Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот sharkan735 » Сря Ное 20, 2013 10:23 pm

+ За Пацо (Вело 2009) :beer:
sharkan735
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 2:04 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Сря Дек 04, 2013 2:56 pm

+ за Пацо от Вело2009. Всичко каквото исках направи. Голям пичага ! :beer: :peace:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот KaLO_1407 » Пет Дек 06, 2013 3:20 pm

+ за Стефчо от магазина/сервиза на Leader96 в Овча Купел 1. Отношението беше много добро, относно цените нямам база за сравнение. За 52 лева ми смени лагери и оси на главините, сложи ми нова задна спирачка, центрова ми каплите, сглоби, почисти и смаза цялото колело и смени всички жила и брони. Единственият минус е, че шайбичката на средното движение (при левия курбел) от вибрациите ли или какво се развива и застава м-у курбела и средното и дрънчи. И безплатно ми залепи задната вътрешна.
"След двадесет години повече ще съжалявате за нещата, които не сте направили, отколкото за нещата, които сте направили…"
KaLO_1407
 
Мнения: 240
Рейтинг: 1131
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 9:54 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пет Дек 13, 2013 10:02 pm

synsens написа::peace: Bikescenter на Ситняково, до мол Сердика - един усмихнат гений с козирка, чието име непрекъснато забравям, ме отърва от спорадичното злобно прескчащо ДРЪН.
Нищо не ме влудява колкото неидентифицируем шум от колелото, та от няколко седмици ръчкам скоростите, смазвам, нося насам-натам по прегледи и всеки ми казва "ми нищо му няма".. ама има ДРЪН. даже спрях да карам за известно време, то ми се отщя.
И вчера този типец видя, че 2 звена от веригата са усукани навътре (?!), оправи го за нула време и даже пари не искаше накрая (дадох си му). Сега мога пак да си ларжа в стелт моуд :D

Павел ?
Един + и от мен :agree:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vvvaaal » Съб Дек 14, 2013 12:20 pm

^_WhitE_DeMoN_^ написа:
synsens написа::peace: Bikescenter на Ситняково, до мол Сердика - един усмихнат гений с козирка, чието име непрекъснато забравям, ме отърва от спорадичното злобно прескчащо ДРЪН.
Нищо не ме влудява колкото неидентифицируем шум от колелото, та от няколко седмици ръчкам скоростите, смазвам, нося насам-натам по прегледи и всеки ми казва "ми нищо му няма".. ама има ДРЪН. даже спрях да карам за известно време, то ми се отщя.
И вчера този типец видя, че 2 звена от веригата са усукани навътре (?!), оправи го за нула време и даже пари не искаше накрая (дадох си му). Сега мога пак да си ларжа в стелт моуд :D

Павел ?
Един + и от мен :agree:

Още един + и от мен. :)
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Чет Яну 02, 2014 6:26 pm

+ За Любо от DragZone :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот svrakata » Пон Яну 20, 2014 4:48 pm

Голям + за магазин Крос Младост 2 зад Макдоналдса ! Има всичко за нисък и среден бюджет, момчето дето работи там си разбира от работата!
Аватар
svrakata
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 2:11 pm
Местоположение: В червената книга.

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот maioneza » Пет Яну 24, 2014 4:13 pm

ПЛЮС за момчета от Драг Зона в Люлин. Страхотно отношение, впечатлен съм!

ЖЕСТОК МИНУС за близнаците на НДК. Имаше един човек там, който явно много се издразни, че някой влиза при него. На всеки въпрос отговаряше - не знам, докарайте колелото на място да го видим. А как по-точно да го докарам, като е без гуми и капли? Много съм разочарован.
maioneza
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:41 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот veskoz » Съб Яну 25, 2014 8:35 am

maioneza написа: На всеки въпрос отговаряше - не знам, докарайте колелото на място да го видим. А как по-точно да го докарам, като е без гуми и капли? Много съм разочарован.


И аз бих отговорил по същия начин. Отишъл си да му губиш времето без велосипед. Каквото и да ти каже без велосипеда ще е сериозно колкото да си бръкне в носа и да ти каже, че изваденото е ядрен физик.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот maioneza » Съб Яну 25, 2014 3:36 pm

Много си забавен, да.

И как по-точно наличието на колелото ми при него щеше да му помогне да ми отговори на конкретните въпроси от този размер гуми какви предлагате и флипфлоп задна главина имате ли?

Защото аз и в Люлин отидох без колело, само че пича там ми отдели 20 ( ДВАЙСЕ ) минути да ми казва кой продукт каква предимства и недостатъци има спрямо други, към какво да се насоча и как да си го направя.

За елементарно отношение си говорим тука, сещаш ли се?
maioneza
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:41 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ogidimov » Чет Мар 20, 2014 12:23 am

Относно Веломания на бул. България. Цените на услугите им са ненормално високи. За набиването на едни чашки и фрезоване на средно движения ми взеха около 50лв. При положение, че на повечето места за чашки цената е 5лв., а за средно 10лв.
ogidimov
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 17, 2012 8:55 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот capola » Чет Мар 20, 2014 2:53 pm

svrakata написа:Голям + за магазин Крос Младост 2 зад Макдоналдса ! Има всичко за нисък и среден бюджет, момчето дето работи там си разбира от работата!

:agree: Още един + и от мен.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот svencho » Пон Мар 24, 2014 10:20 am

Аватар
svencho
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Мар 19, 2013 9:17 pm
Местоположение: София 0898660704

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Вто Мар 25, 2014 2:46 pm

Голям плюс за Гената от Велоателие, винаги е намирал решения и е спасявал положението :agree:
А за озвучаването, още по-голям плюс :hbang2:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Parcaleste » Пон Мар 31, 2014 4:49 pm

След каране по планински пътеки реших да си изчистя веригата, венците, защото карането бе през доста пресечени терени и веригата беше пълна с какво ли не, и по венците имаше много мръсотия. Отидох в магазина, от който си взех колелото, защото е ново, и го оставих там да свършат тази процедура, защото не съм много сръчен, а това си е пипкава работа. Първо чаках 2 часа, защото момчето, което всъщност се занимава с тези неща го нямаше и със задета се зае управителя/шефа на магазина. Е, почистено е много добре, но тръгвайки щях да се убия, защото задната просто я нямаше - не захапваше въобще. Стана ми ясно, че е станало най-лошото - масло по диска и директно всичко отива на вятъра. Върнах се веднага. Зае се човека - свали гумата. Напръска диска, само от външната страна, което нямаше логика, защото вътрешнага част на диска, сигурно, е напръскан с масло. После напръска накладките, изчака малко, видя, че ефект голям няма, но трябвало да изсъхнат накладките. Е, тръгнах си, спирачката пак я няма никаква, дори и да трябва да изсъхнат накладките, едва ли ще има променя и цялоото колело е с някви петна от нз какво. Беше идеално почистено като го оставих. Сега дори вкждам, че едната накладка опира в диска, поне според мен. Изводът: свършена работа на 50%, неработеща задна спирачка и нови разходи, за да отида при някой от хвалените сервизи, за да оправят цялата мазня.


Магазинът е koleloto.bg Не ходете там, особено, ако го няма момчето, което отговаря за ремонта на велосипедите. Не съм го виждал действие, но не ми беше затегнал хубаво педалите, когато взинах колелото.
"Мога да обобщя всичко, което съм научил за живота, в три думи: животът не спира."

Робърт Фрост
Аватар
Parcaleste
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:48 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Rayko » Вто Апр 01, 2014 5:13 pm

Дай и адреса, да не го бъркат хората с "КОЛЕЛОТО" ;)
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот sailman » Чет Апр 03, 2014 7:37 am

Rayko написа:Дай и адреса, да не го бъркат хората с "КОЛЕЛОТО" ;)

"Koleloto.bg" :P
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 03, 2014 8:26 am

Така се прекръсти наскоро онова магазинче на Г. Вашингтон, горе до метрото на Сердика. Те там от оно си време са малко особени. Тъпото е, че се получават обърквания с Колелото на Райко. Те затова хората ръсят едни пари да защитават марки, че да не им крадат/вредят на имиджа, ма у нас кой с дребен бизнес изкарва толкова, че и име да защитава.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот pesho00 » Съб Апр 05, 2014 8:07 pm

И аз да похваля Цуцо от http://allmountain.bg/ - изключително съвестен майстор, който много разбира от колела и винаги ще ти даде добър съвет и добра оферта!
pesho00
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Мар 11, 2013 12:41 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dviktor » Съб Апр 05, 2014 8:12 pm

И аз съм много доволен от работата на Цуцо :beer: С начина на работа и отношението си спечели още един клиент.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот msniki » Пон Апр 07, 2014 10:07 pm

msniki написа: Димибайк Русе.

+ изцяло вече
Перфектно изпълнение от страна на механика последно като бях.
Съотношение цена-> свършена работа доста над нормалното.
Плус някое друго малко бонусче по колелото получено.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот $tefcho » Нед Апр 13, 2014 11:25 am

dob111 написа:MAN6 от магазина на Scott на бул. България 81Б.
Смятам, че е добър и старателен механик, който знае какво прави, работи пред клиента, и обяснява проблема с който се бори да се справи!
Знак ПЛЮС за него!
:agree: :agree: :agree:


С две ръце за Боби Радев -"Man6"
Винаги съм му имал доверие,когато си поверявам колелото,но наистина останах изумен когато събра(буквално, беше тяло и шиш,но отделно :bigeyes: :banghead: ) един Fox DHX 5.0, :clap: и дори ми взе колкото за смяна профилактика... Елава му правя :bowdown:

Пацо също е съвестен човек и работи както си му е реда... :)
Iron Horse Sunday Wc UCI Prodigy Rider
Продавам още: viewtopic.php?f=18&t=185893
viewtopic.php?f=19&t=185894&p=1062810#p1062810
* Чисто нови метални накладки за XT, XTR-никога не са монтирани: 30лв.
$tefcho
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 4:48 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Parcaleste » Пон Апр 14, 2014 9:32 pm

Днес отидох до Пацо, за да ми реши гореописания проблем, е, резултата е отличен!! Изключително съм доволен от него. Работи много добре, чисто и обяснява всичко, каквото е необходимо. Занимава се половин час и накрая пари не ми искаше, разбира се, оставих му да изпие няколко бирички, но и тях не искаше. Това ще е новият ми веломеханик!

:clap: :clap:
"Мога да обобщя всичко, което съм научил за живота, в три думи: животът не спира."

Робърт Фрост
Аватар
Parcaleste
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:48 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот taurus13 » Пон Апр 14, 2014 9:49 pm

Лоша работа, сега всички ще се юрнат при Пацо, дето не иска пари. Трябваше да напишеш - взе парите, макар и с видима неохота :lol:
Извинявам се за спама.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Parcaleste » Пет Апр 18, 2014 12:07 pm

Парите за бирата му ги оставих :) Идеята беше друга за въпроса с взимамето на пари :D
"Мога да обобщя всичко, което съм научил за живота, в три думи: животът не спира."

Робърт Фрост
Аватар
Parcaleste
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:48 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот capola » Нед Апр 20, 2014 6:40 am

+ за Здравко от Устрем, Варна.

Какво да ви кажа - перфектният човек за всичко! Мога да кажа, че познавам много от сервизите в София и Пловдив и определено имам база за сравнение. Здравко е перфекционист. Склонен съм да нося до Варна велосипеда, само и само да му свери часовника. Сменях курбели, но минах и през цялостна профилактика и настройка. Сега имам усещането, че съм с нова машина. Здравко, благодаря ти за цялото отделено време!

:beer:
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот todorm85 » Вто Апр 29, 2014 12:33 am

Голям + и за Марио при Нина - добро впечатление прави, че мисли преди да действа и не налучква. Освен това е запознат и с инструкциите на производителите и никога не си претупва работата. И като отношение е голям пичага.
todorm85
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 10:01 pm
Местоположение: Sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Parcaleste » Пет Май 09, 2014 11:16 pm

Пореден + за Пацо! :beer: :clap: :clap: :clap:
"Мога да обобщя всичко, което съм научил за живота, в три думи: животът не спира."

Робърт Фрост
Аватар
Parcaleste
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:48 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Andreshk » Съб Май 10, 2014 10:12 pm

От мен, след известно време каране и обикаляне по сервизи, няколко плюса и един минус. Наясно съм, че има и други (може би по-добри, по-лоши) места, но споделям само от личен опит:
+ за момчетата от Drag Zone - Люлин. Виждал съм ги как се държат и с редовните си клиенти, и как посрещат нови. В отношението към клиентите са супер, ще ти обяснят всичко, което искаш или трябва да знаеш. Що се отнася до сервиз - винаги си вършат работата коректно, на когото и да попаднеш в магазина :bowdown:
+ за Любо от Drag Zone - бул. България. Вярно, вечно има работа и трябва да почакаш малко, ама си е факт - разбира страшно много от това, което прави, и винаги може да (и ще) те научи на нещо, поправяйки ти междувременно колелото. :beer:
+ (ама не толкова голям) за TrueRiders - от мн време не съм ходил там, не знам как са нещата сега, но когато ги посетих за последно, бях доволен от обслужване, свършения ремонт, всичко. Имахме разправии с поръчката на една гума, ама здраве да е. :agree:
+ за момчетата от Fix&Ride - имам съхранено и в движение Балканче и само там бих отишъл за съвет или помощ.
- като за двама за Близнаците - от малък ги посещавам (посещавах), в повечето случаи се държат надменно и с мъка ти обясняват какъв е проблема и какво трябва да се направи. Като ги бях питал веднъж "колко струва еди-кое-си колело" ми казаха "ти събери и донеси парите и тогава ще си говорим". Като от поговорката са - по дрехите (така де, по колелото) посрещат. В последните години ходя дотам единствено за спукана гума, тъй като се налага да бутам (или нося) колелото на най-малко разстояние от вкъщи :D

Бил съм и в Байкцентър - Младост, и в Байкцентъра срещу мол Сердика, ама само по веднъж-два пъти за нещо незначително и не мога да дам актуално мнение.
Пак казвам - не е изчерпателен списък, ама е всичко, което аз знам.
Andreshk
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 4:24 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот bobi33 » Чет Май 15, 2014 9:13 pm

Дайте ми координати на Райко и на Пацо,колеги.Става въпрос за профилактика на Рок Шокс хс 30.Или,ако някой от тях го прочете,да ми пише. :)
bobi33
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 7:10 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта