Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Admin » Пон Ное 17, 2014 4:47 pm

Изображение
Докато аз карах чисто новия Ram Podium Carbon, Иван Колев от отбора на Ram Bikes е тествал над Боровец поредния нов велосипед, който ще очакваме от българската марка през 2015 г. Става дума за 27.5-цолов ендуро/АМ байк със 160 мм ход на окачването и за момента това е всичко, което мога да кажа за него. Тук можете да видите първи снимки - две от Ванката и една от Ram Bikes:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... al-275-160
А на живо ще можете да го видите в Благоевград по време на ендуро състезанието. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот antonpc » Пон Ное 17, 2014 8:00 pm

Ето още една снимка на рамката > http://www.vitalmtb.com/photos/features ... turman,109
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот moridinbg » Пон Ное 17, 2014 9:13 pm

Не съвсем. Това е All Mountain 27.5, той е 140мм, пише си на него. Enduro 27.5 e 160mm:
http://p.vitalmtb.com/photos/users/109/ ... 1409199961

Мкар че, изглежда цялата серия е на една база и дори дори 200мм рамката има същата конструкция, но малко уголемена. Баси универсиализма...

Общия ВВ:
http://p.vitalmtb.com/photos/users/109/ ... 1409200004
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот antonpc » Пон Ное 17, 2014 10:22 pm

moridinbg написа:пише си на него. Enduro 27.5 e 160mm

Е да де, за него иде реч. :popcorn:
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот kvelikov » Пон Ное 17, 2014 11:07 pm

Ни мъ кефи.
Дизайнерът има да връща пари... :smash:

ОК, откраднаха DW-линк окачването и ся да го качим на всяка една каруца.
Тайванска липса на вкус, вървяща ръка за ръка с китайската им братовчедка в автомобилостроенето.
Липсва ми европейската линия и усет за красивото.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот windv » Вто Ное 18, 2014 7:46 am

от едно известно време и тук има подобна рамка, най-вероятно е по-ранна разработка на същата рамка и е със 150мм ход.
Изображение
http://www.bike-house.biz/productv/2373/ramka-fire-eye-burning-27-5-650b.html
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот sailman » Вто Ное 18, 2014 7:49 am

Краси, това не е DW Link... ;)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот kvelikov » Вто Ное 18, 2014 10:09 am

Разбира се, че не е - имах предвид идеята, концепцията с ригиден триъгълник и "плаваща" среда.
Не знам дали е въпрос на лицензи или най-обикновено източно копиране, но работи по подобен начин (поне така съм чел).
Поантата (баси думата) на поста ми беше, че не ми допада дизайна на рамката, особено с тази гърбица.
Глей колко по-изчистено стои Fireeye от горната снимка.

Знам, ще кажеш, че на вкус и цвет... и ще си прав. ;)
:peace:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот xargs » Вто Ное 18, 2014 12:40 pm

То всъщност дизайна баш на европейските Mondraker ми мяза. Или поне от тях май тръгна този стил.

И аз не съм му фен де.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот TheUndertaker » Вто Ное 18, 2014 1:18 pm

:offtopic: Напоследък като гледам как се нароиха разни нови проекти и какви коментари се пишат по форума, кое на какво прилича и тнт. Много ми е интересно ако някой даде на Любо да публикува една хубава антискуат крива, на нов проект... какво ще се случи :) . С тези маркетинг простотии поркай тонове размери и плявя, май се позабравиха основни неща.
Последна промяна TheUndertaker на Вто Ное 18, 2014 1:43 pm, променена общо 1 път
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 18, 2014 1:25 pm

TheUndertaker написа:... антискуад крива ....


Ей най-накрая нещо смислено : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот sailman » Сря Ное 19, 2014 8:08 am

TheUndertaker написа::offtopic: Напоследък като гледам как се нароиха разни нови проекти и какви коментари се пишат по форума, кое на какво прилича и тнт. Много ми е интересно ако някой даде на Любо да публикува една хубава антискуат крива, на нов проект... какво ще се случи :) . С тези маркетинг простотии поркай тонове размери и плявя, май се позабравиха основни неща.


Ами не са се забравили... Просто, хората дето изобщо са наясно с основните неща се броят на пръстите на две рЪце. А пък те, няма да седната да пишат и да словоблудстват без някакви конкретни данни за тая или оная рамка. Които пък, "производителят" умишлено не дава, щото ше му отиде маркетинг стратеджито улево...
Едно е ясно: Сички далекоизточни производители са се юрнали да заобикалят отгоре, отдолу, от лево или от десно съществуващите оригинални разработки и патенти, само и само да успеят да произведат нещо, дето да пласират на зажаднелите потребители. Истината е, че масовият ползвател трудно прави разликата между работещо окачване и "имитейшън ориндж дринк" ;) И естествено, опаковано в криви тръби и шаренийка... А топлата вода е открита отдавна.. :)

П.П. За хората дето все викат "Тва е също като онова!" : Свикнете с мисълта, че във велосипедната индустрия рамките се поръчват в далекоизточни заводи и това се прави от много фирми, сглобяващи велосипеди. И е нормално да им се повтарят картинките :lol:

Извинявам се, за разводняването на дискусията, ама ми се струва, че тръгна в обичайната посока.. :peace:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот veskoz » Сря Ное 19, 2014 9:46 am

На мен ми допада. :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот evin » Сря Ное 19, 2014 9:53 am

"Гърбицата" на Mondraker е много готина, фен съм и, ама тази на RAM не е баш същата... при Mondraker 2014 извивката е по-отсечена, има ръб
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот outfaced » Сря Ное 19, 2014 11:24 am

TheUndertaker написа::offtopic: Напоследък като гледам как се нароиха разни нови проекти и какви коментари се пишат по форума, кое на какво прилича и тнт. Много ми е интересно ако някой даде на Любо да публикува една хубава антискуат крива, на нов проект... какво ще се случи :) . С тези маркетинг простотии поркай тонове размери и плявя, май се позабравиха основни неща.


Ем а де ... ама никой не ги публикува тия неща. После защо клиентите избирали само по цвят и мирис :dontknow: :D Трябва да се образова народа.
Всъщност учудва ме, че маркетинга в бранша не работи над въпроса да сведе тия понятия до масите. Все пак това ще му даде и в неговите ръце подходящ инструмент за разтегляне на локуми и за по ясна идентификация на марката и отличаване от конкуренцията. Инак на клиента, който няма възможност да направи тест на живо така или иначе какво му остава, освен да гледа картинки :)
Инак математиката и физиката са открити отдавна. Вече и на тайванците по гаражите им "светна", че трябва да прилагат някои уравнения и формули при проектирането на рамки. От там на сетне всичко зависи от това, какво точно е целял дизайнера и какво точно очаква конкретния клиент. Точно в сегмента АМ/Ендуро се срещат доста противоречиви очаквания от една страна и липса на ясно онагледена идея от производителя от друга. Едни и същи рамки с различаващи се характеристики на окачването могат да бъдат едновременно оплюти и хвалени според зависи, кой и за какво ги ползва.
Един вика ... много твърдо, не си правя хода, другия вика за същото окачване - добро директно окачване, дава хубав фийдбек и не се дъни на дропове. Така че и производителите трябва да се научат малко да обясняват какво точно са заложили като характер в рамката и клиентите трябва малко да се научат какво търсят и какво им харесва.

Лично аз съм фен на VPP окачванията, понеже развързват най много ръцете на дизайнерите. От там на сетне обаче какво ще направят те и дали ще използват тая свобода, за да направят нещо повече или по специфично от един класически сингълпивот с модифицирана крива е друга тема. От друга страна сигурно на масата клиенти и модифицирания сингъл пивот им е предостатъчен или даже умишлено си го предпочитат. Неслучайно си се наложи толкова масово ... че е и по евтино за производство. Та и това, че е VPP не го прави автоматично по ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот mentalhead » Сря Ное 19, 2014 12:14 pm

Това с визията на рамката няма да го коментирам понеже е субективно. Цифрите също. По-важното в случая е, че имаме нова рамка и то от най-уважавания някога български производител. Обаче с хубавите новини се свършва дотук. Кога най-после БГ производителите ще започнст да си проектират рамките? Едва ли някой разумен човек очаква да си леем рамките тук, понеже едва ли изобщо има къде, но поне може да се направи един проект на рамка. Лично аз бих бил възхитен да имам възможността да създам собствена рамка. Явно и родните производители също като мен нямат познанията да направят нещо подобно. Жалко. Преди време това щеше да прави по-малко впечатление, но май на хората им писна от дубликати. Особено в момент, когато индустрията върви с такива широки крачки. Направо ме хваща срам като гледам какви рамки правят поляците, докато ние копираме. Вижте Dartmoor, NS, Antidote. Страхотни машини излизат от там. Ние, ако изключим F7 на Драг, която изглеждаше чудесно и не знам да е копие на нещо, май няма с какво толкова да се похвалим.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот outfaced » Сря Ное 19, 2014 2:50 pm

Проектирай си уникални неща бре, кой те спира ... Виж ако искаш да произвеждаш уникални неща, а се бориш за масова цена вече има някои дребни финансови спънки ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот veskoz » Сря Ное 19, 2014 4:23 pm

mentalhead написа:Кога най-после БГ производителите ще започнст да си проектират рамките?

Никога. Явно. Досега всичко което съм сменил ("българско") е точно поради тази причина. Някой се опитва да "проектира", но всъщност подава на тайванеца рисунка. Резултата - комикс на две колела (ти и "велосипеда").
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот mentalhead » Сря Ное 19, 2014 4:51 pm

Outfaced, спира ме липсата на познания по темата. Подробност е обаче, че аз НЕ съм производител на велосипедни рамки. Хайде всички да почнем сами да си правим всичко щото тия дето са се хванали да развиват бизнес с това са решили да карат по лесния начин. Ще си проектирам рамки, ще си гледам домати в градината и пека хляб, и икономиката ще върви. И хайде стига с тия оправдания. За по-ниска продуктова цена се борят почти всички производители на велосипеди, с изключение на бутиковите такива. А ако всички мислеха като теб готини колела щяхме да гледаме само в каталозите на Nicolai примерно. Реалността за щастие е че най-големия фриирайд ивент беше спечелен с фантастична рамка, която окомплектована с Боксер идва на цена малко над 4000 лева за цяло колело. Какава е цената на "масовия" РАМ с Боксер?
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот evin » Сря Ное 19, 2014 5:07 pm

Според мен рамката не е просто заварени 10 тръби на стенд, изисква си сериозни инженерни познания и най-точно - познания в областта на физиката и металите. Също така е важно и да бъде фен, да педалира много. Не е и работа само на дизайнер. Не е изключено да се появи такъв специалист в България, аз също съм оптимист. Ако може да се съчетае инженерингът с ергономиката и дизайна - това ще бъде сериозен продукт - ярък пример (без значение, че е карбон):

http://www.mondraker.com/podiumcarbon29er/

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Admin » Сря Ное 19, 2014 5:46 pm

Абе всички бихме искали нашите производители да могат изцяло да си проектират сами рамките, ама от икономическа гл.т. това е доста трудно. Всеки, който си мисли обратното, препоръчвам му да следи проекта на Лукан Червенков за педалите LNCh. Ето това е продукт, който е измислен изцяло в България. И ако прочетете темата и статиите за него, ще видите дори за едно "просто" нещо като педали колко изисквания има, колко мнения, и как не може да се угоди на всеки. Близко е до ума, че при една рамка въпросите и тънкостите са още повече - смятането на отделните детайли, на рамката в цялост, на окачването и характеристиките му и т.н., и т.н. Да, в България вероятно има съответните специалисти, които могат да го направят, има ги и извън България, но във всички случаи цената за подобни услуги явно не може да се избие в условията на родното производство и продажбите на българския пазар.
Не познавам в детайли развитието на полските марки, но си спомням за една от тях, че навремето също ползваше такива каталожни рамки, после сигурно е преминала към собствено проектиране. Същият е примерът с Mondraker - в началото рамките им бяха баш като тогавашните Ram-ове, даже по старите теми го има коментирано, обаче Mondraker в момента е световноизвестна марка и вече сами си проектират рамките, макар че пак Astro им ги правят и както виждаме, ползват и за себе си окачването (не казвам че е същото, поне визуално прилича). Само че и Mondraker, и полските производители вече са част от голямата игра, от световния пазар, а дотам са стигнали вероятно както заради добър мениджмънт и маркетинг, така и защото техните вътрешни пазари са много по-големи, генерирали са им повече приходи, които да бъдат инвестирани и се е стигнало дотук.
Както сами виждате, намирайки копия на една или друга рамка под други марки, българските производители не са единствените, които ползват подобен подход и няма как да са! Всеки се простира според чергата и според пазара си. Десетки компании ползват такъв модел, залагайки на цена и окомплектовка, и на добър подбор на рамки. Това, че рамката е част от каталога на някой производител в Далечния Изток и/или я има някъде и под друго име, не означава автоматично, че е лоша, нали?
Освен това, докато си говорим общи приказки, защото нямаме никакви данни за конкретната рамка, много често поръчителят (т.е. нашите производители) могат да си поръчат "каталожна" рамка, но с промени в геометрията, в детайлите и т.н. Някои го правят или са го правили, други пък може би просто намират достатъчно добра готова рамка за своите цели и не се налага да го правят.
Измислянето на нови и изцяло оригинални рамки работи там, където могат да се избият парите от подобна инвестиция. Някой може ли да ми докаже с числа и факти, че подобна инвестиция може да бъде възвърната на българския пазар, защото съм готов да се обзаложа, че не може.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Tonko » Чет Ное 20, 2014 9:25 am

TheUndertaker написа:: една хубава антискуат крива, на нов проект


Ето и една anti-squat крива, дали е хубава, вие ще кажете.
Уточнение графиката е генерирана на база (38/20).
Experimental 650B anti squat.jpg
(114.35 KiB) 376 пъти


Не ми се искаше да се намесвам (ще видите от рейтинга ми, че не съм любител на форума), но някак си ми се стори нечестно да се коментира, какви проекти правят българските фирми и на каква база, тъй като нямате ни най-малка представа какво се случва в тях.
Любо чудесно е описал всичко, като е останал неутрален.

Бъдете честни и най-малкото взимайте и факта, че не сте запознати с всички факти на света, когато коментирате каквото и да било (не говоря за конкретната рамка, а генерално).

Този проект е изцяло разработен от нулата и се продава само от RAM (има още примери, но няма нужда да навлизаме в подробности).

Изображение

Happy Trails :)
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот papinu » Вто Ное 25, 2014 11:14 pm

Гледам снимките от състезанието в Благоевград и забелязвам, че този байк все още не е брандиран. Та се чудя дали като възможна причина е, че не са му измислили име.
Ако кръщенето му е на това състезание то 'Благо' / 'Blago' ми звучи добре като за име на този байк. :D
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот outfaced » Съб Ное 29, 2014 8:53 pm

Tonko написа:Ето и една anti-squat крива, дали е хубава, вие ще кажете.
Уточнение графиката е генерирана на база (38/20).
Experimental 650B anti squat.jpg



Е па харно :) ... малко бързо пада, но е ок около саг-а и нагоре. Надявам се на по малки венци отпред и по големи отзад ще е още по добре и не е само race-байк за въртене надолу.
Пък чакаме да видим и цялата картина :D , че както си знаем винаги едно е за сметка на друго при тия сметки.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Admin » Чет Дек 04, 2014 12:22 pm

Дискусията, която се разви тук по повод снимките на експерименталния ендуро модел, стана повод за предложение от страна на Ram Bikes да обяснят по-подробно как се избират, тестват и превръщат в завършени модели велосипедите, които компанията предлага на пазара. За всичко това се срещнах в приятелски разговор с техния продуктов мениджър Антон Настев. Надявам се, че много хора ще научат полезни и интересни неща от това интервю.

Ram Bikes - от идеята до готовия велосипед - интервю с Антон Настев
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/i ... -ram-bikes
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот outfaced » Чет Дек 04, 2014 2:24 pm

За мен пътят е към все по-добра информираност на клиентите, когато един клиент пробва дадена рамка, той може да придобие по-обективно мнение за нея.

:agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот zero knowledge » Чет Дек 04, 2014 6:01 pm

Tonko написа:При велосипед за спускане например, anti-squat-а може леко да се пренебрегне, макар че и при тях има голямо влияние върху ефективността при педалиране, но за мен тази характеристика има решаващо значение при ХС, АМ, ендруро велосипедите, т.е. при тези, при които има много педалиране, включително и докато се преодоляват неравности.

Надявам се за следващите си модели за спускане да преосмислите тази леко пренебрежителна позиция. :)
Все пак това определя какво ще се случи с височината на средното при педалиране - при недостатъчен анти-скуат средното ще слезе надолу и удрянето на педалите в земята е по-лесно. Ако това се компенсира с по-високо средно - страда завиването и стабилността. Може би е време да смените консултантите си. ;)
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот Недко » Нед Дек 07, 2014 2:45 pm

Каква и вилката?
Продавам:
Телефон - Sony Xperia E + подарък! Повече Инфо
Главина Formula DC-71 / 15mm disc Повече Инфо
Недко
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1138
Регистриран на: Сря Дек 03, 2014 5:05 pm

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот antonpc » Чет Фев 11, 2016 12:17 am

Колеги някой има ли информация/снимки за новите RAM-чета 2016.
Носят се слухове за нов RAM AM ONE и нов RAM ENDURO. :popcorn:
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Още един нов велосипед от Ram Bikes за 2015 г.

Мнениеот TheUndertaker » Вто Фев 16, 2016 3:14 pm

antonpc написа:Колеги някой има ли информация/снимки за новите RAM-чета 2016.
Носят се слухове за нов RAM AM ONE и нов RAM ENDURO. :popcorn:

Новото "Ендуро" : http://www.bikepornmag.com/originals/%D ... D0%B8-1-2/
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта