Забраняват карането в горите и планините !???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 6:57 pm

Ми ще е трагично - кой реши да ходят там "представители", в тази 101% политически насочена телевизия? :crazy: По такива места се ходи само с помощ от приятел адвокат, защото не знаеш дали няма да ти потрябва на излизане :D
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Grash » Пет Фев 11, 2011 7:00 pm

Може би трябва в "Шоуто на Слави", или както е по-известно "Шоуто на кой завари" да иде някой да говори по тази тема. Там така или иначе неистово се чудят за какво да ядат правителството, това би им свършило работа :)
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 7:06 pm

Мнеее, там си имат готова схема за скечовете година напред, ако ББ реши да кихне...
Бих предпочел да се направи 30 минутно предаване по проблема с доста информация, и да се разпространи по малките телевизии, колкото и тъпо да звучи.
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mulltex » Пет Фев 11, 2011 7:11 pm

Репортажа по bTV беше ОК.
Само че следващия път като говорите пред камера не отговаряйте, че не знаете какви са законите на запад засягащи велосипедистите в планините. По-скоро направете връзка с останалата дискусия и защо не е дошло времето в България подобен закон да бъде реално приложим :)
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Rayko » Пет Фев 11, 2011 7:17 pm

Ако законите "на запад" не ни харесват?
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот silvertm » Пет Фев 11, 2011 7:31 pm

did написа:... Те си имат по-добре платена работа от защитаването на интересите на колоездачите.

Според мен нямат, но въпросът е дали някой може да разчита на защита от "синдикат", в който не членува...
Но добри или лоши, засега никой друг не се е ангажирал организирано да настоява за велосипедни алеи в София (предимно). На мен това ми е достатъчно, за да ги уважавам и да съм им благодарен.

Отивам да гледам записа от въпросното предаване по бТВ, но си мисля, че отстрани е много по-лесно да се дават съвети и да се критикува. Малко емпатия няма да е излишна.
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 7:37 pm

Ако законите "на запад" не ни харесват?


Мнението е изтрито заради лична обида. За втори път в тази тема. Което ни води до заключението, че следващото наказание може да е временно изгонване от форума.
Admin
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот mastermisho » Пет Фев 11, 2011 7:44 pm

ko3er написа:
heep написа:
veskoz написа:
EmZo написа:Ако сметнете, че подобни коментари са наистина излишни, с удоволствие бих ги филтрирал, без нищо лично и лоши чувства към пишещи те ги.

Аз смятам. :agree: Лайнарската култура "помогна" достатъчно на спорта.
Айде бутайте още баби и псувайте в пуб. пространство пък да видим какво ще се промени.

@EmZo :agree:


:agree: :agree: :agree:

:agree: :agree: :agree: :agree:

:agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот kvelikov » Пет Фев 11, 2011 7:58 pm

Мислех си да замълча в класически издържания стил "по-умният отстъпва", но тук за пореден път шепа хейтъри обиждат мои приятели и свестни хора, каквито все по-рядко се срещат.
Спорове и диалози няма да водя, защото "героите" от горните постове са доказали невменяемостта си.

Любо (Админ), Райко и Лора, както и Иван Радев и още няколкото активни по темата люде ЕДИНСТВЕНИ направиха нещо!
И макар и късно, шансовете да се коригира "пропуска" в закона не са никак малки.
Къде бяха всички ГОЛЕМИ радетели на планинското колоездене през тези месеци?
Очевидно е, че общността ни е изтървала този момент, но това не значи, че трябва да се примирим и посипем с пепел.
И типично по български, когато някой започна да прави нещо, винаги се намират "доброжелатели", които да се изкажат "квалитетно".

Защо не кажете в очите на Любо, Райко и Лора - "Ебаси смотаното участие, осрахте всичко - тъпа телевизия, малко време, кофти фон, никаква полза".
Точно това струи от постовете ви - хейт, хейт и пак хейт!

Мислите ли, че някой в bTV е въобще наясно какво пуска като фон и каква е разликата между МТБ и АТВ?
Или знаете как въобще да се доберете до ефир?
Да не говорим за зрителската аудитория на това предаване...

Важното е, че се започна нещо, което може само да помогне!
И вместо да се чудите с кой да се заядете и къде за пореден път да си излеете хейтърството, ако наистина ви пука, направете и вие нещо.

Срам.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 8:03 pm

kvelikov написа:Къде бяха всички ГОЛЕМИ радетели на планинското колоездене през тези месеци?


Аз си карах, естествено с нагласата че не преча на никого. То пък се оказа обратното :xx(: Между другото защо делиш радетелите на големи и малки?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот outfaced » Пет Фев 11, 2011 9:25 pm

Rayko написа:Ако законите "на запад" не ни харесват?

Всъщност те не ни харесват и това един друг проблем, за който трябва да сме готови. Ако нашите решат да следват западното законодателство няма да сме много облагодетелствани. Не защото законите на запад са лоши, а защото ще бъдат следвани сляпо, без да се вземат предвид ключови разлики между състоянието там и тук.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 9:33 pm

Мнението е изтрито заради лична обида. Admin


Така е. Има лична обида. Но не в посоката, в която късогледо се взира Ботушаров. Там има единствено констатация на факти.

Обидно за всички, които се занимават с планинско колоездене в България е някой да застава публично в позата на представител на това общество и да изпада в безпомощно незнание пред елементарен въпрос, зададен от още по-непретенциозен водещ. Срамно е същото лице да глазира неграмотността си с дебелашки ориенталски вариации по темата "не знам как е, ама така не е".

Обидно е за трибуна на отношението на общността по остър проблем да се избира предаване за плетки и търлъци. Недопустимо е включването в подобен сценарий без да се държи сметка как тази стъпка ще изглежда на фона на влизащото в очеваден конфликт с интересите на общността по конкретния казус водещо участие на Пепи непосредствено преди това.

Обидно е защитата на интересите на хората с велосипеди в планината да става предмет на нескопосани експерименти от страна на индивиди, които представляват единствено себе си. При това зле. Жалко е, че дългогодишните майтапи със съюзите и "педерациите" не доведоха до извличане на необходимите поуки и изграждане на обединяващи звена с компетентност и представителност, достойна за контакти на висотата на проблема, който стои на дневен ред в момента.

Обидно е планинският колоездач да се представя като тъпак. Като непознаващо своите и незачитащо чуждите права арогантно говедо. Като двуколесен чалгаджия, участващ в поредната Г.Р.О.Т.Е.С.К.А. Tова не е MTB-културата, която аз лично познавам и на която принадлежа от десетилетия. Не е това философията, която следват децата ми.

Обидно е. За мен. И за вас.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Фев 11, 2011 9:39 pm

Свиквайте с ограниченията! Сами си го направихме!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот taurus13 » Пет Фев 11, 2011 9:45 pm

Не, не сме сами - от 20 години в БГ, нищо не си правим сами, но някой заинтересован налага мнението, че сами сме си били виновни. Всъщност, който се е опитал да се опълчи на мафията, просто му е затваряна устата. Това лесно може да стане и сега - просто за момента само си лаем и никому не пречим.
Демокрация никога не е имало по света, камо ли у нас - тук се извърши преход от социализъм към феодализъм.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Pinky76 » Пет Фев 11, 2011 9:47 pm

STAFF написа:
did написа:Участието на Лора, Райко и Любо в сутрешния блок на бТВ беше добро. :agree:

:crazy: Беше трагично!


Почвам от това изказване,защото някакси се набива на учи философията и манталитета на българите.
Първо като изказваш толкова крайно и категорично мнение се аргументирай и ни кажи поне защо така мислиш.
Второ ти познаваш ли тези хора и защо са били поканени там поначало(а именно Райко)?
Трето като чета и последния ти пост - Стига с личните обиди.Тези хора са решили да направят нещо.Ти кой си да ги съдиш и какво си направил ти по този въпрос?
Четвърто и последно - Мълчанието е злато за повечето от нас.Така че използвайте го разумно.

По темата - подкрепям всички инициативи и стъпки,които някои хора са предприели и са заели да се занимават с бюрокрацията на държавата;с ходене и разговаряне по институции и т.н,което е същински ад според мен.В смисъл ето как приемат един закон лесно,лесно(ако има някой запознат повече с това как осъществява дейността си правителството и народното събрание нека се изкаже по темата),а за да го промениш е много трудно.

Евала изобщо за усилията на хората,които са се заели да отстояват правата на вело-обществото.Аз ако мога да помогна с нещо съм насреща.Въпреки,че кой ме познава мен или някой от другите момчета.Даже преди си мислех,че приеме ли се закон.Край.Ето колко сме били манипулирани от държавата и ограничени според мен много повече отколкото при комунизма.Това е друга тема и повечето от вас няма да са съгласни с мен,но аз досега живота съм си дал на планинското колоездене и съм на 24 години безработен (само и само за да тренирам като луд по програми и да ставам все по-добър) + почти никаква подкрепа от който и да било това човек или клуб,дори ментална.То и затова толкова бавно напредвам вече.Е за спорта на високо равнище както казваше един от тренъорите ми по тенис преди години - ние не сме школа за напреднали,оправай се сам или плащай повече.Е дотам бях с тениса и започнах планинското.И какво - едно нищо.Ако бях роден в друга по- нормална държава досега да съм станал профи със заплата,а за победи и други такива кой знае живот и здраве,Но не и тук!И ако изградя какъвто и да е авторитет,бих направил всичко по силите си да помогна за развитие първо на спорта и да променя мисленето на хората за много неща.Утопия,ама тук няма и да имам възможност да се опитам даже,колкото и упорит да съм.Та се и замислям все повече да стана и аз един от многото.Да почна "нормален живот" според стандартите и нормите на сегашното общество с обикновена работа и спокоен живот.Е да де,ама аз бих умрял отколкото да се примиря със себе си и да оставя други да ме ръководят(пък било и то косвено).Вие не бихте ли направи същото или вече няма връщне на зад за вас.Кой го интересува какво става с мен;та да направя паралел с темата - кой го интересува какво искат планинските колоездачи и че биват ограничавани с този закон.Всичко е въпрос на интереси,власт,пари.И за да се промени нещо трябва да се вдига медиен шум(което не го приемам аз много,но как да реагираме по друг начин)защото ние друго не можем да предоставим.Нямаме да им дадем пари за рушвет я. :D

Всички тези забрани ни подтискат все повече и повече и скоро ще има още и може би ще трябва да си плащаме за всичко,което правим,дори за въздуха.Малко на тези екшъни от края на 80-те и началото за 90-те за бъдещите човешки общества на Земята,Луната,Марс и т.н. ми заприличва...Ние не еволюираме,а деградираме все повече и повече,правейки и ние самите компромиси със себе си,ценностите и принципите си,за да се вместим някакси в това "модерно общество" и да успеем да оцелеем в него.

Направете каквото е нужно и ви пожелавам успех и да постигнете поне някаква смекчаваща клауза в закона да се разграничим от другите превозни средства,които все пак са моторни и всеки от нас да може свободно да си практикува спорта,хобито в гората на воля и на спокойствие сред природата.За останалите проблеми на обществото,жалко е че страдаме някои наистина много талантливи хора,които аз лично познавам( а има със сигурност хиляди други,които няма и да срещна през живота си) и затова,че сме честни и сме просто добри в нещо,което не е комерсиално и не могат да се изкарат много пари чрез реклама,незаконно и т.н. страдаме и деградираме с всички останали в тази "държава",а останалите само се самозалъгват като си мислят обратното.

Все пак ето нещо окуражаващо - добре ,че не сме някоя от държавите в Африка или част от Азия,където закони и да има - те не се спазват или са на военен режим и диктатура.Горко на тези бедни хорица.Примера за повечето от вас,които гледат телевизия е Египет,но да ви кажа под секрет,че те не са единствените. ;)

Поздрави Тодор! :agree:
:beer: :beer: :beer:
Последна промяна Pinky76 на Пет Фев 11, 2011 10:06 pm, променена общо 2 пъти
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 9:53 pm

@ Pinky76

Моите съболезнования, младежо. Кураж и дупе да ти е яко!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот zbb » Пет Фев 11, 2011 9:54 pm

NovemberCharlie написа:Свиквайте с ограниченията! Сами си го направихме!


Нека никой да не свиква. Такива ограничения са недопустими! Меко казано. Започна се от предаването за търлъци, дано стигне до успешен край. На всички заели се с работа по въпроса - УСПЕХ! - и надявам се да могат да разчитат на подкрепа от всички нас.

@Pinky76 - много си прав. Но нека да не свикваме и с това.
Ако ви притесняват ваксините - тук!
zbb
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Юли 19, 2008 10:48 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Фев 11, 2011 9:59 pm

zbb написа:Такива ограничения са недопустими!

Случайно да си конституционен съдия?
Последна промяна NovemberCharlie на Пет Фев 11, 2011 10:00 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот outfaced » Пет Фев 11, 2011 10:00 pm

STAFF, освен да се обиждаш, може ли дадеш предложение какво да направим :dontknow: ... не по принцип как трябвало, кой трябвало и т.н. ... а сега и веднага кой и какво да направи?
Защото мен пък ми е писнало от хора, които само седят отстрани и казват защо няма да стане и че не се прави така, a онака. Всеки у нас е професор по това, защо едно нещо не може да се свърши и всеки чака някой да дойде да го оправи.
Това са хората в момента, това са ресурсите. От мрънкане, че "мат'ряла е кофти" сме на тоя хал.
ДА, ние не сме про-та ... не сме журналисти, PR-и и юристи. Всъщност си имаме съвсем друга работа и сме се захванали с това от немай къде. Никой не ни е избирал и нямаме релано права да говорим от името на всеки колоездач. И? Какво правим ... седим и мрънкаме, че няма кой да ни представя качествено по телевизия. Че си нямаме лоби в парламента ... че не знаем как, какво? И аз искам да има федерация с компетентни и активни хора начело, ама няма.
Като не щеш Любо да те представя, ела се представи сам. Имаш по-добри идеи за излизане от ситуацията - изложи ги.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Пет Фев 11, 2011 10:11 pm

@outfaced +1001. Koйто знае и може да го прави по-добре - да заповяда. Който не иска да заповяда и не иска да каже как - по-добре да си мълчи.

@Ноемврийски: конституцията да не ни е спусната от небето, че да не подлежи на промяна?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот zbb » Пет Фев 11, 2011 10:16 pm

NovemberCharlie написа:
zbb написа:Такива ограничения са недопустими!

Случайно да си конституционен съдия?


А ти, в този ред на мисли? Дали са допустими според теб и твоят опит в КС? Извинявай, моята единствена цел е да отпаднат тези ограничения, не да се заяждам с когото и да е, включително теб, но това е малко тъпо това, което си написал.

Изразявам ЛИЧНО мнение, гледам споделено от много хора. Още веднъж - ДЪЛБОКО ВЯРВАМ, че тези ограничения са недопустими. Нищо че не съм съдия.

И нека бъда поредния, който призове да не се караме, а да се стараем да променим този закон!
Ако ви притесняват ваксините - тук!
zbb
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Юли 19, 2008 10:48 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Фев 11, 2011 10:24 pm

Мислех да пиша.....ама се отказах. Няма смисъл . :popcorn:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Alpina » Пет Фев 11, 2011 10:25 pm

Господин Николов
Чудесно е, че най-накрая написахте едно стойностно мнение в тази тема, различно от констатации на незряло дете, с оглед на случило се събитие.
Може би много хора биха се съгласили с Вас, но в конкретната ситуация, при конкретните обстоятелства едва ли са много алтернативните възможности.

Ще Ви помоля от жалката си позиция на човек от простолюдието, по възможност занапред да отделяте малко от ценното си време за да правите предложения преди настъпване на събитие, а не констатации след това. Вярвам че доста хора ценят мнението Ви, когато е изказано извън 2-3 заядливи думи, с които нищо не се постига.
Ако смятате, че трябва да бъдат предприети конкретни мерки в даден случай, то бъдете така добър, да ги излагате на всеослушание когато им е времето.

Не съм убеден, че подходът Ви да се изчаква даден процес/събитие/случай и плюе (с право или не) впоследствие е правилен.

С уважение Найденов.
Последна промяна Alpina на Пет Фев 11, 2011 10:29 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот STAFF » Пет Фев 11, 2011 10:36 pm

outfaced написа:...може ли дадеш предложение...


Драги, ти кога се появи в този форум? Май беше бая по-рано от момента, в който цъфна в IBC, та би трябвало да знаеш какво може и какво - не.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот lostrider@ » Пет Фев 11, 2011 10:38 pm

Абе, де факто и де юре, доста сериозно приемате нещата. Когато чичко полицай ми почука на вратата и ме глоби за това, че съм си изхвърлил боклука през балкона, тогава ще повярвам, че някой ще се заеме да ме гони в гората и да ми пише фиш за превишена скорост в района на Чуйпетлово.
Ай със здраве!
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 10:39 pm

outfaced написа:STAFF, освен да се обиждаш, може ли дадеш предложение какво да направим :dontknow: Имаш по-добри идеи за излизане от ситуацията - изложи ги.


STAFF добре е обяснил нещата - като се иска да се извлече някаква справедливост за нас, първо се търси професионална помощ/съвет, а не в предаване за бг-мами :idea: Щом аз мога да завеждам дела, за да си търся правата, може би и общността може. Събират се парички, отива се при опитен представител на адвокатската колегия ( http://sak.lex.bg/ ) ... Да продължавам ли?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот PtD » Пет Фев 11, 2011 10:42 pm

STAFF написа:
outfaced написа:...може ли дадеш предложение...


Драги, ти кога се появи в този форум?

Toва пък какъв критерий за какво е? По това ли почваме да си го мерим вече?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Daniel Panev » Пет Фев 11, 2011 10:42 pm

Аз мнението си го изказах - кой прочел - прочел...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот Admin » Пет Фев 11, 2011 10:48 pm

deadahmed написа:Щом аз мога да завеждам дела, за да си търся правата, може би и общността може. Събират се парички, отива се при опитен представител на адвокатската колегия ( http://sak.lex.bg/ ) ... Да продължавам ли?


Продължавай! Но не на думи, а и на действия. Организирай хора, събери парички, намери адвокат, заведи дело (доколкото ми е известно, срещу закон може да се води само конституционно дело, но ако твоят адвокат ти каже друго, чудесно). Никой не е иззел възможността на когото и да е да прави нещо по въпроса.

@STAFF
Радвам се, че все пак се включи и с аргументи. :agree:
Приемам, че от твоята гл.т. нещата стоят така - ОК. Единственото, което мога да кажа е - направи и ти това, което смяташ за правилно. Ако някое наше действие ще попречи на някое твое, просто кажи предварително. Щом знаеш по-ефективни начини и разполагаш с необходимите средства, какво ти пречи да промениш нещата?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Забраняват карането в горите и планините !???

Мнениеот deadahmed » Пет Фев 11, 2011 11:02 pm

Admin написа:Продължавай! Но не на думи, а и на действия. Организирай хора, събери парички, намери адвокат, заведи дело (доколкото ми е известно, срещу закон може да се води само конституционно дело, но ако твоят адвокат ти каже друго, чудесно). Никой не е иззел възможността на когото и да е да прави нещо по въпроса.


Че защо аз да организирам - нали искате само съвети за момента? Иначе никой не ме е избрал, както не са избрани и участниците в предаването. Сами са решили да отидат там, браво за което, браво и за "резултатите".

Колкото до това дали може да се води само конституционно дело - според теб този закон нарушава ли някакви твои права или не?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта