Strava - доста яко приложение за GPS тракване

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот df0rmati0n » Чет Ное 28, 2013 10:24 am

Ами мога да предложа да пробваш да рестартираш устройството и да спираш всички други апликации. При мен на Iphone 4 на някой от каранията ми се получава така като има включени апликации и явно се натоварва телефона и ми се прецаквам по същия начин траковете. Пробвай така, а също можеш да пробваш и да си оставяш WiFi-то включено. Поне на Iphone-a пише че като е влючен wireless-a и има по-добър GPS сигнал. Незнам до колко е вярно. Иначе гледам в нашия град (Варна) малко по малко хората все повече започват да ползват Strava. Голяма зарибявка си е с тези сегменти.
Аватар
df0rmati0n
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Авг 08, 2013 2:17 am

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот unsigner » Чет Ное 28, 2013 10:42 am

df0rmati0n написа:Поне на Iphone-a пише че като е влючен wireless-a и има по-добър GPS сигнал. Незнам до колко е вярно.


Така е, и не е така :-) GPS сигнала си е същия.

Когато е включен wireless-а, телефона гледа непрекъснато наоколо какви Wifi hotspots има, пита сървърите на Apple/Google "абе тия hotspots знаеш ли ги къде точно са", и коригира показанията на GPS-а с тях. Когато си в гората, наоколо Wifi мрежи няма, и файда от това цялото нещо също няма - само гори батерия да се оглежда.

(Откъде Apple/Google знаят на какви координати са Wifi мрежите? Ами телефона ти им изпраща обратно информация, аз съм еди-къде си според GPSа, и наоколо се виждат тия и тия мрежи; сървърите усредняват много такива съобщения и GPS грешките се неутрализират, така получават що-годе точни координати за всеки hotspot.)
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот subritual » Пет Фев 28, 2014 10:00 pm

Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот capola » Съб Мар 01, 2014 7:19 am

Благодаря за статията! Този "социален" елемент на Страва ме отблъсна още в началото и така и не мога да кажа, че реално съм използвал приложението. Явно не съм единственият.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот moridinbg » Пон Мар 03, 2014 2:49 am

Англичаните си го ползват супер активно и практически всяко място, на което карам е разбито на десетки сегменти и има стотици хора. От това, което гледам по байк центровете и четенето по форумите оставам с впечатлението, че тия КОМ-ове са голяма работа, голяма битка е кой ще вземе КОМ-а на някой по-популярен сегмент, чийтва се с коли и мотори. WTF?!
Аз си го ползвам единствено за лична статистика, достъпна онлайн и от различни устройства... Социалният елемент по никакъв начин не е задължителен и необходим....
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот anio_g » Пон Мар 03, 2014 6:42 pm

Така е, аз го ползвам главно за да си сверявам времената отпреди. Преглеждам и профилите на "конкуренцията", най-вече за търсене на нови и интересни трасета :beer: :D
anio_g
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Авг 30, 2013 5:05 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот capola » Пон Мар 10, 2014 4:48 pm

zImage написа:Аз карам с Garmin (FR910XT) и после upload-вам резултата в Strava, така че има и такава опция.

Много готин сайт с разни статистики, който ползва данни от Strava (през API): http://veloviewer.com/


Чак сега се зачетох в това мнение, а то е изключително полезно! Благодаря много! След като пробавах http://www.mapmytracks.com/, мога да кажа, че и аз намерих смисъл в Strava. От критик почти се превърнах в защитник на проекта. Все пак искам да уточня, че за записване на траковете си използвам добрия стар OruxMaps с хубавите карти на OSM, a едва след това ги качвам в Strava. Това, както и http://veloviewer.com ми позволяват да следя собствените си резултати. И да, действително намират "социалния" елемент в Strava достатъчно ненатрапчив.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот unsigner » Съб Мар 15, 2014 10:31 pm

Cyclemeter, който аз ползвам от година, вече има безплатна версия:

https://itunes.apple.com/us/app/cyclemeter-gps-cycling-running/id330595774?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

Аз съм много доволен, и с удоволствие ще продължа да си плащам таксата на платената версия.
Преди много години като четох за него за пръв път, се замислих, че може би има някакъв смисъл от тия смартфони дето ги 'фалят хората толкова; и си го купих (тогава още платено) още като се прибирах от къщи с новото колело. Нямам амбиции да се съревновавам с други, но с удоволствие се надпреварвам със себе си по един и същи маршрут, и нищо не ме кара да настъпя така педалите, както "10 seconds behind best" в слушалките.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот magnate » Чет Мар 20, 2014 10:29 am

Аз ползвам това: MapMyRide GPS Cycling Riding
Може би е алтернатива.
magnate
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 6:23 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот V.Georgiev » Сря Юли 23, 2014 12:47 pm

Здравейте, искам да питам някой знае ли как да заредя машрут чрез Страва дума от тази статия http://www.360mag.bg/posts/32434

и аз ползвам по принцип МапМайРайд доволен съм от нея дори не губи ГПС сигнал в Люлинския тунел
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот moridinbg » Сря Юли 23, 2014 6:42 pm

Мен доста ще ме притеснява ако не губи сигнал в люлинския тунел. Явно лагва в отчитанията. Физически е невъзможно да имаш сигнал там, защото сингалът се хваща само по права линия, без препятствия.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот V.Georgiev » Чет Юли 24, 2014 9:38 am

moridinbg написа:Мен доста ще ме притеснява ако не губи сигнал в люлинския тунел. Явно лагва в отчитанията. Физически е невъзможно да имаш сигнал там, защото сингалът се хваща само по права линия, без препятствия.

Не знам, просто, като минах линията не прекъсваше там :)
Последното ползване има някаква грешка и не знам от какво се беше получило, от с. Гургулят ми показваше, че съм направил десен завой и съм карал направо към София, а този завой го направих чак на гр. Сливница :crazy:
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот cyclopz » Чет Юли 24, 2014 12:35 pm

Направете си настройките за privacy,особено ако имате скъпо колело, понеже иначе е лесно да се види къде почва/свършва маршрута. Крадците не спят :nono:
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот KrK » Нед Юли 27, 2014 9:37 pm

По принцип е добре да си заключите профила и само доверени хора да ви следят каранията.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот moridinbg » Нед Юли 27, 2014 10:32 pm

Има опция, която да почне да отчита на няколкостотин метра разстояние от дома/офиса. Разстоянието се настройва.
Картата, която Страва прави, криви по съществуващи вече сегменти. Т.е. ти може да си минал по малко по-друг маршрут, но ако там има популярен сегмент ще приеме, че има отклонение в GPS данните и ще приравни към сегмента. Но не би трябвало да има твърде драстични отклонения.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Chavi » Чет Авг 28, 2014 12:49 pm

Strava launches new effort comparison tool

Много интересна нова функция позволява сравнение на придвижването по определен сегмент измежду участниците. Доста полезна за да се определи в коя част сме били по-бързи/по-бавни и т.н.
Аватар
Chavi
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Съб Окт 06, 2012 6:40 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот s1m3on » Съб Сеп 03, 2016 11:10 pm

Нещо ново към Страва има ли?
Аватар
s1m3on
 
Мнения: 539
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:05 pm
Местоположение: Blagoevgrad CiTy

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот nikant » Нед Сеп 04, 2016 12:39 pm

s1m3on написа:Нещо ново към Страва има ли?


https://www.relive.cc/
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот ivaylod » Пон Апр 03, 2017 12:14 pm

Здравейте,

Макар, че темата е за Strava, виждам, че сте споменавали и други приложения за записване на изминатия маршрут и затова ще си позволя да попитам тук за препоръка към днешна дата.
Карам само градско в София и ми е необходимо някакво приложение, което да е съвсем опростено, без някакви излишни функции, което да ми записва изминатия маршрут и да мога впоследствие да видя откъде точно съм минал и за колко време. Няма да ми е необходимо да използвам приложението по време на самото каране и да гледам данните. Желателно е да работи в офлайн режим и да мога да си правя собствена карта с маршрути. Данни като денивелация, калории, и т.н. не ми трябва или пък възможност да споделям маршрута си с останалите.
Опитах Strava и Urban biker, но нещо не ми допаднаха, особено второто приложение.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Alexi » Пон Апр 03, 2017 12:15 pm

Strava е най доброто май към момента .. защо не ти допада ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот ivaylod » Пон Апр 03, 2017 1:32 pm

Alexi написа:Strava е най доброто май към момента .. защо не ти допада ?


Нямам нищо против приложението, просто има прекалено много функции и възможности, доста се набляга на социалния елемент, а и постоянно ми напомня, че съм офлайн. Признавам си, че не съм се задълбавал да разучавам подробно Стравата, но такива са ми първите впечатления.
Чудех за моите елементарни нужди, дали има и други приложения. Обикновено, колкото едно нещо е по-просто, толкова по-добре работи :)
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот ajaxxx » Пон Апр 03, 2017 2:51 pm

Ей тва е най доброто което съм намерил: https://www.alpinequest.net
Истинска офлайн навигация, всякакви карти, включително bgmountains, импорт/експорт на файловете.
ajaxxx
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 8:33 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 03, 2017 3:36 pm

Голяма ли е разликата между платената и безплатната версия на AlpineQuest-a?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот ajaxxx » Вто Апр 04, 2017 3:53 pm

Lucky Loser написа:Голяма ли е разликата между платената и безплатната версия на AlpineQuest-a?

Основната разлика е, че можеш да теглиш карти и да ги ползваш офлайн. Списъка е доста голям, отключва и други полезни неща - в сайта им си пише. Поне според мен си заслужава, за 10лв - функционалности като на Гармин.
P.S. Нямам нишо общо с AlpineQuest, просто ми върши работа, доволен съм и споделям.
ajaxxx
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 8:33 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот protiven » Вто Апр 04, 2017 5:15 pm

ajaxxx написа:
Lucky Loser написа:Голяма ли е разликата между платената и безплатната версия на AlpineQuest-a?

Основната разлика е, че можеш да теглиш карти и да ги ползваш офлайн. Списъка е доста голям, отключва и други полезни неща - в сайта им си пише. Поне според мен си заслужава, за 10лв - функционалности като на Гармин.
P.S. Нямам нишо общо с AlpineQuest, просто ми върши работа, доволен съм и споделям.


С какво превъзхожда OruxMaps според теб?
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Vel0-Mania » Пет Апр 21, 2017 3:07 pm

Преди няколко дена си сложиш "STRAVA" обаче ми изписа, че "GPS" не може да ме намери. Махнах е, и си сложих "Road Bike" в началото като включа "GPS" не може да ме намери, но след като включа "Мобилния Интернет" ме намира.

Искам да попитам, ако искам да сложа някой трак в тел. в коя папка се слага ?
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Апр 21, 2017 4:23 pm

Включи си ГПС на телефона. Със Страва е подходящо да си засичаш време на конкретни отсечки - за ориентиране не бих казал, че става. Във форума има друга тема за софтуер за навигация - виж я нея. Там има детайли за Oruxmaps и Osmand, които са доста добри програми.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот emo_gp » Чет Юли 20, 2017 7:49 pm

Здравейте колеги! Наскоро разбрах за клипчетата които се получават в благодарение на Relive. Днес направих трак със страва-та, запаметих го, свързан ми е профила на стравата с relive, но клипче не стана! Та въпросите са ми: нещо допълнително трябва ли да се прави, било то по трака или друго? В relive прочетох, че отнема време и изпращат уведомление по имейл, но така ли е?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот Exorcist » Чет Юли 20, 2017 8:36 pm

emo_gp написа:....

Да, изпращат уведомление и по мейла винаги, и май не можеш да махнеш тази опция и да искаш, а понякога клипа става готов с няколко часа закъснение от качването на активитито. Обикновено се получава до около 2 до 3 часа след ъплоуда на трака, но съм има доста разтегнати времеви прозорци.
В самата страва, десктоп версията, имаш на всеки трак най-долу вляво, от скоро, меню Relive (new).
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Strava - доста яко приложение за GPS тракване

Мнениеот emo_gp » Чет Юли 20, 2017 10:21 pm

Много благодаря на колегата @ Exorcist, но сега като гледам статистики и т.н. ми изниква въпроса какви датчици ползвате? Аз имам един пулсомер http://www.decathlon.bg/p/8301692_chaso ... #/17-254-_ и не мога да го вържа към телефона никак, бихте ли ме насочили на бюджетен вариант? :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubobubo и 25 госта