Хайка по битаците

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хайка по битаците

Мнениеот marfi » Пет Яну 25, 2013 1:05 pm

Колеги,

Хрумна ми следната идея: темата с Откраднатите колела и е доста голяма и на всички ни е ясно, че потенциалните места където могат да изскочат колелетата не са толкова много:

Битака на Орландовци
Женският Пазар
Стадион Васил Левски

Предлагам ви следния подход. Всички си имаме работа и ангажименти, обаче като ти откраднат колелото и някак си те гложди да идеш до тия места и да ги провериш, обаче не можеш да ги огрееш всичките (нямаш колело) далеч са..

Достатъчно е минимум трима човека от форума да се мобилизират, да прегледат темата с откраднатите колела, да запазят в телефона си или да принтират снимките и да отидат на някое от "тържищата" и да започнат да се оглеждат. Като забележат потенциално откраднато колело да го сверят със снимката и да се свържат със собственика. В случая, когато има и подадена жалба нещата се улесняват - полицията може да съдейства.

Така, без много приказки - приканвам ви към действие без много бъбрене.

Аз утре ще ходя до Орландовци, рано, рано още преди 8. Ще се оглеждам освен за моето и още за Moondraker-a и за Коната, тези колела запомних най-добре.

Телефонът ми е 0886845786, ще съм с кола, мога да взема още хора.

Да действаме! Вярвам, че организирани ще имаме много по-голяма ефективност!
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Шайка по битаците

Мнениеот marsa » Пет Яну 25, 2013 2:45 pm

И аз съм си мислил за подобно нещо. Точно утре сутрин не мога да се включа обаче. Добре е ако някой има възможност да събере инфото от темата в print-friendly форма.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шайка по битаците

Мнениеот subritual » Пет Яну 25, 2013 5:37 pm

Шайка- Група хора, обединени от престъпни цели; тайфа, банда.
Вероятно си имал предвид хайка.
marsa написа:Добре е ако някой има възможност да събере инфото от темата в print-friendly форма.

:agree:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Шайка по битаците

Мнениеот did » Пет Яну 25, 2013 5:44 pm

marsa написа:И аз съм си мислил за подобно нещо. Точно утре сутрин не мога да се включа обаче. Добре е ако някой има възможност да събере инфото от темата в print-friendly форма.

И какво, ако видиш велосипед, който ти прилича на нещо, описано в тази тема?

Осъзнайте се бе, хора! Ако ще правите такова нещо, правете го заедно с полицията. Преди това не пишете нищо в публичен форум.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Шайка по битаците

Мнениеот marfi » Пет Яну 25, 2013 5:46 pm

Опс, да хайка сори.

Ми дид аз с полицията ще си действам - виждам си колелото, звънкам идват и прибират по жалбата, която съм си подал
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Хайка по битаците

Мнениеот gogosim » Пет Яну 25, 2013 6:47 pm

Според мен не ги продават само в софийските битаци може да проверите на пазара в Богров и на пазара в Коколяне за тези се сещам проверете в битаците около София
gogosim
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 8:10 pm

Re: Шайка по битаците

Мнениеот subritual » Пет Яну 25, 2013 7:40 pm

did написа:И какво, ако видиш велосипед, който ти прилича на нещо, описано в тази тема?

Звъниш на собственика, ако може да дойде- коодринираш и звъните в полицията. Казваш, че ще задържиш евентуалния крадец, ако се опита да бяга и не успеят да дойдат веднага.
Полиция винаги има на 5 мин. от битаците.
Но за съжаление, крадените колела почти винаги не се предлагат публично.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Хайка по битаците

Мнениеот tisho » Съб Яну 26, 2013 3:46 am

Не знам каква е вероятността, но подозирам, че част от
"бизнесмените", които пласират крадени велосипеди четат тук.
И то не от вчера. Но казаното - казано...

Също смятам, че колелата се продават в други градове, а
и не само по битаците. Аз се оглеждам, когато минавам покрай
заложни къщи, защото там също продават разни колела.
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Хайка по битаците

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Яну 26, 2013 7:33 am

Искрени съчувствия към всички - скоропостижно простили се с велосипедите , НО:
Всичко по-горе написано/ кой знае защо/ ми прилича на сценарий за нова версия на филма : " ПРЕБРОЯВАНЕ НА ДИВИТЕ "ЗАЙЦИ
Момчета, твърде малко са случаите, когато аматьори са успели да преборят професионалисти! :nono: За съжаление...
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Хайка по битаците

Мнениеот ALTAFINI » Нед Фев 03, 2013 12:52 pm

Как може да се стигне до пазара в орландовци и къде точно се намира?
Аватар
ALTAFINI
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Съб Яну 28, 2012 6:28 pm

Re: Хайка по битаците

Мнениеот biker9812 » Нед Фев 03, 2013 8:04 pm

Колеги не веднъж съм виждал и хубави колела на битака в Димитровград.Продават ги на цените както в магазина.Ако някой на който му е откраднато колелото минава през този град в неделя може да се отбие на пазара и да потърси може да си види колелото :dontknow: :dontknow:
Изображение
biker9812
 
Мнения: 221
Рейтинг: 1032
Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 10:46 pm

Re: Хайка по битаците

Мнениеот Chroni » Пон Фев 04, 2013 3:00 pm

И аз редовно минавам през битака на Димитровград и виждам добри части-колелета също така и добра екипировка. И си личи че е втора ръка. Също в София на пазар Илиенци продават добри части зад щанда.. Свидетел съм бил, че вадят срамски части от торбичка зад щанда им, а пича публично си продава капли и накладки от 2-3 лева :)

И моето първо колело беше откраднато.. Полицията не го намери, крадците по най-бързия начин го изкарват от града и го продават на някой близък пазар за да се отърват от него. Относно хайка-та е горе-долу добра идея, но както Вие казахте - на публични места едва ли ще си намерите колелото. Чувал съм за варианти в които разглабят колелото и продават частите след време.

Успех с хайката :smash: Дано има някакъв успех!
Карам Клаймбър - skype: johnni_walkers
Аватар
Chroni
 
Мнения: 292
Рейтинг: 1134
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:34 pm

Re: Хайка по битаците

Мнениеот achooo » Пон Фев 04, 2013 10:13 pm

ALTAFINI написа:Как може да се стигне до пазара в орландовци и къде точно се намира?


Описанието ми не е най-доброто и не претендирам за точност, но от сточна гара тръгваш на североизток, реката да ти се пада от ляво, на първата или втората пресечка, свиваш в дясно и следваш улицата минаваш от ляво 1 лидл и продължаваш докато не видиш от лявата страна 1 каулфланд(мисля, че с 85 или 86 пак можеш да стигнеш до въпросната точка) и вече(то и при него има де) зад него почва, като минеш зад него ходиш на пред има 1 мост след моста първата пресечка в дясно изкачване там има голям паркинг и вече вътре е самият битак. На мястото има и полицаи. Бил съм там миналата пролет 2-3 пъти, предполагам и сега е там, като видях единственото колело различно от балканче беше с газов амортисьор, изтръгнати жила, счупени спици.
Според мен ще е по-добре, като се ходи там да се ходи с нещо с което да може да се докаже собствеността на колелото.
achooo
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 2:43 pm

Re: Хайка по битаците

Мнениеот Antares » Вто Фев 05, 2013 3:48 pm

Преглеждайте и продавалника. Крадеца на моето колело го беше пуснал за продажба там, както и за десетки други, откраднати от него... Ако имате пусната жалба за откраднатото колело - разбирате се с полицията, уговаряте среща с продавача и му правите капан.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Хайка по битаците

Мнениеот VeNk( )_vD » Сря Фев 06, 2013 8:54 am

Antares написа:Преглеждайте и продавалника. Крадеца на моето колело го беше пуснал за продажба там, както и за десетки други, откраднати от него... Ако имате пусната жалба за откраднатото колело - разбирате се с полицията, уговаряте среща с продавача и му правите капан.

:agree: :agree: Дано да успеете, моето колело беше откраднато около 3-4 години и не се намери дано вашите да се намерят!УСПЕХ!
Drag Climber Rider
Аватар
VeNk( )_vD
 
Мнения: 89
Рейтинг: 925
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 12:11 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта