Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот biggfoot » Съб Сеп 07, 2019 5:07 pm

Здравейте! Планувам едно велопътешествие, което започва с пресичане на Стара планина. Тъй като ще съм с дисаги и повечко багаж ми трябва някой сравнително лесен черен път. Затова съм се спрял на пътя от с. Реброво през Батуля и Ябланица. Единствено след ловна хижа Търсава пътят от гпс-а свършва. Някой има ли тракове или препоръки?
Пп: Предишният път хванах от Бухово през хижа мургаш. На снимките се виждаше нещо като път, което се оказа някакъв газопровод. След часове бедстване и носене, без обхват, по нощите успях да излезна на асфалт. Целта е този път да не се губя, което в тази част на планината не лесно.
Благодаря!
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот sailman » Нед Сеп 08, 2019 8:22 am

До Ябланица е асфалт. След това до Търсава май ставаше хубав макадам, ама не си спомням точно. След ловния дом има черен път към Врачеш, излиза на Врачешкия манастир. От години не съм ходил нататък и нямам представа в какво състояние е, обаче.
П.П. Не можах да разбера, как така "пътят свършва"? Имате предвид на картата, която ползвате на навигацията си, предполагам. Хубаво е да кажете, коя карта ползвате на уреда си. Горещо препоръчвам картите на BGMountains. Или в краен случай OFRM.
Като си планирате маршрута, много удобно е да ползвате Това или МТБ Справочника
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот Иван Нончев » Нед Сеп 08, 2019 4:42 pm

Точно преди ловен дом Търсава тръгва път наляво (на север), който се изкачва покрай оградата на ловното стопанство. След като се качиш на билото и почти веднага след като започне да се спуска (по спомен) пътят се разделя, като този на североизток продължава за с. Литаково, а на югоизток се спуска към Врачешкия манастир "Св.Четиридесет Мъченици". Тази отбивка е важно да не се пропусне, защото като го минавах за последно (мисля през 2012) маркировка или табели липсваха. Сега може и да е другояче, не знам, седем години са си доста време :) От манастира до селото е асфалт.

Преходът не е много дълъг, нито пък има голяма денивелация (със сигурност не е такава, като през Мургаш).
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот vpravov » Пон Сеп 09, 2019 1:06 pm

До Ябланица по-скоро бих минал по този маршрут. https://info.mtb-bg.com/route/2231
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот Lucky Loser » Пон Сеп 09, 2019 1:54 pm

vpravov написа:До Ябланица по-скоро бих минал по този маршрут. https://info.mtb-bg.com/route/2231

Минавал съм по този маршрут - много е приятен !

Ако не бъркам, а и ако се ориентирам правилно по картата, това е маршрутът, по който се минава 15-тина пъти през реката на връщане към Кремиковци.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1862
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот biggfoot » Вто Сеп 10, 2019 5:36 am

Благодаря, колеги! Ползвам orux, като там пътят от ловна хижа Търсава до Врачеш го няма, но си начертах маршрута от bgmountains и го минах без проблем. Знаете ли как да си кача цялата карта на bgmountains на телефон? Нещо не се справих. Поздрави!
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Л.х. Търсава - с. Врачеш ???

Мнениеот sailman » Вто Сеп 10, 2019 5:54 am

Избирате си версия на картата за директен ъплоуд в приемник (или телефон/таблет), сваляте img файла, който представлява картата и слагате файла gmapsupp.img в папка oruxmaps/mapfiles. След това стартирате приложението и от менюто избирате коя карта да е заредена.
П.П. Ето тук има достатъчно информация по въпроси свързани с BGMountains картата.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evilzet, Kkrase, Sprinter и 9 госта