Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот rincewind » Пет Мар 07, 2014 5:37 pm

аз лично, 3d guard аларма + верига 10фи + катинар с nw4 ключ
да заповядат
rincewind
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 12:17 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот tziko » Пон Мар 10, 2014 2:31 pm

Здравейте, реших да ви споделя, как действаха автоджамбазите като крадяха колелета преди 5-10 години. Имах комшия който е на висок пост в мафията с крадените коли, та той ми каза следното: Като пътуват из Европа, обикновено са с голям бус и 3-4 човека вътре, на връщане по пътя гепят к'вото видят, колелета, мотори или друго. Просто гледат кое може да се вземе бързо лесно и безрисково. Естествено в буса има големи резачки които рядко срещат трудности, а регистрацията на буса е в трета глуха. Виждат вързано колело или моторче, спират, слизат двама, единия реже и маха кабела/веригата другия хваща колелото и го мята в буса. Това става за по-малко от 30 сек. (най-често 15сек. за колело и до минута-две за мотор). Въобще не гледат какво е колелото, скъпо-евтино, няма значение, това го определят по пътя в буса на спокойствие. Това го правят както български джамбази из европа, така и разни молдовски, естонски, румънски и всяк'ви които минават през БГ и внасят светкавично в техните си държави. До колкото съм в час, тази практика продължава и сега макар и в доста по-малки мащаби. Имайте го в предвид като вързвате колелета на главни улици, макар и оживени.
Око за око, паста за зъби!
Аватар
tziko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 7:45 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот eleazara » Пет Мар 14, 2014 10:12 pm

rincewind написа:аз лично, 3d guard аларма + верига 10фи + катинар с nw4 ключ
да заповядат

Напрао го зазиди у гаражо..
eleazara
 
Мнения: 83
Рейтинг: 837
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 5:02 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот outfaced » Съб Мар 15, 2014 12:17 am

neddelev написа:Здравей те,днес си поръчах от този катинар
[img]http://www.discountbicycles.co.uk/accessories/locks/masterlock-lock.jpg[img]
http://www.discountbicycles.co.uk/biz/p ... _210x110mm
струва ми се сериозен но проблема ми е къде ще го държа на велосипеда :dontknow: и как ще изглежда,все пак е около 250мм.Но ще му мисля като дойде утре.


Сериозен, сериозен ... колко да е сериозен ... с тоя тип ключове вече има катинари във всяка железария → всеки малко по пекан крадец може да ги "хакне".
Масивни заключвалки, вериги и прочие и с някакъв абсолютно стандартен ключ - никъв смисъл. Никой не реже веригата. Може ли да се отключи - заминава. Винаги си една крачка напред, ако имаш някаква нестандартна заключвалка, ако и да не е особено сигурна сама по себе си.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот eleazara » Съб Мар 15, 2014 8:12 pm

outfaced написа:
neddelev написа:Здравей те,днес си поръчах от този катинар
[img]http://www.discountbicycles.co.uk/accessories/locks/masterlock-lock.jpg[img]
http://www.discountbicycles.co.uk/biz/p ... _210x110mm
струва ми се сериозен но проблема ми е къде ще го държа на велосипеда :dontknow: и как ще изглежда,все пак е около 250мм.Но ще му мисля като дойде утре.


Сериозен, сериозен ... колко да е сериозен ... с тоя тип ключове вече има катинари във всяка железария → всеки малко по пекан крадец може да ги "хакне".
Масивни заключвалки, вериги и прочие и с някакъв абсолютно стандартен ключ - никъв смисъл. Никой не реже веригата. Може ли да се отключи - заминава. Винаги си една крачка напред, ако имаш някаква нестандартна заключвалка, ако и да не е особено сигурна сама по себе си.

И как да видя аз цените на долу посочените компненти,виждам само снимки..
eleazara
 
Мнения: 83
Рейтинг: 837
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 5:02 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот evin » Пон Мар 17, 2014 8:56 am

При условие, че всеки може да си купи малък акумулаторен ъглошлайф, и веригите не са решение
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re:

Мнениеот nerron » Пон Мар 24, 2014 12:58 pm

Burn0u7 написа:Не бе, събираме се 10 човека, даваме по 5 лева и за 50 лева от пазара копуваме някакво "много яко колело със заден амУртЕСЕор и ДЕскова спЕрачка. Мажем ротора с машинно масло, пркъсваме и жилата за всеки случей и слагаме колелото незаключено на някоя пейка, поскока - главна улица с много коли. Скриваме се с камера зад близкото дърво и после пускаме клипа със размазването на 1 мангал от тир по СКАТ, волен сидеров копува правата, парите ги влагаме на еврофурбол или ги влагаме в банка с висока лихва и след това си ги разделяме на 10 и по 200-те лева на човек се черпим :)



Хахаахах. Брат, ти си МАГНАТ!!!
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.
nerron
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 7:05 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот iPop » Пон Мар 24, 2014 3:20 pm

https://www.youtube.com/watch?v=P_mrFMMHzEM
Ето тука правят много яка ебавка с крадците на колела :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот N.i.k.o.l.a » Чет Май 08, 2014 9:13 pm

Вземаш едни педали от тези и включваш винаги на последна скорост при спиране. Пък крадецът да му мисли как ще избяга. :D :D
Прикачени файлове
eggbeater_2.jpg
eggbeater_2.jpg (56.99 KiB) Прегледано 19830 пъти
Riding makes you feel free!
N.i.k.o.l.a
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1173
Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 9:11 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот papinu » Сря Май 21, 2014 2:20 pm

Уникално решение за заключване :bowdown:
The World’s First Totally Unpickable Lock
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Нед Май 25, 2014 2:56 pm

Не знам до колко се отключват ключалките, вместо да се прерязват. Разбира се не говорим за тези дето пухаш фиба и само се отключва.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Andreshk » Чет Май 29, 2014 7:21 pm

krach написа:Не знам до колко се отключват ключалките, вместо да се прерязват. Разбира се не говорим за тези дето пухаш фиба и само се отключва.

Този се прерязва безпроблемно (разбирай, прерязаха ми го) :crazy: . А ей тези май ги отключват (разбирай, май ми го бяха отключили - така и не разбрах). Но предимно се реже, тъй като е по-бързо, все по-рядко са моделите, които можеш да отвориш за 12 секунди с флумастер.
Andreshk
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 4:24 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот puleto » Пет Май 30, 2014 6:00 am

Andreshk написа:
krach написа:Не знам до колко се отключват ключалките, вместо да се прерязват. Разбира се не говорим за тези дето пухаш фиба и само се отключва.

Този се прерязва безпроблемно (разбирай, прерязаха ми го) :crazy: . А ей тези май ги отключват (разбирай, май ми го бяха отключили - така и не разбрах). Но предимно се реже, тъй като е по-бързо, все по-рядко са моделите, които можеш да отвориш за 12 секунди с флумастер.

Първия катинар е с много тънко стоманено въженце вътре в прешлените и се реже много лесно. Втория е с много късо ключе и има много малко (3 или 4) пъпки или там както се наричат елементите в патрона и е податлив на насилие при отключване. Все пак ако си крадец на колела си изграждаш опит и преценяваш с какво да се захванеш. С кой катинар и т. н. Едва ли експериментираш на място. Лошото е че първия наистина не е евтин и подвежда купувача, че купува нещо надеждно. Цената му обаче е за ключалката, а не за това което държи та и затова не го отключват, а го режат. Ключа трябва да е дълъг, двустранен ако е секретен и "въжето" да е дебелостенен синджир за да се реже трудно и да трябва да се реже на две места. И въпреки всичко няма гаранция.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Volkov » Нед Юни 01, 2014 10:51 am

Гледах репортаж наскоро за кражби на велосипеди и идеята беше да се забави крадеца, за да може той сам да се откаже.

Една по-дебела верига от железарията с дебел катинар си мисля че ще свърши работа... или се бъркам?! :crap:

Изображение

Изображение
Аватар
Volkov
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот dviktor » Нед Юни 01, 2014 3:04 pm

Преди време взех това.

Изображение.

Не става за носене постоянно защото тежи около 1.5кг. Всичко изглежда здраво и масивно на пръв поглед, но нали знаете че всичко се разбива и отключва, въпросът според мен е по-неопитните крадци да се забавят и да се откажат.
Пожелавам на всички да не се налага да разбират колко са сигурни тези заключвачки :beer:
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот nerron » Нед Юни 01, 2014 10:37 pm

Каквито и ключалки и катинари да използвате, за съжаление, който е решил - ще го открадне.И на първа скорост да се включи, и с катинари да е, и с блиндирани врати и порти да е ... пак ги крадат. Единственото решение (и то пак не винаги) е - стойте неотлъчно до велосипеда си, прибирайте го В мазето само в краен случай и стискайте палци някой да не е достатъчно силен да Ви удари два шамара и да Ви свали директно от колелото. Това е, няма друго решение. Има ножици, които режат влакови релси вече. Такива, които режат вериги - на всеки строеж! Съвети:
1. Стой до велосипеда винаги!
2. Не си мисли да го оставяш дори и за 15 мин подпрян на оградата да платиш нета!
3. Ако трябва да си купиш храна, влизай с колелото. Ако не те пуснат - купувай само от отворени магазини (клек шопове и т.н.). Най - добре си купувай предварително!
Това е което Ви препоръчвам да направите за да не Ви се открадне велосипеда. Сега към по-малките, които четат това: ако някой Ви попита "Хм, хубаво колело, откъде го имаш? Каква марка е? Може ли едно кръгче? Дай само да се кача за малко!" и т.н. - ТОЙ МОЖЕ БИ ИМА НАМЕРЕНИЕ ДА ВИ ГО ОТКРАДНЕ. Отидете при най близкия възрастен и го заговорете нещо. Питайте го колко е часа и т.н. Ако онзи не се е махнал вече, качвайте се на колелото и да Ви няма. Не се хвалете в квартала колко е хубаво колелото и колко пари струвало и т.н. Така може да впечатлите само крадците.

П.П. Не подценявайте крадците и не надценявайте възможностите на катинара, веригата или ключалката си.
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.
nerron
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 7:05 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Пон Юни 02, 2014 7:11 pm

У-лока е тежък неудобен за носене, не винаги има подходящи места за които да го вържеш. НО пък докато го срежат имаш 3 минути повече. Говоря не за този модел който се отключва с флумастер ами следващия със секретен ключ. Масово крадците са цигани с цигански клещи. Така че шанса с такива да срежат това е много малка. За у-лока е необходимо или огромна ножица или ножовка и яко рязане.
Шанса някой да спре крадец (докато той си кълца спокойно, клони към 0), така че каквито и ключалки да ползваш като си го вързал на закътано местенце, през кормилото или предната гума или с ключалка за 5 лева, просто не очаквай велосипеда да е там където си го оставил. Съседната тема за откраднати теми много малко споделят как аджеба са откраднати и как са били вързани колелата. НО съм сигурен, че една мнооогооо голяма част са вързани колкото да отбие номера.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот nosleto » Пет Юни 06, 2014 3:13 pm

Аватар
nosleto
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 3:28 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот AviMC » Съб Юни 07, 2014 6:16 pm

Гледайки всички тези закл. у-ва и най-вече снимката на н.и.к.о.л.а се питам, няма ли някакъв вид "скоба", която да блокира задното колело или стоманен прът, който да минава през педалите и между задната гума и рамката? И все пак смятам, че идея за универсално и неразбиваемо закл. у-во може да се роди само от велосипедист загрижен за возилото си.
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Нед Юни 08, 2014 10:08 am

Проблемът не е това дали ще може да въртиш педалите или задната гума да ти се движи. Не представлява проблем да си търкалям колелото само на предна/задна гума. Проблема е да е вързан към нещо и да остане върза там.
http://www.youtube.com/watch?v=A1-jmqyCSyQ
Това е резултата от скапани вързалки. 2 минути и циганин с обикновени резачки.
Един вид, не може да си връзваш колело с ключалки за по 20 лева, а колелото да ти струва 500+ (нали и 100 да е пак) и да се чудиш как аджеба са ти го задигнали.
Също е положението с:
-вързах го във входа който се заключва
-вързах го в мазето
-вързах го сутринта на улицата и вечерта не го намерих
-вързах го на етажната площадка

Вчера в един търговски комплекс (няма да споменавам за да не ходят да проверят) имаше няколко колела вързани по възможно най - тъпия начин. Само през рамката. Само през гумата. Да не говорим, че почти всички ключалки бяха около 20 лева. И после ще пишат в другата тема "Откраднаха ми колелото". Ами ако оставиш колата си с ключове на таблото и свален прозорец.... Не случайно при подобен пример (с колата) застраховател няма да ти плати нищо. Понеже не си се погрижил достатъчно за своята собственост.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Нед Юни 08, 2014 10:10 am

krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот capola » Сря Юли 02, 2014 10:16 am

Какво мислите за решението при заключване в маза да се взима поне предното колело? Мислите ли, че като ги крадат, ги товарят в бус, или направо ги подкарват?
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Yavkata » Сря Юли 02, 2014 11:52 am

Аз лично, като заключвам колелото (това на жената, за през зимата, че тогава нещо не кара) в мазето, му свалям предната и задната капла, педалите, и кормилото. Рамката с вилката ги качвам върху гардероба в спалнята, а върху тях слагам каплите. Тъй като мазето се заключва стабилно с метална врата , въобще не се притеснявам да го съхранявам по този начин. Тука е така!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот puleto » Пон Юли 07, 2014 7:07 am

capola написа:Какво мислите за решението при заключване в маза да се взима поне предното колело? Мислите ли, че като ги крадат, ги товарят в бус, или направо ги подкарват?

Ами хората са различни и крадците също. В кооперацията на майка ми разбиха всички мазета и бяха откраднали какви ли не неща, а даже и компоти по думите на една съседка. На един приятел му разбиха мазето за да му откраднат една скъпа пробивна машина и не бяха пипнали нищо друго, а имаше доста инструменти. Така че няма закономерност според мен. Аз като си оставям колелото в мазето го връзвам за един стелаж. И без това катинара ми е на колелото и не ме затруднява да го вържа все пак. Друг е въпроса че вратата ми е метална.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот gulliver » Вто Юли 29, 2014 2:48 pm

А какво мислите за пасивна мярка като регистрация в подобен регистър https://www.immobilise.com. Незнам дали някой е запознат, ползва или въобще съществува подобно нещо в Бг, но поне би било крачка в борбата с кражбите.
gulliver
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 8:17 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот iPop » Вто Юли 29, 2014 3:11 pm

gulliver написа:А какво мислите за пасивна мярка като регистрация в подобен регистър https://www.immobilise.com. Незнам дали някой е запознат, ползва или въобще съществува подобно нещо в Бг, но поне би било крачка в борбата с кражбите.


Има в бг такова: Велорегистър
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот gulliver » Чет Авг 28, 2014 11:24 am

Ще ви споделя с какво се сблъсках!!!
Случката се разигра вчера около 16:55 в подземният паркинг на един от моловете в София.
Минавайки покрай една от стойките за колелета видях младеж (на не повече от 17-18 години) с раница, застанал до едно от колелетата да седи и да се оглежда съмнително. Веднага се усъмних, че нещо се случва защото на 3 4 метра от него имаше още един младеж който го наблюдаваше и също се оглеждаше. На още 3 4 метра от втория имаше трети младеж, който правеше същото застанал на входа (ескалаторите) между паркинга и търговската част на мола.
Разминавайки се с първият младеж и колелетата го погледнах добре за да видя какво точно се случва - симулираше отключване на кабела с който е заключено колелото. Отдалечавайки се на 4 5 крачки от него се обърнах още веднъж да се уверя дали нещо нередно се случва и с изключително възмущение швидях как ш*бания малък крадец извади дискретно от раница една ножица за метал и съвсем нагло пред мен сряза на няколко места кабела на колелото.

В същият момент извиках "Хей какво правиш" и тръгнах обратно към него. А той с цялата си наглост ми потговаря "взимам си колелото". "Да не си си загубил ключа, че режеш кабела" го питам аз. А той отново най-надменно ми отговаря "не, просто взимам колелото". "Какво взимаше?!? Ти крадеш ... колелото не е твое" му отговарям (веднага в съзнанието ми изплува идеята за физически сблъсък с нещасника) и виждам как другите двама тръгват към мен. Посягъм и вадя телефона от гжоба си а кръдеца реши, че посягам към него и прави движение към мен с ножицата в ръка. Единственото което ми дойде на ум бе да им кажа на висок глас, че в момента има няколко охранителни камери които снима случката и в момента има охранители от мола което се придвижват към нас, като във същото време вече набирах 166. Бандата крадци видимо се притесни и се изниза нагоре по ескалатора посока вътрешноста на мола. Диспечера който беше на линията на 166 получи кратко и конкретно описание на ситуацията след което ме свърза с полицай (предполагам) на който дадах малко по подробна информация за събитието и описание на крадците. След около 4 5 минути се появиха и от охраната на мола с видимо неясна цел. Извиках им и им казах накратко за случката, а те се засилиха в посоката в която заминаха крадците. В същият момент им извиках, че колелото е с вече срязан кабел и някой ще го задигне (ако не и същите нагли крадци минути по късно). Единият от охранителите взе колелото за да го прибере на безопасно място ... надявам се собственика да е проверил при охраната на мола за спасеният си велосипед след като не го е намерил там където го е оставил.

Съжелявам само, че нямаше поне още един човек с мен та да им дадем един урок по обноски на тия гадове долни дето посягат чуждото!!!

Поуката: Крадците са мега нагли, очевидно нищо не ги спира а само забавя. Личен съвет - въобще не си купувайте разни кабелчета (особенно тънки) за заключване. Ако ще оставяте колелото си на публично място го заключвайте поне с верига (дебела, подсилена, с катинар който също е подобаващ за веригата) в най-добрия с комбинация от допълнителни U-скоба или кабел за останалите компоненти от колелото (седалки, предни/задни капли) за да не се разделите и с тях.

Ето една снимка какво остана от заключващия кабел. Правете си изводите!
Изображение
gulliver
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 8:17 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Авг 29, 2014 10:47 am

Те кабелите режат ама другите по-евтини заключвалки ги отключват с поглед. Просто ако не искаш да ти краднат байка не го оставяй никъде за колкото и да е време.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот iPop » Пет Авг 29, 2014 12:08 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Те кабелите режат ама другите по-евтини заключвалки ги отключват с поглед. Просто ако не искаш да ти краднат байка не го оставяй никъде за колкото и да е време.


Или ако имате градско евтино колелце си го връзвайте с нещо здраво. По възмоижност дебела верига със здрав капсулован катинар.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Авг 31, 2014 12:04 am

Ако ти кажа че градско евтинко колелце ми го откраднаха на ръка разстояние от мен вързано за дърво. Буквално тука има, тука нема. Тия евтинките връзки с кабелите си ги кълцат като кашкавал. Другите ги отключват за секунди. Катинарите, на тях тренират. Повечето клипове в youtube относно lockpicking са с катинари. Аз в мазето редовно си влизах с малка отверка и малък кламер а там катинара беше един тлъст на "Метал" . Много доверие ми вдъхват. Да има хубави ама кой ще ти даде 30 кинта за катинар и още 10 за верига.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 149 госта