"Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Пет Дек 07, 2018 5:30 pm

stoyancha написа:
Gworan написа:Да вземем вече и за колела да ходим при нотариус, като прехвърляне на собственост на мпс..... Пълни щуротии.


Защо не? Ако си продам колелото на румънец, той дойде да си го вземе от тук и ако на границата му се заядат за него. Как ще докаже, че не е крадено без документ от нотариус?


Тука става въпрос за това, че човека отива в магазина от където е купено колелото, със всичики документи, показващи че наистина колелото е купено от тях и все още е в гаранционен срок. Какво общо има кой е той и кой е собственика...
Последна промяна Gworan на Пет Дек 07, 2018 5:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пет Дек 07, 2018 5:31 pm

stoyancha написа:
Gworan написа:Да вземем вече и за колела да ходим при нотариус, като прехвърляне на собственост на мпс..... Пълни щуротии.


Защо не? Ако си продам колелото на румънец, той дойде да си го вземе от тук и ако на границата му се заядат за него. Как ще докаже, че не е крадено без документ от нотариус?

В моя случай имам гаранциона карта и фактура, и се намирам в БГ. Това е смешно. Да не кажа, че при първия разговор с Цецо от Джордан байкс и Титев никой не ме пита имам ли пълномощно, това какво е.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Петър Велков » Съб Дек 08, 2018 9:42 pm

Деди, дай да ти дам гиганта да се возиш, продавай на Титев боклучавото колело и не се занимавай с глупости.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот camei » Нед Дек 09, 2018 11:56 pm

Не съм ходил в сервиза jordan bike shop. Имам познати които си поддържат там колелата, и дори съм останал с впечатление, че отношението и сервиза са на много високо ниво.
Не знам, може би наистина при смяна на собствеността в тази фирма отпада гаранцията.
Аз самият имам ORYX, и поне за моя частен случай мога да кажа, че са били много повече от коректни за гаранцията.
Още първата година ми разглобяваха и сервизираха и средното движение, и задната главина, като може би проблема за това си беше само в мойта глава :roll2: . Същата година заради това че видях леко омасляване на шока, също ми беше разглобен и сервизиран с нов семеринг, и напълнен с ново масло. И вече за капак, следващото лято ми подмениха и двете спирачки комплект с чисто нови. Защото при много горещо време хода на лостчето ставаше по малък. Като винаги гаранционния ремонт се е случвал на момента, а не са ми казвали “ела другата седмица” например.
Затова наистина ми е доста странен този конкретен случай.
Може би ако си отишъл на място в сервиза е щяло всичко да се развие по друг начин.
И всъщност мястого е магазин allmountain в който съм ходил за сервиз по гаранция.
camei
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 02, 2015 10:21 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Admin » Пон Дек 10, 2018 1:30 pm

Много е странно това с пълномощното - за мен е пълно безумие. Или имаш гаранция, или нямаш - какви пълномощни, какви пет лева?
Основанията да нямаш гаранция ги разбирам, защото Пацо ги е обяснил по-нагоре в темата. На мен лично ми се иска законът да бъде тълкуван другояче, но поне виждам логиката да се тълкува и така - явно КЗП смята, че гаранцията освен с продукта, е обвързана и с физическото лице, което се явява (първи) потребител, т.е. всеки следващ собственик вече не се смята за потребител, тъй като не е купил стоката от търговец.
Това с пълномощното обаче, дето са го написали, е абсолютно нелогично, поне ако изхождаме от коректното прилагане но тълкуването, което самата КЗП е дала. Защото ако търговецът може да откаже гаранционен ремонт на основание това, че вторият собственик не е потребител, той трябва да може да му откаже дори и с пълномощно, ако пълномощното е на основание договора за продажба между първия потребител и втория собственик. Другият вариант е да приемем, че КЗП насърчава такива като теб да заобикалят закона и едва ли не да мамят търговците, като прикриват продажба чрез пълномощно - изглежда безумно държавен орган да препоръчва такова нещо, но може би точно това прави...
Честно казано, надявах се КЗП да дадат някакъв обоснован и авторитетен отговор - дали положителен, или отрицателен, без значение, но просто такъв, който да изяснява категорично нещата. Ама техният отговор на мен ми изглежда като пълна юридическа каша, което не е особено полезно, защото всеки от нас ще продължи да си държи на едно или друго мнение и няма авторитетно становище от най-важния орган, което да е недвусмислено.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Дек 10, 2018 3:41 pm

Съдебна практика във връзка с правоприемството на гаранционните права почти липсва. Съществува обаче Тълкувателно решение № 37 от 13.11.1984г. по гр.д. № 16/1984 г., ОСГК на ВС. Макар постановено две десетилетия преди приемането на ЗЗП, то дава аргументирано принципно разрешение на проблема с прехвърлянето на гаранционните права при последваща продажба на стока, която е в гаранция, предоставена по закон или от търговец. Договорът за покупко-продажба на вещта втора употреба е облигационен и е подчинен на разпоредбите на чл. 183-213 от ЗЗД. С него се прехвърля правото на собственост. Гаранционни права не преминават у купувача, тъй като той не е страна по договора между търговеца и първия купувач. Договорът не е сключен и в негова полза като трето лице, така че няма способ, по който тези права автоматично да преминат върху него. Това са аргументите на Върховния съд от 1984г. Като единствен способ за прехвърляне на правата по гаранционната карта се посочва цесията – чл. 99 от ЗЗД.


И пак линкът, защото на теб със сигурност ще ти е интересен - http://gramada.org/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D ... %BF%D0%BE/

КЗП не е правилно да кажат директно ходете с касова бележка само и се правете на първи собственик - може би това са намекнали с пълномощното :idea:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Admin » Вто Дек 11, 2018 12:11 pm

Статията е много интересна и полезна и определено е по-ясна и юридически издържана, отколкото отговора на КЗП. :D Не че се учудвам...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот halfdone » Сря Дек 12, 2018 9:49 am

Когато си купувах първото колело преди години от Canyon, ми стана ясно, че гаранцията важи само за първия собственик. Затова от тогава като продавам рамка или нещо друго си пиша съдействие при евентуален проблем. В момента карам YT и положението е същото.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Сря Дек 12, 2018 8:21 pm

Интересно. Значи нещо не го разбирам английския език, та ще помоля за превод на:

Canyon
Please note: If your bike has been purchased second hand the warranty counts from the day of purchase by the first owner. This does not include Outlet bikes, which have the same guarantee as new Canyon bikes.

Източник: https://www.canyon.com/en/service/faq/? ... 58&id=1034

YT
8. Warranty and Guarantee
a) The statutory warranty is valid for two years from the date of delivery.
b) In addition to the statutory warranty, we voluntarily guarantee that YT frames will be free from defects in material and workmanship for a period of five years from delivery.
...
e) Our voluntary guarantee is only valid for the original owner of the product and requires a copy of the original invoice.

Източник: https://www.yt-industries.com/en/custom ... sCustom/60


Явно грешно го разбирам, че за законовата гаранция от 2 години изобщо не споменават първи собственик и че за такъв говорят само що се отнася до търговската (допълнителна).

P.S. Canyon също уточняват, че допълнителната им гаранция от още 4 години за рамката на MTB колелата им е само за първия собственик. "Слочаенос? Не мисла!"
P.S.2 Когато исках да видя формата за гаранция на YT - https://prnt.sc/lu4tfc "Отново слочаенос? Отново не мисла!"
P.S.3 Търговската им (доброволна) гаранция и в двата случая е само за рамките. Където отбелязват че важи само за първи собственик. Пак ли бъркам нещо?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Сря Дек 12, 2018 9:03 pm

Please note: If your bike has been purchased second hand the warranty counts from the day of purchase by the first owner. This does not include Outlet bikes, which have the same guarantee as new Canyon bikes.


Ако колелото е купено втора ръка, гаранцията е в сила от деня на покупка от първия собственик. Не се уточнява, дали важи или не важи за втори и следващ, просто се брои от датата на първоначална покупка.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Сря Дек 12, 2018 9:20 pm

Сериозно ли? :D
Какво да се уточнява? :D
Моля, отбележи: Ако колелото ТИ е било закупено втора ръка, ГАРАНЦИЯТА се зачита от датата, на която е закупено от първия собственик.
Какво не е уточнено? Не виждам колко по-ясно могат да го напишат, че има гаранция. Уточняват единствено, че гаранцията не започва от когато си го закупил втора ръка, а от когато е закупено първия път.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Сря Дек 12, 2018 9:25 pm

Аз ли вече съм прекалено изморен на края на деня или гледам че на предния коментар си писал, че на Каньон гаранцията важи само за първия собственик, и със следващия си коментар казваш обратното... Става някво объркване тука.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Петър Велков » Сря Дек 12, 2018 9:26 pm

Не знам що се сетих как някой тук обясняваше, че не трябва да се слагат гуми, пасващи с малък луфт в рамката, щото като се спука гумата и нали отдолу се получава едно широко, дето като се върти, ще опира...

:popcorn:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Сря Дек 12, 2018 9:50 pm

Gworan написа:Аз ли вече съм прекалено изморен на края на деня или гледам че на предния коментар си писал, че на Каньон гаранцията важи само за първия собственик, и със следващия си коментар казваш обратното... Става някво объркване тука.

Явно си уморен. Уточнявам че и Canyon, и YT отбелязват гаранция за първи собственик САМО за рамката и САМО за допълнителната (търговска) такава, след законовата от 2 години.

И отново.
Когато пишат за законовата, двегодишна гаранция - никъде не уточняват първи собственик.
За такъв се пише само за тази след 2-те години, която е САМО за рамката.

За това не виждам никакво объркване. За продаваните в Европа стоки, включително в България, има два вида гаранция - едната е задължителна. Нарича се законова и е 2 години.
Другата е търговска (пожелание). За втората търговецът може да иска гаранционни карти, да поставя свои си условия - например че я уважава само ако приложиш снимка как си застанал на челна стойка до продукта. Тази втората гаранция може да е месец, може да е 10 години, може да е "доживотна". При нея може да има условие да е само за първия собственик, само ако е роден във високосна година. Това, обаче, не важи за законовата - която е 2 години и няма такива изисквания, или поне до сега никой не ми е показал че е обвързана с първи собственик.
Освен това, до колкото открих информация - за законовата гаранция се изисква САМО касова бележка.

Погледнах US правилата за гаранции - там се отбелязва, че важат за първият собственик. Правилата за EU обаче са други и за това виждам други текстове за продаваните в EU колела.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 9:53 am

Alpina написа:...Нарича се законова и е 2 години.

Има и един друг момент. Законово гаранцията е 2 г., но не може да бъде повече от тази която дава производителя (единствено търговеца може да я удължи на своя глава, ама аз такъв хахавелник още не съм виждАл).
Тъй че, недейте лежа на тая с "По закона в БГ трябва гаранцията да е 2г.".
Пример: Производителя дава една. Боли го Сан Цунг, че у Булгаристан по закон е 2.
Занимавам се със сервиз (гаранционен и извънгаранционен) от 10г. И закона е сбъркан и онея цървули от КЗП - също.
Съвет. Запознавайте се първо със задълженията, а после с правата си, щото ви уверявам, че клиента не винаги има право.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Чет Дек 13, 2018 10:39 am

Да, Сан Цунг го боли дали по-закон гаранцията в България е 2 години, защото Сан Цунг не е длъжен да продава стоката си само в България или ЕС.
Когато обаче си купиш нещо, което Сан Цунг ти го предлага в България или ЕС, то гаранцията му май вече е 2 годишна.
Аз поне не съм виждал техника, чиято гаранция е под 2 години, нито бих купил такава от тук.

Относно хахавелниците, даващи гаранция на своя глава - интересно как не си виждал такива.
На не е едно място имаш възможност да си удължиш пълната гаранция с 1, 2 дори повече години. Разбира се под формата на по-висока цена, но пък в някои случаи с цената за допълнителни 2 години стоката пак ми е изливала по-евтино от конкуренция.
В момента дори мога да я удължа дори на продукт, на който му остава половин година: http://prntscr.com/lucw6c

Освен това какво точно ни интересува той, след като ако не се лъжа Oryx е базирана в България, продава в Българи и би следвало да се съобразява с българския закон, нали? Не този в някоя африканска република или азиатска държава?

:offtopic:
Тук малко надценяват колко ще живея. :D
http://prntscr.com/lucvvy
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 12:04 pm

Alpina написа:Когато обаче си купиш нещо, което Сан Цунг ти го предлага в България или ЕС, то гаранцията му май вече е 2 годишна.

Не!
Alpina написа:Аз поне не съм виждал техника, чиято гаранция е под 2 години, нито бих купил такава от тук.

Въпрос на избор, Саше. ;)

Alpina написа:Относно хахавелниците, даващи гаранция на своя глава - интересно как не си виждал такива.

Еми:
Alpina написа:Разбира се под формата на по-висока цена...

;)

Alpina написа:Тук малко надценяват колко ще живея. :D
http://prntscr.com/lucvvy

Дай Боже! :peace:

Като цяло, не ми се задълбава в темата, защото гаранционните практики (било то производствени или търговски), като цяло, са различни и кашата е пълна. ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот didonch » Чет Дек 13, 2018 1:18 pm

Сан Цунг ако иска да продава законно в ЕС и в частност България то трябва да предложи на физическо лице 2г. гаранция. Вече какви ще са клаузите в нея е друга тема. Ако не му изнася тоя гаранционен срок ... просто не предлага въпросната стока.
И понеже ние не сме много европейци (в същност не знам какви сме вече), всеки на тази територия прави каквото си иска, поради липса на адекватен контрол и устояване на личните права на гражданите, което пък тук си е параграф 22.
Ако производителя дава 1г. гаранция на стоката Х, то търговеца има свободата/механизмите да поеме остатъчната гаранция чрез % завишаване на цената на стоката Х, така че да е в състояние да си покрие едни бъдещи разходи по сервизирането ....
По отношение на конкретния случай: гаранцията е на стоката не на притежателя и> Това е малко както спорната система бонус/малус (по-точно нейния бг прочит). Погледнах си гаранционните карти на последно закупените от мен стоки...на по-вечето поле име е непопълнено, но пък си има сериен номер, дата, печат, продал, фирма. Една уважаваща себе си, а и клиентите фирма не би се заинатила за една такава формалност, при положение че всички документи удостоверяващи че стоката е закупена легално, а не придобита по друг начин(крадена). Но опита с бг производители на велосипеди сочи точно обратното. Много ми е интересно ако продават в някой друга държава от ЕС как процедират, дали се гаврят по този начин с клиентите си :dontknow: .

veskoz, споменаваш че имаш сервиз... в коя област работиш/сервизираш? .... чиста проба любопитство :^: .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 1:46 pm

didonch написа:veskoz, споменаваш че имаш сервиз... в коя област работиш/сервизираш? .... чиста проба любопитство :^: .

Отопление и помпени системи
FB: serviceprofitherm
http://profitherm.bg/
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alpina » Чет Дек 13, 2018 2:32 pm

veskoz написа:Като цяло, не ми се задълбава в темата, защото гаранционните практики (било то производствени или търговски), като цяло, са различни и кашата е пълна. ;)


Само мога да си представя и явно до сега съм имал късмет. :)
Инак разбирам, че двете страни гледат своя интерес и могат да тълкуват един и същи текст по различен начин.
Толкова неща изглеждат прости отстрани, или поне на човек му се струва че трябва да са такива, ама като се сблъска с тях и... :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот veskoz » Чет Дек 13, 2018 6:30 pm

Не мойш па и детайлЕ! ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот tzuki » Вто Дек 18, 2018 6:21 pm

Здравейте и от страна на продавачите-в случая магазин Джордан.
Все пак е редно когато има ситуация да се чуят и двете страни. Що се отнася до клиента, който се жалва, истината е следната; чухме се и наистина му казах, че гаранцията важи за първи собственик( и това го казва производителя, не "магазинера"), но да докара велосипеда и ще направя всичко възможно да мине по гаранция щетата. Вместо това, клиента предпочете да не дойде, а да пише по форумите как никой не искал да му помогне, което не кореспондира с истината. В днешно време е лесно да опетниш някой, но не се притесняваме, защото клиентите ни знаят, че никога не сме се "циганили" нито за 20, нито за 200, що се отнася до това-клиента да е доволен.
tzuki
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 12:51 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Вто Дек 18, 2018 7:33 pm

tzuki написа:Здравейте и от страна на продавачите-в случая магазин Джордан.
Все пак е редно когато има ситуация да се чуят и двете страни. Що се отнася до клиента, който се жалва, истината е следната; чухме се и наистина му казах, че гаранцията важи за първи собственик( и това го казва производителя, не "магазинера"), но да докара велосипеда и ще направя всичко възможно да мине по гаранция щетата. Вместо това, клиента предпочете да не дойде, а да пише по форумите как никой не искал да му помогне, което не кореспондира с истината. В днешно време е лесно да опетниш някой, но не се притесняваме, защото клиентите ни знаят, че никога не сме се "циганили" нито за 20, нито за 200, що се отнася до това-клиента да е доволен.

Даже се чудя, защо толкоз се забавихте с отговора. Телефонния разговор, който проведохме изобщо не кореспондираше с очакването за гаранционно обслужване. Очаквам проблемите производител-продавач да си ги оправяте помежду си. Любопитно ми е след като имам пълномщно от Николай/първият собственик/ как ще подходите в случай на повреда, като се има предвид становището на КЗП? И ако наистина не се "циганите", защо просто по тел. не каза "Пич, докарай го, ще го оправим"?
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Вто Дек 18, 2018 8:11 pm

tzuki написа:Здравейте и от страна на продавачите-в случая магазин Джордан.
Все пак е редно когато има ситуация да се чуят и двете страни. Що се отнася до клиента, който се жалва, истината е следната; чухме се и наистина му казах, че гаранцията важи за първи собственик( и това го казва производителя, не "магазинера"), но да докара велосипеда и ще направя всичко възможно да мине по гаранция щетата. Вместо това, клиента предпочете да не дойде, а да пише по форумите как никой не искал да му помогне, което не кореспондира с истината. В днешно време е лесно да опетниш някой, но не се притесняваме, защото клиентите ни знаят, че никога не сме се "циганили" нито за 20, нито за 200, що се отнася до това-клиента да е доволен.

Няма нужда да се обяснявате, на всички им стана ясно, какви са били подбудите на пича и защо е отказал предложението на производителя за гаранционен ремонт и респективно вашето, просто е чакал да му се откаже гаранция, да сезира кзп, за да може да приложи юрЕдическия си капацитет и да се облажи с някой лев, и сега с цялата си наглост пита какво ще стане ако пак си строши байка след бастата от страна на кзп! Никой с малко мозък няма да се повлияе и да си промени мнението за вашия магазин и за Орикс, ако го пратите по....форумите отново ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Петър Велков » Сря Дек 19, 2018 9:02 am

Dim написа:Никой с малко мозък няма да се повлияе и да си промени мнението за вашия магазин и за Орикс, ако го пратите по....форумите отново ;)

Така е, едно така или иначе твърде отрицателно мнение няма как да бъде повишено от тази тема, прав си :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Дек 19, 2018 7:50 pm

sos написа:Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"

:offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот billclinton » Сря Дек 19, 2018 8:36 pm

TeDo_BaPHa написа::offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?


Тоя коментар на колко ракии го написа? :D
Четете внимателно бе хора...
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Чет Дек 20, 2018 8:30 am

TeDo_BaPHa написа:
sos написа:Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"

:offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?

Ще ти отговоря въпреки, че ясно пише. Шока беше сервизиран в Рок Шок, не благодарение на Джордан байк или Титев. Просто имам познати и се чух с тях и те бяха така любезни без разправия да го отремонтират.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dim » Чет Дек 20, 2018 10:03 am

sos написа:
TeDo_BaPHa написа:
sos написа:Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"

:offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?

Ще ти отговоря въпреки, че ясно пише. Шока беше сервизиран в Рок Шок, не благодарение на Джордан байк или Титев. Просто имам познати и се чух с тях и те бяха така любезни без разправия да го отремонтират.

Един елементарен въпрос, който цели да изясни цялата ситуация! Защо след като от Джордан са ти предложили да им закараш байка и да ти съдействат за гаранцията(която според мен не ти се полага, ако искаш гаранция си купуваш ново колело!!!) ти си им отказал и защо след като от Орикс също в последствие ти предлагат да ти уважата гаранцията, ти отново им отказваш??? Аз ако бях на твое място и целта ми беше да ми оправят шока, независимо по какъв начин съм си го издествайл, шокът щеше да ми бъде ремонтиран от тях, без неоснователни жалвания по форуми и институции!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот bdog » Чет Дек 20, 2018 10:14 am

Dim написа:
sos написа:
TeDo_BaPHa написа:
sos написа:Шока бе сервизиран още на същия ден безплатно от Рок Шок, и това да се "облажиш" е възможно най-гадната дума в нашия речник. И се научи да четеш, никой не ми е предлагал да уважи гаранция. А ми се обадиха да ми кажат, че са "говорили" и са "издействали" да направят "компромис". И поуката е, : "Не търси да се облажиш, а си търси правата"

:offtopic:
Може ли въпрос? Хората са ти предпожили, да направят нещо по твоя проблем, ти приемаш, в същото време продължаваш да се наточваш във форума и в последствие пускаш жалба?

Ще ти отговоря въпреки, че ясно пише. Шока беше сервизиран в Рок Шок, не благодарение на Джордан байк или Титев. Просто имам познати и се чух с тях и те бяха така любезни без разправия да го отремонтират.

Едим елементарен въпрос, който цели да изясни цялата ситуация! Защо след като от Джордан са ти предложили да им закараш байка и да ти съдействат за гаранцията(която според мен не ти се полага, ако искаш гаранция си купуваш ново колело!!!) ти си им отказал и защо след като от Орикс също в последствие ти предлагат да ти уважата гаранцията, ти отново им отказваш??? Аз ако бях на твое място и целта ми беше да ми оправят шока, независимо по какъв начин съм си го издествайл, шока щеше да ми бъде ремонтиран от тях, без неоснователни жалвания по форуми и институции!


1. Човекът им се е обадил и е ПОЛУЧИЛ ОТКАЗ.
2. След това пише тук.
3. След това се скарват "жестоко"
4. След това пуска жалба.
5. ЕДВА СЛЕД ТОВА му предлагат да му "издействат" безплатен ремонт.

Кое не разбра? :dontknow: :dontknow:
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта