Електрически велосипеди

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот hitar_potter » Пон Фев 11, 2013 11:58 pm

MacLeod написа:Една от основните идей на колелото е да се движиш, докато спортуваш и си раздвижваш кръвообращението. Винаги съм се чудил как може човек да дава пари за подобно нещо като ел. велосипед. Не е ли далеч по - добре да си караш колата или ако не ти се седи по задръстванията един скутер. Или може би някой предпочитат ел. велосипед пред скутер, защото не харчи бензин и е евтино ? Ми тогава не е ли по - добре с рейса просто ? Там е най - евтино, че и гратис се минава. :)

Най ги обичам такива като тебе дето си мислят, че като самите те не виждат смисъл в нещо, то и останалите не виждат смисъл в него. По-горе има не един или два аргумента за ел. велосипедите.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот xcII » Вто Фев 12, 2013 12:15 am

Добре де, така е. Електрическия велоспипед има свойто място, за някои хора. По-горните постове показват, че може би за повечето хора им е странно, като концепция. Толкова. Това не значи че е истина, за всички. Всеки, има право да избира дали да го кара или не, както и да има аргументи "за"/ "против". :)

От тая гледна точка, нека да оставим свобода на мнението, най-вече защото откриващия пост пита именно за мнение за този вид колоездене.. :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот Slade » Вто Фев 12, 2013 9:52 am

MacLeod написа:Една от основните идей на колелото е да се движиш, докато спортуваш и си раздвижваш кръвообращението. Винаги съм се чудил как може човек да дава пари за подобно нещо като ел. велосипед. Не е ли далеч по - добре да си караш колата или ако не ти се седи по задръстванията един скутер. Или може би някой предпочитат ел. велосипед пред скутер, защото не харчи бензин и е евтино ? Ми тогава не е ли по - добре с рейса просто ? Там е най - евтино, че и гратис се минава. :)


Може би най-същественият аргумент е, че все още можеш да минеш без регистрация, книжка и гражданска, а и батериите на нощен ток (или в службата :eyebrow: ) се зареждат евтино. В най-голямата жега е истински кеф да хвърчиш по асвалта, без да въртиш като гламав, а тия в рейса да отслабват по 2 кила от потене. Гигантският минус е първоначалната инвестиция и (ако се кара ежедневно) редовната подмяна на батериите, които ако са литий-полимерни или феритни са си една торба с пари. Не ми се вярва някой да се самонакаже с оловен акумулатор пък и той трябва да е по-специален (с дебели плочи), за да оцелее на пълни цикли заряд-разряд.
Аз лично не бих си взел подобно колело поради 2 прости причини - безумните цени и трудното му опазване, щото очевидно се краде не по-трудно от всеки друг велосипед, а струва колкото колата ми към момента.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот moz » Вто Фев 12, 2013 11:39 am

moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Нед Апр 21, 2013 9:54 am

PtD написа:
Admin написа: баща ми кара велосипеда си и в планината от време на време

И веднъж даже се качи с нас до вр. Мургаш. :bigeyes:


може ли малко повече инфо относно ел. велосипеда - какъв е по точно , от къде може да се купи;
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Нед Апр 21, 2013 11:02 am

Всяка монета си има две страни, аз виждам в електричката си бързо и лесно стигане до работа, прибиране в обедната почивка - което ми дава време за една бира и малко да легна да пъна кокалите за 30 минути. Работя на 4 км , скоростта ми на придвижване е 40-42км, пробега е около 15км на пълна газ, или ако не бързам отива до 20км. С едно зареждане имам две ходения до работа. Батериите ми тежат около 1.5 кг - 5А LiPo , 48v . http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=15521. Мотора е редукторен 8FUN , 500w, с планетарен механизъм. Доста по-нервен е от големите кютюци 500w, които ги слагат на предната гума - имах и такъв. С големия мотор, баир които изкачвах с 10км, с малкия редукторен го изкачвам с 30км.

Избора м/у скутер и ел.велосипед всеки сам си прави. Мотоциклет си имам, и то хубав - 1000сс, лятото не ми е оферта да се мъкна из града с каска, яке с протектори , да вися по светофарите, по навик да се оглеждам за куки 'щот пак съм поизтървал леко газта и да ми идват снимки за по 150лв в нас.

Това ми е третия електрик, първия беше купен от познат готов направен - изглеждаше и тежеше ужасно. За втория си купих Drag ZX 3 TE, от много четене на форуми ми се наби в главата едно - боен твърдак, и ник'фи ефтини мекицо-катапулти ... викам си добре , щом 100 човека го казват, явно е така. Е - не е така, твърдака ми наби дивака, разби ми камъни в бъбреците, и ред други неприятни изживявания, аз съм си моторджия човек, и съм свикнал на по-друга возия. Тогава дойде ред на колело N:3, евтина мекица, с по-читава вилка и из тези дни ще му набуча един заден акортисьор от миксер, или от някой мотор.

Мотора е с еднопосочен лагер и позволява каране по инерция без никакво усилие, както и позволява да се въртят педали без допълнително натоварване, от Варна съм , често слизам до морската градина без батериите, не заради 1.5кг спестено тегло, а за да не се изкушавам да натисна копчето.

С електриката как го кажа - родих се !

Снимка на кол'ло N:3

Изображение
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот PtD » Нед Апр 21, 2013 8:13 pm

fastbrake написа:
PtD написа:
Admin написа: баща ми кара велосипеда си и в планината от време на време

И веднъж даже се качи с нас до вр. Мургаш. :bigeyes:


може ли малко повече инфо относно ел. велосипеда - какъв е по точно , от къде може да се купи;


Admin може да ти даде повече информация. :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот Admin » Нед Апр 21, 2013 8:38 pm

fastbrake написа:може ли малко повече инфо относно ел. велосипеда - какъв е по точно , от къде може да се купи;


Самият велосипед е Cross и то доста стар. Двигателят го купихме от Канада, защото по онова време нямаше тук достатъчен избор. 400W, в предната главина, литиево-йонна батерия, 10 Ah. Издържа около 30-40 км разнообразно каране в град като София, където си има баири. Това е с помощ и от колоездача, разбира се, а при икономично каране и по-равен маршрут може и до 60 км да стигне. В планина сме правили маршрути около 30 км, от които половината са изкачвания, но там това горе-долу му е максимумът. Цялото допълнително оборудване (мотор, батерия, контролер, кабели, команда) тежи около 7.5 кг. Честно казано, не помня от колко време го кара, но има 3-4 години...
В момента подобни комплекти вече могат да се купят и в България от няколко места, при това цените са доста по-ниски от тогава.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Пон Апр 22, 2013 12:00 pm

chakal написа: Батериите ми тежат около 1.5 кг - 5А LiPo , 48v . http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=15521. Мотора е редукторен 8FUN , 500w, с планетарен механизъм. Доста по-нервен е от големите кютюци 500, които ги слагат на предната гума - имах и такъв.
Мотора е с еднопосочен лагер и позволява каране по инерция без никакво усилие, както и позволява да се въртят педали без допълнително натоварване


колко батерии са нужни за 30 км пробег ? от къде поръча мотора и батериите - те в паралел ли са свързани ?> ?

Admin твоя мотор същия ли е или е по - добър ? какво да гледам като купувам мотор ?
има ли спад в капацитета на бтерията
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Пон Апр 22, 2013 12:42 pm

fastbrake написа:колко батерии са нужни за 30 км пробег ? от къде поръча мотора и батериите - те в паралел ли са свързани ?> ?


Всичко съм описал в предния си пост, чети и смятай. Дори и линк съм ти дал за най-евтините батерии. Мотора е купен от Бг. търговец, чукни в гугъл и ще намериш кой от тримата продава 8FUN мотори.
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот Admin » Пон Апр 22, 2013 5:54 pm

fastbrake, моторът не е мой и в момента не мога да ти дам толкова подробни технически характеристики, както chakal. А и въпросът кой двигател и коя система е по-добра едва ли е еднозначен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот rodopi_biker » Вто Апр 23, 2013 4:12 pm

Електрическия велосипед би могъл да стане първи приятел на даунхиларите, стига батерията и двигателя да бъдат достатъчно леки и мощни за да катерят нанагорнищата. Представете си колко по-евтино и независимо ще бъде качването до началната точка от спускането, вместо да даваме сума пари за лифтове, да молим шофьорите на рейсове да ни качат байка до горе и тн. :idea:
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот bdz43r » Вто Апр 23, 2013 8:23 pm

И след второто качване, 5 килограмовата батерия е свършила... горе-долу за толкова ще стига.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот KUM4o » Вто Апр 23, 2013 8:47 pm

Прав си, но ако се направи електромотора да върти в синхрон с каданса на въртене на педалите ще искара доста или най-малко ще удвои пробега. Ето едно доста елегантно и красиво електрическо колело. http://www.youtube.com/watch?v=gEjbV6TxZD0
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Сря Апр 24, 2013 7:04 am

chakal написа:
fastbrake написа:колко батерии са нужни за 30 км пробег ? от къде поръча мотора и батериите - те в паралел ли са свързани ?> ?


Всичко съм описал в предния си пост, чети и смятай. Дори и линк съм ти дал за най-евтините батерии. Мотора е купен от Бг. търговец, чукни в гугъл и ще намериш кой от тримата продава 8FUN мотори.


намерих само двама ... и не ми стана ясно , какво точно ми трябва ? има доста опции , комплекти ; на мен всички джаджи ли ми трябват или ?
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Сря Апр 24, 2013 9:43 am

Еми и като реклама да се счете - лошо няма, аз съм много доволен, магазина е http://elektrovelosipedi.com/ , човека се казва Велизар (ако не бъркам) - той продава 8FUN моторите.

Другия, който продава редукторни мотори и твърди, че са BMC , но са MAC Shanghai e Zecotec http://www.bicycle-alarm.com/bg/index.php , сайта му за моторите не бачка, но тук му има телефона.

Третия е http://evparts.alle.bg/ . но неговите са без редуктори и са големи (тежки). Но пък има реални 1000w мотори, развиващи на 48v до 50км/ч

И тримата продавачи са отзивчиви и готови да отговорят на въпросите ви.

Моя съвет - ако не търсите скорост от 40км си вземете 500w контролер, доста пази батериите и имате осезателно по-дълъг пробег. Или другия вариант - 1000w контролер, но тогава няма да минете с по-евтина батерия от сорта на 550лв, а ще трябва Headway батерия от около 900-1000лв, за да може да отдава необходиямия ток, иначе разсипвате батерията много бързо.

Правилно подбран комплект, батерия-мотор-контролер ще ви изкара над 5 години.

Ако някой реши да купува комплект, от който и да е от търговците, няма да е лошо да драсне един ред тук, но със конкретен въпрос за мотор и контролер, а не от сорта какво да си купя - винаги ще дам съвет на база не малкия опит, който имам + всичките изчетени теми в щатските форуми.

А ето една полезна тема от 80+ страници точно за ел.велосипедите. Имам много бълвоч изписан в тях, но има и много ценно инфо. Моля, който е заинтересуван, да започне първо от ТАЗИ ТЕМА.
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот TPECHAT » Вто Апр 30, 2013 2:04 pm

...темата е актуална за градски каращите, от 10 дни съм на колелото до работа и обратно :beer:

... да електро е и затова се включвам - 250 вата с 36 волта батерия. Използван е този кит: http://ecopowersport.eu/product/33/e-kit-ii.html, т.е. всичко е в главините.

Карам го втора година - нямам забележки по мотора и батерията. Качих се от Младост, София до Алеко и обратно през града, издържа си. Китът се използва с това: http://www.focus-bikes.com/int/en/bikes ... 599e707660 На ден минавам минимум 18 км. Ако нямаше толкова баири в София нямаше да врътна и един път.., но градът е ужасен в това отношение.

С 250 вата няма как да не въртиш по баирите... така че си е велосипед и си е нужен. Естествено имам и колело без моторче.., но сериозно се замислям и за едно на бензин... въобще всичко, което е икономично и не изисква регистрации. Колата само за зимата и за извън града.
TPECHAT
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 9:51 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Сря Май 01, 2013 3:12 pm

Първата ми електричка беше с комплект купуван от Конрад, за около 300лв без батериите + оловни акумулатори от същия магазин.

http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=9776

Не е зле, само имайте предвид, че мотора в предната вилка, има навика да кърти ушите на вилката. А резултата е велосипед спрял на място от 40км/ч , а велосипедиста продължава по колена и с главата напред със същата скорост.
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Съб Май 04, 2013 8:01 am

chakal написа:Първата ми електричка беше с комплект купуван от Конрад, за около 300лв без батериите + оловни акумулатори от същия магазин.

http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=9776

Не е зле, само имайте предвид, че мотора в предната вилка, има навика да кърти ушите на вилката. А резултата е велосипед спрял на място от 40км/ч , а велосипедиста продължава по колена и с главата напред със същата скорост.

конрадския има ли freewheel ? за него ли споменаваш, че катери баирите с 10 км ? възможно ли е да е от контролера или от кабелчетата дето ограничават скоростта ? доколко зная само алу вилките се чупят
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Съб Май 04, 2013 10:53 am

1. Не, няма.
2. Да, той ги катери с 10, за разлика от редукторния ми - с 30.
3. Незнам за контролера, но не е от двойката, която ограничава газта, с тях вдига точно 20км, а иначе отива до 30+
4. Нещо не си се представям с твърда вилка из града, до колкото знам, всички работещи са алуминиеви. Сложи и 5-6 кила мотор в главината + въртящия момент, който създава, и вече имаш гов разлуфтен XCR (да не споменавам по-хубавите и по-леки вилки).
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Съб Май 04, 2013 3:53 pm

chakal написа:1. Не, няма.
2. Да, той ги катери с 10, за разлика от редукторния ми - с 30.
3. Не знам за контролера, но не е от двойката, която ограничава газта, с тях вдига точно 20км, а иначе отива до 30+
4. Нещо не си се представям с твърда вилка из града, до колкото знам, всички работещи са алуминиеви. Сложи и 5-6 кила мотор в главината + въртящия момент, който създава, и вече имаш гов разлуфтен XCR (да не споменавам по-хубавите и по-леки вилки).


-а има ли e-ABS зареждане на акумулатора при спиране и спускане като на конрад ... ?

8 фън е около 48 волта , колко точно издържа с 3 х 5000 ма на 14,8 волта = 44,2 волта 5000 ма ?
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот chakal » Съб Май 04, 2013 6:08 pm

fastbrake написа:
-а има ли e-ABS зареждане на акумулатора при спиране и спускане като на конрад ... ?

8 фън е около 48 волта , колко точно издържа с 3 х 5000 ма на 14,8 волта = 44,2 волта 5000 ма ?



- вдигаш телефона и питаш вносителя, дал съм линк към магазина му.

- връщаш малко назад в темата и четеш, всичко съм написал.
chakal
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 11:36 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Съб Май 04, 2013 7:07 pm

TPECHAT написа:...темата е актуална за градски каращите, от 10 дни съм на колелото до работа и обратно :beer:

... да електро е и затова се включвам - 250 вата с 36 волта батерия. Използван е този кит: http://ecopowersport.eu/product/33/e-kit-ii.html, т.е. всичко е в главините.

Карам го втора година - нямам забележки по мотора и батерията. Качих се от Младост, София до Алеко и обратно през града, издържа си. Китът се използва с това: http://www.focus-bikes.com/int/en/bikes ... 599e707660 На ден минавам минимум 18 км. Ако нямаше толкова баири в София нямаше да врътна и един път.., но градът е ужасен в това отношение.

С 250 вата няма как да не въртиш по баирите... така че си е велосипед и си е нужен. Естествено имам и колело без моторче.., но сериозно се замислям и за едно на бензин... въобще всичко, което е икономично и не изисква регистрации. Колата само за зимата и за извън града.

а колко часа кара с тая батерия ? скорост надолу, нагоре ?
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот puleto » Пет Май 10, 2013 5:56 pm

Добре де, а като пишем за ел. велосипеди, защо някой не каже нещо и за моторните или не е в темата. Или пък всички сме някакви "ЕКО" и няма да си признаваме ако имаме такива? Питам понеже се говореше и за скутери, които не са "ЕКО", а не се спомена за велосипеди с ДВГ.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот rodopi_biker » Пет Май 10, 2013 9:47 pm

Защото темата се казва "Електрически велосипеди"

Но като стана въпрос за велосипеди с ДВГ, тези дни си направих едни прости изчисления
кое би ми излязло по-евтино. Електрически велосипед или такъв с ДВГ.

Значи първоначална инвестиция:
-един комплект за електрифициране на велосипед е 500лв.+ батерия 800лв.= 1300лв
-един комплект ДВГ 260лв.

Разход на енергия:
-1 батерия има 1000 презариждания с 30км пробег = 30 000км. за 800лв+200лв за ток= 1000лв.
-ДВГ 2л/100км.х2,70лв/л= 5,40лв/100км, което за 30 000км. е 1600лв+200лв за масло= 1800лв.

Разход за подръжка:
-за електрическия = 0лв.
-за ДВГ (Бутало, семеринги, съединител, клапи, карбуратор, филтър, свещи и др.) за 30 000км.около 150лв.

Общо за 30 000км:
Електрически - 1500лв.
ДВГ - 2200лв.

Единствения недостатък който виждам в електрическия е пробега и това , че не може да си напълниш
"резервоара" за 1мин., а трябва да чакаш 5-6 часа. :smokin:
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот Slade » Пет Май 10, 2013 11:56 pm

Не знам какви са тия 800лв за батерия, но читави китайски литий-полимерки (Turnigy nano tech), 12 клетки (има-няма 48V), 5Ah капацитет и 65~130C при разряд не струват повече от $270 без доставката от склада в Германия ($5 за куриер до склада на Габко + 9 кинта за транспорт с последните).
Батерията тежи 1.7kg и е доста компактна. Такава батерийка може да захранва безчеткови мотори с мощност много пъти по 500W...
Последна промяна Slade на Съб Май 11, 2013 12:08 am, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот rodopi_biker » Съб Май 11, 2013 12:07 am

Тези 800лв. са за литиево-йонна батерия, 48 волта, 15 амперчаса, с която велосипедът да може да измине 30 километра без въртене с едно зареждане. С 5 амперчаса не му давам повече от 10-12км и тогава сметките са съвсем различни. Ако навържеш 3 от твойте батерии по 5 амперчаса успоредно, ще видиш че като цена ще ти излезе дори по-скъпо от 800лв. :peace:
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот Slade » Съб Май 11, 2013 12:12 am

Не знам защо искаш подобна батерия при положение, че дори само една клетка да се скапе, щото 12-24-36-48 клетки (зависи от батерията) трудно се поддържат в баланс, китайската батерия от 800лв се превръща в много неизгодно преспапие, в домашен пожар или още по-лошо - в пожар на пътя. Ако се пътува не повече от 20км на ден, 5Ah са напълно достатъчни - Chakal-a по-горе е писал. Да не говорим, че тоя 15Аh-ов "туч" не е никак удобен на колелото...
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот zImage » Съб Май 11, 2013 9:50 pm

Случайно попаднах на едно видео и се сетих за тази тема. Идеята е, че само сменяш предното колело и отнемало уж 5 минути да превърнеш какъв да е велосипед в електрически: http://www.kickstarter.com/projects/208 ... e-bike-kit
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Електрически велосипеди

Мнениеот fastbrake » Нед Май 19, 2013 6:47 am

Slade написа:Не знам какви са тия 800лв за батерия, но читави китайски литий-полимерки (Turnigy nano tech), 12 клетки (има-няма 48V), 5Ah капацитет и 65~130C при разряд не струват повече от $270 без доставката от склада в Германия ($5 за куриер до склада на Габко + 9 кинта за транспорт с последните).
Батерията тежи 1.7kg и е доста компактна. Такава батерийка може да захранва безчеткови мотори с мощност много пъти по 500W...


може ли да кажеш фирмата, щото аз съм в Германия и мога да си я купя направо ;
тука повечето ел. велосипеди са с 250 в мотор и са над 700 еуро
fastbrake
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 1:09 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron