Простотията на хората

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Простотията на хората

Мнениеот TiratroN » Пон Апр 15, 2013 10:37 pm

Винаги ми е било странно тия профучаващите през морската градина във Варна как винаги се разминават на късмет. Летят с велосипедите и минават на метър покрай хора с гръб към тях- доста опасно разминаване. Както по-горе беше споменато - хората често си сменят посоката на движение, за това не може да им се има доверие когато са с гръб към теб, това значи че не те виждат.
И всичко това при наличието на десетки деца щъкащи по алеята. Направо кошмарна история. Ако някой велосипедист удари някое дете направо виждам как си почва боя...ама карат де...късметлии.
И преди време карам си аз по алеята и наближавам моста. Пък на моста хора много и винаги с малка скорост става преминаването. И като виждам че няма накъде, избрах си две мацки и карам след тях бавно бавно. Пуснал съм задния мигащ фар (светодиодите са толкова силни че очите болят ако го гледаш от близо). И по едно време чувам зад мен "не, нееее" и прас, някой спря в мен.
Една мацка не могла да спре и направо се заби в колелото ми. За късмет нямах нищо повредено по велосипеда, а тя не спря да повтаря "извинявайте, извинявайте" . Ама чудно за какво се извинява? За дето не може да спре? За дето не може да кара ли?
Ами ако мен ме нямаше там , в кого щеше да се спре? В някой човек ли?
Та дето се вика - и фара не помогна :)

Е няма как да не добавя още нещо.Като си говорим за простотията на хората (демек овцете,щото повечето хора са овце)
Избрал съм си местенце и си тренирам баланс на място с велосипеда. Хората минават покрай мен и най-големите овце се тикат на 20 сантиметра отстрани ми. Въпреки че виждат че не съм стъпил на земята, че пазя равновесие като карам ту напред ту назад, все пак решават да минат отстрани въпреки че мога всеки момент да загубя равновесие и да се бутна в тях. Ако държах бомба в ръце надали щяха да ми се тикат ама нали е колело - все едно нищо не е . Някой път някой ще си го изпроси че не ги издържам вече.
TiratroN
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 10:29 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот puleto » Вто Май 14, 2013 6:38 pm

Уважаеми колеги, моля без простотии и обиден тон. Те не вършат работа. Тук сме се събрали за да се толерираме един друг и да обсъждаме неща. Ясно е че в парк ще се кара бавно и е ясно че в планината ще се кара бързо. Имайте на ум и едно вечно правило "задния пази предния". Така е в ските и в пешеходството и в автомобилизма и т. н. и в други неща защото не се сещам и за друго. А сетих се, и в секса между мъж и жена. С мъж не съм пробвал и не знам дали трябва да го пазя, иначе винаги бих го споделил с вас.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот Sartor » Пет Юни 07, 2013 4:50 pm

Намираме се тука: http://www.bgmaps.com/link/A33D5CA069A9 ... 78C206DE85

Идваме от Кл. Охридски (кв. Младост).

Нареждам се за ляв завой и минавам пред всички коли, както си му е реда - за да ме виждат. Давам знак, че ще правя ляв завой. Намирам се в най-дясна лента за наляво (има още една най-дясна за направо).

Светва зелено и аз давам знак, че завивам, а селяндура зад мен започва да надува клаксона!!!

Като това леко кривнах настрани и застанах по средата на на дясното платно - да му преча, за да се научи да не свири като магистралка. Селския тарикат (с регистрация СО) продължи да надува клаксона - как така той е първа кола на светофара, а някакъв велосипедист му се пречка (rofl)
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот Jaboka » Съб Юни 08, 2013 11:03 pm

И без това темата е съживена , ето какво ми се случи днес (редом с други неща):
Карам си по Костенски водопад на кръстовището с Нишава , и двете в тази си част средни квартални улици , като за събота спокоен трафик , лежерно, слънцето приятно припича, студена биричка в раницата ми пази хладно на гърба. Изобщо идилия. Та карам си аз най-в дясно когато чувам зад себе си ""ВРРРРУУУМ" Джип толкова огромен че може да се заблудиш че СКГТ са променили маршрута на някой по-къс автобус, се залепя до мен точно когато ще правя десен завой. Излиза с половината си прекомпенсираща кола на кръстовището, борейки се и той за десен, и ме натиква между предния си капак и спрял на завоя бус. Естествено възроптах но не срещнах разбиране от водача, който тихо продължи да си гледа в обратна на завоя посока (в тази си част улицата е доста оживена заради южния парк и като нищо можеше да подпре някой от постоянно пресичащите пешеходци завивайки) . Неспособен да се измъкна от капана на предния му десен калник и задната броня на буса изчаках търпеливо докато успее да се вниже в движението с гаргантюанската си кола и вече леко изнервен припряно му махнах с ръка и му казах "Ае махай се!" и някой други работи , които не исках хората в близкото кафе да слушат , поради което ги измъмрих с отчетливи движения на устните.Иронията иде от това че 15 м след този завой е кръстовището с Петко Тодоров , на което естествено "бронетранспортьорът" се набута на края на колоната заедно с останалите чакащи на светофара коли.Изпреварвайки го леко му помахах , малко тъжно ми стана като разбрах не ме видя.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот TiratroN » Пет Юни 28, 2013 12:22 am

Прави ми впечатление , че в различните градове има различна култура на движение по улиците. За автомобили няма да говоря.
Става дума за хората . Вече няколко пъти се случва хора да се отместват от пътя ми когато ме видят да идвам с велосипеда срещу тях. Мен това ме стъписва защото аз от много години карам но във Варна карам от скоро. И практически целият ми досегашен опит се базира на хората от моя роден град. А те не се отместват когато караш срещу тях. Дали защото са свикнали че велосипедиста така или иначе ще ги заобиколи или просто не го забелязват, това не мога да знам. Но е факт- аз си избирам пътя и не чакам другите да мислят за мен.
Обаче във Варна... плашливи хора. Видят колело и се дърпат. Да ама аз съм си направил сметката кой ще го обикалям отляво и кой отдясно и като ми се дръпнат пък аз вече съм изнесъл тежестта в едната посока , за поглед назад е късно и на риск не ми се сменя траектория.И тогава ако скоростта е ниска - добре, ако е висока - спирачки. Банално е да се бият спирачки за щяло и не щяло ,но какво да се прави.
И сега не знам на кого да се сърдя - на хората че са избрали динамичната позиция или на велосипедистите ,които със всичките си претенции за господство са принудили пешеходците да се спасяват както могат. За съжаление това е нещо което дълго се е градило и не може да се промени от раз.
п.п
Най са ми смешни пешеходците дето се стряскат че карам срещу тях и в същото време гледам встрани . Аз гледам встрани за да разбера дали има някой който ми навлиза в начертания път за разминаване със следващата група от хора, а тия пред мен си ги гледам с периферното зрение в очакване на времето за завоя. Те пък се шашкат щото си мислят че ей тъй като някой будала ще се изкакам отгоре им :)
(То пък като им се вторача те решават че ги чакам да се отместят... нито тъй нито инак :) )
TiratroN
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 10:29 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот subritual » Пет Юни 28, 2013 1:16 pm

Ще се пошегувам:
Ако не можеш да се адаптираш към големия град, стой си на село! :rofl:
И добре, че няма да говориш за коли, щото има шофьори, дето заобикалят другите коли, както ти пешеходците.
Не знам на колко години си, ама ако си навършил пълнолетие е време малко да се поукротиш със слаломите. :peace:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Простотията на хората

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 28, 2013 2:00 pm

Аз пък ще споделя за трима софийски даунхилърчета, защото ми направиха лошо впечатление. Значи докато запивахме по биричка след каране на кафето при Боянското ханче, отгоре през градинката се зададоха трима 17-18 годишни спускачи, който започнаха да дропят стълбите една след друга в посока кафето. Първи влетя през последната серия стълби премина между масите, излетя през другите стълби на улицата и тъй като не си прецени добре скоростта за една бройка да сгъне калниците на паркиралата отсреща кола. Докато отреагираме на тази явна простотия, отгоре се зададе и втори. Малко преди да дропи последните стълби две малки деца се разлетяха в паника наляво-надясно и само късмета го спаси да не ги сгази. Тук вече повсеместно всички намиращи се на кафето скочихме. Младежите обаче се държаха изключително агресивно спрямо отправените им обвинения и само факта, че очевидно бяха малцинство ги спря да налетят на бой. Всъщност в случая ако бяха посегнали, можеше и да ги прибират с линейка, но не това е въпросът - ние, всички намиращи се там някак не можахме да асимилираме как е възможо да имаш толкова малко акъл, че да минеш по този начин през детска площадка и кафе, където Боянските граждани всеки ден водят децата си. На всичкото отгоре, вместо да си бия шута някъде, те виждаш ли се дръвчат. И после не се чудете защо спускачите имате такъв имидж и ви забраняват да карате тук и там - ей заради такива келемета е.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Простотията на хората

Мнениеот Jaboka » Пет Юни 28, 2013 2:32 pm

Аз пък днес по обяд връщайки се от Княжево се нагледах на наглеци които си карат един до друг , караш срешу тях и никаква реакция до последния момент.Първо по алеята на Борис , после и на по-тясната на Гоце. А ха да и един уръфляк май беше с някакво траялско колело само с предна спирачка си хванал ярко зеления грип с едната ръка , обаче не тоя на който е спирачката а тоя дето няма лостче , а с другата ръка стиснал една цигарка и подръпва като от коз. Е това винаги много не удивлява , да видя човек докато си кара колелото и да пуши.
А да , хайде да помоля всички фенове на карането в насрешното по големите булеварди поне като им изкочи колега колоездач насреща , да излязат те навън , нали уж затова карат с-у движението , защото виждат колите. Защо тогава орките очакват от мен да изляза по-навън? Това е масово , не са единични случаи.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот Rayko » Пет Юни 28, 2013 3:06 pm

[quote="taurus13"][/quote]
Дано тези тримцата да четат тука и да си опичат акъла, че да не пищят някой ден, като приклещени ярета. Щото баш тъй ще пищят, ако тези мурафети ги приложат на Любо Чука или на "Боянският Майстор" - Венци Екстремиста, на когото детенцето често играе точно в тая градинка.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Простотията на хората

Мнениеот Amidala » Пет Юни 28, 2013 4:00 pm

THEZOGGO написа:Понеже само се коментират нещата в темата без да се показват, ето какво заснех тази сутрин. Вие ще решите дали е простотия или не, дали е нормално или не, да се спира върху пешеходен тротоар, който е заприличал на лунен пейзаж, точно защото върху него се качват коли. Във видеото съм отбелязал и колите с регистрационни номера различни от "С" и "СА", не защото съм хейтър, а просто се чудя дали хората от Пловдив, Пазарджик и прочее така спират в тези градове - по пешеходните тротоари на еднопосочна улица, каквато всъщност е тази улица.
Аз няма да коментирам.

http://www.youtube.com/watch?v=_wJmTFl7 ... e=youtu.be


Принципно си прав, обаче, проблемът с паркирането в София е повсеместен. Ако обичаш статистиката, намери вариант да разбереш, колко души са мигрирали към София в последните 15, 10, 5 години, виж ръста, отчети константната величина такива - например ежегодния наплив на студенти идващи от провинцията и какъв е процента от тях, които остават в София по една или друга причина. Тогава ще можеш да си обясниш огромния брой автомобили в София, както и тоталната безизходица с паркирането, която кара собствениците им да паркират по тротоари и където другаде сварят.
Amidala
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 1:30 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот Jaboka » Съб Юни 29, 2013 12:49 pm

minkof написа:Здравейте, ето още един хубавец спрял на Ломската алеята в София.
Като гледам петната по асфалта си мисля , че не е първия. Мисля да я засиля снимката на КАТ да видим какво ще стане.
Изображение
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот TiratroN » Съб Юни 29, 2013 4:16 pm

subritual написа:Ще се пошегувам:
Ако не можеш да се адаптираш към големия град, стой си на село! :rofl:
И добре, че няма да говориш за коли, щото има шофьори, дето заобикалят другите коли, както ти пешеходците.
Не знам на колко години си, ама ако си навършил пълнолетие е време малко да се поукротиш със слаломите. :peace:

Не е въпроса до градове и села. Става дума за манталитет на общността. Ако в даден град всички велосипедисти карат като луди , това в крайна сметка възпитава пешеходците в страхливост. И обратното. Та в тоя ход на мисли - във Варна пешеходците ги е страх от велосипедистите. Минавам през морската градина и постоянно чувам майки говорят на децата си "дръпни се идва колело" "пази се колело". Е аз да не съм сляп? Аз детето съм го видял още преди 20 метра , огледал съм се назад за други велосипедисти, видял съм напред как е положението , преценил съм от коя страна да заобиколя, преценил съм скоростта и после тя ще му вика "пази се". Хехе .
Е принципно , хубаво е да му се казва на детето ама пък аз да не съм трамвай да му налетя отгоре? За съжаление непрекъснато виждам велосипедисти които минават с 20 км/ч на метър покрай дете с гръб към тях. Ей на това му викам аз късметлии.

За слаломите няма какво да говоря. Самото понятие "карам в морската" си води до слалом.

Извинявам се за разтягането на локуми. Сега ще оставя малко другите да попишат за простотията на хората. До след месец :)
TiratroN
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 10:29 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот barcode_hc » Сря Юли 03, 2013 11:00 am

Ти може и да не си трамвай, ама хората откъде да знаят, че не си орк? :) Аз съм виждал в парк как един пич си тренираше мощно като за Тур-а или Жиро-то и замалко да блъсне едно детенце. Детето просто в последния момент се спря, колелото обаче го закачи и завъртя, за щастие без последствия. Е, кажи, откъде да знаят родителите, че не си като този бот, например? :D
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот Sartor » Вто Авг 20, 2013 11:42 am

Две в едно:

Днес видях един селяндур (или селяндурка беше) паркирал напреки върху велоалеята зад McDonald's-a в Младост, който си говореше по телефона. Направих му забележка "Браво! Браво! Така ли паркирате на село?". Селяндура ми отговори: "Да, много ясно!"

Отминах по-нататък и звъннах на 112 като продиктувах номера - с цел да не ме чуе селяндурския тарикат. Колко ми харесва да правя мръсно на такива тарикати. :lol:

Вчера вечерта отивам с колата да взема едни тежки неща - специално извън час пик (след 20:00). В една малка уличка един тарикат с BMW ми изкача с висока скорост за такова място (без видимост и в близост до детска площадка), влиза в моята част от платното (в последствие видях, че и говори по телефона без хендсфрий). Надух клаксона, понеже аз намалих и отбих, докато той не направи нищо подобно (все едно си беше сам на пътя) - а онзи свали прозореца и ми започна да ми размахва ядносано юмрук. :eek3: Викам си да не се заяждам - не го знам колко е дрогирано идиотчето. :magnify:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот puleto » Вто Авг 20, 2013 12:34 pm

Jaboka написа:Аз пък днес по обяд връщайки се от Княжево се нагледах на наглеци които си карат един до друг , караш срешу тях и никаква реакция до последния момент.Първо по алеята на Борис , после и на по-тясната на Гоце. А ха да и един уръфляк май беше с някакво траялско колело само с предна спирачка си хванал ярко зеления грип с едната ръка , обаче не тоя на който е спирачката а тоя дето няма лостче , а с другата ръка стиснал една цигарка и подръпва като от коз. Е това винаги много не удивлява , да видя човек докато си кара колелото и да пуши.
А да , хайде да помоля всички фенове на карането в насрешното по големите булеварди поне като им изскочи колега колоездач насреща , да излязат те навън , нали уж затова карат с-у движението , защото виждат колите. Защо тогава орките очакват от мен да изляза по-навън? Това е масово , не са единични случаи.

Ама тука си толкова прав, че не можеш да си представиш. Аз съм хулиган и често карам срещу движението, но винаги отдалече се изнасям за да е ясно на каращия по посока на движението, че виждам зад него защото аз съм срещу движението и се разминаваме. Само тази година спрях 10 тъпака и тъпачки които карат срещу движението и много искат да минат между мен и тротоара при условие, че в случая те виждат какво става зад мен, а аз трябва да си въртя главата. На всички съм опитвал да им обясня защо ги натискам в тротоара но само един схвана и призна че е по- разумно той да е отвън. А днес беше и върховния случай с блондинка. Спрях за да и обясня, тя въобще не ме изслуша, но се извини и аз като се опитах пак да и обясня тя ми каза "Кво искаш бе нали се извиних".
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот рада » Вто Авг 20, 2013 1:55 pm

А защо срещу движението?!
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот galio » Вто Авг 20, 2013 2:24 pm

рада написа:А защо срещу движението?!


Защото е хулиган човека, не прочете ли :D
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот DragAirlines » Чет Авг 22, 2013 3:18 pm

Jaboka написа:
minkof написа:Здравейте, ето още един хубавец спрял на Ломската алеята в София.
Като гледам петната по асфалта си мисля , че не е първия. Мисля да я засиля снимката на КАТ да видим какво ще стане.


Аз съм пращал на КАТ, на институции, на организации... Резултатът е точно нулев! Всички полицайчета, катаджийчета и не знам си какви още хора, в общия случай със силно изявено наднормено тегло, са толкова зле, че само се отчайвам :dontknow: Не си заслужават заплатите, които ние плащаме! :nono:

Ако успееш да намериш някакъв начин или хора, които да действат по същество - казвай, такива снимки имам доста, а и всеки ден съм на улицата с колелото - мога да направя цял албум :popcorn:
DragAirlines
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Авг 02, 2013 8:43 am
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот рада » Чет Авг 22, 2013 4:03 pm

Мноу мразя алеите на Ломско! Противни пешеходци, нагли колоездачи, гнусни коли. А ги минавам на връщане от каранията ни. Такъв стрес са ми, че съм готова да променя маршрута.
Под "нагли колоездачи" имам предвид тези, които карат без ръце и които карат в насрещната алея. Неможенето на някой да кара винаги ми става ясно само от един поглед на ръцете му, скръстени зад главата или сложени в джобовете.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Простотията на хората

Мнениеот puleto » Чет Авг 22, 2013 4:33 pm

рада написа:А защо срещу движението?!

"Срещу движението"- по различни причини. Понякога основателни, понякога не. Но не по- принцип. В някои случаи просто пестя време и път. В други така се е случило. В трети случаи- за безопастност и т. н. Въпроса беше, че други идиоти като мен, като са срещу движението, а аз съм в правилна посока дори и не си помислят, че аз за да ги заобиколя трябва да се обърна и да видя дали идва кола, а се навират между мен и тротоара, и като ги спра дори и не могат да осмислят колко са прости нещата.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Простотията на хората

Мнениеот Jaboka » Чет Авг 22, 2013 11:10 pm

Понеже се разгоря темата за срещу движението, а аз май хвърлих първия камък , нека не си кривя душата , и аз го правя когато е по-безопасно да праскаш в насрещното отколкото да пресечеш или за по-кратки маршрути където просто не си заслужава да пресичаш.
А относно алеята по Ломско: Тя ми е една от любимите , сериозно , спиращите коли , неадекватните хора и дори преди няколко месеца като бяха абитуриентските балове КАРЕТА! Това само придава тръпка в иначе така скучното ни и сиво ежедневие.

Но , найстина най-обичната ми велоалея в СайФая (сигурно защото най-малко я използвам , или заради подкастрените акации напомнящи за палмички)
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 175 госта