Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот newbiebg » Нед Апр 09, 2017 11:28 am

borisfx написа:...т.е. най-добре е колелото да стои в спалнята на една ръка разстояние от теб. Всичко друго е немърливост и безотговорност към сигурността.
Човек трябва да си пази колелото така както си пази жената да не я откраднат.


Това сарказъм ли е или ти наистина си държиш колелото в спалнята? :) Кой нормален човек, който живее в блок, ще го качва всеки път по стълбите или в асансьора? Веднъж, два пъти - става, но повече? Според мен проблемът не е къде и как си оставяме колелетата, а в това, че има страшно много бедни и гладни хора в тази държава, а и органите на реда в някаква степен са обезсилени от тези над тях. Но всичко ще се промени, надявам се възможно най-скоро. На всяка мъка й идва краят, това важи и за положението, в което сме в последните 28 години.

Смятам, че всеки един човек в България трябва да има достатъчно пари, за да може да си позволи кола, мотор, колело или каквото там му се кара и от което има нужда, за да се придвижва от т. А до т. Б, та до т. Я. И това ще стане един ден. Разбира се, завистта е голям проблем, но когато човек е материално и духовно задоволен, много по-рядко му минават греховни мисли през главата. Поне това е моето мнение.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Начинаещият » Нед Апр 09, 2017 2:14 pm

newbiebg написа:) Кой нормален човек, който живее в блок, ще го качва всеки път по стълбите или в асансьора? Веднъж, два пъти - става, но повече?

Аз :D На 8-мия етаж съм и си го возя с асансьора, като в нас стои закачено в коридора на стойка за стената :beer:
Иначе в мазето е и доста влажно, а и плъхове има понякога...Иначе за другите неща съм съгласен с теб...
Начинаещият
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 03, 2016 11:01 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот newbiebg » Нед Апр 09, 2017 2:50 pm

Начинаещият, явно имате много голям асансьор и голям коридор, защото стандартните са си доста тесни и малки. И аз съм качвал моето в асансьор, но не е никак удобно и не си е работа. Адмирации на теб за ентусиазма! :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот Alexi » Нед Апр 09, 2017 3:33 pm

не знам как ще стане да го кача в къщи моето ,някой път с 2 кила кал по него .. жената ще ме изгони :D седи си в мазата ,сложил съм си метална врата с катинар но по същественото е ,че сградата не е панелка с 50-60 апартамента и да влизат/излизат всякакви хора денонощно,а малка кооперация ново строителство ,на която входната врата също се заключва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот patricii » Нед Апр 09, 2017 7:26 pm

"...Смятам, че всеки един човек в България трябва да има достатъчно пари, за да може да си позволи кола, мотор, колело или каквото там му се кара и от което има нужда, за да се придвижва от т. А до т. Б, та до т. Я. И това ще стане един ден. Разбира се, завистта е голям проблем, но когато човек е материално и духовно задоволен, много по-рядко му минават греховни мисли през главата. Поне това е моето мнение..."-На това най-напред са му викали утопия, после комунизъм, след това...ми налага се да се чете от време на време... :wavey:
SPIRITUS PROMPTUS EST,CARO AUTEM INFIRMA!- ДУХЪТ Е СИЛЕН, ПЛЪТТА-НЕМОЩНА!
+Станислав Стратиев-ТОЛКОВА МНОГО НИ ПРАВЯТ НА МАЙМУНИ,ЧЕ ВЕЧЕ ВЯРВАМЕ В ТЕОРИЯТА НА ДАРВИН
Аватар
patricii
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 6:48 pm
Местоположение: От 0 до 2925 м н.в.

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот eternal_cycle » Нед Апр 09, 2017 8:26 pm

newbiebg написа: :) Кой нормален човек, който живее в блок, ще го качва всеки път по стълбите или в асансьора? Веднъж, два пъти - става, но повече?


Колега, явно аз съм най-ненормалният, който вече 7 години ежедневно циркулира с велосипедите си нагоре-надолу, до петия етаж и обратно.
Държа 2 велосипеда в апартамента си (имам място, да) и никога не ми е било особен проблем да измина 5 етажа с 13 кг на рамо.
И спя спокойно.
Не би трябвало и на другите да им е проблем. Все пак това е форум за планинско колоездене и се предполага, че за хората тук това не е някакво предизвикателство.
По-добрата алтернатива от това да хленчите в тази тема.
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 10, 2017 9:52 am

3 години - 7 етажа - почти всеки ден.
Имам се за доста нормален.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот noncho » Пон Апр 10, 2017 11:29 am

На една ръка разстояние си държали велосипедите винаги, другите си били виновни. Собствениците на велосипеди НЕ СА виновни за този тип битова престъпност, като изключение прави само ако си оставиш отключено колело без надзор навън.
Иначе разбирам, че не пътувате (по работа, почивки) без велосипеда, не ходите на мероприятия и събирания(концерт/бар/мач/други примерно), когато да оставяте без надзор велосипеда вкъщи. Ами не мога да завидя на такъв начин на живот. Апартаменти също се обират, на някои места не по-рядко от мазета и гаражи. Приемете, че не всички имат вашите възможности и примерно мястото им вкъщи се определя компромисно с приоритет за детски колички и играчки :)
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот eternal_cycle » Пон Апр 10, 2017 12:29 pm

noncho написа:На една ръка разстояние си държали велосипедите винаги, другите си били виновни. Собствениците на велосипеди НЕ СА виновни за този тип битова престъпност, като изключение прави само ако си оставиш отключено колело без надзор навън.
Иначе разбирам, че не пътувате (по работа, почивки) без велосипеда, не ходите на мероприятия и събирания(концерт/бар/мач/други примерно), когато да оставяте без надзор велосипеда вкъщи. Ами не мога да завидя на такъв начин на живот. Апартаменти също се обират, на някои места не по-рядко от мазета и гаражи. Приемете, че не всички имат вашите възможности и примерно мястото им вкъщи се определя компромисно с приоритет за детски колички и играчки :)


@noncho,
Най- приятелски.., когато въвеждаш ПИН-кода на банкомата, предполагам закриваш с шепиката...
Когато вземеш пачката с банкноти, бързаш да я прибереш в най-вътрешния джоб (поне аз така правя) ... както и много други примери за превенция от кражба...
Когато си бачкал яко, отделил си време и с любов си сглобил машинка, която често струва колкото средностатистически, 16-годишен автомобил от нашите улици, логично е да положиш усилия да е на сигурно мясно.
А дали е нормално ... :dontknow:
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Пон Апр 10, 2017 8:06 pm

Колеги, вие, дето качвате колелетата всеки или почти всеки ден от партера до 5-тия, 8-ия или 9-тия етажи - направо утепахте рибата. :-)

Язе не бих се морил толкова, колкото вас. Смятам моето или да го заключвам на старото място, или в мазето. Получава се парадокс, че колкото повече предпазни мерки вземаме, толкова по-нагли стават крадците. Щом се крадат и суперлуксозни автомобили при всичките камери и охранителни устройства в богаташките квартали по Витошката яка, какво остава за някакви си колела. Аз лично имам голямо доверие в хората и съм на мнение, че това, което е писано, ще стане, ако ще да ходя с по няколко вериги, с които да заключвам байка.

А на колегата с утопията, комунизма и прочее - мога само да ти кажа, че това е въпрос на време да се случи, а не дали. И то, впрочем, вече се случва. Ако обърнете внимание, вече почти няма човек или семейство, които да са поискали да си купят кола, мотор, джип, камион, колело, платноходка, яхта или каквото и да е. Поставят си го за цел и работят упорито за нея (всеки има достатъчно, за да е щастлив - нито повече, нито по-малко). Така направих и аз с моето колело - беше ми цел, заработих си честно парите и си го купих. Общо взето, така правят всички хора, всеки си плаща цената на придобитите вещи, а тези, които ги крадат - винаги идва време да си платят за гяволъка. Възмездието винаги идва, и това не е човешки, а Вселенски закон, драги приятели. :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Admin » Вто Апр 11, 2017 6:10 pm

Не знам за вселенските закони, ама понеже българските не се прилагат особено усърдно, аз също си го качвам пет етажа нагоре-надолу и си стои до мен вкъщи. Даже се случва понякога да качвам и две (не заедно, но почти).
Единственият път, когато са ми крали велосипед (дано и така да си остане), беше когато го бях качил за една седмица на тавана заради ремонт вкъщи. Таванът се намираше над апартамента и въпреки това колелото изчезна, без никой да чуе или разбере. Така че предпочитам да си правя фитнеса по етажите, вместо да купувам нов велосипед. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Stevewonder » Вто Апр 11, 2017 9:33 pm

Съгласен съм за качването и свалянето най-сигурния начин , и който го мързи дано има повечко пари! А за навънка никво оставяне , даже и за момент някой цървул се качва и изчезва , няма кой да ги окошари щото и пари няма да изкарат от тях . Затова че страх лозе пази !
Луд умора неа, само се поти.
Аватар
Stevewonder
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 16, 2016 12:29 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Сря Апр 12, 2017 6:13 am

ОК. Така да бъде, колеги. Вие имате своя горчив опит и имате право да си държите велосипедите, където и както намерите за добре. Важното е да са до вас и с вас и да не ви ги вземат. В галерията с откраднати колела видях много красиви такива и дано един ден всичките им ги върнат на собствениците. Сигурно трудно се прежалва загубата на подобна вещ, като знам аз лично, пък и всеки друг човек как се привързваме към това, което обичаме истински и което сме добили, вследствие на упорит труд и спестяване на всяко левче.

Бъдете здрави, успешни и имайте все повече и по-интересни велоприключения! :-) Това е една от най-големите радости в живота - за мен, а вярвам и за всички вас, след като тази идея ни обединява в този прекрасен форум. :-)
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот tonyfireman » Сря Апр 12, 2017 9:09 pm

Естествено, че в спалнята.
Какви мази, какви парапети. Там само колело от метро може да оставиш.
И като си на кафе и е пред теб, пак заключено. Иначе почват мрънканията "откраднаха ми го".
Конституция на Република България
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.
Аватар
tonyfireman
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 12:45 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот borisfx » Сря Апр 12, 2017 10:14 pm

Да не говорим, че самото качване на велосипеда по етажите си е чиста тренировка и то безплатна. Вместо да давам пари за фитнес, аз си го правя сам с колелото. Хем полезно, хем приятно :)
И още една полза има колелото да ти е в спалнята. Като съм сърдит на жената някой път, предпочитам да си гледам колелото в спалнята, отколкото жената :) Колелото поне не ме ядосва никога :)
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Чет Апр 13, 2017 10:26 am

Да, ве, у спалнята само то липсва. :roll2: :eyebrow:

Струва ми се, че колегите с безплатния фитнес малко или повече преиграват, но те си знаят най-добре. :-) Вярвам, че в най-близко бъдеще ще бъдат взети по-сурови мерки срещу кражбите. Тази пандемия от битова престъпност трябва да бъде прерязана от корен и това неизбежно ще се случи, няма друг начин. И съответно държавата трябва да помисли как да осигури доходи на всички български граждани - като това, което също неизбежно ще се случи, надявам се скоро - е въвеждането на безусловен базов доход. Това в голяма степен ще елиминира мизерията и желанието нещо да се гепи. Крадци винаги е имало и ще има, но поне да не бъдат в такива мащаби нещата, както досега, защото наистина е нетърпимо.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 13, 2017 11:55 am

Предварително се извинявам, ако коментара ми прозвучи малко рязко, но в крайна сметка мое лично мнение, казвам го генерално, не е насочено срещу някого.
newbiebg написа:Струва ми се, че колегите с безплатния фитнес малко или повече преиграват, но те си знаят най-добре. :-)

И тъй като това изказване ми стори малко out of the blue.. Едно време родителите ни не са си и помисляли, че някога децата им ще дават хиляди левове за велосипеди(което за нас може и да е средство за спорт и удоволствие, но за тях е било главно средство за транспорт). За бабите и дядовците ни пък да не говорим. Да не би да не са стояли с часове на нивата на припек само и само да изкарат нещо домашно, само и само да спестят някой лев?! Ако те са могли да стоят с часове на къра, аз дето съм на 20+ ли няма да си кача колелото до n-ти етаж. Ако едни 13-14 кг не мога да мъкна на ръце буквално за минути.. момци, за какво си говорим изобщо :)

Всеки сам си преценява, но тъй мисля аз.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Yash » Чет Апр 13, 2017 12:08 pm

Темата доста се разводни.
На когото колелото му е скъпо (независимо колко струва), ще го държи на най-сигурното място - в апартамента. На когото не му е скъпо и му пречи в апартамента - ще пише в темата за откраднати колела.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот LiveByTheCode » Чет Апр 13, 2017 12:45 pm

newbiebg написа:Да, ве, у спалнята само то липсва. :roll2: :eyebrow:

Струва ми се, че колегите с безплатния фитнес малко или повече преиграват, но те си знаят най-добре. :-) Вярвам, че в най-близко бъдеще ще бъдат взети по-сурови мерки срещу кражбите. Тази пандемия от битова престъпност трябва да бъде прерязана от корен и това неизбежно ще се случи, няма друг начин. И съответно държавата трябва да помисли как да осигури доходи на всички български граждани - като това, което също неизбежно ще се случи, надявам се скоро - е въвеждането на безусловен базов доход. Това в голяма степен ще елиминира мизерията и желанието нещо да се гепи. Крадци винаги е имало и ще има, но поне да не бъдат в такива мащаби нещата, както досега, защото наистина е нетърпимо.

Ти според мен живееш в някаква алтернативна вселена, пандемията от битова престъпност ще спре когато като застрелям някой боклук влязал в къщата ми няма да ме съдат.

а колело за 3-4 бона няма как да си го държа в мазето, компютъра в мазето държиш ли го ? :lol2:
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот THEZOGGO » Чет Апр 13, 2017 12:52 pm

Yash написа:Темата доста се разводни.

:agree: :^:

http://thebestbikelock.com/best-bike-lo ... ike-locks/

Интересно четиво.

Иначе, някой може ли да сподели с какво заключва колелото когато е на туринг някъде. В смисъл, стигаш до някъде и искааш да си купиш нещо от близкия магазин за ядене, но трябва да си заключиш колелото. Та, какви заключвалки са подходящи за влачене по време на туринг. При положение, че се гони тегло при туринга или байк-пакинга, някак си не върви да боднеш и един U лок, който да е 2+ кг.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот demeus » Чет Апр 13, 2017 2:05 pm

1 човек остава навън да пази колелата,ако си сам търсиш по-открито място за пазар,някоя сергия,будка и в краен случай ,ако не намериш ,вкарваш колелото с теб в магазина.Че иначе може и без багаж,без колело,че и без катинар да си останеш
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Ross123 » Нед Апр 16, 2017 10:53 am

Предпазвам се от кражба като просто си държа колелото в коридора в нас, не ми пречи и не ми е тежко за носене по стълбите. Имам и подземен гараж с общо две автоматични врати, но пак не е гаранция че някой няма да ми го открадне и не желая да живея в стрес.. Жалко че няма каско за велосипеди :)
BMW Cruise Bike 2012
Аватар
Ross123
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 19, 2017 10:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Нед Апр 16, 2017 11:38 am

Идеята за каско за велосипеди не е лоша. :-) Ние сме равноправни участници в движението и като такива, имаме своите права, отговорности и сме подложени на съответни рискове. И подобно на автомобилите и всякакви МПС-та, мисля, че няма да е лошо веднъж в годината да минаваме на технически преглед в най-близкия до нас сервиз - хем за наша собствена безопасност, хем за тази на всички останали.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Admin » Нед Апр 16, 2017 6:19 pm

Равноправен участник в движението не означава еднакво опасен с МПС-тата. Изискванията за техническа изправност (и контрол върху нея) и за застраховки най-често са свързани с негативните последици, до които може да доведе един инцидент с ППС-то. Велосипедът е сред най-безопасните ППС-та, затова просто не е оправдано да бъдат подложени на постоянен контрол, но това не отменя изискването да са технически изправни, нито пък отменя отговорността на велосипедиста в случай на инцидент и щети, произтекли по негова вина.
Що се отнася до каското, там материята е чисто търговска и въпросът е бил обсъждан и преди - много скъпо би излязла подобна застраховка, тъй като рискът от настъпване на застрахователно събитие е твърде голям. Има държави, където можеш (под една или друга форма) да си застраховаш велосипеда - освен че е скъпо, тази възможност върви ръка за ръка с изисквания за определено високо ниво на защита на помещението, в което се съхранява, и съответно не важи във всички случаи и за всякакъв тип кражби.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Вто Апр 18, 2017 12:43 pm

Разбирам. Благодаря за поясненията, г-н Админ! В голяма степен съм съгласен с аргументите Ви.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Вто Апр 18, 2017 4:17 pm

newbiebg написа:Идеята за каско за велосипеди не е лоша. :-) Ние сме равноправни участници в движението и като такива, имаме своите права, отговорности и сме подложени на съответни рискове. И подобно на автомобилите и всякакви МПС-та, мисля, че няма да е лошо веднъж в годината да минаваме на технически преглед в най-близкия до нас сервиз - хем за наша собствена безопасност, хем за тази на всички останали.


Може да си сключиш обща гражданска отговорност. Ако ти по някакъв начин причиниш вреда на трети лица. Без значение дали си с велосипед или пеша. Така, че ако случайно с колелото потрошиш някой и ти си виновен да не се бъркаш много в джоба. Един приятел беше застраховал така сина си....ако потроши нещо....
За каско са ти отговорили, а относно ГТП.....и сега в закона си задължен да имаш изрядни спирачки и звънец!!!!. Сети се колко кочини на по 20 години се движат (разбирай коли), сети се какъв е контрола в/у тях. И сега си представи това приложено за колело. Освен това, какво значи колело....пушбайка на 2 годишно детенце няма спирачки...какво правим ся...ще пишем май.....ама бързал си за млякото...хич не ме интересува. Това ще създаде само излишни главоболя на всички. От колоездачи, КАТ, полиция до съдилища където ще занимават с оспорване на такива тъпотии.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Сря Апр 19, 2017 7:30 am

Така е. :-) Благодаря ти за поста и за информацията, krach!
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Сря Апр 19, 2017 11:33 am

newbiebg написа:Така е. :-) Благодаря ти за поста и за информацията, krach!

:beer: :beer:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот THEZOGGO » Сря Апр 26, 2017 2:48 pm

Нищо не ви пречи освен заключвалката, да добавите едно такова на някой от дисковете, ако карате с дискови спирачки:

https://www.youtube.com/watch?v=AjKQXi_avPw
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот krach » Сря Апр 26, 2017 10:01 pm

На това идеята му за мотор е, че не може да го дигнеш и да го носиш. Дали ще се върти или не една от гумите няма значение. И предна и задна и двете...или ги разкачам или на рамо..
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта