Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот NoNe » Пон Мар 13, 2006 12:30 pm

[quote="Ozzie"]

Слагате веригата на най- големия венец отпред и най- малкия отзад. Ако имате щастието да карате с Avid BB 7 завъртате врътката за регулиране на външната накладка така че да блокирате роторите. Байка в буквалния смисъл се обездвижва. Искам да го видя този дето ще бяга на гръб с ХХ килограми.:D
[/quote]


Аз лично когато ми е на 10-15 метра от мен го оставям на най-малък венец отпреди най-голям отзад. Според мен ако някой му се метне рязко отгоре с надеждата да направи скоростен старт има доста добра възможност да се претрепе, защото няма да има почти никакво съпротивление на педала.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Мар 13, 2006 2:16 pm

[quote="drag the bomb"]

Как да се предпазим от каражба на велосипед?? Нека да видим мненията!
[/quote]


Ако колелото ти е това от аватара - спокойно!

:agree:

Никой няма да пипне такъв боклук!:evil:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Master of the hill » Пон Мар 13, 2006 10:48 pm

Имам го това колело и знамчче повечето части не са добри и не стават! Но аз сам сменил наи-важните!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Пон Мар 13, 2006 11:43 pm

@NoNe
Не че се заяждам,но 10-15 метра не са ли прекалено много,моето ме е страх да го оставя и на 2 метра от мен:beer:.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот RaveUnit » Пон Мар 13, 2006 11:51 pm

хм
като бях малък, доста по-малък - примерно 2ри курс в техникума т.е. на 17 някъде нашите ми бяха купили първото ми МТБ, което един ден ме срещнаха 3ма пичове и като в приказките - набиха ми няколко шамара и толкова
генерално имах и времето и съзнанието да не си дам колелото (практически в един момент се предадох вътрешно), и ако имах някаква, каквато и да е защита да се опра на нея - спрей, свирка дори (не че като се разсвиря ще дойде супермен, ама ония си бяха притеснени и можеше да се откажат те, а не аз), квото и да е - нямаше да се случи така

затова няколко неща
1.уповавайте се на себе си - да сте възможно най-много време в съзнание (а не в стрес)
2.дори с помощта на връзка ключове могат да се нанесат умопомрачаващи поражения - ако имате малко по-дебел ключодържател и 3-4 ключа стиснете ги силно, и удряйте - кожата на юмрука ще се разрани, но силата на удара е като с който и да е бокс, така може да счупите и челюст (с голи ръце се изисква тренировка за да се счупи челюст, не че е невъзможно)
3.ако специално не тренирате ритайте само когато сте сигурни - нетренирания човек освен че рита бавно и хаби прекалено много енергия с това !
4.ако можете се целете в гърлото, близо до ставите, в средата на торса (между ребрата и корема) и нанасяйте промушкващи удари, а не блъскащи или разсичащи
5.избягвайте да удряте главата - първо там са само кости много от които по-здрави от другите по тялото, второ повечето сетивни органи са там сътоветно защитните рефлекси са най-развити, трето главата е много високо и за да я ударите се разкривате някъде надолу. Ако все пак удряте в главата, то удряйте така че главата да се завърти около врата, а не я блъскайте
по никакъв повод не удряйте челото - това е най-здравото място в човешкия скелет ! дори да е паднал човека и да го ритнете в челото ако сте с по-меки обувки е доста по-вероятно да си счупите някой пръст на крака отколкото да му направите някакво поражение !

обикновено си имаме работа с хора решили да се хванат за случайността, те нямат нетменимото намерение, нямат спокойното съзнание и може би много често нямат никакво желание да се бият за плячката - достатъчно е да покажете че сте в спокойно съзнание и решени да направите необходимото, каквото и да е то за да се разкарат
без значение дали сте 52 кила (като мен тогава), дали сте вдигали нещо по-тежко от химикалка и дали въобще знаете как да ударите с ръка
изхода от двубоя винаги се решава на едно друго ниво, а самия двубой завършва по-късно следвайки това решение

а пасивната защита (предпазване от кражба) може би е още по-ясна, достатъчно е да знаете със 100% убеденост че сте направили всичко възможно да спрете кражбата - без значение дали ще е проклятие, някаква закопчалка, пазач наблизо или друго - щом знаете че сте направили всичко 'както трябва' (усещането за 'както трябва' е събуденото намерение за защита от кражба) то нещата ще са ок
съвсем в друг план лежи проблема, че след месеци и години успешна работа на този метод може да възникне съмнение в действието му, примерно 'бе то вече толкова време няма проблеми, я сега да го оставя тук за 1 баничка с боза пък следващия път пак ще си направя всичко' :)

не съм сигурен че звучи подходящо, но това е което съм сглобил до тук като работещо решение на проблема 'кражба на колелото ми' :)
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Master of the hill » Вто Мар 14, 2006 12:16 am

Вече ме е страх да си карам спокоини колелото! Дори и в моя кавартал!!!:bawling: Какво да направя???:bawling:
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Master of the hill » Вто Мар 14, 2006 12:18 am

Темата за откраднати велосипеди нараства и нараства! Дано не се наложи да се пише повече там!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Вто Мар 14, 2006 2:14 am

@RaveUnit :thumbu:

И от мен малко добавки - целете се в меки и слаби части - топки, очички, уста, пръсти, бъбреци (не тия на главата :P), цици (ако ви ограбва мацка и имате нещо против :uhh:).

Някой път дори едно добре прицелено настъпване или ритник по пищяла може да наклони везните във ваша полза.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bobeca » Вто Мар 14, 2006 7:02 am

Ако сте на колелото докато тои се пробва да ви свали, и застане от дясно или ляво, вдигате единия крак на педалите, а с другия го ритате в топките!Системата съм я изсползвал вече веднъж и работи , НО джипсито трябва да е на 20-30 сантиметра от колелото!

ПП: тогава бях на 11-12 години и направих [size=100]голями[/size] поражения по джипсито:D:D:D!!!
bobeca
 
Мнения: 804
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 5:30 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Вто Мар 14, 2006 8:51 am

[quote="RaveUnit"]
1.уповавайте се на себе си - да сте възможно най-много време в съзнание (а не в стрес)
2.дори с помощта на връзка ключове могат да се нанесат умопомрачаващи поражения - ако имате малко по-дебел ключодържател и 3-4 ключа стиснете ги силно, и удряйте - кожата на юмрука ще се разрани, но силата на удара е като с който и да е бокс, така може да счупите и челюст (с голи ръце се изисква тренировка за да се счупи челюст, не че е невъзможно)
3.ако специално не тренирате ритайте само когато сте сигурни - нетренирания човек освен че рита бавно и хаби прекалено много енергия с това !
4.ако можете се целете в гърлото, близо до ставите, в средата на торса (между ребрата и корема) и нанасяйте промушкващи удари, а не блъскащи или разсичащи
5.избягвайте да удряте главата - първо там са само кости много от които по-здрави от другите по тялото, второ повечето сетивни органи са там сътоветно защитните рефлекси са най-развити, трето главата е много високо и за да я ударите се разкривате някъде надолу. Ако все пак удряте в главата, то удряйте така че главата да се завърти около врата, а не я блъскайте
по никакъв повод не удряйте челото - това е най-здравото място в човешкия скелет ! дори да е паднал човека и да го ритнете в челото ако сте с по-меки обувки е доста по-вероятно да си счупите някой пръст на крака отколкото да му направите някакво поражение !
[/quote]


Съгласен съм с теб, но съветите ти са насочени към хора, които трябва да имат някакъв хабер от бой:boxing:. Иначе съм напълно съгласен със съвет 1 - запазване на духа, иначе резултатът ще е :fight:
освен да посъветвам да се цели в гърлото или в коляното - това са двете места, на които колкото и да е трениран човек тихо и кротко си ляга в собствен свят на болката /черния дроб е чудесен вариант, но все пак трябва да знаеш къде е:D/
Важното е да сте спокойни
Дано никога не се налага:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот NoNe » Вто Мар 14, 2006 10:24 am

[quote="Rancid"]

@NoNe
Не че се заяждам,но 10-15 метра не са ли прекалено много...
[/quote]

Не съм сигурен че разбирам за какво говориш... Ако седна на някое открито кафе лятото и няма възможност колелото да е до мен тогава обикновенно го остявам на около 10м от мен и сядам така че да го виждам... нямам закопчалка, а и не съм много уверен че ще ми върши работа. Така или иначе не ми се иска да и се доверявам и да го изпускам от поглед...
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Master of the hill » Вто Мар 14, 2006 12:11 pm

Най-добре е:Слизаш от колелото тръгваш към тоя с шътове,писаци и лакти! Това може да те спаси! И за десерт му пълниш очитев с сълзотворен газ и бегаш!!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот NoNe » Вто Мар 14, 2006 12:23 pm

някакви абсурдни измерения започна да придобива тази тема ;) купете си питбул :idea:

Edit: най-добре няколко - например 3-4. Тогава никой няма да ви краде колелото :emlaugh:
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Мар 14, 2006 12:36 pm

[quote="NoNe"]

някакви абсурдни измерения започна да придобива тази тема ;) купете си питбул :idea:

Edit: най-добре няколко - например 3-4. Тогава никой няма да ви краде колелото :emlaugh:
[/quote]


Да, тогава ще ви крадат питбули.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Cu0 » Вто Мар 14, 2006 12:55 pm

спирачките, скоростите и каквото още се сетите плюс [url=http://cgi.ebay.com/Anti-Theft-portable-alarm-system-Multi-Purpose-NEW_W0QQitemZ5675107216QQcategoryZ102536QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem]това[/url]
така като го пипнат и алармата ще ревне, нека да видим дали ще им стиска да го носят, бутат с включена аларма
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Pesho89 » Вто Мар 14, 2006 2:25 pm

Мене лично тва решение с откачането на спирачките не ми се струва разумно. Представете си мангала се качва и на следващата улица се забива в кола размазвайки колелото ви за 1000+ лева. Скачането на бой също не винаги е разумно. Идват ти двама батковци ти се правиш на силен и те те размазват от бой :fight: (и пак ти взимат колулото). За мене карането в немалка компания е най-доброто решение.
дЪ живей бузЪтЪ и бЪклЪвЪтЪ!!!
Pesho89
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 5:54 pm

Мнениеот Master of the hill » Вто Мар 14, 2006 9:55 pm

Изкривяваш кормилото на едната страна и затягаш колкото мошеш! И да немогат да го подкрат!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Master of the hill » Вто Мар 14, 2006 9:57 pm

Или обръщаш педалите да неможе да избяга!Както в магазините!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Вто Мар 14, 2006 10:20 pm

RaveUnit туй за главата малко ала бала.Може да съм малък,но тренирам бойно изкуство и знам как се бие в главата.Е не да му биеш шамари,но попринцип винаги се бие в главата.С един удар може да му разбиеш носа или да му брънеш в очите(особено ако имаш карбон)И попринцип слабите места са в главата и ако знаеш как може и да го обиеш.Тъй,че бие се в главата.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Сря Мар 15, 2006 3:40 am

[quote="BIKE BRAKER"]

Може да съм малък,но тренирам бойно изкуство и знам как се бие в главата
[/quote]


Личи си, че си малък - бие се където противникът е открит.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kotka12 » Сря Мар 15, 2006 8:33 am

[quote="PtD"]

[quote][i]Originally posted by BIKE BRAKER[/i]
Личи си, че си малък - бие се където противникът е открит.
[/quote]


Напълно съгласен
BIKE BRAKER - не знам колко си висок, но ако те налази някой, който е с 15 см по-висок от теб, ще е адски тъпо да го търсиш в тиквата. Освен това главата се пази много по-лесно от тялото, особено при по-едри хора. Освен това след като тренираш бойно изкуство, знаеш много добре кои са "забранените" за удряне зони - в такава ситуация смело удряй в тях /все пак става въпрос за самоотбрана/.
Малък съвет - не разчитайте много на ударите в тестисите - трудно се улучват и освен това има хора, които много носят на бой там.
Колкото до атаката с писъци, размахани лакти и юмруци - смелото налитане напред с отворен гард води обикновено до връщане назад във времето и си виждаш собствения прощъпулник:baby::baby::baby:
Още веднъж-дано не се налага:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот URNEST » Сря Мар 15, 2006 2:01 pm

Вярно,че е по- лесно да го биеш в тялото,но повечето хора кат си стегнат корема издържат на удари.А също когато е по-висок може да го биеш с крака(поне аз мога)или да го събориш на земята(там вече се иска технка)и да го риташ.Абе ако се наложо(дано никога :bowdown::bowdown::bowdown:)знам какво да направя,но тогава изпадаш в паника и някак си губиш силата. :boxing::beer:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Сря Мар 15, 2006 5:35 pm

хм
че кой е казал, че ще удряш в корема???
целиш плаващите ребра, под които се намират слезката и черния дроб, ако е косо обърнат към теб пък много трудно се опазват бъбреците, още повече че явно те учат да риташ:boxing:
най-важното е присъствието на духа
една битка се печели в главата
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Master of the hill » Чет Мар 16, 2006 12:14 pm

Вярно си е!
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Мар 16, 2006 12:29 pm

[quote="kotka12"]
една битка се печели в главата
[/quote]


най-добре с куршум в

:D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Чет Мар 16, 2006 12:53 pm

:rofl::rofl::rofl:

:thumb:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Master of the hill » Пет Мар 17, 2006 12:07 am

Е да ама само така си мислиш,че е лесно!А като ти се случи няма да се сетиш,че имаш пистолет! :D
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Пет Мар 17, 2006 8:20 am

[quote="drag the bomb"]

Е да ама само така си мислиш,че е лесно[/quote]


Ми кажи ни лесно ли е:rofl::rofl::rofl:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Master of the hill » Пон Мар 20, 2006 10:54 pm

НЕ :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::lol2::lol2::lol2:
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Freeride116 » Вто Мар 21, 2006 10:07 am

Ако си на колелото :
1. срещо теб - засилваш се и на мениул в гърдите
2. зад теб - бягаш :)
3. до теб - крак в лицето след което той пада защото за да е до теб трябва да тича като падне има два вариянта слизаш и си го добиваш или си продължаваш ако от всичко това си се насрал от страх :D
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 153 госта