Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Kobeto » Чет Апр 27, 2017 1:48 am

Един от моите начини при влизане в магазин беше да си предоставя колелото на някой отвън за 2-3 мин. След миналата вечер тоя вариант отпадна. Обяснявам защо: Отиваме с един авер до магазина и съвсем случайно отпред гледаме велосипеда на друг авер. Седи си подпрян там, ей така, и някакви хора седят на един метър седнали на пейката. Решавам да се пошегувам, като го "открадна". Отивам аз спокойно, хващам колелото и тия от пейката ми викат, че биело ток. Оня ги е предупредил да го пазят. Казах им, че колелото е на мой човек в магазина и го взимам за малко. Тръгнах без повече приказки. Пазачите дори не си помръднаха пръста. Аз в първия момент си помислих, че щом ми правят забележка, значи някой може дори да стане и да ме задържи или дори да ми налети на бой ... Преди време така се бяха пошегували с баща ми, като беше оставил колата с ключовете пред къщи за няколко минути.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот newbiebg » Чет Апр 27, 2017 6:30 am

Аз лично не намирам нищо забавно в подобни заигравки, защото всеки си е изстрадал и изработил парите за колелото (дори и когато му е подарено от близки и роднини) и няма нужда от излишни драми. Смятам, че след неизбежната реформа в полиция и съдебна система, както и в насищането с велосипеди в цялата страна и по цял свят, този стимул да се крадат ще отпадне. Крадци винаги ще има, така или иначе, важното е да бъдат хващани бързо и да се връщат вещите на пострадалите.

Смятам, че има моменти и ситуации, когато трябва да си заключваме велосипедите, и други, в които това е напълно ненужно и безсмислено. Няма нужда да живеем в непрекъсната параноя, защото просто светът не е устроен по този начин. Според мен поне. Пък всеки е свободен и има право да прави каквото намери за добре да предпази себе си и собственостите си.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 27, 2017 8:08 am

newbiebg написа:Аз лично не намирам нищо забавно в подобни заигравки...

Kobeto добре е показал какъв им е смисъла:
Kobeto написа:Един от моите начини при влизане в магазин беше да си предоставя колелото на някой отвън за 2-3 мин. След миналата вечер тоя вариант отпадна.

Иначе казано, целта му не е да се заиграва, а да изключи този вариант, който явно е работел.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юни 19, 2017 2:21 pm

Здравейте,

Някой ползва ли такава заключвалка и ако да, моля да даде отзиви/коментари за нея:

http://www.decathlon.bg/p/8331481_velok ... #/11-235-_

Някой да е видял такава срязана някъде в София? 8/10 сигурност означава, че може да бъде отрязана само с флекс. Това е ясно, но мен ме интересува дали на някой са му отрязали такава заключвалка с нещо като резачки за арматура например? Не би трябвало да може да бъде отрязана, но все пак да попитам

Това което също ме интересува е, колко стабилна е скобата, която играе ролята на държач на заключвалката за рамката на колелото. Тоест, има ли много люлеене наляво-надясно при каране?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот vencil » Пон Юни 19, 2017 4:33 pm

За градско колело до бакалията примерно този педал трябва да върши повече от доволна работа, обаче не съм ги срещал по нашите ширини да се продават :dontknow:
http://www.yankodesign.com/2016/07/22/b ... er-design/
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот sakrayaami » Чет Юни 22, 2017 1:26 pm

Разбирам всичките катинари, заключвалки, лостове, кучета и тигри за охрана но неразбирам защо нищо не се говори за ГПС тракерите.
Смятам че този вариант е по евтин от повечето евтини заключвалки и е хубаво да се ползва успоредно с тях.
Мисля също и за удоволствието от намирането на крадеца и евентуалното гримиране и разкрасяване на лицето му...

Разгледайте това: https://www.aliexpress.com/item/TKSTAR- ... 993a899ea0

Праща смс-и,пуска location струва ми се страхохтно.
Цената му също е доста приемлива и незабравяйте че използва сим карта и мрежата на гсм операторите за допълнително локализиране.
sakrayaami
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 11:40 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот morning » Пет Юни 23, 2017 12:10 pm

sakrayaami написа:Разбирам всичките катинари, заключвалки, лостове, кучета и тигри за охрана но неразбирам защо нищо не се говори за ГПС тракерите..

Защото не предпазват от кражба, което е темата. :peace:
morning
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:34 am
Местоположение: тук

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Любо » Пет Юни 23, 2017 1:28 pm

Още по-малко пък този, на който от самолет се вижда, че има СИМ карта :nono:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Insight » Чет Юли 06, 2017 6:21 pm

<НЕ СА МИ ОТКРАДНАЛИ КОЛЕЛОТО>

Ивайло, столичен Кауфланд, заключено отпред колело с ДВЕ заключвалки, тръгвам си с напазаруваното и ..... ОП, едната заключвалка не ще да се отключва с нейния си ключ...

15-на мин. мъки, накрая влизам и си купувам клещи за 3,50 BGN, след като на информацията ме информират, че няма поддръжка, която да ми услужи с ножовка, а в магазина не видях да продават ножовки... след 4-5 мин. ръчкане с клещите, успешно "задигнах" собственото си колело, клещите даже са си съвсем използваеми, макар и да личи, че е рязано нещо дето не трябва с тях.

... иначе, докато "клъцках" с клещите, един господин ме попита това колело мое ли е,.. двойка униформени полицай и полицайка, които чакаха на съседна каса, докато си купувах клещи, не ми обърнаха внимание след това, докато правех последни опити да се справя с ключа.... когато отидох да си взема от информацията раницата с покупките, които оставих за да си купя клещи, ме информираха, че са ги информирали да повикат охраната, щото се случва нещо нередно отпред (хората са станали ХОРА, ей....), но те (на информацията) пък от своя страна информирали информаторите, че знаят за случая.

LockUndKlesht.jpg
Заключвалка и клещи
LockUndKlesht.jpg (130.45 KiB) Прегледано 4183 пъти
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот v.hristova » Чет Юли 27, 2017 9:30 am

Другия вариант е да му сложиш проследяващо устройство, само че трябва да е много малко на размер, за да не го забележат крадците. Има ги по около 100-120 лева, проследяват с GPS в реално време с точност до няколко метра. Слагаш СИМ карта и готово. :agree:
When life gets complicated | RIDE
pclife.bg
Аватар
v.hristova
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 3:25 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Alpina » Чет Окт 05, 2017 2:56 pm

https://www.youtube.com/watch?v=jdiZxl79zU4 - да го имате предвид, че сигурно е въпрос на време някой да изреве и тук.
Лично аз от сега нататък винаги ще го слагам на заключващата се (ако е едно) и винаги ще ги заключвам, ако са две - до сега го правех само ако ще го оставям 4-5 минути без надзор.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Любо » Чет Окт 05, 2017 3:40 pm

Само не разбрах що шофьорът не слезе да му нашока канчето на тоя наглец! Ама това е постановка някаква, за лайкове ....
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Alpina » Чет Окт 05, 2017 5:00 pm

И този му вади нож, наръгва го и вече спокойно може да обърне повече внимание на целения велосипед, или да си замине с неговия си...
А шофьора може да успее да му нашока канчето, но в този момент да се появи партньор на крадеца и с един удар с бата в главата да го превърне в растение, след което с аверчето да си бият камшика. :)
Усетиха се че се опитват да им откраднат велосипеда когато вече тръгваха и бяха в кръстовището - при положение че става нещо такова най-лесно е да дадеш газ и да се измъкнеш, защото не е ситуация, за която си подготвен и да знаеш как да реагираш. :beer:

И какво значи постановка? Защо смяташ че е такава? :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Katana » Чет Окт 05, 2017 6:37 pm

...или просто да включиш на задна и да го сгазиш!!! :smash:
Иначе на мен си ми изглежда напълно реална ситуация с невероятно глупав шофер... :crazy:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот светльо-toxin34 » Пон Окт 09, 2017 7:46 pm

Темата ми стана интересна ...и от немай къде изчетох всички мнения . Та да обобщим най важното :
Не е виновен крадеца, виновния си ти дето :
а/ не си си купил заключвалка от 1000 лева + верига от титан и кевлар
б/ оставил си го в заключван по принцип вход .
в/ оставил си го за повече от 4 милисекунди без надзор .
или си го оставил на място, различно от банков трезор ...тип Форт Нокс .

В всеки парк има групи от нинджи, който само дебнат да минеш и веднага ти скачат .
Всеки крадец задължително носи в себе си : клещи, ножици за арматура, флекс и разбира се светлинен меч .
Освен горе изброения багаж, носи и нож, пистолет и два гранатомета...

Да разгледаме все пак и мерките против кражба .
Ти с колелото и две баничарки зад теб- едната за катинара, другата за веригата . Все пак 450 кг са доста .
Граната в/под седалката . И 300 грама Ц4 .
Аларма на диска ...
Смяна на скорости...малки/големи венци и обратно ...
Източване на хидравликата от спирачките или откачане на жилата .
Против грабеж от паркови нинджи се носи : нож, спрей, пистолет, автомат, картечница, каска, бронирана жилетка тип Дракън скин .
Бре хора .... има един прост способ.... отиваш до първия секс шоп, взимаш един изкуствен ..и като си оставяш някъде търкалото ( вързано със синджирче за 5 лева), само махаш седалката и слагаш изкуствения . Гарантирано никой няма да го открадне .

Сега сериозно по темата.. за кражба тип грабеж няма да пиша .. щото..ми щото изглеждам като горила в напреднала фаза на оплешивяване . С една дума, щурчото трябва да е много щур че да се тества . Освен това съм привърженик на максимата : " По добре 12 да те съдят, от колкото 6-ма да те носят "- край на цитата .
За другия тип кражба : велосипедите си ги държа в апартамента ...и си ги качвам по стълбите ( спомнете си горилата).... а 11.4 кг и 14 кг не са никва тежест .
В бачкането, го оставям на вело паркинга . Заключено и покрито с вело покривало- (имаше там една поговорка за покритото мляко и котките) .
Ако се наложи да го оставям някъде- ми какво да се прави оставям го- по схемата от бачкането.... покривалото е грамове и сгънато влиза и в джоб на яке ...и в чантичката на кръста .
Относно GPS тракерите - проблема е захранването ....не винаги можеш да държиш батерията на 100% ... а е достатъчно да пъхнат колелото в някое мазе и сигнала е бай бай .
А да, и най вече ... ако се лангъркаш с колело дето струва 6000 кинта и на горе из места където не му е мястото на това колело - ми и аз да съм и аз ще го открадна . Примерно мама и тате ти взели супер убер мега мекица за даун хил, а ти ми караш из паркчето наблизо тип - на скиите ме кво си имам-ми сори ...или карбонова шосейка тип дето ги карат на часовникарските бягания по Тур дьо Франса- а ти ходиш за банички с него . ами ....отново сори ....
Не че оправдавам крадците ... а има и хора "ела Шаро, изяж ме"
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот MIKEY MOUSE » Вто Яну 08, 2019 9:09 am

49713929_787887668234663_5541159345493901312_n.jpg
49713929_787887668234663_5541159345493901312_n.jpg (44.11 KiB) Прегледано 2368 пъти
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Как да се предпазим от кражба на велосипед

Мнениеот Boyan1984 » Вто Яну 08, 2019 11:41 am

Имаш плюс от мене за идеята :rofl:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта