Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Master of the hill » Сря Мар 22, 2006 1:34 am

Лесно ти е да го кажеш! Ама като ти доиде и ще се здухаш здраво!!!:evil:
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Master of the hill » Чет Мар 23, 2006 11:37 pm

Леле пичове още съм оплашен! Един луд сега в 11чеса вечерта пред НДК щеше да ме прибие! мани мани незнам как успях датичам толковабързо ама нещо ме прихванаседно не съм аз! МАлее колко ме беше страх
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот galski » Сря Фев 25, 2009 1:59 pm

аз лично не бих си оставил колелото с каквато и да е заключалка без надзор но ако въпреки това някой се опита "правили са ми го 3 пъти" следвам старата поговорка "ЗА ДА НИКНАТ ГЪБИТЕ УДРЯЙ В ЗЪБИТЕ" много боли с4упен зъб хахахахаха
galski
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 9:18 am
Местоположение: Варна

Мнениеот axelmax » Сря Фев 25, 2009 3:02 pm

в брадата е по ефектично или нослето :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Reactor » Сря Фев 25, 2009 3:17 pm

kotka12 написа:........
най-важното е присъствието на духа
една битка се печели в главата
:beer:


:agree: Точно така.Това е най важното в ситуацията и е в основата на всичко :agree:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот тучо чучо » Сря Фев 25, 2009 4:05 pm

Интересни нови коментари на тема от 2006 година. :dunno: :crazy:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот emil_a626 » Сря Фев 25, 2009 5:44 pm

Вие май сте се разфантазирали пред мониторите , като се стигно до кражбата за секунди ви е ударил адреналина и ще седите уцепени и в акъла ви 100% няма да има техники с ключове и курбели в глави а и крадеца няма да е 12г. Ромен а ще е някой който е убеден , че ще ви вземе колелото. Ако имат и числено превъзходство няма какво да говорим.
На мен преди 2 години се опитаха да ми откраднат колелото беше вечерта приятелите седяха на една пейка аз си правех кръгчета по улицата пред блока и гледам някакъв на 25 някъде седи сам на една пейка , на мен ми се стори съмнителен ама продължих и точно като бях пред него 3,4м той стана и започна да ме гони аз си плюх по петите и газ , ама той си ме настига бързо и през главата ми мина плана да сляза и да му го дам поне да не ям бой ама продължих и той след 20м се отказа.
А иначи седиш на пейката и той те заговаря и тръгва към колелото , най-добрия метод е туповен ритник в слабините просто сте го вкаменили независимо дали е чикиджия , гребец , боксйор или космонавт.
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 25, 2009 5:51 pm

@emil_a626
Ти си фундаментално неграмотен. :(!:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот KuklenskiqBiker » Сря Фев 25, 2009 6:17 pm

Удряш силно с коляно отсрани на бедрото.Качваш се на колелото и бягаш едва ли ще може да те настигне доста ще го боли крака
Аватар
KuklenskiqBiker
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 8:59 pm

Мнениеот valioto » Сря Фев 25, 2009 9:35 pm

единственото място където си оставям колелото без надзор е във входа на даскало срещу кабинката на пазача и го заключвам за една решетка, но въпреки това скоро смятам да си купя по дебела "заключвалка" за мотор и ще се чувствам по сигурно :) иначе никъде другаде не го оставям без надзор. :)
:qright: Make way for the positive day
Аватар
valioto
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пон Май 19, 2008 3:24 pm
Местоположение: London

Мнениеот PtD » Чет Фев 26, 2009 1:47 am

KuklenskiqBiker написа:Удряш силно с коляно отсрани на бедрото.


А той седи и чака да го удариш с коляно отстрани на бедрото, даа. :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Pho3nix » Чет Фев 26, 2009 5:55 pm

ама разбира се :popcorn:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот bdz43r » Чет Апр 02, 2009 12:03 pm

ivo_bpfc написа:Защото когато крадеца усети че е на лека скорост ще я смени и уфеиква.
По-вероятно е да бъде твърде изненадан от неочакваната предавка и да забие за няколко секунди докато осмисли положението.
А на висока предавка дори със зор ще може веднага да тръгне на някъде.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Devill666 » Пет Апр 03, 2009 11:14 am

Аз лично не бих се притеснявал, ако коилелото е до мен с верига през рамата и гумата, понеже колелото ми е адски тежко (за добро или лошо) :beer:
Аватар
Devill666
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:41 pm
Местоположение: София

Re:

Мнениеот veskoz » Пет Апр 03, 2009 1:46 pm

klmn написа:Не се заигравайте с оръжията!Повтарям се-просто не си изпускайте колелото от поглед..:beer:


:clap: ТВА Е :agree: :beer: аз лично докато го практикувам съм свалил и веригата да го вида как ще избяга дори да съм се залисал, ааа тичам бързо и бия лошо :smash:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот DTD » Съб Апр 04, 2009 9:14 pm

Мен ми е идвало на ума да си развивам QR-а на предната капла и като тъгне... :evil:
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Quasar » Нед Апр 05, 2009 12:53 am

Абе хора поне на колелата ви лесно се вадят колчетата на седалките,а не като едно време да опъваш като луд. Ей има и големи колове по 35-40см малко оръжие ли е.
Иначе не знам аз си карам от сумати време ама 2-3 пъти да са ме спирали и то нищо сериозно а келеши се правят на безсмъртни, а в тая София всички се оплакват.
А иначе ако си пазите акъла най добре е да го хакнеш в коляното ама отстрани/отзад ама се иска да знаеш какво и как вършиш иначе само ще се прецакаш повече, най добре кола :idea:
Аватар
Quasar
 
Мнения: 294
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 2:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот gofren » Нед Апр 05, 2009 6:36 am

добре, а ти като каза QR-a се сетих. на някой открадвали ли са му само част от колелото? например предната гума със QR-a :nuts: или седалката с колчето и скобата, или някаква друга част. щото аз ако бях крадец щях да съм по инженерен и да се разхождам с едни pocket tools и например мина от някъде и се ше мана кормило, лапа, педали за някви секунди. тъкмо ще ми е по-лесно да озбягам, ако ме видят. добре, че не съм крадец, не бъдете и вие :nono:
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Quasar » Нед Апр 05, 2009 8:30 am

Стига им дава идеи че някой може да реши да става крадец и утре като яхна колелото кормилото и единия педал да ги няма :D Другия вариант е да имаш куче което бяга много и да си го водиш из чукарите :P
Аватар
Quasar
 
Мнения: 294
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 2:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Runaway » Нед Апр 05, 2009 1:27 pm

Тук страшен екшън се развихри! Бой, зъби, кучета, бодлива тел, ток по жицата, пистолети, шутове в ребрата, в бедрата, в главата...
Спирам, че стана чак поетично :rofl:
От кражба трудно ще се предпазим. На който му се бие, си намира повода (не казвам, че този не е основателен, но ми се струва, понякога прости си го търсим).
Истината е, че ще се предпази, когато просто спрат да ги крадат. Което ще стане, когато просто спрат да ги купуват. Аз лично съмнително изгодни неща не купувам! :smash:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот HellRell » Нед Апр 05, 2009 6:06 pm

като чета явно доста се крадат колела
тук за Бургас няма толкова случай но в Сф яко ви цакат

аз утре ще си вземам колело драг и схемата която съм измислил против крадци е следната

карам и не го оставям без надзор, дори и да седна в Морската градина да пия кафе, то колелото пред погледа ми и заключено с един прост механизъм колкото да не се качи някой и да го подкара

а иначе в къщи в мазето, като го прибирам и вадя се заключва входната врата никой да не вижда че е в мазето, а на самото мазе масивна метална врата
HellRell
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 8:14 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот pe60t0 » Пет Апр 10, 2009 3:57 am

Най-добрия вариант е, хубавото колело си го карате в планината, и само там, ако се налага да се използва в място където има хора, винаги под надзор ! Иначе, давате 100 лева за някакво твърдо колело колкото да се движи и си пътувате в града с него. :agree:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот foxracingshox » Пон Апр 13, 2009 9:58 pm

vitorino написа:http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=347614

:offtopic: Дано има повече такива случаи :evil:
Крадците трябва да си получават заслуженото :deal:
Аватар
foxracingshox
 
Мнения: 562
Рейтинг: 1107
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 11:07 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот foxracingshox » Чет Апр 16, 2009 8:45 pm

Quasar написа:Абе хора поне на колелата ви лесно се вадят колчетата на седалките,а не като едно време да опъваш като луд. Ей има и големи колове по 35-40см малко оръжие ли е....

Ти нещо :crazy:
Като тръгнат да ти крадат колелото какво ще направиш ... ще гониш крадеца който ти кара колелото,ще го бутнеш от колелото,ще си извадиш колчето и ще го пребиеш :crazy: или пък ако тръгнат да те бият ще кажеш:чакайте да си извада колчето :crazy:
Аз лично не изпускам колелото си и за секунда от поглед докато съм наванка с него,но ако някой тръгне да го гепи сигурно ще се стигне до :banghead:
DTD написа:Мен ми е идвало на ума да си развивам QR-а на предната капла и като тъгне... :evil:

И като тръгне ще падне и ще ти направи колелото или по-специално вилката на прах :evil:
Има други начини,това с QR-а не е много умно според мен ;)
Все пак по-добре да си с счупена вилка и ужулени части отколкото без колело,но най-добре е да не се налага да използваш такива методи :peace:
Аватар
foxracingshox
 
Мнения: 562
Рейтинг: 1107
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 11:07 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот aiako » Нед Апр 19, 2009 9:26 am

http://www.vbox7.com/play:e1757210
Ето колко е трудно да се открадне.... :D
Аватар
aiako
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1276
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:27 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Prey » Пон Апр 20, 2009 5:09 pm

Според мен най-добрия начин ,да не ти откраднат колелото е :
Да го държиш в удома, да не ходиш с него по паркове, защото там има лоши хора(цигани), да не го даваш на никого от приятелите си да покара(всеки е потенциялна заплаха) и в никакъв случай да не го оставяш на терасата, за да не го вдигнат гълъбите :dontknow:
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Stunt_F » Нед Апр 26, 2009 6:15 pm

Абе като са ти вдигнали на мерник колелото ако искаш го заключвай с стоманени въжета ще ти го вземат :banghead: :banghead: , според мен спрейовете с нищо не биха ти помогнали да надвиеш крадеца :smash: :banghead:
Stunt Bike Ride
Аватар
Stunt_F
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 7:33 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Skull » Нед Апр 26, 2009 8:53 pm

По един джобен Чък Норис и няма да има никакви проблеми :rofl:

Иначе , като съм сам гледам да карам където има повече хора (не че е голяма гаранция,че ще ми помогнат ако недай си Боже стане нещо) и гледам да не се отделям от колелото ми освен,ако не съм го оставил на някого на когото имам доверие.
Много често отнасям забележки,когато се наредя на опашка за дюнери с колелото :rofl:
Изображение
Контакти :ЛС & Skype : swejest
Аватар
Skull
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 5:57 pm
Местоположение: Където намера

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Antediluvian » Пон Апр 27, 2009 5:26 pm

Оставите ли си колелото, независимо с какво е заключено, то може да бъде окраднато, независимо колко е скъпо, или раздрънкано. Няма начин да се избегне този риск, дори да е на най-оживената улица заключено. Предполагам заради това на запад карат обикновени градски колела. Проблема тук, е че има прекалено много каране по дупки, бурдюри, паважи, кал и трева :D Иначе и аз щях да карам обикновено колело.
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Re: Откраднати велосипеди!

Мнениеот dreadlocko » Пон Юни 01, 2009 3:55 pm

здравейте пострадали братлета.моля ако някой ходи по заложните къщи в центъра да погледне и за моето колело.Предлагам да направиме опит за засада за да разберем кой краде колелата по центъра така 4е като хванеме един може да изкочат много колела не можем да очакваме от полицията нещо .които е съгласен да пише в форума или ЛС не знам дайте идей
dreadlocko
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 3:28 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 153 госта