Избор на смарт часовник

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот _SoRa_ » Нед Май 12, 2024 6:52 am

От една година съм с Garmin instinct 2. Използвам го при колоездене и когато тичам. Доволна съм. Що удари е отнесъл, а по нищо не му личи, нито визуално, нито функционално. Единствено което ме дразни е, че когато се спускам и често се случва да забравя от отключа шока, спирам (явно по-рядко и изведнъж) и Гармина засича това като инцидент и започва да пищи. Но за това май сама съм си виновна.
Моите колежки и колеги, които си накупиха Huawei часовници са от хората, които освен оная си работа нищо друго не са вдигнали през живота си. :D Т.е. хора без всякакво желание за какъвто и да е спорт. Моден аксесоар, гривна.
_SoRa_
 
Мнения: 2531
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Нед Май 12, 2024 7:04 am

ммк написа::) шегуваш ли се, когато си купувам спортен часовник го ползвам по предназначение, не да се галя по тумбака или да правя стойки по фитнесите. Не съм и не си представям да ползвам някога нито apple, нито самсунг, камо ли huawei часовници , но човек никога не знае, някое падане на глава може да отключи и по-лоши неща....

Alexi написа:всъщност тия 3те марки дето уж не стават имат всичко необходимо като спортни функции + по добри дисплеи и хардуер ,и по добър дизайн ,по добър софтуер на телефона ,напоследък имат и по точни ГПС-и и по добри пулсомери и сензори ... подозирам че не си ползвал нищо друго освен Гармин но вземи прочети малко ревюта

а кой модел на Гармин ползваш ? Че аз се опитах да намеря модел с титаниев или стоманен корпус ,амолед дисплей поне 1.4" и безжично зареждане fast charge до 9 волта ,Е-sim , и май нямат такъв ? Феникса за 1500 лв е с 260 пиксела екранче с подсветка ,зарежда се през буксичка .. коя година сме ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот the_rookie » Нед Май 12, 2024 8:00 am

Alexi, що ти титаниев или стоманен корпус и сАмолет дисплей, кат' догодина пак трябва да го сменяш с довода "коя година сме?"
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Нед Май 12, 2024 10:14 am

чак догодина не ,2-3 години поне е живота на един часовник .. след 3г така или иначе батерията вече е с намален капацитет ,а и са излязли нови по хубави модели .. но ако в момента не е актуален като екстри и възможности няма смисъл да се взима
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот ммк » Пон Май 13, 2024 9:20 pm

Ползвам 955 именно защото не искам нещата, които си изброил, трябва ми да е лек, издръжлива батерия, точен гпс, карти понякога, да може да следва трак и да мери и показва основни показатели. И да може да си го настроя както ми харесва. Гармин са дразнещи наистина, зарядното е абсурдно, въобще не ги препоръчвам, ползвах преди суунто peak Nepal и ако не бяха прецакали сайта и като цяло софтуера още щях да го ползвам. Но въпреки всичките им кусури пак бих предпочел изцяло спортен часовник - корос , полар, сунто, дори Гармин пред това да си взема някаква лъскава играчка, която и пада батерията за 3 4 дни и ме съмнява и гпс да е добър, не говорим за други сензори...иначе сигурно и те си имат плюсове, за всеки влак си има пътници явно .


Alexi написа:
ммк написа::) шегуваш ли се, когато си купувам спортен часовник го ползвам по предназначение, не да се галя по тумбака или да правя стойки по фитнесите. Не съм и не си представям да ползвам някога нито apple, нито самсунг, камо ли huawei часовници , но човек никога не знае, някое падане на глава може да отключи и по-лоши неща....

Alexi написа:всъщност тия 3те марки дето уж не стават имат всичко необходимо като спортни функции + по добри дисплеи и хардуер ,и по добър дизайн ,по добър софтуер на телефона ,напоследък имат и по точни ГПС-и и по добри пулсомери и сензори ... подозирам че не си ползвал нищо друго освен Гармин но вземи прочети малко ревюта

а кой модел на Гармин ползваш ? Че аз се опитах да намеря модел с титаниев или стоманен корпус ,амолед дисплей поне 1.4" и безжично зареждане fast charge до 9 волта ,Е-sim , и май нямат такъв ? Феникса за 1500 лв е с 260 пиксела екранче с подсветка ,зарежда се през буксичка .. коя година сме ?
ммк
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Пон Май 13, 2024 9:44 pm

доста базова машинка не знам как ти хрумна по горе да го окачествиш като "висок клас" ..пластмасово корпусче ,от по интересните екстри няма никоя ,а дисплея е отвратителен като разделителна и качество на изображението .. ако пробваш часовник от друга марка тоя ще го захвърлиш на момента .. на жена ми съм взел Сунто ,и там нещата са по добре от при Гармин
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот ngn » Пон Май 13, 2024 10:49 pm

Пластмасовия Garmin 955 тежи 52 гр, а изцяло титаниевия Apple Watch Ultra 2 е 61 гр. Както високите класове Garmin, така и Ултрата използват двулентов GPS чип. Чаркалъците на Ултрата са висок клас, а Епъл са славят с много добрата оптимизация между софтуер и хардуер.
ngn
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 21, 2023 9:17 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот http » Вто Май 14, 2024 6:58 am

Пластамасовото корпусче е милитари платмаса, но от "моето по-убаво нема". Кои "по-интересни екстри" липсват на Гармин-а, че вече няколко човека го споменават ама като питам "кои" и мълчание (гледай да е нещо свързано със спорт, че темата е за това :D ) ?
Дисплеят си е супер, и разделителната му способност също, четим и видим, не харчи нищо като енергия, за това е и в този часовник/корпус.
Ти ако искаш да си гъзар, да си водиш разговори през него, да показваш титаниевият му корпус хората да цъкат с език, да си четеш мейлите през него, имам лоша новина, тоя часовник не е за това.
Човека си търси спортен часовник, а не нещо дето да търси контакт да го зарежда през ден :evil:
http
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:46 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Вто Май 14, 2024 7:15 am

темата е за смарт часовник .. а той не е само за спорт ,той е за ежедневно ползване .. няма как да сложа подобна пластмасова дрънкулка на ръката си сякаш извадена от Зрънчо ,като за същите пари можеш да имаш това със Е-сим ,wifi ,Процесор Snapdragon W5 ,2 рам 32 ром ,амолет 466 пиксела 1.5 инча ,безжичен fast charge ,титаниев корпус и верижка която се сменя без инструмент ,часовника е 65 грама ,от сензорите и функциите за спорт не му липсва нищо ,даже за разлика от Гармините хваща всички GPS (L1+L5), GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS:
Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот http » Вто Май 14, 2024 7:47 am

Знаех си, че ще си говорим за мода :evil:
Аз за съжаление съм дотук, нямам опит в тая сфера :D
http
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:46 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Вто Май 14, 2024 12:36 pm

значи по твоите критерии и всички по високи класове на Гармин отпадат :evil: човека даже е с ризка ,таман излязъл да потича
Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот http » Вто Май 14, 2024 12:50 pm

Както казах от мода не разбирам, но виждам че ти разбираш, моден човек си, а аз не. :evil:

Говориш ми за "екстри", двама ви помолих да ми ги кажете, пък даваш техн. характеристики. Тва не са екстри :nono: ... ама то, както казах аз от мода не разбирам :D
http
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:46 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Alexi » Вто Май 14, 2024 4:48 pm

значи за теб дисплей с 4 пъти по висока разделителна и без подсветка ,титаниев корпус и верига ,въртяща се коронка с която скролваш менютата ,Е-сим с разговори от часовника ,смяна на вериги без инструмент ,безжично зареждане за 20 мин - не са екстри .. ами технически характеристики :D :rofl:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот http » Вто Май 14, 2024 6:07 pm

Точно така, правилно си разбрал, надявам се :evil:
http
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:46 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот evilzet » Вто Май 14, 2024 9:19 pm

Изводът е - ако ще и машина на времето да направят, huawei ще си останат нещастници, щото гармин са ебаси яките, направо епъла на бегачите. :smash:
Аз пък бягам с Amazfit GTR4, но тук се бият титани, та ще си замълча.
Последна промяна evilzet на Вто Май 14, 2024 9:44 pm, променена общо 1 път
evilzet
 
Мнения: 1492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот ngn » Вто Май 14, 2024 9:44 pm

http написа:Както казах от мода не разбирам, но виждам че ти разбираш, моден човек си, а аз не. :evil:

Говориш ми за "екстри", двама ви помолих да ми ги кажете, пък даваш техн. характеристики. Тва не са екстри :nono: ... ама то, както казах аз от мода не разбирам :D

По-назад споменах някои неща, но ще се повторя пак: В случай на падане и загуба на съзнание, твоята аларма на Гармина няма да ти е от полза, ако наоколо няма друг човек. Apple Watch Ultra2 ще звънне на спешните ми номера автоматично и ще посочи точното ми местонахождение. Другото важно е, че засича и сигнализира за предсърдно мъждене на сърцето. Получилите сърдечен удар, много често получават таково мъждене, години преди инфаркта. Единственият начин до скоро да бъде засечено е, като прекараш няколко дена в болницата, със закачени медицински сензори. Със сигурност, на много хора това не им е важно, но до преди 15-20 г и никой не носеше пулсомер по време на тренировка, а сега за всички е много важно. Лично аз, редовно тренирам в 5 зона, с пулс над 155, в продължение на 40-50 мин, а не съм в първа младост и ми е важен подобен мониторинг. Последно когато разцъквах Гармин, си припомних, колко беден е от към външни приложения. Споменах, че мой приятел използва такова на Ултрата, за кайт и му дава хоризонтален и вертикален трак с всевъзможни други данни. В APP STORE видях поне 10-на апликации за същата цел. Нямаш си на представа, какъв избор има в Епълския стор. На пазар със стотици милиони потребители, желаещи да пишат качествен софтуер има много. Колкото и да е добър един хардуер ( спортен часовник),е безполезен ако за него няма читав софтуер. Точно тук, Гармин и останалите доскорошни лидери изостават. Относно батерията: колкото повече смарт функции има един спортен часовник, толкова повече ток ще харчи. Лично аз, нямам проблем да зареждам часовника си по-често, след като изисквам толкова много от него. И очевидно не си виждал часовника за който пиша, след като го наричаш “ моден”. Той е всичко друго, но не и елегантен.
ngn
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 21, 2023 9:17 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот ngn » Вто Май 14, 2024 9:44 pm

Изтрит,дублиран пост.
ngn
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 21, 2023 9:17 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот http » Сря Май 15, 2024 7:49 am

evilzet написа:Изводът е - ако ще и машина на времето да направят, huawei ще си останат нещастници, щото гармин са ебаси яките, направо епъла на бегачите. :smash:
Аз пък бягам с Amazfit GTR4, но тук се бият титани, та ще си замълча.

Хуявей са си нещастници, затова им резнаха достъпа до стора :evil: .
Бягайте, въртете, скачайте с каквото искате, ама най-вече с ябълки и с догонващи компании.
Те винаги ще си догонват и винаги ще копират :D .

П.п. Вземи виж колко вида спорт се поддържат от Гармин, като почнеш от стрелба, та стигнеш до голф и всичко това им е имплементирано от тях, не да точиш на бай Иван аппа. Разгледайте и колко точни са сензорите (тук пак добавям Сунто заради колобирацията им с Омрон), защото с един приятел въртим с амайзфит и после трака и жизнените му показатели, изглеждат че били на 10 различни хора :agree:
http
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:46 pm

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот ngn » Сря Май 15, 2024 10:21 am

Броя на поддържаните, вградени спортове в часовника е количествен, а не качествен критерий. В App Store има приложения за какъвто се сетиш спорт. Прегледах няколко за голф. Нямаш си на представя каква графика и способности имат. Апа на бай Иван не съм го свалял и не мога да го коментирам. Това, че едно приложение е вградено, не го прави по-добро от такова на външен разработчик. Здравните функции на apple watch са сертифицирани със здравните органи на всички държави, в които часовника се предлага официално. Очевидно опитът ти със смарт часовници не е много голям. Да приравняваш възможностите на Amazfit за 100-200$ , с тези на Ултрата за 800$ е несериозно.
ngn
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 21, 2023 9:17 am

Re: Избор на смарт часовник

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 15, 2024 10:47 am

Аз съм с Amazfit T-Rex 2 спортен часовник. Много здрав - къде ли не съм го удрял! Хубав дисплей, страхотна батерия, сензори с точност като фениксите и fitbit алгоритъм за изчисляване на натоварването при тренировка (както в Гармин). Беше 490 лв преди година и полвина. Няма смарт функции освен да показва нотификации от телефона, като на мен това ми е напълно достатъчно.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3982
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта