Избор на очила ?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Нед Фев 05, 2012 11:46 pm

Добър вечер колеги. Това е първото ми мнение във форума и не знам дали темата ми е точно за тук.(моля при проблем да бъде преместена)
Имам следния въпрос. Искам да закупя слънчеви очила за колоездене и ежедневно ползване. Проблема е, че съм нищо не разбирам от тези неща.
Очилата ще се ползват с XC каска.
Ето и изискванията ми:
1.Да се вместват в рамките на 80 BGN.(готов съм да дам повече за нещо, което наистина си струва)
2.Да имат сменяеми стъкла.
3.Да стоят здраво прилепнали към главата, като това да спомага против падане.
4.Да имат мин:400 UV защита.
5.И да са с приятен стилен дизайн ,който да позволява и ежедневното носене
6.Държа и на качествена изработка (искам да ги нося поне 2-3 месеца)
Спрял съм се на тези модели,но нищо не разбирам.
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... ondor.html : За този четох едно ревю.
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... yonet.html
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... viper.html
И тук идва време за най-големия ми проблем.Няма къде да ги пробвам.А не искам да рискувам и да купя нещо, което ми стои зле и не ми става.
Не бързам с покупката ,защото ще се използват чак на пролет.
Благодаря за вниманието :)
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Фев 06, 2012 2:39 am

Решението ти е Viper. Имат UV400, сменяеми плаки и 2 години гаранция. Ако си от София може да ги пробваш ТУК. Ако си в провинцията - търси дилърите.
Много добро попадение са очилата на Endura:
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochila/7918-slanchevi-ochila-endura-mullet.html
Не ти трябват сменяеми плаки, те сами се затъмняват в зависимост от светлината.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Избор на очила ?

Мнениеот sailman » Пон Фев 06, 2012 9:41 am

Dragomir Viper са доста читави цайси, но не трябва да се премълчават и някои техни недостатъци (казвам го като човек сменил 2 чифта такива) Така, ся по ред на номерата:
1. Силиконовите елементи около носа са слаби и се прокъсват на свода.
2. Злепването на същите към рамката би могло да е по-качествено.
3. Силиконовите елементи към ушите се прокъсват за "отрицателно време"
4. Кутията, с която се продават очилата може да служи само за съхранение в къщи. За походни условия е непригодна.

За сметка на това са едни от най-удобните очила, които съм носил. Но това до голяма степен е индивидуално - както няма два гъза еднакви, тъй и главите ни се различават.
Също така са здрави - и двата ми чифта са изяли доста бой...

Dragomir Bayonet притежават подобни недостатъци, а и са по-слаби. По-ниската им цена идва от спестеният един комплект плаки.
Носил съм и такива. На моята чутура не паснаха и се запотяваха доволно (щото съм кръглолик и бузест ;) ). За мен не са най-удачният избор.

Dragomir Condor не съм носил продължително време, затова не мога нищо определено да кажа за тях. В сайта има читаво ревю.

Ендурските очила изглеждат доста интересни, та бих погледнал към тях. Да се надяваме, че няма да имат проблемите присъщи на почти цялата Драгомирска серия цайси.

Ет Ексцентричния - Къде де го видя това с 2-годишната гаранция? :popcorn: Към всичките чифтове очила, дето имам, нийде не видях да се споменава нещо подобно...Или, ДА! Сетих се :idea: Може би го съобщавате устно на клиентите в магазина си ;)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот outfaced » Пон Фев 06, 2012 10:48 am

sailman написа:Dragomir Viper са доста читави цайси, но не трябва да се премълчават и някои техни недостатъци (казвам го като човек сменил 2 чифта такива) Така, ся по ред на номерата:
1. Силиконовите елементи около носа са слаби и се прокъсват на свода.
2. Злепването на същите към рамката би могло да е по-качествено.
3. Силиконовите елементи към ушите се прокъсват за "отрицателно време"
4. Кутията, с която се продават очилата може да служи само за съхранение в къщи. За походни условия е непригодна.

е какво ги правиш тия цайси бре :) мен нищо не ми се е прокъсало ... обаче уви, забелязах лека цепнатина в пластмасата отгоре и едва ли утраят още много :(

Аз като друг минус мога да кажа, че оранжевите плаки не са баш оранжеви. Всъщност те са жълти ... Т.е. не са точно това специфично оранжево от което то "светва" пред очите.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Пон Фев 06, 2012 11:01 am

Добре тези ''Еndura'' доста ми харесаха. Въпроса е струва ли си по високата цена от viper?
Иначе изглеждат убийствено.
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот outfaced » Пон Фев 06, 2012 11:22 am

Ти изяснил ли си си първо дали искаш очила с рамка или без ... щот за мен това е доста ключова разлика между споменатия модел на ендура и тия на драг. Мен поне ми е доста дразнещо да имам рамка отдолу ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Пон Фев 06, 2012 11:28 am

Ами всъщност нищо не съм си изяснил. До сега съм носил нормални очила, които си имат рамка и не ме е дразнело, но пък не съм пробвал без ,за да кажа кое ми харесва повече.
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот Admin » Пон Фев 06, 2012 3:34 pm

Ехеее, тоз модел на Endura не го бях забелязал, ама изглежда страхотно и при първа възможност ще го пробвам. С други думи, не би било зле да провериш при най-близкия до теб дилър на Веломания дали го има и ако ти е удобен за носене и гледане през него, мисля, че си струва да доплатиш спрямо моделите на Dragomir.

Що се отнася до тях - ползвал съм Condor и Bayonet. Като цяло това са очила от един клас, но Bayonet се продаваше с две плаки, а Condor само с една. Понастоящем и за Condor се предлагат допълнителни плаки - доколко ги има реално обаче не зная, не съм питал скоро, но си взех преди година може би.

Въпрос на глава е вече кои ще са ти по-удобни - на мен Condor повече ми допадат, макар че и с Bayonet ми беше добре.

Споделям донякъде мнението на sailman за силиконовите елементи - наистина не са толкова издръжливи, колкото при някои по-скъпи очила, които съм ползвал, но все пак мисля, че моите се прокъсаха чак на втория сезон - със сигурност не е било за месец или два.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот sailman » Пон Фев 06, 2012 3:55 pm

Admin написа:...моите се прокъсаха чак на втория сезон - със сигурност не е било за месец или два.

Е, да де...Ама все пак това са очила, дето струват 70 лвева...Някак си не ме кефи идеята да си купувам по един чифт всяка година. Ако възприема подобна тактика (а, вЕрвайте ми - близко съм до тоя акъл), бих се насочил към разни модели от ниския ценови клас. При тях, освен видимо по-гадната пластмаса, се ползват същите поликарбонатни плаки с клас UV 400.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Пон Фев 06, 2012 4:13 pm

Мисля ,че окончателно се спирам на моделите на endura.
Харесах тези :
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... ullet.html
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... manta.html
Основното, което ме накара да ги избера пред драгомирските е тази екстра:
.png
(9.34 KiB) 796 пъти

Смятам това потъмняване на плаките за един голям "+''
При първа възможност ще ида да ги разгледам, пробвам и евентуално да ги купя.
Все пак споделяйте и други ваши предложения :)
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот Kpoko » Пон Фев 06, 2012 4:35 pm

Аз ще предложа едни малко по-различни очила http://www.stihl.bg/katalog/produkt/00008840327/Предпазни+очила+Contrast%2c+жълти.html. Наистина, нямат сменяеми плаки, нямат потъмняване, но имат UV защита, доста са здрави (все пак са предпазни очила), а са на смешна цена. Контраста е убийствен, а и имам познати, които и нощно време ги ползват, но в комбинация със сериозно осветление. Има и тъмен, и прозрачен вариант.

Хм, нещо не ми възприе линка като хората, копи/пейст на адреса до след .html в адресбара и си се отваря без проблеми.

П.П. Знам, че изобщо не отговарят на изискванията на автора на темата, но познавам няколко човека, които ползват тези или подобни и са много доволни от тях, та реших, че може и на друг да свършат работа.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Фев 06, 2012 5:08 pm

sailman написа:...Къде де го видя това с 2-годишната гаранция? :popcorn: Към всичките чифтове очила, дето имам, нийде не видях да се споменава нещо подобно...Или, ДА! Сетих се :idea: Може би го съобщавате устно на клиентите в магазина си ;)


Според ЗЗП всеки продукт предлаган на територията на Страната ни трябва да е с 2 години гаранция. В "магазинчето" ни дори и вътрешните гуми имат 2 години гаранция за фабрични дефекти. Това, че ти не си се поинтересувал какво купуваш и при какви условия - твоя грижа.
Устната комуникация остава приоритетна при общуване с клиентите, естествено ако човек има физически проблеми да общува по нормалния начин, намираме и алтернативи :agree:

Към автора - аз бих заложил на модела Mullet на Endura, поради доста по-стабилната фиксация към главата. Чувството е сякаш очилата залепват за главата ти - никакво мърдане, разместване, да не говорим за изпадане по време на каране.

А в сайта какви неща се появяват за 2012... http://www.dragbicycles.com/?menu=product&id=168#gallery
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Избор на очила ?

Мнениеот outfaced » Пон Фев 06, 2012 5:51 pm

Kpoko написа:Аз ще предложа едни малко по-различни очила http://www.stihl.bg/katalog/produkt/00008840327/Предпазни+очила+Contrast%2c+жълти.html. Наистина, нямат сменяеми плаки, нямат потъмняване, но имат UV защита, доста са здрави (все пак са предпазни очила), а са на смешна цена. Контраста е убийствен, а и имам познати, които и нощно време ги ползват, но в комбинация със сериозно осветление. Има и тъмен, и прозрачен вариант.

Хм, нещо не ми възприе линка като хората, копи/пейст на адреса до след .html в адресбара и си се отваря без проблеми.

П.П. Знам, че изобщо не отговарят на изискванията на автора на темата, но познавам няколко човека, които ползват тези или подобни и са много доволни от тях, та реших, че може и на друг да свършат работа.


2 недостатъка на предпазните очила ... драскат се супер лесно, дебели са и кривят образа по ръбовете. Принципно и прозрачността им куца.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на очила ?

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Фев 06, 2012 8:50 pm

outfaced написа:
Kpoko написа:Аз ще предложа едни малко по-различни очила http://www.stihl.bg/katalog/produkt/00008840327/Предпазни+очила+Contrast%2c+жълти.html. Наистина, нямат сменяеми плаки, нямат потъмняване, но имат UV защита, доста са здрави (все пак са предпазни очила), а са на смешна цена. Контраста е убийствен, а и имам познати, които и нощно време ги ползват, но в комбинация със сериозно осветление. Има и тъмен, и прозрачен вариант.

Хм, нещо не ми възприе линка като хората, копи/пейст на адреса до след .html в адресбара и си се отваря без проблеми.

П.П. Знам, че изобщо не отговарят на изискванията на автора на темата, но познавам няколко човека, които ползват тези или подобни и са много доволни от тях, та реших, че може и на друг да свършат работа.


2 недостатъка на предпазните очила ... драскат се супер лесно, дебели са и кривят образа по ръбовете. Принципно и прозрачността им куца.


Потвърждавам мнението на Владо. Да речем, че сравнително лесното надраскване се преглъща, но фабричното кривене на образа е най-силния фактор, поради който аз лично един чифт ги прибрах в кофата да не се изгубят. Буквално за секунди може да те заболи главата, да не говорим колко е вредно да се носят напук на дефектите им. :agree:
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на очила ?

Мнениеот Jim » Пон Фев 06, 2012 9:05 pm

pop_rock написа:Мисля ,че окончателно се спирам на моделите на endura.
Харесах тези :
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... ullet.html
http://screambikes.eu/bg/slanchevi-ochi ... manta.html
Основното, което ме накара да ги избера пред драгомирските е тази екстра:
.png

Смятам това потъмняване на плаките за един голям "+''
При първа възможност ще ида да ги разгледам, пробвам и евентуално да ги купя.
Все пак споделяйте и други ваши предложения :)


Имам този модел на Endura http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=40652
Той също е с фоточувствителни стъкла - предполагам от същия тип, като харесаните от теб. Прилягат много добре по лицето. Когато ги притисна плътно прилепват дори от долната страна, така че при по-висока скорост не прониква вятър, който да дразни миглите. Но така поставени се запотяват, когато спреш. В движение няма проблем. Хубавото е, че рамката е стегната и позволява очилата да стоят стабилно и когато не са плътно притиснати до лицето. Изработката е качествена. Здрави са и гумените части по тях са добре закрепени. Учуден съм, че дори не събират много прах между долната част от рамката и стъклото /там няма лепило/. Когато все пак се появи пепелак, измивам с вода и течен сапун.
Относно стъклата - не очаквай някаква драстична промяна в пропускливостта на слънце и на сянка. Аз почти не намирам такава - когато съм зад тях де :D . Не зная как е от страни. Но стъклата са сравнително светли, което позволява използването им в мрачно време и под сенките на дърветата. При рязко преминаване от ярко слънце на сянка и обратно нямам проблем с видимостта и не усещам дискомфорт.
Употребявам ги почти навсякъде - в града, с байка или при шофиране. Не ми се налага да сменям стъкла, което често поставя въпроса дали съм избрал правилните :D
В комплекта има твърда кутийка и торбичка, която същевременно служи за почистването им.
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на очила ?

Мнениеот 4getcredo » Пон Фев 06, 2012 9:11 pm

Аз съм възприел следната тактика:
+ слънчевите ми очила (които използвам при силно слънце, висока планина, сняг и други илюминирани ситуации) са на утвърдена марка с качествени UV, поляризирани плаки и много стабилна рамка (без сменяеми плаки), съответно по-скъпи... Счупил/изгубил съм досега 3 чифта скъпи очила със сменяеми плаки и практиката доказва, че в полеви условия рядко се навивам да сменям плаки, а и прозрачните/жълтите плаки бързо ги надрасквам. Рамката със сменяеми плаки бързо се разхлабва и разчеква;
+ Затуй си закупих и още едни очила (излязоха ми около 15 лв.) от един китайски магазин (http://www.buyincoins.com/details/bicyc ... -3096.html)... рамката е доста стегната, не особено качествена, но пък дойдоха с пет чифта плаки... ще има да драскам :D Въпросните ги използвам (предимно с жълтите/прозрачните плаки) в кофти условия - кал, сняг и друга гняз. Другите са на топло ;)
Последна промяна 4getcredo на Пон Фев 06, 2012 9:14 pm, променена общо 1 път
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот Kpoko » Пон Фев 06, 2012 9:14 pm

k0cTaHeB написа:Потвърждавам мнението на Владо. Да речем, че сравнително лесното надраскване се преглъща, но фабричното кривене на образа е най-силния фактор, поради който аз лично един чифт ги прибрах в кофата да не се изгубят. Буквално за секунди може да те заболи главата, да не говорим колко е вредно да се носят напук на дефектите им. :agree:

Аз лично за година и нещо ползване не съм забелязал да ме болят очите от тях, но от очи до очи разликата е голяма. А с това, че се драскат лесно не съм много съгласен.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Пон Фев 06, 2012 9:24 pm

''Kpoko'' мерси за предложението, но вкъщи имам 2-3 чифта работни очила.
Както казах още в първия пост искам очила за всекидневно използване,а не само за колоездене .
Продължавам да разглеждам endura ,но основния проблем при mulet ми е цвета.Колкото и смешно да звучи нито един от тези цветове в screambikes не ми харесва.
Гледам и неща от crc, но ако искам нещо от там мисля , че трябва да се включа в обща поръчка.
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Фев 07, 2012 9:56 am

Kpoko написа:
k0cTaHeB написа:Потвърждавам мнението на Владо. Да речем, че сравнително лесното надраскване се преглъща, но фабричното кривене на образа е най-силния фактор, поради който аз лично един чифт ги прибрах в кофата да не се изгубят. Буквално за секунди може да те заболи главата, да не говорим колко е вредно да се носят напук на дефектите им. :agree:

Аз лично за година и нещо ползване не съм забелязал да ме болят очите от тях, но от очи до очи разликата е голяма. А с това, че се драскат лесно не съм много съгласен.


:offtopic:

Аз лично карам целогодишно - на тъмно, слъчево, сумрак и т.н., с работни очила с жълта плака от Бриколаж. За мен очилата са протекция и даже и лятото не ми е комфортно да карам с тъмни, тъй като винаги има участък в гора, където да не виждам достатъчно добре със слънчевите очила. Не изкривяват образа, добре защитават окото и са сравнително удобни - струваха 16 лв. сега са май към 20. Не съм ги надраскал за вече година ползване, въпреки че доста клони минаха през лицето ми. Сравнявайки ги с модел на Ендура от 80 лв., който загубих, ги намирам за по-добри при ползване на жълта плака.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на очила ?

Мнениеот sailman » Вто Фев 07, 2012 10:34 am

:offtopic:
EccentricMOTION написа:Според ЗЗП всеки продукт предлаган на територията на Страната ни трябва да е с 2 години гаранция...

Дали?....Ама надали... :magnify:
.....Устната комуникация остава приоритетна при общуване с клиентите, естествено ако човек има физически проблеми да общува по нормалния начин, намираме и алтернативи :agree:

Моля те, не си позволявай подобни намеци, относно възможностите ми за общуване... :(!: Можеш да бъдеш сигурен, че чудесно владея и алтернативните такива.

П.П. Извинявам се на останалите изказващи конструктивни мнения ПО темата, ама рекламните лозунги на EccentricMOTION, дето ги пуща навсякъде напоследък, ми идват в повече... :eek3:
:offtopic:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот hrissim » Вто Фев 07, 2012 11:35 am

sailman написа:...

:offtopic:
Прав е Ексцентричния - виж членовете 115 и 126 от ЗЗП
Тя мисля не важи за обувки.
Мен лично друго ме дразни. В никой магазин не съм видял писмена информация за това. Явно я крият, за да не си търсим правата. Щот знаем повечето стоки в магазините що за стоки са.
Но не му прави чест на ексцентричния с този елементарен намек за комуникацията.
Трябва да понаучи още туй-онуй по въпроса. Може да му предам някой и друг урок :D
:offtopic:
Още един глас "ЗА" драгомирския Viper. При все, че кратуната ми е неопределима от геометрична гледна точка.
Пасват ми очилата като пестница на нос. Мноо са удобни, добро покритие, добра видимост.
На мене са ми втория чифт. Първият го върнах преди 2 години - имаха дефектна серия. Едната плака беше абсурд да се сложи. Пъпчицата на всяка дясна плака мисля нещо беше бъгава. Той Любчо беше с мене по палавата пътека тогава от Ястребец към Чакъра - сигурно ще си спомни драмата със смяната на плаката.
Обаче ми ги приеха и ми възстановиха сумата. :agree:
По-късно обаче си купих отново Viper-a - сичко вече е 380V.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Избор на очила ?

Мнениеот sailman » Вто Фев 07, 2012 11:53 am

Ристе написа:Прав е Ексцентричния...

Аз не твърдя, че не е така "по закон"...Само намеквам, че тихомълком се пропуска подобна информация, както уместно си писал... ;)
Още един глас "ЗА" драгомирския Viper...Мноо са удобни, добро покритие, добра видимост.

Тъй, тъй... :agree: Аз самият много го харесвам този модел. НО! Не си спестявам и негативните впечатления, щото смятам, че така е коректно. А не да се каже - "Страхотни очила, много удобни, с три плаки...дъра, дъра...Купи си ги!" Еми нека човека сам да си реши, какво да си купува, пък ние само да му помогнем с адекватни мнения, показващи както плюсовете, така и минусите на съответната джаджа, нали? :peace: Вервам, ясно се изразявам ;)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот hrissim » Вто Фев 07, 2012 12:15 pm

sailman написа:...
Тъй, тъй... :agree: Аз самият много го харесвам този модел. НО! Не си спестявам и негативните впечатления, щото смятам, че така е коректно. А не да се каже - "Страхотни очила, много удобни, с три плаки...дъра, дъра...Купи си ги!" Еми нека човека сам да си реши, какво да си купува, пък ние само да му помогнем с адекватни мнения, показващи както плюсовете, така и минусите на съответната джаджа, нали? :peace: Вервам, ясно се изразявам ;)

Това немаше нужда да се абиш да го пишеш :P
На мене са ми най-полезни негативните забележки.
Nothing is perfect.
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Избор на очила ?

Мнениеот taurus13 » Вто Фев 07, 2012 1:07 pm

Аз пък с каквито и очила да съм, все виждам по-лошо отколкото без очила. Дълго време карах без, но пък в гората има много гадни клонки, дето се опитват да ми бъркат в очите, та се наложи да нося едни работни за определени случаи. Все още търся някакви по-подходящи, но поради унищожителния си нрав, не ми се дават 80лв. Тия китайските на Митака, изглеждат добре като за 7,5 долара :lol: Митак - как беше с поръчката - пише че до БГ е фрий шипинга- това европейски магазин ли е. Да не се окаже, че процедурата на митницата е, като за освобождаване на ТИР с очила. :D Гледам много руснаци пишат отдолу и все доволни. Да взема да си заръчам едни и аз.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Избор на очила ?

Мнениеот 4getcredo » Вто Фев 07, 2012 1:13 pm

Поръчката, Милко, е напълно безболезнена. Поръчваш, плащаш и, ако не надвишаваш 30-40$ (или лева... да не те излъжа) :D, получаваш директно в пощенския ти клон след около 20-30 дни. За тези пари са си екстра, няма да те е жал. :lol: Пише, че имат UV защита.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот hrissim » Вто Фев 07, 2012 6:31 pm

4getcredo написа:Поръчката, Милко, е напълно безболезнена. Поръчваш, плащаш и, ако не надвишаваш 30-40$ (или лева... да не те излъжа) :D, получаваш директно в пощенския ти клон след около 20-30 дни. За тези пари са си екстра, няма да те е жал. :lol: Пише, че имат UV защита.

Над 38 лева е поне при мен беше така с едни ръкавици. Не минаха през митница за тази сума. :agree:

Милко - рипай - цъките изглеждат арни и са без паре с тия UV400 5 комплекта плаки.
Ако можеш направи го през PayPal. Сайта приема плащане от там. Много внимават търговците по цял свят като плащането е през тази система.
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Вто Фев 07, 2012 6:51 pm

Отговорих си на повечето неща, които исках да зная :agree:
Мерси на всички пичове, които се отзоваха и помогнаха.
Утре отивам в магазина на ''Драг'' да разгледам пробвам и купя.
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот M1010X » Вто Фев 07, 2012 10:44 pm

/offtopic
4getcredo написа:Поръчката, Милко, е напълно безболезнена. Поръчваш, плащаш и, ако не надвишаваш 30-40$ (или лева... да не те излъжа) :D, получаваш директно в пощенския ти клон след около 20-30 дни. За тези пари са си екстра, няма да те е жал. :lol: Пише, че имат UV защита.

Необлагаемата (с ДДС) сума е 15 EUR - но все пак се попълва декларация и минава през митници. Под 15 евро директно се шунтират митниците (това трябва да ви е реалната цел :) ), затова просто пишете на търговците - голяма част от тях са съгласни да декларират стоката с каквато стойност им кажете. Ето и по-подробно:
1. Пратки от физическо лице до физическо лице

Необлагаем минимум: 45 EUR


Мито - в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум пратката не се облага с мито.


ДДС – границата, до която не се прилага ДДС е 15 EUR




2. Пратки от юридически до физически лица и от физически лица до юридически лица

Необлагаем минимум: 150 EUR


Мито – в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум, пратката не се облага с мито. Това правило не важи за пратки, съдържащи алкохолни напитки, тютюн и парфюми.


ДДС – границата, до която не се прилага ДДС е 15 EUR.


Пратки на стойност по-висока от 15 EUR са на декларативен режим. Освобождаването им от митница се извършва с попълване и подаване на митническа декларация.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Избор на очила ?

Мнениеот pop_rock » Сря Фев 08, 2012 7:22 pm

Днес настъпи неочакван обрат. Отидох в магазина и при вида на ''mullet'' извадих парите и казах, че ги взимам.
Нито исках да ги пробвам ,нито нищо(просто се развълнувах).Продавачът ме накара да ги сложа и се оказа, че са ми големи.
След 20 минути пробване на всички избрани от мен модели, всички излязоха големи. Просто имаше разстояние да вкараш пръста си между рамката и слепоочието.
Отчаех се и почнах да се отказвам, но тогава продавача изкара ''San Remo''.
- Я пробвай тия !
Аз се дръпнах и казах, че не ме кефят, но след малко осъзнах, че пасват идеално на ''кошницата'' ми.
Без да мисля много изкарах парите и ги купих. Сега, макар и с доста различия от очакването съм си доволен от покупката.
Ето и една снимка:
IMG_20120208_190216.jpg
Be free..
Аватар
pop_rock
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1289
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 1:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на очила ?

Мнениеот 5roff » Сря Фев 08, 2012 7:47 pm

Да са ти честити и само хубави неща да видиш през тях.

Да вметна една забележка- трябва да има разстояние м/у слепоочието и рамката. Дали трябва да е един пръст, ами не по-скоро половин, но това е в зависимост от дизайна на рамката. Допирни точки на рамката с главата са носа и зад ушите /поради тази причина, някои модели имат силиконови парчета/
Antares написа: Форума не е явно отражение на това, какви са хората, не може и да бъде. Виртуалната комуникация винаги ще е осакатена като съдържание
Аватар
5roff
 
Мнения: 676
Рейтинг: 1944
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 10:22 pm
Местоположение: Белоградчик / Стара Загора

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта