Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Фев 12, 2013 10:08 am

Цък, за да видиш ---> http://youtu.be/SioCr6gprU4
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот pascoff » Вто Фев 12, 2013 10:35 am

Че е скандално, скандално е (извадка от сайта):

ЗА MTB-NEWS.BG

Кои сме ние?

Кой е екипът на МТБ-НЮЗ БГ? Ние сме едни от Вас. Хора казали твърди “Не” на сивото ежедневние в офиса зад, бюрото, до щанда, в склада, целха или пред клавиатурата. Ние искаме приключение, защото животът е да се живее, а спирачки няма. Искаме всеки ден да правим по едно малко откритие за нашата природа, за нашите приятели, по едно ново малко запоснанство.


Не е добре представянето на нов сайт/продукт да има толкова правописни грешки. Аз не бих го взел на сериозно.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Slade » Вто Фев 12, 2013 10:37 am

Ако скандалното е, че има нов сайт, който изглежда все едно аз съм го правил с някоя безплатна програма за web design, а статиите са превеждани с google translator... да скандално е

П.С. колегата ме е изпреварил
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Ивайло » Вто Фев 12, 2013 10:50 am

Гледам, че ето това събитие съвсем е наближило (след има няма три дни), така че ще очакваме репортаж от него. :D
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот THEZOGGO » Вто Фев 12, 2013 12:49 pm

Има и по-евтин хостинг от този на ICN ; )
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот teoedosi » Вто Фев 12, 2013 5:30 pm

Форумни правила:
.......
3 - Пишете коректно на Бългаски или друг (майчин) език. Не използвайте изрази от рода на "касклдйк лкасдййса копйуеее". Не пишете само с големи букви.
.......


Странно правило..?!!! БългаРски или друг/майчин/ език
Евреите могат да си питат некакви работи на иврид,пък турците да им отоварят на турски..?!
Модератора,ако е родом от към Никопол,може да си кара на влашки,щото му е най майчин.
Аватар
teoedosi
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1661
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 2:33 pm

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот gosh6o » Вто Фев 12, 2013 6:55 pm

"mtb-news.bg » Ето тук се видя в приключение :) » Чаркове, ремонт, подръжка или направи се (за резил) сам"

Абе то аз хубаво ще се "направя сам", ама после на веломеханик или на доктор ще ме носят ако не стане да се "направя сам" :confused:
:rofl:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот kaloqn_nba » Сря Фев 13, 2013 1:02 pm

@azsa-bachinito

Защо така се шегуват с теб? Да не би защото не си карач? Наистина от това което видях в твоят сайт, пълно е с правописни и пунктуационни грешки. Това някаква шега ли е или наистина си неграмотен, ако разбира се наистина си го писал ти всичко това което е в мтб-нюз.бг.

Ако имаш желание да привлечеш някаква аудитория хора които да посещават този сайт, може поне да се постараеш да изчистиш неграмотноста си. Предполагам си българин по народност и си ходил на училище, поне до 4-ти клас.

Що се касае до визията на сайта ти, това дали си заимствал от някъде или не, няма чак такова значение, е има разбира се, но това с дизайна може лесно да се промени.

Но пич, някак си нещата не са подредени, разхвърляни са. На мен лично не ми харесва този сайт.
По-добре отиди да продаваш банани на пазара отколкото да се занимаваш със спортна журналистика. :deal:
kaloqn_nba
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 12:35 am

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот azsa-bachinito » Сря Фев 13, 2013 3:47 pm

А тука нещо стана. Изчезна мнение. Влачи.


Верно е, че има объркване с смс-номера. Е сега го видех. Объркването идва от там, че този текст е писан преди доооста време, когато се предполагаше, че номерът в много скоро време ще се задейства.

Кво да кажа още? Май нищо.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот PtD » Сря Фев 13, 2013 6:37 pm

azsa-bachinito написа:Кво да кажа още? Май нищо.

Най-добре.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Insight » Чет Фев 14, 2013 2:47 pm

kaloqn_nba написа:.....пълно е с правописни и пунктуационни грешки.............


Е така де - той човека си го е написал - "скандално".... ти друго скандално нещо, освен правописа, виждаш ли в цялата история?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот rosen_talov » Съб Фев 16, 2013 11:07 pm

:banghead: :crazy: :banghead:
rosen_talov
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 8:55 am

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот subritual » Нед Фев 17, 2013 1:57 am

Аз пък мисля, че трябва да се насърчават подобни начинания.
Разнообразието е по-скоро полезно. Неграмотността се радва на голяма популярност така, че това едва ли е основният проблем.
Когато човек има желание, с времето ще изглади грешките.
Забележката ми е към рекламната стратегия.
Колега, това предполагам не е вестник "Позвънете"? Стилът, на който залагаш сега, може да се превърне в проблем за в бъдеще.
Смятам, че трябва да се отнесеш с повече уважение, не само към бъдещата си аудитория, но и към сайта, форума, от които сигурен съм, си научил много.
Още повече, твоята медия се явява нещо като конкурентна. Не бих винил :bowdown: управляващите :bowdown: , ако заключат темата.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Insight » Нед Фев 17, 2013 1:14 pm

subritual написа:Неграмотността се радва на голяма популярност така, че това едва ли е основният проблем.


Неграмотността не може да се радва на популярност никъде, освен във някаква много извратена реалност... с която не искам да имам нищо общо.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот axelmax » Пон Фев 18, 2013 8:39 am

Постоянно за правопис мрънкате, но за правоговора на 90% от българите с видимо селски произход дума не обелвате. Евдали правите толкова забележки на съселяните си. Едно е да си неграмотен , но да пишеш на диалект е направо страшно. И това съм го виждал

Приветствам всяка подобна платформа отнасяща се към планиското колоездене. :beer:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот wheels » Пон Фев 18, 2013 9:39 am

axelmax написа:Постоянно за правопис мрънкате, но за правоговора на 90% от българите с видимо селски произход дума не обелвате. Евдали правите толкова забележки на съселяните си. Едно е да си неграмотен , но да пишеш на диалект е направо страшно. И това съм го виждал

Приветствам всяка подобна платформа отнасяща се към планиското колоездене. :beer:

Ще те помоля да се въздържаш от коментари от типа "аз съм столичанин, а другите са селяни". Нали си гледал сериала Столичани в повече?
Всъщност правя забележки на хората около мен, когато редовно говорят с диалект или не използват правилно думи и в това няма нищо лошо, ако го правиш с уважение. Тук много малко хора пишат на диалект. Правописа е правопис, за да се пише така и е нормално всеки себеуважаващ се сайт да не допуска грешки. Ако не го прави за себе си(т.е. авторите не го правят за себе си), то поне би трябвало да уважава съответната си публика и да не я кара да чете текст, които има елементарни грешки тип "2-ри, 3-ти клас в час по български език".
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот axelmax » Пон Фев 18, 2013 11:15 am

Уважение!? :clap:
Аз учебник на диалект не съм виждал. Нищо не ги оправдава.
На хората им е писнало да си затварят очите, защото онзи бил от село ,бил циганин или чужденец.
Имам две села, но тук съм роден, тук съм израснал , тук живея. Ходил съм през ваканциите, но с брат ми бяхме изолирани от връсниците от самите ни тях, защото не сме като тях (нагли, лицемерни, груби и говорейки без диалект). Това го казвам, за да разбереш, че гледам обективно на нещата. По селата хората много рядко са толерантни и възпитани. Вижда се на какво заприлича дори столицата ни след преселението на провинциалистите. Там се ценят и възпитават други качества, като наглост, егоизъм , реваншизъм към столичани(най-дълбоко застъпен), липса на всякаква толерантност.........
Много ми кеф като отида по селата, но вече аз не търся контакт с тамошните хора. Гледам когато разберат, че майка ми е там (заради колата) веднага идват за услуги без свян и разбиране, че идва да се разтовари от такива образи като тях.

п.с. и какво като ми "тури" минус? Майка ти и бащата ти са брат и сестра! Срещано само в села.
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот marsa » Пон Фев 18, 2013 12:32 pm

Bългария
Без да коментирам друго, просто всички текстове са пълни (почти всяко изречение) с липсващи и разменени букви, и знаци. Очевидно че не е направено най-елементарно усилие за корекция, дори не са прегледани набързо.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот wheels » Пон Фев 18, 2013 1:06 pm

masra, :agree:
axelmax, минусът не е от мен. Нямам рейтинг, за да оценявам чуждите мнения с + или -.
Правописът има значение, уважам си езика и се опитвам да пиша правилно доколкото мога. Нямам нищо против този сайт, освен грешките в думите. Другото го казах и приключвам с коментарите по тази тема.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Insight » Пон Фев 18, 2013 3:20 pm

Не знам защо замесвате диалекта изобщо, при положение, че в нашия случай няма нищо подобно.
При наличието на толкова варианти за проверка на правописа, дискутираното творение показва пълно безхаберие към езика!

Интелигентното писане на диалект, може да бъде дори красиво в определен контекст.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот axelmax » Пон Фев 18, 2013 4:19 pm

Insight написа:Интелигентното писане на диалект, може да бъде дори красиво в определен контекст.


:rofl: Не су засегай момче младо неизбърсано, ама таквоз нещо нема ти дето ми го тураш нейга пред зъркели запредени.
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот hitar_potter » Пон Фев 18, 2013 4:43 pm

axelmax написа:Постоянно за правопис мрънкате, но за правоговора на 90% от българите с видимо селски произход дума не обелвате. Евдали правите толкова забележки на съселяните си. Едно е да си неграмотен , но да пишеш на диалект е направо страшно. И това съм го виждал

Приветствам всяка подобна платформа отнасяща се към планиското колоездене. :beer:

Not sure if trolling...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот halcor » Пон Фев 18, 2013 5:36 pm

Insight написа:Интелигентното писане на диалект, може да бъде дори красиво в определен контекст.


Пример: DStupidBastarD, баце. Акселе, сори, ама не си му на нивото ;)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот axelmax » Пон Фев 18, 2013 7:03 pm

Счупен ти е нивомера. :D
Диалектите за мен са едно извращение на малка част от хора, за да се разграничат от съседния град например. На вас не ши дреме нали сте от село и се гордеете, не екато преди години като го криехте. Гледам човека, а не откъде е, аз ли съм виновен , че сте такива? Много ме радват на кръсниците си от Плевен, причтелката ми от Русе/Угърчин/София, на Кикон от Бургас, на Оззие от Варна и на .....................
Това , че на базата световната селения,циганищ и простотия се смятате за хора си е ваш проблем. Според мен не сте. Майната Ви!

Не ми се губи време, който разбрал ,разбрал и който се обидил обидил. Както вие удобно.
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Admin » Вто Фев 19, 2013 12:16 am

axelmax за пореден път е турен да си почива 1 месец от форума. Виждам, че хич не си е взел поука от предишните наказания и продължава да е както неграмотен, така и крайно нетолерантен и агресивно-обиждащ много хора, без самият той да има каквото и да е покритие. Такова поведение няма да го толерираме.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот pop_rock » Вто Фев 19, 2013 12:42 am

Разгледах сайта и ми се стори интересен,но пропуснатите букви в статиите и отвратителния (за мен) дизайн не говорят никак добре :xx(:
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот hitar_potter » Вто Фев 19, 2013 12:34 pm

Admin написа:axelmax за пореден път е турен да си почива 1 месец от форума. Виждам, че хич не си е взел поука от предишните наказания и продължава да е както неграмотен, така и крайно нетолерантен и агресивно-обиждащ много хора, без самият той да има каквото и да е покритие. Такова поведение няма да го толерираме.

Аз продължавам да се чудя - това наистина ли го казва или е жалък опит за хумористично тролване? Щото ако не е второто, си е за перманентен бан, според мен :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот did » Вто Фев 19, 2013 12:36 pm

hitar_potter написа:
Admin написа:axelmax за пореден път е турен да си почива 1 месец от форума. Виждам, че хич не си е взел поука от предишните наказания и продължава да е както неграмотен, така и крайно нетолерантен и агресивно-обиждащ много хора, без самият той да има каквото и да е покритие. Такова поведение няма да го толерираме.

Аз продължавам да се чудя - това наистина ли го казва или е жалък опит за хумористично тролване? Щото ако не е второто, си е за перманентен бан, според мен :D

Прочети най-първите му постове в архива и ще разбереш що за "грамотен гражданин" е. Поне 5 пъти е банван сигурно :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Скандално!!! Ново на хоризонта, виж и разбери

Мнениеот Antares » Вто Фев 19, 2013 2:11 pm

Причината да е все още на хоризонта axelmax е че Любчо е прекалено добра душа...

Иначе за сайта... не знам и аз си допускам доста грешки в писането, ама мимка му, всякакви варианти за проверка на правописа има. Отделно, тая реклама тука ми мирише на прах за пране Бонукс, само леля Мария липсва...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта