Cross - оторизирани сервизи за Варна

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Пон Авг 25, 2014 7:04 pm

Здравейте ,моля да бъда извинен ако вече има такава тема и да бъда препратен към нея ,просто аз не намерих ,така че реших сам да попитам :)

По същество ,скоро ще си взимам МТБ и най-вероятно ще е крос ,поради вероятността от онлайн покупка моля някой от Варна ,ако може да сподели къде след това мога да си ползвам гаранционното обслужване в града и къде мога да намеря профисионално отношение при такова обслужване. Благодаря предварително !
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот carmo » Пон Авг 25, 2014 8:39 pm

Хвърли едно око на сайта им http://www.crosscycle.com/bg/shops.html сигурно ще намериш каквото търсиш.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Пон Авг 25, 2014 10:21 pm

Да ,това го четох ,но искам да чуя мнение от хора ,които са ползвали такива услуги ,понеже знам сервизите във Варна ,но не знам къде как се работи ,а само имам някакви безпочвени предположения... А пък и да знам дали и къде въобще се приемат продуктите с гаранционна карта от cross ,защото съм малко със съмнения ,че на някои места ще ми кажат нещо от сорта "колелото ти не е закупено оттук и няма как да ти извършваме гаранционни дейности/профилактики т.н."
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот ssl » Пон Авг 25, 2014 10:55 pm

Ами логично е, щом колелото ти е купено да кажем от Спортдепо да ти го оправят там...но тъй като те не са специализиран магазин за продажба на велосипеди,според мен е възможно да пратят колелото в някой от фирмените им магазини на Крос(предполагам тези в сайта най-горе с червеното дето са).Иначе от където си закупиш колелото, от там и ще му ползваш гаранцията.Няма как да си вземеш колело от Спортдепо и да отидеш в bikes4you(примерно) и от там да търсиш гаранционното обслужване по колелото, поради простата причина, че това са под дистрибутори на Крос, а не са фирмени магазини :)

п.с. май можеше и с по-малко и по-прости думи да го обесня :dontknow:
ssl
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:01 pm

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Пон Авг 25, 2014 11:09 pm

Добре да задам въпроса конкретно - взимам колело от sportdelivery ,след две седмици е време за центровка ,къде във Варна карам колелото да го погледнат или за едната центровка трябва да го връщам до централа на крос...
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот carmo » Вто Авг 26, 2014 8:29 am

Здравей. Казусът и притесненията ти са разбираеми. Надявам се да събереш реални впечатления чрез тази тема от хора живеещи във Варна и сблъсквали се с "гаранционно обслужване и сервиз", но можеш да опиташ и друго. Гледам има 10 адреса за този град на сайта. На някои от тях след магазин пише и сервиз. Ако не са оторизирани, фирмата едва ли би ги публикувала. Можеш да звъннеш и питаш как стоят нещата относно твоята питанка конкретно при всеки. Може да ги посетиш и разгледаш на място. Дори и да нямат байка който си си избрал, вероятно могат да го поръчат (ако е актуален модел в производство).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот did » Вто Авг 26, 2014 8:50 am

metronome написа:Добре да задам въпроса конкретно - взимам колело от sportdelivery ,след две седмици е време за центровка ,къде във Варна карам колелото да го погледнат или за едната центровка трябва да го връщам до централа на крос...

Като купуваш - питаш. Питай си sportdelivery .

Велосипед се купува от МАГАЗИН със СЕРВИЗ. Разликата в цената после се изплаща.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Вто Авг 26, 2014 9:54 am

По принцип съм ги обикалял всичките тези магазини и или нямат модела или нямат размера (XL) ,когато съм търсил някой модел ,другото което ме учудва ,че при тях в месеците с промоционални кампании на крос цените си стоят по старо му... :dontknow:
Затова и пуснах тази тема за да видя ,дали има някой ,който вече е имал такива сблъсквания във Варна за да каже как стоят нещата ,но ако няма такъв вече ще обиколя и разпитам..

Благодаря още веднъж за мненията и съветите ! :beer:
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот darki » Вто Авг 26, 2014 10:26 am

metronome, попитай от Крос имам ли гаранционни сервизи във Варна. Първата година когато Крос пуснаха първите си добри mtb-та и направиха първата си масирана кампания се появи подобен казус. Велосипед купен online и проблеми с гаранционното обслужване. Тогава от Крос казаха, че всеки, техен независимо от къде е купен, велосипед може да бъде гаранционно обслужен, от който и да е било техен оторизиран сервиз. Аз имам комшийче, което си купи велосипед Крос от неспециализиран магазин, но гаранционното му обслужване стана в друг местен магазин (сервиз).

По отношение на еснафската балканска политиката "от `дето си го купил. там да ти го оправят", лично за мен тя е неприемлива. Ако среща подобно поведение повече няма да стъпя в този магазин (сервиз), от тях копче няма да купя, а също така бих дал същият съвет на потенциалните им клиенти да не го правят. Този "номер" ми го направиха преди години за даден компонент, макар да отидох с идеята, че ще си плащам за целият ремонт колко ми поискат в сервиза. От тогава този магазин (сервиз) за мен не съществува, а също и достатъчно приятели "пренасочих" към алтернативни магазини (сервизи) С две думи ТЪРГОВИЯТА Е ТЪНЪК ЗАНАЯТ, НЕ Е ЗА ВСЕКИ !!!
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Вто Авг 26, 2014 11:01 am

Благодаря ти darki ,много си прав за отношението ,което трябва да се среща в един магазин/сервиз ,а относно CROSS - ще им пратя запитване :)
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот travel_mate » Вто Авг 26, 2014 11:08 am

Моя съвет е пиши мейл до завода, да те насочат към гаранционен сервиз. При мен така сработи. Дори като отидох се оказа, че от завода са предупредили магазина да ме чакат. Случая беше подобен, купих го от друг град.
travel_mate
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 10, 2014 9:37 am

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Сря Авг 27, 2014 2:44 pm

Здравейте отново ,свързах се по skype със sportdelivery и ги питах как стоят нещата ,ето я и кореспонденцията:

[13:46:08] xicxo'': Здравейте, имам въпрос относно поръчването на Ваш продукт.
[14:35:06] sportdelivery: здравейте
[14:47:11] xicxo'': Става дума за велосипед с марка CROSS и по-точно след закупуване от вас ще мога ли да ползвам гаранционно обслужване някъде на територията на град Варна ,т.е. работите ли във Варна с някой оторизиран сервиз на марката ,благодаря предварително !
[14:48:15] sportdelivery: Гаранционно обслужване можете да получите само във фирмерните сервизи на CROSS
[14:48:23] sportdelivery: във Варна има такъв
[14:51:09] sportdelivery: всички велосипеди се доставят с необходимите за гаранционно обслужване документи
[15:09:47] xicxo'': Можете ли да ми кажете адреса на въпросния фирмен магазин ?
[15:19:57] sportdelivery: бул. Владимир Варненчик 277 в двора на Елпром 052/502 127
[15:24:11] xicxo'': Благодаря отново, лек ден!

Досетих се ,че става въпрос за бул. Владислав Варненчик ,явно човекът е объркал с Владимир ,интересното е ,че го знам двора на Елпром и доста пъти съм минавал и не ми е правило впечатление да има магазин на CROSS ,имам съмнения ,че този магазин вече го няма и от sportdelivery разполагат със стара информация...както и да е ще отида да проверя тези дни и ще пиша ,надявам се темата да е полезна и на други колеги от Варна ! :beer:
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот kobso1245 » Сря Авг 27, 2014 3:40 pm

Спокойно може да е там.
В София също сервизът им е в един вход, 10 минути се въртях около него, докато го намеря...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Сря Авг 27, 2014 3:45 pm

Ами в официалния им сайт в секцията магазини го няма този ,но все пак ще хвърля едно око :)
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот si-fi*LISKO » Сря Авг 27, 2014 6:50 pm

Складът на Крос, който беше и официален техен сервиз за Варна е затворен вече повече от половин година.
В момента официален сервиз на фирмата е магазин Велозона на бул "Владислав Варненчик" 82. Поне така пише в гаранцията на велосипеда ми. Другите веломагазини споменати в сайта на производителя също са сериозни и няма да имаш никакви проблеми в случай на гаранционен проблем. По отношение на профилактирането на нов велосипед, всеки търговец си има собствена политика и е хубаво да питаш преди покупката, как точно стоят нещата.
Вижда ми се странно, да си купиш велосипеда от sportdelivery и после да разчиташ, че гаранционното обслужване ще е същото, както ако го купиш от конкретния магазин. Все пак нито един от магазините не е фирмен и нямат и минимален интерес. Ако разликата в цената не е огромна, аз не бих се занимавал с подобна покупка, а ако си струва бих разчитал на гаранцията само в случай на сериозен проблем. При такъв може да контактуваш направо със завода, а те ще ти кажат, къде във Варна ще ти помогнат и темата няма много смисъл!
92% истина...
Аватар
si-fi*LISKO
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 7:52 pm
Местоположение: Варна

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот bobivg » Сря Авг 27, 2014 7:27 pm

Автора на темата може ли да каже какво точно очаква да му бъде обслужено гаранционно? Примерно настройка на скорости.....
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Сря Авг 27, 2014 7:56 pm

Очаквам нормална профилактика ,каквато се прави на всички новозакупени велосипеди след малко каране /скорости,спици,спирачки,смазки/ и ако евентуално възникне нещо по-сериозно да го занеса и да ми бъде отстранен проблема ,а не да се занимавам с куриери ,доставки и т.н. Знам ,че една центровка не струва нищо ,където и да го занеса ще е някаква малка сума ,но все пак това е целта на гаранцията - да си дадеш парите и после да си свиркаш ,аз и затова съм се насочил към нещо ново ,защото ми е омръзнало тук-там ,затова-онова да се дават някакви символични суми и накрая като ударя чертата да се окаже ,че сметката е станала доста дълбока... :)
Няма значение ,благодаря на колегите ,които ми дадоха адекватни отговори и съвети ,мисля ,че тази тема вече може да се счита за приключена !
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот KrK » Сря Авг 27, 2014 9:12 pm

Предполагам не очакваш някой да ти смазва велосипеда безплатно, само защото е гаранционен?
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Сря Авг 27, 2014 10:08 pm

KrK написа:Предполагам не очакваш някой да ти смазва велосипеда безплатно, само защото е гаранционен?


Очаквам безплатна центровка на скорости ,ако нещо не е както трябва ,както често се случва при закупуване особено онлайн ...
Очаквам центровка на капли ,след като колелото се кара определн период под влиянието на различна тежест от тази ,която му е действала в склада ...
Очаквам центровка на спирачки ,при опиране на накладка или обезвъздушаване ,ако се налага след престоя в склад или поради проблем при транспортирането ...
Очаквам и смазване ,защо не и безплатно ,ако това пречи на нормалната експлоатация на колелото (разбира се говоря при самото начало на експлоатацията - тракане ,хрупане) ... :dontknow:

Очаквам неща ,които са напълно присъщи за гаранционно обслужване ...
Очаквах и темата да си измени предназначението ,затова и казах ,че може да се счита за приключена :) :beer:
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот KrK » Сря Авг 27, 2014 10:46 pm

Както си я подкарал ще очакваш и смяна на накладки и гуми :D
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Сря Авг 27, 2014 11:18 pm

:rofl: ммне ,това вече не го очаквам ,спокойно знам докъде свършва подобно обслужване ;)
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот Bace_kz » Сря Авг 27, 2014 11:24 pm

KrK, а ти какво очакваш когато си купуваш велосипед ? :idea:
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот kobso1245 » Сря Авг 27, 2014 11:59 pm

Bace_kz написа:KrK, а ти какво очакваш когато си купуваш велосипед ? :idea:

Малки поправки от рода на центровка/леки настройки, най-вероятно. Вариант е да се провери дали наистина биха обезвъздушавали спирачки, ама надали.
Иначе и аз се надявах да ми направят безплатна профилактика на вилката, ама тц-не мина номера :д
А за другото-винаги е полезно да знаеш как се правят леки настройки(скорости, спирачки, що не и обезвъздушаване), за да не се окажеш в небрано лозе, ако ти потрябва да ги правиш..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Чет Авг 28, 2014 12:51 am

Така ,още веднъж казвам ,че се отклонихме от темата ,но кой разбрал ,кой не ... имах предвид НЕ ,че очаквам CROSS да ми поддържат колелото и консумативите по него ,а в случай ,че поръчам колело и то дойде в неизправно състояние /крива капла ,опиращи дискове ,тракане поради не добро смазване на системите ,разхлабено резервоарче с течащо масло на хидравличните и подобни дължащи се на НЕправилно складиране/транспортиране и т.н. проблеми/ ...ето в такъв случай очаквам БЕЗПЛАТНО обслужване от фирмата и отстраняване на проблемите ,центровките след определени километри също смятам ,че трябва да са БЕЗПЛАТНИ. Вече след като се знае ,че колелото е карано определено време ,направени са му определените процедури по преминаване от складово съхранение в експлоатационни дейности ,тогава вече аз си поемам отговорност за всичко по поддръжката му и използвам гаранция само при сериозни проблеми ,дължащи се на проблеми при изработката в заводско отношение ! Това разбирам аз под гаранционно обслужване и мисля ,че някои хора ме разбраха ,за разлика от други ,които от не правилно интерпретиране или просто от кеф да се направят на важни си написаха своето :dontknow:

pps: kobso1245 - разбира се ,че трябва да си имаш поне малка представа за това как да си оправиш някои от нещата (поне основни познания) в полеви условия ,дори ако не знае нищо човек ,притежаващ сносен велосипед ,трябва да се поинтересува в тази област : )) Надявам се да ти се е изяснило ,че нямах предвид ,че ще чакам cross да ме прибират с хеликоптер всеки път ,когато излезе някакво проблемче :beer:
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Вто Сеп 02, 2014 5:15 pm

Закупих си grx9 29er от ВЕЛОЗОНА - Варна на промоционалната цена за този месец ,в гаранционната ми карта на графа забележки пише: "След 40 часа БЕЗПЛАТНА профилактика" :)
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот kobso1245 » Вто Сеп 02, 2014 6:14 pm

metronome написа:Закупих си grx9 29er от ВЕЛОЗОНА - Варна на промоционалната цена за този месец ,в гаранционната ми карта на графа забележки пише: "След 40 часа БЕЗПЛАТНА профилактика" :)

То това си е стандартно при нови велосипеди..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Cross - оторизирани сервизи за Варна

Мнениеот metronome » Вто Сеп 02, 2014 6:22 pm

Да ,ясно ми е ама нали се беше заформил лек спор и просто казвам ,че това е процедурата :)
...нито ден без следа...
Аватар
metronome
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 17, 2014 11:00 pm
Местоположение: Zvezditsa,Varna


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта