Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 21, 2018 10:34 am

victortrt написа:Само на мен ли ми се струва, че тази тема стана нещо като личен блог на автора й.

->
zoomaniak написа:Тук шъ си събирам моите споделяния.

...Това е моят дневник
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот victortrt » Чет Юни 21, 2018 11:27 am

Аха, ясно, пропуснал съм го явно, но не съм чел цялата тема. Ще наваксам някога, обещавам.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 12:08 pm

IMG_3787.jpg


Обичам да чета... но в нета не можеш да намериш всичко. За това правя комбинация от разузнавателни действия - тъй като сам трябва да се оправям и тая книга днес също ми пристигна. Има GPS координати - обяснения кое с кой рейс се стига и още куп полезна за мен информация.

Клише фраза :D /ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ Я/.

А ако вие сте доволни от друга книга - споделете или дайте да си разменим книгите - едно време като деца така разменяхме в даскалото книжки :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Boyan1984 » Чет Юни 21, 2018 12:20 pm

Препоръчвам Швейк- любимата ми книга.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 2:18 pm

Да ви попитам - щото не съм сигурен - ако на Гугъл Мопса - показва даден маршрут 60 мин с кола - с колелото може ли да се приеме 120 мин. Тоест винаги двойно да пресмятам времето в едната посока.

Или въобще има ли начин да пресметна спрямо времето с кола - колко ще е с колелото. Щото Гугъл Мопса не работи за България с колело...

Благодаря.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 21, 2018 2:30 pm

Ако дадена отсечка от 200 км ти я дава за 2 часа с автомобил, според теб може ли да се мине за 4 часа с велосипед :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 2:32 pm

Lucky Loser написа:Ако дадена отсечка от 200 км ти я дава за 2 часа с автомобил, според теб може ли да се мине за 4 часа с велосипед :)


23 км го дава 33 мин с кола.

С колело колко ще е според вас :agree:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 2:39 pm

Сметнах го около 60-80 мин. Тъй като се досетих, че от нас до работата ни са около 5 км за 15-20 мин с всичките слизания и пресичанки.

20 км са около 80 мин. Трябва да се науча да пресмятам с точност 95% времето. Но все пак схванах отправна точка - ще засека с телефона... 5 км и ще го ползвам като няква отправна точка.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Dim » Чет Юни 21, 2018 2:43 pm

То си има формула с помощта, на която можеш да си изчисляваш времето с точност до 99%: S=V x t или t=S/V :beer:
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 21, 2018 2:47 pm

zoomaniak написа:
Lucky Loser написа:Ако дадена отсечка от 200 км ти я дава за 2 часа с автомобил, според теб може ли да се мине за 4 часа с велосипед :)


23 км го дава 33 мин с кола.

С колело колко ще е според вас :agree:

Ако говорим за прав път може би, а ако е планински със стабиуен наклон ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 2:55 pm

Ще потренирам - иначе почти съм налучкал.

Да до Кремиковският манастир исках да отида след работа :beer:

Ако скоростта V = 20 километра в час и разстояние S = 23 Km време е
1 час 9 минути

Но не се движа с една и съща скорост - това значи да търся средната скорост, което е почти невъзможно - поради това просто удължавам времето с предпазна цел от грешки.

Проучванията сочат, че пътуването с велосипед в по-големите европейски градове е по-бързо, отколкото с автомобил. Изследване на Citroen във Великобритания например, показва, че пътуването с велосипед в града отнема едва половината от времето, нужно за придвижване с автомобил. В действителност, ако шофирате един астрономически час в пиков час, средната Ви скорост ще е 10 км/ч, в сравнение със средната скорост от 18-22 км/ч, ако карате колело.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lento corredor » Чет Юни 21, 2018 3:33 pm

zoomaniak написа:Ще потренирам - иначе почти съм налучкал.

Да до Кремиковският манастир исках да отида след работа :beer:

Ако скоростта V = 20 километра в час и разстояние S = 23 Km време е
1 час 9 минути

Но не се движа с една и съща скорост - това значи да търся средната скорост, което е почти невъзможно - поради това просто удължавам времето с предпазна цел от грешки.

Проучванията сочат, че пътуването с велосипед в по-големите европейски градове е по-бързо, отколкото с автомобил. Изследване на Citroen във Великобритания например, показва, че пътуването с велосипед в града отнема едва половината от времето, нужно за придвижване с автомобил. В действителност, ако шофирате един астрономически час в пиков час, средната Ви скорост ще е 10 км/ч, в сравнение със средната скорост от 18-22 км/ч, ако карате колело.


Ще се помъча да ти отговоря в твоя стил на изразяване:
Според мен ще отнеме 100-200 минути. :wavey:
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 5:45 pm

Вижте какво яко видео прави тая камера.

Sony Alpha a7 III Mirrorless Digital Camera (Body Only)

Все едно е филм - или филтър ползват или просто качеството е про.

https://www.youtube.com/watch?v=u2JFBIH ... m-comments

Компактна - лесна за носене от 1 човек.

:D 7 Бона в лв - леле човек - но си струва парите :bowdown:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Юни 21, 2018 8:42 pm

Тест. Бета :)

https://youtu.be/PRjTvhqy_AE
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 22, 2018 5:32 pm

Някой докарал ли го е до успешност - тая врътка с телефон - вместо камера. Днес тренирах, но не става и не става - не се закрепва на 100% така както искам. Трябва да намеря или поръчам спешъл калъф, който да ми е като портмоне на шията - хоризонтално - с няколко връзки се пристяга към шията и под мишниците. Може и с ластици...

Тялото обира вибрациите - и така предпазва от друсане камерата.

Плътно прилепналото положение към гърдите ми - също помага за стабилизацията, която ще сведа до 1-2 мм ... по теория.

Ъгъла на снимане се регулира лесно и наподобява на 99% ъгъла на Гоу Про камерите дето са разположени със специални ремъци на гръдната област. :popcorn:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 22, 2018 5:50 pm

И още един въпрос имам:

Как разбирате, коя част спрямо коя част е по-добра?

1. Веломеханик сте.
2. Гледате винаги цената.
3. Помните всеки производител.
4. Познавате материала.
5. Нещо друго.

Благодаря.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Юни 22, 2018 6:16 pm

За частите за да кажежш кое е по-добро трябва да се замислиш първо в какъв аспект е по-добро , кое за теб е по-добро.
По-здраво , по-леко , по-добра работа това са все критерии като не винаги можеш да имаш всичко в един продукт.
Марките си имат класове , нисък среден , висок . Производителите също имат нещо като класове в смисъл има производители които правят по-качествени продукти но те винаги са по-скъпи. Ако искаш ранглиста на производителите според това колко добри са им продуктите можеш да получиш различен списък от всеки. Всеки си има предпочитания така че в общи линии нещата са относителни. Но си има някой основни неща като например при амортисьорите SR Suntou XCM e нисък клас докато Rock Shox Recon e среден клас амортисьор. Kaк съм стигнал до този извод ? Ами много просто като прочетеш характеритисти на амортисьорите и видиш какви настройки имат веднага става ясно кой е по-горен клас.
Запознай се с хареткристиките на продуктите и ще ти стане ясно кое е по-висок клас и кое по-нисък. Отделно има по качествени и по некачествени прозиводители .. но там всичко е субективно според мен , има неща които се скапват по-бързо но пък са по евтини... Скъпо обаче не винаги значи качествено.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 23, 2018 6:49 am

Благодаря ти - XaCkBuTukC.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 23, 2018 11:40 am

Това с КЗП и колелата гледам по другите теми набира сили. Гледам и стари теми. Накрая не намерих нито една уважена рекламация.

Само вижте как изглеждат гаранционните карти. Никак. Няма инструкции за употреба няма нищо. Не е описано ясно и точно кое влиза в гаранцията. Всички части са на външни източници - производители и е редно да има собствена гараанция. Но нямат.

Един човек тук плюе сериозно търговците тук. Аз като търговец да кажа - каквито клиентите такива и търговците.

Работя за име и името ми работи за мен. Това означава, че се предвиждат % разходи за доброволна подмяна на всичко - ако аз реша.

Гаранционните продукти си имат сервизи. Често при мен 99.99% няма официални сервизи. Подмяната е брак за всеки вносител - предвиден брак - разход. При надценки от 50-100% на ниво внос - бизнеса поема тези разходи.

Всеки бизнес е така. Всеки. Тва с КЗП е прах в очите - театър за цял свят.

Който работи за ИМЕ подменя и без гаранция. Връща пари. Прави бартери - вид подмяна. Надценките са огромни и могат да поемат всичко.

От Е-Маг си купих увредена фурна - изкривен ъгъл на метала - върната за 160 лв. Струва над 500 лв чисто нова.

Истинска гаранционна карта е сериозен документ с много страници.

Тук се продават крадени колела - тоест всяка обява, която е без упоменат номер на рамката и номер на гаранционна карта - може да се приеме за крадено. Дори да е 2-3та употреба липсата на гаранционна карта и т н., може да е прецедент за съмнение в кражба.

За това подарих камерата. Имал съм проблеми със схеми:

1. Крадеца и собственика са партия.
2. Крадеца ми го продава - дели парите ми със собственика.
3. Собственика писва в полицията и ме посочва по номер на тела и т н... данни.
4. Връщам колелото и пия студена вода.

Тук във форума никой не внимава с това. Заради това забраних обявите при мен.

Също забраних теми с оплаквания и хейт срещу бизнеса. Щото бизнеса има адвокати и заведе 3 дела за клевета срещу мен.

Иска в КЗП пада и всичко става прост ХЕЙТ. Следват дела за клевета срещу мен.

Ходил съм в КЗП около 12 пъти. Имам всички доказателства за рекламационни протоколи - има празни бланки, които се продават. Търговеца е длъжен да докаже: дата - щета - и т н., накрая клиента отказва да подпише с две имена и подпис. Заплашва с КЗП. Подава иск. Отивам с протоколите - видеозапис от охранителната камера - иска отпада. После търговеца бил гадняр.

България ме учудва все повече. Като търговец клиент на търговци никога - ама никога не съм имал ядове. Никога - и никога не съм правил мръсно на търговци - служители и т н. Не е добра карма това.

Купих си прахосмукачка - модулна - Рейнбоу. Знаете ги нали. Гледам договора писали с химикалка по редовете за подпълване. Обаче объркали математическите сметки. Тоест договора в лизинговата му част става некоректен и пада щом заведа иск в СЪД. Бях платил 1 000 лв., и ги вътря с около 4-5 000 лв. Но не го направих.

Предпочитам да печеля приятели - вместо врагове. Обадих им се. Дойдоха - подписахме ново споразумение. Дадоха ми после по-нов модел с 1000 лв отстъпка в подаръци, които са модули...

Тва да се кефя как съм вдигал скандали в ДСК щото 13 дни не могат да ми подновят изтекла кредитна карта и страва ми спря събскришънса - траковете и още куп вреди. Не знаех, че системата им не струва. Скоро ще ги сменя.

Клиента изгражда търговеца. На доверие да купувате е огромен риск. После естествено виновен е търговеца.

Една от старите ми фирми умря и отнесе в гроба бая гаранционни карти и един клиент не знае това и ме заплашва с КЗП - смених му вътрешния филтър за моя сметка от името на новата фирма и му обясних за старата фирма.

Той ме обяви за престъпник. Закона не забранява смърт на фирма... странна държава. Всеки може да влезе в Тър., регистър и да види всичко за всяка фирма - но никой не го прави.

Тук питам на ЛС :

Защо продаваш колело за 8 000 лв - тоест защо го продаваш. Отговор беше: "Щото го продавам - тва е" как да го купиш. Ако беше отговорил нормално - щях да помоля за снимка на гаранционната карта - номера на рамката - писмо до производителя - да видя от къде е купено. Снимка на касов бон или фактура.

Не купувам крадени стоки от над 10 г...

Тук разчитат на КЗП за всичко.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот stoyancha » Съб Юни 23, 2018 11:57 am

Скоро имаше разговор за застраховка, коя фирма избра, защото ще ходя да си правя скоро, а ми трябва към компания, която важи и извън очертани писти...
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 23, 2018 2:49 pm

stoyancha написа:Скоро имаше разговор за застраховка, коя фирма избра, защото ще ходя да си правя скоро, а ми трябва към компания, която важи и извън очертани писти...


Джаснах и двете:

1. Лев Инс
2. Уника

Уника казва, че всичко покрива за около 70 лв
Лев Инс казва, че имала директен контакт със собственика на хеликоптера. Плюс това е с близо 50% по-ниска цена. Чудно защо. Но за покритието да питам ПСС :) - те играят схема с Армеец и там плащаш за трудово обезщетение :) по време на болничните - ако на ТД.

Пък а да видиме :) Лев Инс твърдят, че техните полици били много известни сред сноубордисти и скиори.

За сега съм доволен..
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Съб Юни 23, 2018 7:44 pm

Стамба как мина "състезанието"?
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 23, 2018 8:31 pm

didonch написа:Стамба как мина "състезанието"?


zoomaniak написа:И аз - не съм готов - нямам нито едно такова каране в такива климатични условия - не знам - не ми се поемат рискове...

При сухо време съм ок.

Трябва да изместят сериозно датата - тотално или месеца - според мен ще е само за сериозно напреднали - оцеляващи колоездачи - :dontknow:


Тоест ... не ходих. Не съм тренирал при кал и студ и 15 км дъжд. И реших да не бързам...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот bobino » Нед Юни 24, 2018 8:32 am

zoomaniak написа:Някой докарал ли го е до успешност - тая врътка с телефон - вместо камера. Днес тренирах, но не става и не става - не се закрепва на 100% така както искам. Трябва да намеря или поръчам спешъл калъф, който да ми е като портмоне на шията - хоризонтално - с няколко връзки се пристяга към шията и под мишниците. Може и с ластици...

Тялото обира вибрациите - и така предпазва от друсане камерата.

Плътно прилепналото положение към гърдите ми - също помага за стабилизацията, която ще сведа до 1-2 мм ... по теория.

Ъгъла на снимане се регулира лесно и наподобява на 99% ъгъла на Гоу Про камерите дето са разположени със специални ремъци на гръдната област. :popcorn:


Привет колега и аз съм се замислял за подобно нещо но към момента нищо не съм пробвал.
Иначе виж на какво попаднах https://www.hitcase.com/products/iphone-chest-mount
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот stoyancha » Нед Юни 24, 2018 8:45 am

zoomaniak написа:
didonch написа:Стамба как мина "състезанието"?


zoomaniak написа:И аз - не съм готов - нямам нито едно такова каране в такива климатични условия - не знам - не ми се поемат рискове...

При сухо време съм ок.

Трябва да изместят сериозно датата - тотално или месеца - според мен ще е само за сериозно напреднали - оцеляващи колоездачи - :dontknow:


Тоест ... не ходих. Не съм тренирал при кал и студ и 15 км дъжд. И реших да не бързам...


Ако се върнем страници назад в дневника ти повечето хора ти казваха, че не си готов за това нещо, а ти постоянно казваше - мога да оцелявам, то е за кефа, аз съм мазохист и т.н. За какво бяха тия всичките приказки?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 24, 2018 8:49 am

stoyancha написа:Ако се върнем страници назад в дневника ти повечето хора ти казваха, че не си готов за това нещо, а ти постоянно казваше - мога да оцелявам, то е за кефа, аз съм мазохист и т.н. За какво бяха тия всичките приказки?


Коментирах с Надя от две злини коя има по-малко рискове за нас - без много опит - стигнахме до извода, че жегата притежава много по-малко рискове.

Та така... но студ, дъжд, кал и др., ни се сториха прекалено.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 24, 2018 8:57 am

bobino написа:Привет колега и аз съм се замислял за подобно нещо но към момента нищо не съм пробвал.


Купени продукти няма да станат. Те не предпазват от вибрации. Само човешкото тяло предпазва или ги намалява. Надя обеща да изплете на 1 кука "кейс" и с ластици да го привържа чрез 4-те му краища към гърди - ще може и върху якета и т н...

Когато е "прилепнало" вибрациите не достигат така сериозно до тела ако има разстояние.

Ще пиша като има какво... иначе други материи създават шум по време на записа.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 24, 2018 10:39 am

За ценители - попаднах на това днес:

Bike 3D Configurator by Elementals Studio Pte. Ltd.

Вижте дали има версия за Андроид.

Смятам с това да уча частите - имената им - къде кое седи.

Много яко е направено...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 24, 2018 11:01 am

EEA023B9-2F02-4F9E-A50D-3681670047A7.jpeg


Виртуалната реалност ще промени всичко :D
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Нед Юни 24, 2018 2:48 pm

zoomaniak написа:Купени продукти няма да станат. Те не предпазват от вибрации. Само човешкото тяло предпазва или ги намалява. Надя обеща да изплете на 1 кука "кейс" и с ластици да го привържа чрез 4-те му краища към гърди - ще може и върху якета и т н...

Когато е "прилепнало" вибрациите не достигат така сериозно до тела ако има разстояние.

Ще пиша като има какво... иначе други материи създават шум по време на записа.


За да са ефективни тоя тип продукти трябва да са плътно прилепнали към тялото/торса или казано по друг начин трябва да си плосък кът дъска :evil: , без грам мазнинка, в противен случай ... пак има трептене на картинката. Сега трептенето зависи от терена по който караш: ако караш по асфалт без нито една дупка ще направиш "перфектното видео", но излезеш ли в гората по пътеките с неравностите ...
Една идейка: вземи ластичен бинт и с негова помощ стабилизирай(увий/закрепи) телефона към тялото и виж какъв ще бъде крайния резултат.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron