ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Вто Мар 19, 2013 2:06 pm

Внимавайте с каква валута пазарувате в http://www.chainreactioncycles.com! Явно е, че курса Паунд->Евро е много неизгоден. Ето пример:
една и съща стока веднъж избирам да ми я покаже с цена в британски паунд и след това с цена в евро. Резултата е това:
35.69 POUND STERLING = 81.59 BULGARIAN LEV
42.82 EURO = 84.51 BULGARIAN LEV
За унагледяване пускам и как излизат сумите в лева по курса на VISA за деня.
В моя случай от тази разлика в курса се изгубиха 10 лв. за цялата поръчка.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот microlab » Вто Мар 19, 2013 2:48 pm

Да, от доста време мислех да направя такава тема, браво, наистина трябва да се внимава с валутата.. :agree:
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот halfdone » Вто Мар 19, 2013 3:08 pm

Ще използвам тематата, за да ви кажа да внимавате и при поръчки и от Sportsdirect.com. Знам, че е много за колела, но съм сигурен, че доста хора си пазаруват и от там разни неща. Там обаче по изгодно е да се пазарува в Евро (или долар )и разликата спрямо Паунда си е голяма, общо взето 1 pound = 1 euro.

Това обаче лично аз го разбрах след доста поръчки и дадени грешни пари :)
Последна промяна halfdone на Вто Мар 19, 2013 3:10 pm, променена общо 2 пъти
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот iFkata » Вто Мар 19, 2013 3:09 pm

Да паунда принципно е 2.3х, еврото 1.8х или 1.9х . Най-добре с щатския долар той е 1.4х или 1.5х
Аватар
iFkata
 
Мнения: 608
Рейтинг: 1229
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 1:33 pm
Местоположение: Добрич

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот Slade » Вто Мар 19, 2013 4:36 pm

Действително има разлика. В паундове в момента излиза малко по-изгодно. За наколенки 661 цената излиза 75лв (паундове) или 77лв (евро). Освен това по възможност плащайте с paypal, където има опция обменният курс да се определя от банката издател на картата - при мен той винаги е по-изгоден от paypal-ския, а това може допълнително да натовари крайната цена.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот Sartor » Вто Мар 19, 2013 5:01 pm

Slade написа:Действително има разлика. В паундове в момента излиза малко по-изгодно. За наколенки 661 цената излиза 75лв (паундове) или 77лв (евро). Освен това по възможност плащайте с paypal, където има опция обменният курс да се определя от банката издател на картата - при мен той винаги е по-изгоден от paypal-ския, а това може допълнително да натовари крайната цена.


Да, най-добре е да се ползва курс от банката издател на картата, като се пазарува през PayPal. И аз така изгорях с по 10лв с няколко поръчки от едни други сайтове (Bike-components.de) след като курса на PayPal ме цака. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот subritual » Вто Мар 19, 2013 5:29 pm

Къде се избира курса на банката?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот raptor1987 » Вто Мар 19, 2013 5:57 pm

Следвайте стъпките за да си настроите профила така че, банката да превалутира плащането, а не paypal.

Влизате си в акаунта>>>Profile>>>My Money>>>На My preapproved payments давате Update>>>Set Available Funding Sources>>>Conversion Options и избирате Bill me in the currency listed on the seller's invoice>>>Submit и сте готови.От този момент нататък превалутирането ще става по курса на банката, която ползвате.
Последна промяна raptor1987 на Вто Мар 19, 2013 6:04 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Вто Мар 19, 2013 5:57 pm

subritual написа:Къде се избира курса на банката?

По време на плащане с PayPal ще ти се появи 'Payment method' при който да си избереш с коя от регистрираните карти да платиш и т.н. по време на същата стъпка ще имаш опция 'Exchange rate' - това е за което питаш.
Опциите са:
'Credit card' - транзакцията се извършва по курс на банката или VISA (ако плащаш с VISA)
'PayPal' - транзакцията си извършва по курсовете на PayPal.

Справка - виж приложената снимкка.
paypal.png
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот raptor1987 » Вто Мар 19, 2013 6:02 pm

papinu


Ако направиш настройката, която съм обяснил над теб и при избиране на плащане чрез paypal, пак ще е по курса на банката.
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Вто Мар 19, 2013 6:07 pm

raptor1987 написа:Ако направиш настройката, която съм обяснил над теб и при избиране на плащане чрез paypal, пак ще е по курса на банката.


Бил си по-бърз в отговора :agree:
Обясних моя подход, който използвах преди години...
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот kobso1245 » Вто Мар 19, 2013 6:17 pm

Ам, като сме на тази тема, ако може ще задам едно тъпо въпросче- откъде точно се разбира какъв е курсът на VISA?
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Вто Мар 19, 2013 6:27 pm

kobso1245 написа:Ам, като сме на тази тема, ако може ще задам едно тъпо въпросче- откъде точно се разбира какъв е курсът на VISA?

Тук.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот kobso1245 » Вто Мар 19, 2013 6:37 pm

papinu написа:
kobso1245 написа:Ам, като сме на тази тема, ако може ще задам едно тъпо въпросче- откъде точно се разбира какъв е курсът на VISA?

Тук.

Благодарско за бързия отговор, още един въпрос-къде трябва да го пише тоя Concertion Fee?
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот raptor1987 » Вто Мар 19, 2013 7:07 pm

kobso1245 написа:
papinu написа:
kobso1245 написа:Ам, като сме на тази тема, ако може ще задам едно тъпо въпросче- откъде точно се разбира какъв е курсът на VISA?

Тук.

Благодарско за бързия отговор, още един въпрос-къде трябва да го пише тоя Concertion Fee?


Ако имаш напредвид "conversion fee " трябва да се обърнеш към банката, с която работиш.
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот kobso1245 » Вто Мар 19, 2013 7:31 pm

Да де, същото.
Ясно, благодаря за информацията.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот Slade » Сря Мар 20, 2013 12:19 am

Както е написано в самата форма, таксата за превалутиране е между 0-5% (моля да се похвалят щастливците с 0% и да си кажат банката). :P
Моята мила банка (Райфайзен) ме цака точно с 2% за превалутиране.

Като гледам курсовете на Visa в момента, ако изключим таксите за превалутиране, 1 EUR = 1.973662 BGN - с 2 стотинки повече от фиксинга, а паундовете са 1 GBP = 2.286140 BGN, което си е почти точно като фиксинга на БНБ.
Независимо от тва цените в chain-a са по-изгодни в паундове, а не в евро или долари. Курсът на еврото на Виза допълнително оскъпява, ако картата е левова като мойта например.
Така, че съветът на автора е много правилен - пазарувайте си в паундове.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот penmark » Сря Мар 20, 2013 12:41 am

1% ЦКБ :8D:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Сря Мар 20, 2013 1:23 am

Slade написа:Както е написано в самата форма, таксата за превалутиране е между 0-5% (моля да се похвалят щастливците с 0% и да си кажат банката).

Моята VISA карта е издадена от Пиреос - 0% такса. Всички транзакции се конвертират по курсовете на VISA, а не на банката.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот Slade » Сря Мар 20, 2013 9:07 am

:beer: хмм ще ги видим тия гърчоля
Други с нули?
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот raptor1987 » Сря Мар 20, 2013 10:52 am

Съгласно действащата Тарифа за такси и комисиони на Първа инвестиционна банка АД, такса при плащане на ПОС-терминал в търговски обекти и/или интернет с дебитна карта Visa Electron/Visa Electron payWave не се дължи. Сумата на трансакцията автоматично се превалутира във валутата на сметката, такса за превалутиране не се дължи.

0% :beer:
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот halcor » Сря Мар 20, 2013 12:38 pm

penmark написа:1% ЦКБ :8D:


Съжалявам за :offtopic: , но гражданският ми дълг ми повелява да призова към бойкотиране на ЦКБ, тъй като е притежание на ТИМ, демек директно спонсорирате голямата мафия ползвайки я.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот veskoz » Сря Мар 20, 2013 12:51 pm

PayPal превалутира левчетата на ~2,35 за лира (при плащане с левова сметка), което не е кой знае колко болезнено.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот Sartor » Сря Мар 20, 2013 1:11 pm

Да кажа още нещо - то по-скоро е техническа информация.

Като пазарувате от CRC, а и не само от там, чистете си кеша и cookie-тата на браузъра, след това го рестартирайте! Причината е, че след като посещавате много-кратно някой сайт, той автоматично надува цените (който е прорграмист, ще се сети за Local Data Storage, Web storage, etc.). Това ви го казвам от личен опит, като човек, който е правил такива системи. :evil:

Един приятел може да публикува screenshot с доказателството, ако иска. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот unsigner » Сря Мар 20, 2013 1:16 pm

Sartor написа:Да кажа още нещо - то по-скоро е техническа информация.

Като пазарувате от CRC, а и не само от там, чистете си кеша и cookie-тата на браузъра, след това го рестартирайте! Причината е, че след като посещавате много-кратно някой сайт, той автоматично надува цените (който е прорграмист, ще се сети за Local Data Storage, Web storage, etc.). Това ви го казвам от личен опит, като човек, който е правил такива системи. :evil:

Един приятел може да публикува screenshot с доказателството, ако иска. :beer:


"Incognito mode" на браузъра би трябвало да върши същото - Ctrl-Shift-N за нов таб и в него пазаруваш цялото пазаруване, после затваряш.

Ако решат да те ловят по IP адрес обаче, и така, и инак не можеш да им избягаш...
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот bio » Сря Мар 20, 2013 1:38 pm

аз пък искам да Ви обърна внимание, че има продукти чиято цена за BG е различна от тази за UK. справка FOX FLUX helmet.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Сря Мар 20, 2013 2:03 pm

Sartor написа:Да кажа още нещо - то по-скоро е техническа информация...


Ето нагледно това, за което ме светнаха @Sartor и @THEZOGGO.
Погледнете внимателно картинката от този линк. Понеже е голяма не можах да я пусна във форума.
Това е един и същ продукт зареден в два различни браузера. Виждате ли разликите - ЦЕНИТЕ!!!
Какво се получава - един и същ продукт зареден в два различни браузера по едно и също време има различна RRP цена и различна отстъпка. Резултата в този случай е разлика в крайната цена от 23.4 паунда!!!!
На какво се дължи това - по-малката цена е във Firefox, а това е браузера, който не ползвам и поради това няма никакви кукита и кешове свързани със този сайт - т.е. аз съм нов клиент за тях.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот papinu » Сря Мар 20, 2013 2:52 pm

Заключение:
В ChainReactionCycles.com трябва да се пазарува като се избира валута Британски паунд и държава Обединеното кралство. Тогава цените и отстъпките са най-изгодни.
Разбира се, че в този случай доставката трябва да е до UK.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот bio » Сря Мар 20, 2013 3:07 pm

papinu написа:Заключение:
В ChainReactionCycles.com трябва да се пазарува като се избира валута Британски паунд и държава Обединеното кралство. Тогава цените и отстъпките са най-изгодни.
Разбира се, че в този случай доставката трябва да е до UK.

ами това казвах и аз.
инак този пиниз с валутите съм го правил на друг сайт и работи. от CRC последно ми беше по изгодно в GBP.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате

Мнениеот hitar_potar » Чет Мар 21, 2013 5:30 pm

Като изключим врътките с надуването на цените, за които и аз не бях наясно (благодарско, колеги-компютърджии :beer: ), няма пазарене в евро и пазарене в паундове, ако става въпрос за Чейна. :) Те са компания, базирана в Кралството - тях ги интересува да си приберат паундчетата. Следователно, каквато и валта да ползвате, тя накрая си се префасонира в паундове - затова и най-удачно е да гледате сумите в паундове. Няма смисъл да гледате в евро, да плащате с левове, а продавача да си получава паундове - така се получава една дива шльокавица от валутни курсове. :) Пазарите от магазин, базиран в Кралството - зяпате в паундове, пазарите от магазин извън Кралството, но в Европейския Съюз - в евро, пазарите от магазин, базиран в САЩ, Азия, Африка, Антарктика - в долари. :)
И най-важното - зяпате и събирате инфо през 1 браузър, пазарите през друг, както е видно от горните коментари. Сега, като се замисля, аз самия попаднах на 1 такъв случай преди време, но не бях сигурен що тей се получава... Излезнах чист от ситуацията де. :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 164 госта