Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 15, 2017 10:24 pm

Ross123 написа:Извинявам се предварително ако, на някой му се стори тъп въпроса ми, но реших да си взема от седалките на Lidl и видях че са 3 вида, за маунтинбайк, за градски велосипед и за трекинг велосипед. Интересуват ме последните две, тъй като гледах първата (маунтинбайк) и ми се струва тясна за мен, каква е разликата между такава за градски велосипед и за трекинг велосипед? Или казано по друг начин, има ли проблем да сложа на MTB седалка за градски велосипед? Съображението ми е че съм едър и по-тесните седалки са ми неудобни а тези за градски велосипед са най широки? Идеята ми е да карам в парка по алеите, без нищо екстремно.

Колко да си едър.....аз когато бях 100 кила близо, пак на седалка 13 см седях...широките седалки не са удобни за дълго каране, водят до едни дискомфорти и претривания. Тия в лидл дет се водят МТБ са идеални на ширина за хора 75-95 кила....
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Сря Мар 15, 2017 10:35 pm

то това че си пълен не означава ,че имаш по широки тазови кости а именно те определят широчината на седалката за да ти е удобна
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Ross123 » Сря Мар 15, 2017 11:20 pm

Ами около 124кг. съм и висок 184см. Преди около месец си взех велосипед с идеята да карам в парка, не съм карал от 15 години, но това не се забравя и си припомних колко е хубаво през няколкото пъти които излизах. Проблема е сегашната седалка която е широка само около 13-14 сантиметра и е много издължена, тънка и твърда, буквално ми ръби и не мога да свикна с нея, поради което реших че трябва да я сменя с по широка и мека. Днес разгледах седалките на лидл и ми харесаха, че са по-големи и меки. След това се образовах още малко и до колкото разбрах тези за МТВ са предвидени да се седи под ъгъл 60 градуса наклон - тялото е малко наведено напред, при градските се седи под ъгъл 90 градуса - изправен и са най-широки. Всичко това ме обърква още повече. Освен да си взема и двата варианта и да пробвам при реални условия как се усещат?
BMW Cruise Bike 2012
Аватар
Ross123
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 10:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 15, 2017 11:53 pm

Земи трекинг варианта...според мен
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот AchillesBG » Чет Мар 16, 2017 12:34 pm

Здравейте, имам същия проблем със седалката като колегата горе. Разликата е, че освен за градско каране, ползвам велосипеда и за извънградски (асвалт/черен път) преходи (30 - 50 км обиновено) и именно при по дълго каране седалката (оригиналната за крос грип 921) става доста неудобна. И аз съм се ориентирал към трекинг седалката (тъй като там ми е основния проблем), но тъй като колелото се води МТБ, не знам дали по-доброто решение няма да е просто по-добра МТБ седалка.
AchillesBG
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 11:55 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот todor_todorov » Чет Мар 16, 2017 2:38 pm

Забелязал съм, че крос слагат едни много неудобни седалки. Не ги знам колко модела седалки монтират на велосипедите си, но със сигурност имат един модел който е за коша.
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Boyan1984 » Чет Мар 16, 2017 7:07 pm

Selle Italia Q-Bik - може би за нея говорите :D
Аз я изтърпях 3 години :nuts: :banghead:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Ross123 » Чет Мар 16, 2017 7:14 pm

Благодаря на всички за съветите :agree:
Днес отново ходих до лидл и след дълго чудене и гледане си взех и двата модела, за трекинг и за градски велосипед.
Първо сложих тази за трекинг и тествах два часа в парка, в началото беше ок, но към края на карането започна да ми става неудобна и започна да ръби, със сигурност не толкова колкото тази с която беше велосипеда - selle royal seta, широка 13-14см.,дълга 27см. и твърда, убийствено неудобно за мен.
Утре ще монтирам и пробвам градската, очаквам с нея да ми е по-удобно, разликата между двете е 4см., едната е 17см. а градската 21см. широка.
Ще си ги пазя и двете, може би в бъдеще като сваля някой килограм ще ги разменя.
BMW Cruise Bike 2012
Аватар
Ross123
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 10:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Янчо » Чет Мар 16, 2017 8:50 pm

Широките и меки седалки не са за дълго каране. Те са да покараш леко в парка, а не за сериозни километри. :)
Аватар
Янчо
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 7:37 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Ross123 » Чет Мар 16, 2017 9:14 pm

То моето е точно леко да покарам в парка, щом се уморявам от навъртане на 18км (по компютър) от които има и спускане без въртене на педалите. Явно в началото е така, с удобна седалка ще увеличавам пробега :)
BMW Cruise Bike 2012
Аватар
Ross123
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 10:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Katana » Чет Мар 16, 2017 9:24 pm

Тази помпа за 15.99 дали става помпане на вилки и шокове? :dontknow: Или много изнаглявам ?? :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот protiven » Чет Мар 16, 2017 9:46 pm

Изнагляваш ;)
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Чет Мар 16, 2017 9:49 pm

то ако накрайника и беше по подходящ щеше да стане .. аз примерно моята вилка я карам на 100-110 пси ( и съм я помпил с обикновена помпа докато се добера до сервиз с истинска ) ,а помпата в Лидъл е до повече
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Янчо » Чет Мар 16, 2017 10:09 pm

Такава помпа си взех миналата година. До 6-7 атмосфери помпеше, но със зор. За гумите на планинско колело става, но за шосейни не.
Аватар
Янчо
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 7:37 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот ivaylod » Пет Мар 17, 2017 10:34 pm

Виждам, че велокомпютъра се захваща със свински опашки, някой ако вече си го е монтирал, може ли да каже дали държи, че имам известни съмнения ?
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Пет Мар 17, 2017 10:49 pm

такива опашки и човек ще издържат ,няма проблеми с тях
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот skulboy » Пет Мар 17, 2017 11:03 pm

ivaylod написа:Виждам, че велокомпютъра се захваща със свински опашки, някой ако вече си го е монтирал, може ли да каже дали държи, че имам известни съмнения ?

Монтирал съм го и вече навъртях 15км с него, няма грешка джаджата, относно монтажа слагаш си гумената подложка, връзваш свинските опашки, стягаш ги, режеш и си ти! Подсветката вечер е мнооого готина, вижда се ярко. Гледай обаче между магнита и сензора да е възможно най-малко разстоянието, аз ги монтирах на десния ботуш.
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот zoltek » Съб Мар 18, 2017 10:50 am

Янчо написа:Такава помпа си взех миналата година. До 6-7 атмосфери помпеше, но със зор. За гумите на планинско колело става, но за шосейни не.


Аз имам такава и без проблем си помпя шосейката до 6 атм. Помпил съм и до 8 атм пак без затруднения.Възможно е твоята да има проблем.Ако пазиш кас. бележка и все още имат в магазина едва ли ще има проблем да ти я заменят.Поздрави
zoltek
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 9:32 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Янчо » Съб Мар 18, 2017 8:02 pm

Да, възможно е проблема да е в моята помпа. :)
Аватар
Янчо
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 7:37 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alpina » Нед Мар 19, 2017 6:56 pm

ivaylod написа:Виждам, че велокомпютъра се захваща със свински опашки, някой ако вече си го е монтирал, може ли да каже дали държи, че имам известни съмнения ?

Екстра е с тях. Даже седи идеално стегнато-свободен, така че ако го удариш да се завърти, а не счупи и в същото време да е стабилно там.
Инак обемен, но това да му е кусура за 10-е лева.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот pascoff » Пон Мар 20, 2017 3:03 pm

Купих си MTB седалка от миналоседмичната акция. Пуста му работа, само бели бяха останали а моето колело е черно и сега резултата е "крещящ" на външен вид :) Някой случайно да има желание да разменим седалки (бяла за черна) или дори съм готов да купя на цената от магазина. Хареса ми возията и най-вече изявения канал по средата.

Ениуан?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alpina » Пон Мар 20, 2017 9:05 pm

На мен ми е все едно какъв е цвета, така че ако не се появи кандидат за смяна - в събота и неделя ще съм в София и може да се видим.
Само трябва да ме подсетиш на лично да я приготвя. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот ivaylod » Сря Мар 22, 2017 9:03 pm

Колеги, прощавайте ако спамя тук, обаче имам един въпрос са лидълската седалка от последната промоция. Купих си тази за trekking велосипед, не съм много наясно, но останах с впечатление, че за моя хибрид, това ще е най-подходящо. Велосипедът ми е Cross 28" FRX 8 MAN 24 speed, ето така изглежда
https://hemus-bikes.com/shosejni-velosi ... 8-man-2009

Оказва се (или поне аз не знам да има друг вариант), че седалката може да се монтира единствено като се захване между две метални пластини, поради което не мога да променя ъгъла й, както ако можеше да се монтира на колчето. При това положение, тъй като задната част на седалката е малко по-висока, тежестта на тялото ми е повече напред и доста ми се товаря ръцете.
Имате ли някаква идея дали може да се регулира ъгъла на седалка, така че да повдигна леко носа на седалката нагоре и съответно задната част да не е толкова високо?
В краен случай ще опитам да върна седалката, предполагам, че в Лидл няма да ми направят проблем, но би ми била удобна, ако можех да й регулирам ъгъла.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Сря Мар 22, 2017 9:22 pm

ivaylod написа:Колеги, прощавайте ако спамя тук, обаче имам един въпрос са лидълската седалка от последната промоция. Купих си тази за trekking велосипед, не съм много наясно, но останах с впечатление, че за моя хибрид, това ще е най-подходящо. Велосипедът ми е Cross 28" FRX 8 MAN 24 speed, ето така изглежда
https://hemus-bikes.com/shosejni-velosi ... 8-man-2009

Оказва се (или поне аз не знам да има друг вариант), че седалката може да се монтира единствено като се захване между две метални пластини, поради което не мога да променя ъгъла й, както ако можеше да се монтира на колчето. При това положение, тъй като задната част на седалката е малко по-висока, тежестта на тялото ми е повече напред и доста ми се товаря ръцете.
Имате ли някаква идея дали може да се регулира ъгъла на седалка, така че да повдигна леко носа на седалката нагоре и съответно задната част да не е толкова високо?
В краен случай ще опитам да върна седалката, предполагам, че в Лидл няма да ми направят проблем, но би ми била удобна, ако можех да й регулирам ъгъла.

Отпред и отзад на тия пластини няма ли по един болт - единия отпускаш, а другия натягаш и ъгълът на седалката се променя? А нямаш такава възможност, вероятно ще трябва да смениш кола.
Иначе за седалката 13см ширина. Днес направих първи тестове на 42 км смесен терен - малко асфалт, повечко черен път и малко пътеки. Доста разнообразен релеф. Много твърда ми се стори. Никаква разлика с оригиналната ми Gobi Wing Flex. E, освен, че не се пързалям по нея. Убиваше ми на двете седалищни кости и областта на слабините. Особено на катерене. Носът съм го забил надолу, но не ми е особено ОК. Та се чудя, дали проблемът е в твърдостта или изтървам някакъв тънък момент с настройката на ъгъла? Карам с обикновен трекинг клин и къси гащи върху него
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Сря Мар 22, 2017 9:46 pm

седалките нали знаеш че имат малко разработка .. покарай я стотина км ще поомекне а и задника свиква с новото :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот ivaylod » Сря Мар 29, 2017 8:48 pm

За информация на купуващите от Лидл, вчера върнах седалката, защото нямаше начин да регулирам ъгъла й и при това положение ми беше неудобна. Нямаше никакви проблеми на касата и дори не ме и питаха защо я връщам, така че ако се колебаете за нещо при следващи промоции, смело купувайте, ако не ви хареса парите се възстановяват :)
п.с. в сайта им четох, че правото на свободно връщане може да се упражни в едномесечен срок от покупката.
ivaylod
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 30, 2016 8:30 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Сря Мар 29, 2017 8:59 pm

е как така не можеш да регулираш ъгъла и .. това се прави от колчето не от седалката ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Мар 30, 2017 6:59 am

Alexi написа:е как така не можеш да регулираш ъгъла и .. това се прави от колчето не от седалката ..


Някой колчета я нямат тая възможност. На моя Рам например няма, добре че ъгъла ми е удобен с тая седалка :rofl:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот victortrt » Чет Мар 30, 2017 9:14 am

ivaylod написа:Колеги, прощавайте ако спамя тук, обаче имам един въпрос са лидълската седалка от последната промоция. Купих си тази за trekking велосипед, не съм много наясно, но останах с впечатление, че за моя хибрид, това ще е най-подходящо. Велосипедът ми е Cross 28" FRX 8 MAN 24 speed, ето така изглежда
https://hemus-bikes.com/shosejni-velosi ... 8-man-2009

Оказва се (или поне аз не знам да има друг вариант), че седалката може да се монтира единствено като се захване между две метални пластини, поради което не мога да променя ъгъла й, както ако можеше да се монтира на колчето. При това положение, тъй като задната част на седалката е малко по-висока, тежестта на тялото ми е повече напред и доста ми се товаря ръцете.
Имате ли някаква идея дали може да се регулира ъгъла на седалка, така че да повдигна леко носа на седалката нагоре и съответно задната част да не е толкова високо?
В краен случай ще опитам да върна седалката, предполагам, че в Лидл няма да ми направят проблем, но би ми била удобна, ако можех да й регулирам ъгъла.


Колега ако колчето ти е такова - http://koleloto.bg/product/728/kolche-z ... sp-19.html то може да се регулира седалката като се завъртят пластините както ти е удобно в шлиците. По-просто казано, като развиеш болта, сложиш седалката и почнеш да стягаш, наместваш пластините така, както ти е удобно, имат известна възможност за промяна на положението си спрямо колчето, като може да местят в овалното легло.
Ако твоето колче не е такова и наистина не позволява регулация, по добре смени колчето с такова като показаното от мен като външен вид, вече за размер прецени.
Още по-добре са този вид с двата болта - http://koleloto.bg/product/917/kolche-a ... herno.html защото при тях регулацията е по-прецизна и няма риска най удобната позиция да се окаже между два зъба /шлица/
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот half » Съб Апр 08, 2017 10:35 pm

Гледам, че ще продават спални чували, дали някой има опит с въпросните? Идеята ми е да си купя на добра цена за когато ми потрябва, понеже още не съм ходил по планини, но се надявам скоро да се пробвам. Пък дори и на палатки на плaжа пак си става студено, защо да си нямам един "чорап", предполагам, че стават като качество, но все пак ако някой ги е пробвал.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], to4kata и 27 госта