и моето там) и чувал телефони. Отделно терасата му е била бояджийска работилница. Това - относно веригите и боядисването.

Иначе колелото ми все още е запорирано като веществено доказателство.

Сега имам колело за 50 лева от продавалника, тотална бракма - само за града. Скъпо колело в града просто не карам. Ако не го виждам - не го оставям никъде. Има факири, за пет минути ще ти го гепят.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот dudelgrincen » Пет Юни 07, 2013 1:27 pm

Antares, това беше наистина добър съвет. +1
Всичко се реже. За хидравличните инструменти предполагам няма катинар, който да им се опре, но сигурно са скъпи. Имаше клипчета по Ютюб как сериозни (рекламирани като такива) катинари се разпадат за минута две и то с доста по-прости инструменти в ръцете на опитен крадец.
Клещите за тел (от тези с дългите рамена), които ползвам за рязане на жила и брони, предполагам могат без трудност да срежат поне 50% от разпространените модели катинари (а струват не повече от 15 лв).

Есенцията на цялата работа е, че наистина, ако имаш намерение да оставяш колело в града без сигурен надзор, то по-добре това да е някой много евтин велосипед.
Аватар
dudelgrincen
 
Мнения: 241
Рейтинг: 1515
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 9:35 am

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот unsigner » Пет Юни 07, 2013 3:21 pm

Това на снимката струва $20 - $190 долара в зависимост от количествата според китайските сайтове.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот outfaced » Пет Юни 07, 2013 4:04 pm

unsigner написа:Това на снимката струва $20 - $190 долара в зависимост от количествата според китайските сайтове.

По хубавото е, че хората имащи акъла да поръчат и ползват такова няма да се занимават с кражба на колела ... Те пък обират мотори, коли, апратаменти и прочие :(
Общо взето въпроса е да си над нивото на крадците, които биха имали интерес от твоя байк. Иначе за всеки байк си има потенциални заинтересовани уви.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот araX » Пет Юни 07, 2013 7:06 pm

катинар не ти трябва - ако си вземеш ставаш клиент на стикнатата тема в раздела. Колело не се остава без надзор дори и за 10 секунди! Ако щеш го връзвай с катинар за 1000 лева!
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Daniel Panev » Пет Юни 07, 2013 7:07 pm

Повечето хора не могат да оценяват правилно вектора на атака ми се струва.
Ти си сложи педали за €400, пък си връзвай рамката както ти е кеф...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Jaboka » Пет Юни 07, 2013 11:52 pm

araX написа:катинар не ти трябва - ако си вземеш ставаш клиент на стикнатата тема в раздела. Колело не се остава без надзор дори и за 10 секунди! Ако щеш го връзвай с катинар за 1000 лева!

Е то колелото ако се използва само за каране по пътечките всяка неделя хубаво, ама има хора дето с това си изкарват хляба. Нали се сещаш че няма как да не го оставиш поне за 3-4' без надзор, от това ти зависи заплатата, респективно сметките ,храната на масата и прочее. На мен като ми свиха ZX5-цата която ми беше работно колело , на другия ден изкарах гиганта с една миризлива верижка за 15 лв. и това е,не става само с акъл, трябва и да се яде.На следваща заплата взех един Аполон на старо , после се надъхах на по-малко междуосие и го смених с по-добро.Да, така е, неунищожим катинар и непрерязваема верига няма , каквото и да рекламират някои производители и магазините продаващи продуктите им. Реалността е такава че рано или късно неизбежно ще трябва да си оставиш велосипеда без надзор. Въпроса е да подбереш такова място и такива заключващи средства които максимално да намалят шанса и времето за което ще изчезне. От практиката си съм се убедил че опити за завързване на контакт с разни пазачи , валета и прочее са безпредметни, но все пак някаква част от конекрадците таят известен респект към тях , по незнайни причини,обикновенно свеждащи се до това че на някое юпи след като му откраднат колелото фирмена политика става охраната да оглежда щателно всеки съмнителен и уръфлян тип (както и повечето куриери изглеждат в работно време) отключващ колело. Нещо май си изпуснах влака на мисълта...
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот PabloEscobar » Нед Юни 09, 2013 1:09 am

Все още не съм си купил нищо, но да кажа на какво съм се спрял до този момент :D

1) http://www.fahrrad.de/fahrradzubehoer/s ... 32729.html - верига с катинар, който е със дисков цилиндър (не знам дали така се нарича на български) тежи около 2.5 кг и може би ще го използвам само да го заключвам в общежитието, в което живея.

2) http://www.ebay.de/itm/Abus-Faltschlos- ... 53f3d4373c - тежи 1.5 кг и има поставка, която се завива на мястото за поставка за шише. Ключалката също е секретна.

3) http://www.ebay.de/itm/ABUS-Fahrrad-Sch ... 1c309a5bb3 - 1.7 кг, това което ме спира е че е неудобен. Ключалката е същата като номер 2)
PabloEscobar
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 25, 2012 11:41 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Jaboka » Нед Юни 09, 2013 9:28 am

U лока според мен , поради следните причини.
1. По-трудно се прерязва
2. Това по лични наблюдения е най-рядко използваната система за заключване , следователно крадците нямат чак такъв опит в "хакването" й.

А връзването в общежитие е много лоша идея. Винаги. Ако стаята ти е тясна опитай да подпреш колелото с предната гума на стената и с педала на бюрото за да не тръгне назад, трябва да имаш до бюрото място колкото да влизат двата педала.Аз едно време така го паркирах.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот PabloEscobar » Нед Юни 09, 2013 10:55 am

Забравих да отбележа едно нещо :) Живея в Германия и тук U-Lock-овете са разпространени. Що се отнася до общежитието и килера, той е затворено помещение с камери и достъп до там имат само хора имащи ключ от общежитието. До сега кражби не е имало, но знае ли се .. Та все още не съм решил какво да купя. За сега клоня към веригата и да си я оставям вкъщи, когато карам?
PabloEscobar
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 25, 2012 11:41 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот ivaylod » Чет Юли 21, 2016 10:18 pm

Привет, да "възродя" темата с едно питане.
Търся си някакво заключващо устройство за велосипеда. Четох, че освен да ми е пред очите няма друг вариант. Аз за щастие мога да държа велосипеда под надзор, но се случва, като се прибирам от работа, да вляза в кварталния магазин за 3-4 минути максимум. Сега е без никакво заключване и могат да го гепят за секунди.
Тези U-образните катинари са ми грозни, тежки и неудобни, но останалите тип верига имам усещането, че могат под минута с едни клещи да им видят сметката. Мислех да си взема тип прешлен, но те също ми изглеждат лесни за рязане.
Гледам в декатлона това http://www.decathlon.bg/p/8342034_katin ... 500-u.html
Дали някой има впечатление от него?
Ясно е, че ключалката с течен азот също могат да я елиминират за секунди, но ако изключим това, поне ми се струва, че стоманената скоба няма да им толкова лесно да я срежат с някаква по-малка ножица, а по-голямата ще бие на очи.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот SpartazoidBG » Чет Юли 21, 2016 11:16 pm

В самото описание пише : "за обезопасяване на вашия велосипед при много кратък престой (под от 15 минути).
Компактен, лек и евтин велокатинар за всеки ден. Да се използва в среда с ниска степен на риск."
Търся рамка Ns Bitch.
SpartazoidBG
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 7:09 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Kobeto » Пет Юли 22, 2016 12:07 am

Ако ви лепнат колелото, докато сте навън с него, значи вие сте позволили това да стане, т.е. доверили сте се на някаква "седжимка" за малко пари. Колело навън не се оставя без пряко наблюдение. Заключва се само, като е в мазата или другаде, дето вас няма как да ви има постоянно. Разгледайте темата, която е посочена по-горе в коментарите и ще разберете как колелото изчезва за по-малко от 1 минута, когато е заключено. Темата за кражбите и превенцията е доста добре разработена, така че ... четене му е майката :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот krach » Пет Юли 22, 2016 7:37 am

Jaboka написа:U лока според мен , поради следните причини.
1. По-трудно се прерязва
2. Това по лични наблюдения е най-рядко използваната система за заключване , следователно крадците нямат чак такъв опит в "хакването" й.

А връзването в общежитие е много лоша идея. Винаги. Ако стаята ти е тясна опитай да подпреш колелото с предната гума на стената и с педала на бюрото за да не тръгне назад, трябва да имаш до бюрото място колкото да влизат двата педала.Аз едно време така го паркирах.


Напълно съгласен. Освен това не смятам, че някой си играе да хаква ключалката, такива спецове действат на по - дебело, не колело за 100-1000+ лева. Доста по - лесно и бързо е да прережеш по един или друг начин връзката. Отделен въпрос е, че хората МАСОВО си купуват боклуци и се чудят защо аджеба тяхното е хванало крака. :crazy: :crazy: :crazy:
Всичките клипчета на тафени колела са как срязват верижката за под 2 минути. У-лока трудно ще го срежат. Има разбира се хидравлични инструменти за арматура, които предполагам могат бързо да се справят с това. НО масите (наркомани и мангали), се разхождат с цигански клещи и малко по - големи.
Друг съществен момент е ТОТАЛНАТА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ и липсата на елементарна мисъл когато го връзваш. Най - редовно виждам скапана ключалка за 5 лева и вързал кормилото - над челото, вързана предна гума, вързана само рамката...ВЪРЗАНО ЗА СЕДАЛКАТА :crazy: :crazy: :bowdown: :bowdown: :bawling:

У-Лока може и да е тежък и грозен, но пък ти дава някоя минута повече време без да го тафят. Дава избор на крадеца да тафне съседното колело, което ще му е по - лесна печалба. Не става дума за 100 % сигурност но, когато подаряваш колелото си на някой, не е редно после да се оплакваш, след като ТИ си виновн.

@ivaylod - относно У-лока от декатлон, само цената трябва да ти говори достатъчно за качеството ( или липсата на такова). Не е само марката тея неща да струват повече. Не случайно криптонит ти дават застраховка за колелото до някакъв размер ако го тафнат с тяхна ключалка....това за Ню Йорк и Лондон мисля. Абус също имаха У-лок, както и "верига", която пак тежи толкова но е по компактна, едно дето прилича на стар дърводелски метър (тези разгъваемите).

Темата за тафени колела трябва да въведе критерии: Колела които са откраднати от: "ВЪВ ЗАКЛЮЧЕН/ОХРАНЯВАН/ВИДЕО НАБЛЮДАВАН вход"; "Оставих го за малко пред блока";"Оставих го в мазе, таване"; "Вързах го сутринта на Попа и вечерта в 21 като отидох го няма"; "Бях го вързал здраво с ключалка за 8 лева"; НЕ СЛЕДВА ДА СЕ СМЯТАТ ЗА ОТКРАДНАТИ, А ЗА ПОДАРЕНИ! ТОЧКА
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юли 22, 2016 10:51 am

Ако Д-Лока не е Златна серия или с коефициент на защита - 15, бай Мангал ще ти го отреже с резачка за до 10 лв. Ако Д-Лока е с 15-ка защита ще му трябва Флекс. Не бих си заключил колелото с тая ламаринка за 30 лв от Декатлон.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот evin » Пет Юли 22, 2016 7:30 pm

Закалена верига от ТУК + катинар на GERDA със същия или по-голям диаметър на скобата като веригата = доста сигурно решение за велосипеда

http://герда.com/katinari-gerda

Аз лично ползвам KSWT50. Цялата установка ТЕЖИ, но може да се среже само с флекс. Слабото звено ти става елементът, за който връзваш велосипеда

И законът, който гласи, че скъп велосипед не се оставя без надзор, продължава да важи...
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот taurus13 » Пет Юли 22, 2016 10:09 pm

Още като прочетох заглавието в главата ми се оформи следния въпрос - Що...старото откраднаха ли го? :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот ivaylod » Пет Юли 22, 2016 10:47 pm

Благодаря за мненията. Аз съм изчел и другите теми във форума и затова се отказах от синджирите и гумираните телени въжета. Не съм убеден, че синджирът от закалена стомана ще издържи на някаква ножица за тел, освен ако самите халки не са доста дебели, но може и да греша. Впрочем катинар и такава верига, ако някой ползва, може ли да каже колко приблизително тежи.
Д-лока поне изглежда по-дебел за рязане, но е от 1,4 кг. нагоре.
Гледам, че това е доста по-компактно, не много тежко, и все пак е със средна степен на защита, макар че и цената му е по-висока http://www.bikecenter.bg/product/abus-ugrip_bordo_5700
Подобен модел в youtube го срязаха за под минута, то беше с едни огромни ножици.
На мен ми трябва нещо, което не може да го елиминират с ножици по-големи една ножовка. Все пак житейски е малко вероятно на оживено място някой да се разхожда с ножица, която не може да се побере в чанта или с флекс, да не го говорим, че те вече привличат повече вниманието.
Впрочем, гледах и някакво клипче за иновативни катинари и имаше един Д лок който пищеше силно, когато го пипнеш, което ми се струва много добра стратегия. Шумът допълнително би отказ крадец.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот MacLeod » Нед Юли 24, 2016 1:53 am

Здравей,
така като чета възнамеряваш да си заключваш колелото на разни места. Единствено мога да ти препоръчам висок клас катинар:

http://www.chainreactioncycles.com/bg/en/abus-bordo-granit-x-plus-folding-lock/rp-prod89011

Да струва пари, но това е някакво решение. Другото по - сигурно решение е просто да не го оставяш без надзор, но това си е ограничение.

И надявам се да НЕ е реклама на абус: https://www.youtube.com/watch?v=_DbD84jPZAQ
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот Wheeler » Нед Юли 24, 2016 12:16 pm

На сгъваемите ключалко слабото им място са нитовете - има много клипчета как ги режат там за нула време. Аз съм такава верига:

http://www.pedal-pedal.co.uk/media/cata ... ame101.jpg


Изглежа здрава и не съм имал проблеми с нея, но то се случва само веднъж...
Wheeler
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:36 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юли 24, 2016 12:21 pm

MacLeod написа:Здравей,
така като чета възнамеряваш да си заключваш колелото на разни места. Единствено мога да ти препоръчам висок клас катинар:

http://www.chainreactioncycles.com/bg/en/abus-bordo-granit-x-plus-folding-lock/rp-prod89011

Да струва пари, но това е някакво решение. Другото по - сигурно решение е просто да не го оставяш без надзор, но това си е ограничение.


Tази я отрязаха за под 2 минути:

https://www.youtube.com/watch?v=opjDdMkpjXQ

Трябва нещо, което да не може да бъде отрязано с резачки за арматура.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот ivaylod » Нед Юли 24, 2016 1:06 pm

И за гледах това клипче и се зачудих дали най-високият им клас 6500 не му е там слабото място, но за него не видях подобен тест, а и изглежда по-солиден.
Все пак на клипа използваха доста голяма ножица. Според мен е много важно къде ще се оставя един велосипед и колко често.
Моят рядко ще се оставя без надзор, най-много да вляза до кварталния магазин за до 5 мин. Пред молове и метростанции няма да го оставям, а на работа е на сигурно място.
Затова търся нещо, което би издържало на стандартни ножици за метал. Не се опитвам да го предпазя от еднометровите ножици, с които режат по-ниския клас У локове. Мисля си, че крадецът обичайно ще използва нещо, което не биe толкова на очи. Все пак много по-малко вероятно е да те забележат ако изполваш 30 сантиметрови ножици, отколкото 1+ метрови като от клипа. Отделно, ми се струва, че ако крадецът ги използва, би ги носил на места, където обичайно има струпване на велосипеди- молове, метростанции, големи супермаркети, а не би се разхождал ей така в кварталите да търси заключени велосипеди. U-lock-вете са по-надеждни, но и по-тежки и неудобни за транспортиране. Ако човек заключва по-често велосипеда си са за предпочитане.
Катинарите тип дърводелски метър са определено по-практични, защото не заемат толкова място.
Виждам, че у нас се предлагат ABUS Bordo GRANIT X Plus 6500 и ABUS uGrip BORDO 5700.
Безспорно първото е по-доброто с максималната степен на защита 15. Недостатък са не само 100-те лева отгоре (189 лв.), а най-вече теглото- близо 1,6 кг. 5700 версията е по-лека и компактна (830 гр.). Не можах да намеря никаква информация или тест дали степента на защита 7, давана на ABUS BORDO 5700 би издържала на стандартните клещи. Общо взето се опитвам да намеря нещо, което не се реже за 5-10 секунди с обикновени клещи, но и да не е чак толкова тежко или неудобно за носене.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юли 24, 2016 9:39 pm

http://www.cycle-basar.de/Diebstahlschu ... 00-mm.html

Mисля, че имаше някъде с около 3 или може би 4 евро по-евтино пак с EaZy-KF Halterung. Трябва да се поровиш.

Системата за закрепване е елементарна и ефективна. Катинара изобщо не пречи.

https://www.youtube.com/watch?v=g85IQ8hMcuk


Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85 black mit Tasche

http://www.radhammer.de/epages/63235019 ... tViaPortal

Не знам дали може да се намери под тези пари, провери. Може и да може.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Катинар за новото ми колело?

Мнениеот MacLeod » Пон Юли 25, 2016 1:15 am

THEZOGGO написа:Tази я отрязаха за под 2 минути:
https://www.youtube.com/watch?v=opjDdMkpjXQ


Това от клипа не е гранит х плюс модела. Мисля, че има голяма разлика между двете, нищо че изглеждат идентични. Иначе аз съм с гранит х плюс у лок и съм много доволен.
Ще е интересно да се потърси подобен клип за гранит х плюс у лок или сгъваемата заключвалка. Аз не можах да намеря.

@Wheeler тия дебели вериги само тежат. С подходящите инструменти се режат като масълце.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта