Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Pileto » Нед Мар 12, 2017 3:59 pm

за да започне да отчита вярно всеки велокомпютър то трябва да му се въведе правилно обиколката на гумата. И после той си умножава обиколката по обротите и ето ти реалното разстояние. Ако обиколката е въведена грешно...сам се сещаш.
За конкретния модел не мога да кажа нищо за копчетата.
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот irgnet » Нед Мар 12, 2017 4:47 pm

Миналата година си взех от този велокомпютър за градското колело, при правилна настройка си отчита точно.
Има 2 режима, подробен и кратък, лошото е че като се преминава от единия на другия се нулират данните /с изключение на тотал одо/

Някой има ли впечатления от седалките, те и миналата година бяха пускали седалки, някой взе ли си тогава?
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Нед Мар 12, 2017 5:25 pm

мда ,по назад писах за седалката за МТБ - доста прилична е но малко тежичка - за парите си е ок аз купих за щерката мене ми идва малко мека
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот skulboy » Нед Мар 12, 2017 6:48 pm

Alexi написа:мда ,по назад писах за седалката за МТБ - доста прилична е но малко тежичка - за парите си е ок аз купих за щерката мене ми идва малко мека

Alexi, въпроса ми е към теб. На последната снимка на седалките има схема на структурата на седалката, разни зони и т.н. Тази структура дали важи за всички седалки или само за градската седалка? Понеже МТБ седалката ми изглежда удобна, със анатомичен канал и е с гел, пък аз имам проблеми със подпирането на простата и мисля, че тази може евентуално да ми свърши работа.
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Нед Мар 12, 2017 6:52 pm

абе най обикновена седалка си е. .. тия рекламни неща зони и т.н. не ги гледай
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Boyan1984 » Нед Мар 12, 2017 9:31 pm

Разбрах какво е удобна седалка след като си взех Fabric Scoop Shallow Elite с кухи титаниеви релси.
Вече не бих купил евтина седалка(не че Fabric-a са от най-скъпите).
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот demeus » Пон Мар 13, 2017 7:11 am

Boyan1984 написа:Разбрах какво е удобна седалка след като си взех Fabric Scoop Shallow Elite с кухи титаниеви релси.
Вече не бих купил евтина седалка(не че Fabric-a са от най-скъпите).

А откъде я купи (ако може и линк) ? Дали се продава някъде в България ?
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Пон Мар 13, 2017 9:31 am

Аз една стойка дръпнах от щанда. Очаквах някакъв малък пакет с ниско тегло. Ама не познах. Явно не са спестявали материали. Имаше едни тесни седалки с канал и гел. Някакви отзиви за тях? Че аз бера ядове с мойта седалка
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Мар 13, 2017 9:44 am

И аз прибрах една стойка набързо.Приятно съм изненадан от нея,за тия пари си е страшна оферта... :D :agree:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Boyan1984 » Пон Мар 13, 2017 9:58 am

demeus написа:
Boyan1984 написа:Разбрах какво е удобна седалка след като си взех Fabric Scoop Shallow Elite с кухи титаниеви релси.
Вече не бих купил евтина седалка(не че Fabric-a са от най-скъпите).

А откъде я купи (ако може и линк) ? Дали се продава някъде в България ?

Взех я от немския ибей, по-точно от малките обяви :) исто нова за 30 евро с гъбко. От магазин ако я взимаш са по 40-50 паунда.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Vel0-Mania » Пон Мар 13, 2017 10:49 am

И аз ходих до Лидл и разгледах седалките и си взех една. Като чели имаше повече модели от другите от колкото този модел който си взех http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 94629o.jpg
За стойките ми се струва тази година, че има много малко бройки - 10 бр.
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Sartor » Пон Мар 13, 2017 11:25 am

Дондуркам се със седалката за МТВ-то вече година, като даже и през ПВ10 минах с нея. Накратко - на мен лично ми е удобна (типично тясна за по-хилави дупета - по-пълните казват, че им е адски неудобна), преди бях с SDG Bel Air, която не ми беше особено удобна при по-продължително каране. Като недостатък, както писах и преди месеци, носа започна леко да се бели, но няма други драми.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот borisfx » Пон Мар 13, 2017 1:30 pm

Ходих да гледам прочутите лидълски стойки за ремонт на велосипеди. То това не е стойка, това е цял кран бе :) огромна е. Като я разпънеш и като качиш велосипеда на нея, по груби изчисления трябва да имаш по три метра в диаметър около стойката да работиш нормално. Недомислена работа с тия четири крака за опора. Ето как трябва да изглежда истинската стойка за ремонт
Изображение
Можеш да я сложиш в ъгъла и да си работиш с кеф. А това лидълско чудо с четири крака във всички посоки :crazy: Трябва да излизам на улицата да я ползвам. Или пък да освободя една цяла стая от къщата само за стойката и велосипеда. Отказах се да я взимам. Който има цяла свободна стая да я разпъва, става, ама който няма ще си купува като горната стойка.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот bdz43r » Пон Мар 13, 2017 1:36 pm

Е ти, ако нямаш място за четирите крака, какво място ще имаш за работа по велосипеда, закачен на нея?
Аз си взех и като за тия пари е екстра. По-маркова едва ли бих си взел така или иначе, защото и без стойка се справям.

Даже чаках на опашка и една лелка циркулираше постоянно да склада и обратно да ги носи.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Vel0-Mania » Пон Мар 13, 2017 1:53 pm

Аз мисля, да си направя такава. В нас имам стойката само остава тръбата и тези куки.Надявам се, в магазина да намеря такива.
http://prikachi.com/images/437/9065437t.jpg
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 13, 2017 2:52 pm

http://screambikes.eu/bg/rabotni-stendo ... stand.html - за всеки случай да дам линк. Много съм доволен, държи велосипеда стабилен, а за мястото, което заема, да не говорим :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот madsnake » Пон Мар 13, 2017 4:52 pm

Грабнах една стойка и аз, доста тежичка е наистина. Довечера ще я тествам да видим. Някой има ли идея тези каски дали стават? Гледам, че страповете им минават адекватно, не изглеждат много зле. Цената изобщо не искам да я коментирам. Че моят Бел стана на доста годинки вече и бих го сменил евентуално.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Yash » Пон Мар 13, 2017 6:30 pm

Взех си лидълската. Хубавото е, че краката не е задължително да са разпънати докрай, за да е стабилна.

Lucky Loser написа:http://screambikes.eu/bg/rabotni-stendove-stoiki-montajni/10909-reglazhna-stojka-za-velosiped-rhino-bike-frame-stand.html - за всеки случай да дам линк. Много съм доволен, държи велосипеда стабилен, а за мястото, което заема, да не говорим :)


Имам такава. Удобна е за настройка на скорости и задна спирачка. Но ако трябва да се работи по предното колело, не.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Katana » Пон Мар 13, 2017 11:09 pm

Разписъх се и аз с една стойка от Лидълските!!!На пръв поглед и тест изглежда стабилна...наистина заема доста място, но пък така е по-ставилна, пък и лесно се демонтира и складира! :D Чудя се само тези пластмаси на дръжката колко ще издърцат във времето :dontknow: Но като се замисля за 60 лв. по Убава няма да намеря!
ГРАБЕТЕ, ЧЕ БЪРЗО СЕ ИЗЧЕРПВАТ!!! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот subritual » Вто Мар 14, 2017 12:44 am

В магазина до Халите има останали няколко стойки ,но ми направи впечатление,че опаковката им е друга от тази,която аз взех преди около 2 години.
За това време единствено се измкъна накрайника на дръжката за кормилото и ми трябва дълъг нит за да го оправя,а нямам.
Главната скоба за хващане не е мръднала.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Lucky Loser » Вто Мар 14, 2017 8:15 am

И аз току що се прибрах с една :)
В Lidl-а под Руски Паметник има още немалко бройки.

Отделно, тези флакони за спукани гуми, по 3.50 мисля, че бяха.. читави ли са и заслужават ли си?
Предполагам после и самата вътрешна гума директно на боклука..?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Вто Мар 14, 2017 11:57 am

Разгънах стойката днес. Дори на 50% разгънати краката я правят много стабилна. В коридор с ширина 120 см. поставена до стената и със закачено колело имам много място. Доволен съм. Преди малко дръпнах и една седалка за МТБ с канал и гел. Тепърва ще тествам. Направи впечатление, че седалките изчезнаха за 24 часа - вчера сутринта кошницата беше пълна догоре, а днес имаше няколко бройки само. Стойките за велосипед така си седяха - около 6-7 броя имаше. След 2 дни ще имам път и ще видя за една помпа, ако не са ги дръпнали.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alpina » Вто Мар 14, 2017 1:03 pm

borisfx написа:Можеш да я сложиш в ъгъла и да си работиш с кеф...

Работил ли си по велосипед, или така - леко без никакъв опит ги редиш тия мисли?
Освен това сравняваш нещо за 60лв с друго за 300 и сякаш няма и същия тип - с крака в три или четири посоки, за 450лв+
Както bdz43r правилно отбеляза - нейните размери са най-малкият ти проблем. За елементарни дейности, без стойка, трябва да си освободя много повече от нужното за нея място.

Lucky Loser написа:http://screambikes.eu/bg/rabotni-stendove-stoiki-montajni/10909-reglazhna-stojka-za-velosiped-rhino-bike-frame-stand.html - за всеки случай да дам линк. Много съм доволен, държи велосипеда стабилен, а за мястото, което заема, да не говорим :)

И какво обслужване по велосипеда можеш да правиш с нея? :D


Инак по темата - в крайна сметка май се отказах от покупката на стойката - има за кога още да го мисля, тъй като в Lidl-а в Луковит имаше 5-6 и едва ли ще бъдат изкупени. Тъй като тук имам място бол, обаче, може и да си направя DIY и най-вероятно висяща. Т.е. като цяло търся подходяща скоба за захващане на рамката.
Инак си взех голямата помпа - ех, майко! Родих се! Пък ще ми върши работа и за други дейности.
Взех си и велокомпютъра - като цяло не ползвам и рядко ще се закача, но искам да видя това онова за някои маршрути и е повече от достатъчен.
Пробвам и една от седалките. Gobi-то ми е удобна и ще я ползвам за карания като ПВ, а тази мисля да съсипвам с локалните такива.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Lucky Loser » Вто Мар 14, 2017 1:13 pm

Alpina написа:И какво обслужване по велосипеда можеш да правиш с нея? :D

Очевадно няма как сменям гуми. Но за операции тип настройване, почистване и подобни, за мен поне е удобна.
Плюс това, че държи велосипеда изправен, тъй като мястото ми е ограничено, а до него има и други та само един мога да подпра на стената.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот sakrayaami » Вто Мар 14, 2017 4:23 pm

Стойката е супер,
още миналата година я взех и съм я позлвал за ремонт, реглаж и профилактика на мтб-то.
Относно тежест, големина, здравина за цената за която я предлагат няма аналог!
sakrayaami
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 11:40 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот skulboy » Вто Мар 14, 2017 10:19 pm

Стойката е много изкушаваща, но в моя случай не е наложителна и не мисля да затворя 60 лева, както съм ремонтирал досега, тъй ще ремонтирам занапред. Обаче голямата помпа и километража не ги пропуснах. Помпата е висока, основата е много стабилна, манометъра е като водомер, лесно четим, утре ще напомпа едната гума на колата, че е мека. За километража само хубави неща, хубави и полезни функции като за 10 лева, най-много ме радва термометъра и синята подсветка, че с предния вечерта нищо не се вдява.
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Вто Мар 14, 2017 10:29 pm

километража само не го мокрете че моя от миналата година се спомина наскоро :) но си взех безжичен тоя път и изрично пише че е влагозащитен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Ross123 » Сря Мар 15, 2017 6:49 pm

Извинявам се предварително ако, на някой му се стори тъп въпроса ми, но реших да си взема от седалките на Lidl и видях че са 3 вида, за маунтинбайк, за градски велосипед и за трекинг велосипед. Интересуват ме последните две, тъй като гледах първата (маунтинбайк) и ми се струва тясна за мен, каква е разликата между такава за градски велосипед и за трекинг велосипед? Или казано по друг начин, има ли проблем да сложа на MTB седалка за градски велосипед? Съображението ми е че съм едър и по-тесните седалки са ми неудобни а тези за градски велосипед са най широки? Идеята ми е да карам в парка по алеите, без нищо екстремно.
BMW Cruise Bike 2012
Аватар
Ross123
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 10:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Сря Мар 15, 2017 8:09 pm

за из града е ок .. боцнах една поНпа аз ,много приятна се оказа ще ми върши работа
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6310
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Начинаещият » Сря Мар 15, 2017 9:00 pm

Alexi написа: .. боцнах една поНпа аз ,много приятна се оказа, ще ми върши работа

+1
ПС За цената си е идеална!
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта